Zárobok na internete – ide to bez práce?

Mnoho ľudí sa snaží zarobiť si čo najmenej namáhavo. Vo väčšine prípadov veľmi neuspejete. Rôzne ponuky typu bezpracný zárobok na internete sú pochybné a neprinášajú vám dlhodobý efekt. Jasné, možno vám niekto ponúka možnosť zárobku prostredníctvom čítania e-mailov alebo klikania na reklamy.

Pri snahe zarobiť na internete takýmto spôsobom si vždy položte otázku o čo ide.

Zárobok sa dostaví až v prípade, že vzniknú peniaze. To znamená, že ak budete klikať na reklamy, môže sa stať, že získate nejaké peniaze. No na ako dlho? Reklamy sa nezobrazujú preto, aby na ne klikal niekto, kto na nich chce zarábať. Reklamy sú na to, aby ste vy, ako vnímateľ reklám zaplatili. Ak to nespravíte, stávate sa zbytočný.

Preto ak sa zaujímate o zárobok na internete, je výhodnejšie hneď od začiatku sa snažiť o to, aby ste vy pomohli zarobiť niekomu. Potom sa o províziu môžete rozdeliť a navyše to bude podnikanie v čase stabilné.

Príkladom môže byť web, v ktorom budete písať recenzie na knihy, ktoré ste prečítali. Nič odborné to nemusí byť. Proste píšte čo si o knihách myslíte a na konci každého článku umiestnite linku na kníhkupectvo, kde sa dá táto kniha kúpiť. Kníhkupec vám potom dá províziu pár percent. Tak získate príjem, ktorý asi nebude vysoký, ale bude stále "kvapkať". Nemusíte pre to nič ďalej robiť. Taký zárobok je preto vlastne veľmi výhodný – vzdeláte sa a zarobíte si na ďalšie knihy.

Tak zarobíte na internete nielen peniaze, ale aj trocha vzdelania.

Samozrejme, nič vám nebráni zriadiť si vlastné malé kníhkupectvo a predávať knihy priamo. Zárobok tak budete mať o hodný kúsok vyšší. Iste, aj povinností vám pribudne. Je to preto len vecou voľby.

Komentáre k článku: Zárobok na internete – ide to bez práce?

 1. roman 1. januára 2009

  “Rôzne ponuky typu bezpracný zárobok na internete sú pochybné a neprinášajú vám dlhodobý efekt.”

  a v sekcii “reklama” kliknutim na linky “volne pracovne miesta” alebo “praca z domu” mate reklamy prave na tie pochybne zarabania penazi cez internet, myslim “pracadoma.sk/niekto”, co je v podstate pyramidova zalezitost. Zaregistruj sa, kup nas produkt, a tym produktom nakoniec je kopia stranky na tom ich servri a umiestnenie do vlastnej podstranky v tvare pracadoma.sk/novy_clen_v_pyramide
  no, a potom uz iba lakat ludi a predat im tu istu informaciu cez tu podstranku.

 2. macko 21. januára 2009

  Fajn clanok , konecne nieco rozumne, napisane aj na internete.

 3. Marta 7. apríla 2016

  Super článok,ja som tušila,že to nie je ok s tou pracou na doma.
  Ale čo robiť,keď je menší príjem ako šeky, ako si s týmto poradiť-nejde to nikde ušetriť

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: