Ako zarobiť peniaze

Čím menej peňazí máme, tým viac nás zvyčajne zaujíma, ako ich získať. Väčšinou sú to totiž takpovediac spojené nádoby. Čím menej problémov vieme vyriešiť, tým menej nám na pracovnom trhu budú ochotní ponúknuť. Výsledkom bude, že vezmeme horšie platené pracovné miesto. Nasleduje čas, kedy pracujeme na slabších pozíciách. To väčšinou žerie veľa času a energie. V tom stave sa človek príliš nevládze vzdelávať. Tým sa ale ani nezlepšuje v schopnosti riešiť problémy. No a ak máme malý príjem, tak to je veľký a vážny problém. Oplatilo by sa uprednostniť ho pred čokoľvek iné. Ak sa totiž naučíte vyriešiť ho, získate viac peňazí.

Takýto pohľad na situáciu sa asi v školách veľmi neučí. Tam vám možno povedia, že so zlými známkami budete mať zlé zamestnanie a mizernú kariéru. To však vôbec nemusí byť pravda. Naopak. Najúspešnejší ľudia v živote sú často tí, ktorí nemali najlepšie známky. Tí často neskôr zamestnávajú jednotkárov. Dôvod to už je iná téma. Tu sa zaoberáme témou ako sa dajú zarobiť peniaze. No zárobok – v zmysle výplata – nie je jediný možný spôsob ako na to.

Najčastejšie peniaze zarábame ako zamestnanci

Asi najrozšírenejší spôsob získania peňazí je zamestnať sa v nejakej firme a pracovať pre ňu. Je rozšírený a funguje. No keďže ide o väčšinové riešenie, dopadnete rovnako ako väčšina. Väčšina ľudí má peňazí skôr málo, alebo veľmi málo. V zamestnaní sa totiž takmer nikdy nedostanete k žiadnym väčším peniazom.

 • Viem. Je to kruté a tvrdé tvrdenie.
 • Nemusí platiť pri vyšších pozíciách a v lukratívnom biznise. Ale koľko je takých? Ako „ľahko“ sa na takú pozíciu dá dostať?

V zamestnaní ste limitovaní pracovným časom – či už robíte pre jednu či viac firiem, máte obmedzený čas, po ktorý môžete robiť. Môžete robiť trebárs 10 hodín denne, možno 12 a dosť. A výška príjmu zamestnancov je tiež obmedzená. Ak ste vo svojom obore špičkovým expertom, zarobíte solídne. Ale len po istú úroveň. Akonáhle sa začnete stávať pridrahým odborníkom, váš zamestnávateľ proste siahne po niekom inom, kto bude lacnejší.

Už ani nechcem hovoriť o tom, že sú oblasti, kde ani špičkovým expertom nezaplatia nejaký väčší peniaz. Často je to vo vedeckej oblasti, ak zdrojom je rozpočtová organizácia. Alebo lekári sú tiež často finančne dosť znevýhodnení len preto, že systém to tak nastavil. Tam sa príjmy nedajú porovnať trebárs s platmi v oblasti telekomunikácií.

Preto je lepšie robiť niečo iné, než ostatní

Ak teda chcete zarobiť veľké peniaze, nedostanete sa k nim, ak siahnete po rovnakej stratégii ich nadobudnutia, ako väčšina. Práca u zamestnávateľa vám prinesie výsledky len vtedy, ak pridáte značný diel svojich nápadov.

Chcete získať peniaze? Viac peňazí? Na to zvyčajne funguje len jedna cesta: cez vzdelanie. Tým nemyslím, že sa hneď máte ísť prihlásiť na najbližšiu strednú, či vysokú školu. Vzdelanie je široký pojem. Je dobré myslieť na vzdelanie ako na určitý „balík znalostí“. Pokiaľ sa stanete študentom architektúry, naučia vás to, čo by mal vedieť bežný architekt. Podobne lekár, alebo klavirista si vzdelaním otvoria dvere, aby mohli pôsobiť v danej profesii.

My sme si však na začiatku položili inú otázku. Chceli sme lepšie zarobiť, alebo ešte presnejšie, chceli sme mať na účte väčšie číslo.

Ak teda hovorím o potrebe štúdia, myslím tým že sa máte naučiť dosiahnuť práve tento konkrétny cieľ. Aby bolo na účte viac peňazí. Na to existuje veľa rôznych ciest. Oplatí sa vám, ak si prejdete aspoň niektoré z nich. Naštudujte si rôzne spôsoby, ako sa dá zlepšiť cash flow. Akonáhle sa začnete tejto téme venovať podrobnejšie, môžete sa veľa naučiť. Následne takto získané informácie môžete začať uplatňovať v praxi.

Ak problémom je málo financií, tak vašim cieľom by malo byť naučiť sa tento problém zvládnuť.

Možno si kladiete otázku, ako na to. Možno nemáte čas, lebo prídete z práce a už máte vytvorené svoje presné návyky, čo robíte vo voľnom čase. Je možné, že tieto návyky bude výhodné zmeniť. Nech príkladom sú tak bežné veci ako

 • pozeranie televízie
 • večierky, alebo návštevy u známych
 • iné formy zábavy

Kto čítate moje články pravidelne tak viete, že veľmi často odporúčam relaxáciu. Uznávam odpočinok ako dôležitú súčasť života potrebnú pre zdravie. Neuznávam však dlhodobý pasívny odpočinok v situácii, kedy človek je ekonomicky veľmi zle postavený. Ak ste nespokojní so svojím príjmom, potom by vám vaša nespokojnosť nemala dovoliť pokojne si ľahnúť pred televízor. Je síce fajn odpočinúť si, ale po nabratí síl sa treba začať učiť niečo, čo vám v budúcnosti prinesie viac peňazí. Prečo viac? Aby vám stačilo pracovať o niečo menej! Aby ste získali viac voľného času. Ten môžete znova investovať do zlepšenia svojich znalostí.

Nerád by som, aby to vyznelo tak, že vás nabádam robiť viac pre viac peňazí. Nie. Odporúčam, naučte sa robiť menej. Ale takého, čo vám v súčte prinesie

 • viac času
 • viac peňazí
 • viac radosti

ak sa to totiž podarí, významne sa vám zlepší životná spokojnosť.

Odlíšte sa

Kým budete vedieť to, čo iní, nelíšite sa od nich a ani nedosiahnete nič viac, ako oni.

Vieme, že väčšina ľudí sa ďalej po škole už veľmi nevzdeláva. Tu máte vy výhodu. Tí, čo sa nevzdelávajú vám nebudú konkurovať. To sa hodí! Vy robte to, čo je nepohodlné. Tým sa odlíšite. Študujte, čítajte, hľadajte spôsoby ako získať peniaze. Myslite na svoj budúci úspech, stretávajte sa s úspešnými ľuďmi.

Zarobiť nejaké peniaze nie je až tak ťažké. No väčšinou to je v množstve, ktoré sotva stačí na prežitie. Väčšina ľudí sa s malým príjmom neodhodlá ani len začať šetriť. Jasné, je to často len výhovorka. Vy ale chcete viac. A tak aj keď už zarábate, asi si položíte otázku kde získať ďalšie peniaze. Tam už narazíte na stenu.

 • Veľmi pravdepodobne sa rýchlo dostanete k vlastnému podnikaniu. Ak chcete peniaze, je dobré nájsť si podnikanie. Schopný a vzdelaný človek dokáže nájsť spôsob, ako začať podnikať aj za málo peňazí. Nie je to ľahké, ak len začínate. Ale nie je to tak ťažké, aby to nestálo za to aspoň skúsiť!
 • Môžete skúsiť poskytovať nejaké vlastné služby.
 • Môžete začať niečo predávať.
 • Môžete sprostredkovávať spojenie tých čo niečo chcú a tých čo niečo majú.

Začať môžete s čímkoľvek. Aspoň na skúšku. Viem, je lepšie ísť na istotu a spáliť za sebou mosty. To človeka potom viac motivuje. Ale mnoho ľudí sa prinúti dosiahnuť výsledky aj bez toho, aby spálili flotilu, ktorá ich priviezla až sem.

Uvedomujem si, že podnikanie vyznieva ako riziková činnosť. Sú však aj spôsoby, akými by ste sa vôbec nemali zaoberať, pretože sú vlastne celkom nefungujúce:

 • Jeden z najčastejších a zároveň aj najproblematickejších spôsobov ako získať peniaze je pôžička. Lákajú nás na ne z každej strany, ale ak dokážete, vyhnite sa tomu. Pôžička je veľmi drahá aj keď sa to sprvu nemusí tak javiť.
 • Mnoho ľudí sa potom dostane ku lotériám a stávkam. Majú nádej, že tak získajú peniaze. Na to pozor! Lotérie a stávky sú dobrý biznis – pre ich zriaďovateľov. Ak vás pokúša nápad podať si tiket, odporúčam vám, aby ste sa riadne zamysleli. Niekde ste spravili v uvažovaní logickú chybu. Príďte na to. Stávkami nezbohatnete.
 • Ďalším spôsobom je kriminalita. To azda ani nejdem komentovať. Jednosmerná cesta zlým smerom.

Zrejme by ste teraz chceli nejaký príklad, ako rýchlo získať peniaze. Nejaký tip na lukratívne podnikanie. Nič také nečakajte. Keby som vedel, ako zarábať milióny a takmer nič pre to nespraviť, nebudem písať články na internete. Spravil by som to. Navyše aj keby som vám dal nejaké hmlisté smerovanie, aj tak každému bude sedieť niečo celkom iné.

 • Niekto sa môže živiť ako skvelý realitný agent.
 • Iného baví remeslo a rád pomáha druhým pri opravách.
 • Ďalší možno rád jedná s klientmi a pomáha im ako kouč.
 • No a mňa, napríklad, vcelku baví písať.

Každá z uvedených ciest môže fungovať. Lenže zatiaľ čo jeden sa doslova baví tým, že vám navrhne prvotriedny web, iný sa teší, ak môže fotografovať. Všetko sú to cesty, ako zarobiť peniaze. Ale každý ide po tej svojej.

Ak sa teda chcete začať venovať nejakej vlastnej aktivite, začnite hľadať nápad nájsť nejakú oblasť,

 1. ktorá vás baví,
 2. v ktorej sa dobre vyznáte a máte talent,
 3. ostatní sú ochotní zaplatiť vám za to peniaze.

Hneď ako to nájdete, máte veľmi vysokú šancu, že získate peniaze. Vzdelanie potom smerujte do bodu číslo dva. Talent plus znalosti vytvoria veľkú silu. Ak ju podopriete tým, že to celé robíte radi, pôjde vám práca doslova od ruky. Nuž a posledný bod je pochopiteľný – zárobok. Veľmi často totiž ľudia pomáhajú ostatným nezištne. Je to ušľachtilé a robíme to asi všetci. Ale aj v tomto ohľade je dobré mať istú mieru.

Príklad. Vyznáme sa v počítačoch. Neraz sa na nás obracajú kamaráti. Spravidla ide len o drobnú pomoc. Tam niečo „blbne“. Alebo treba zachrániť nejaký kiks. Alebo odstrániť vírus. Drobnosti, kamarátska službička. Žiaden problém! Problém nastáva až v tretej fáze. V prvej fáze to totiž robíte len pre svojich priateľov. Samozrejme zadarmo. Predsa nebudem inkasovať od kamarátky? V druhej fáze sa priatelia o vás pochvalne zmienia svojim kamarátom. Teraz sa o vašu pomoc už uchádzajú kamaráti kamarátov. Aj tu je služba ešte na hranici. Aj by sa dalo platiť, ale je to pre známeho. Ak sa vôbec platí, tak symbolicky. Hromadia sa vám fľaše a bomboniéry. V treťom kole sa na vás obrátia celkom cudzí ľudia. Majú referenciu, že robíte dobre a dokonca skoro zadarmo. A tu nastáva problém. Nasadiť ceny nechcete, ísť za bagateľ sa tiež nedá. Výsledkom je konflikt, v ktorom ste zlý, pretože nechcete (zadarmo) riešiť súrny problém v podstate takmer cudzieho človeka, ktorý sa pozná s Ferom a ten je bývalým frajerom Jany a jana je sestroj vášho kamaráta. Toto je ilustrácia situácie, kedy nebol splnený bod číslo 3 – robíte radi, viete to robiť, ale neviete to zmeniť na peniaze, lebo je to kamarátšaft. Akonáhle poviete že niekoľko eur hodina, ste zlí. Aj keď to je ešte žalostne lacné oproti firmám…

Na druhej strane existujú spôsoby, ako získať peniaze a to možno aj popri zamestnaní. Venujem sa im v iných článkoch. Napríklad v textoch zo sekcie ako pracovať z domu, alebo v článkoch o živnosti.

No základ návodu ako zarobiť peniaze je vždy jediný: mať správne informácie. Musíte všeličo vedieť, musíte sa venovať v myšlienkach svojmu zámeru. Tak máte šancu, že sa zrodí nápad, ktorý vás vynesie „za vodu“. Obávam sa, že ak budete po večeroch len chodiť na pivo či sledovať televíziu, nikdy sa nedostanete z bludného kruhu práca – odpočinok – spánok.

Daj (nápad) a dostaneš (peniaze)

Možno na pripomenutie by som spomenul princíp daj a dostaneš. Jednoducho náš život je výmena. Vy niečo dávate a za to niečo dostávate. Väčšinou je to celé nastavené pomerne presne. Ten kto zárobok ponúka chce za čo najmenej peňazí čo najviac muziky. Ten čo chce zarobiť peniaze zas – naopak – chce robiť čo najmenej za čo najviac peňazí. A tak v skratke môžeme povedať, že čím hodnotnejšiu prácu ponúknete, tým lepšie a viac peňazí asi dostanete.

Ako zarobiť peniaze v zamestnaí?

To je často otázka človeka, ktorý je príliš sústredený na príjem. Chcel by dostať, ale nie veľmi skúma to, čo by vedel dať. Na prijímacom pohovore kladú otázky a takého človeka rozpoznajú okamžite. Hneď sa pýta „aký je u vás plat?“. Tak odlíšite človeka, ktorého jediným záujmom je zisk. Takého človeka nikto nebude chcieť zamestnať. Je zameraný na prijímanie, menej ho už bude zaujímať, čo by mohol poskytnúť.

Skúste si položiť lepšiu otázku. Nepýtajte sa na to, čo môžete získať, alebo dostať. Pýtajte sa:

Čo viem ponúknuť?

Zárobok je len efekt niečoho. Dôsledok. Položte si radšej otázky:

 • Čo viem ponúknuť také, ako málokto?
 • V čom som lepší, než ostatní ľudia?
 • Aká moja znalosť, alebo schopnosť by mohla pomôcť niekomu inému?

Väčšina ľudí si dnes kladie otázku, ako zarobiť viac peňazí. Rýchlo. Čo títo ľudia spravia? Narýchlo sa snažia nájsť niekoho, kto by ich zamestnal. Ak to nestačí, nájdu si druhé zamestnanie. Vyriešia tak svoju otázku. Začnú zarábať. A zbavia sa tak všetkého voľného času, v ktorom by si mohli položiť zaujímavejšiu otázku:

Ako zarobiť lepšie, než zarábajú iní?

A toto je tá kľúčová otázka. Akonáhle prestanete byť netrpezliví, môžete sa na nejaký čas skúsiť uskromniť. Namiesto mizerne platenej roboty sa skúste začať vzdelávať v oblasti, ktorá by vás zaujímala. Staňte sa odborníkom. Nezabudnite – odborníci zarábajú lepšie, ako ľudia, ktorí vedia menej.

Neskúmajte preto otázku aký dostanete plat, ale radšej to, ako sa viete odlíšiť. Hľadajte spôsob, ako sa môžete dostať do situácie, kedy za vami budú chodiť s ponukou „chceme vás, nechcete si u nás zarobiť?“

Komentáre k článku: Ako zarobiť peniaze

 1. fair-play 15. januára 2009

  mo co k tomu dodat..to stymi loteriami je vazna pravda!sam som podaval furt loto v nadeji ze akoze akozeakoze jaaaaa budem ten co vyhraaa hahahaha.veril som ako verim ze laska existuje,.nic neexistuje ani laska-je to len podvedoma haluz ako si dvaja ludia najdu cestu k sexu .o nic viac tam nejde. ok ja len ze ty co si napisal/a tento clanok iste si presiel tym setkym kde som aj ja prave v tejto chvili.som nahnevany ale iba sam na seba ze som doteraz veril a dufal vo falosne sny!budem makat na sebe a zmetiem vsetkych ktory sa mi postavia do cesty mojho podnikania.!!!!

 2. Presovcan 4. februára 2009

  Ano, aj ja suhlasim a citat podobne clanky a knihy o financiach som zacal uz pred zopar mesiacmi po precitani knihy od Kiysakiho – Bohaty otec, chudobny otec. Teda to ma motivovalo k tomu, aby som sa o financie trochu zacal zaujimat. No a tak, i ked pozvolna, hladam citam a pokusam sa ziskat rozne informacie, napady, ci aspon motivaciu. Tak nech sa nam vsetkym dari :-))

 3. Presovcan 4. februára 2009

  Pardon, malo byt samozrejme Kiyosakiho.
  Btw, celkom ma zaujala moznost obchodovania na komoditnej burze, ale neviem ci sem mozem davat ine adresy, aby to nebola akoze konkurencna stranka, alebo co :-) Tak zatial, drzte sa vsetci.

 4. Miro 4. februára 2009

  Ak je linka užitočná, nezmažem ju. Asi bude zadržaná na moderáciu na pár hodín.

 5. Marcus 10. februára 2009

  Zaujímavý článok, ale nič nové. Je to tak pre 20. storočie
  Nie len vzdelanie, ale aj inteligencia a informácie sú potrebné. Je dobré, že ich človek nájde aj na internete. Chuť Žiť ! Zarobiť nie je problém, akurát udržať peniaze a zveľaďovať majetok. Akurát, že sa zameriavam na svoj problém. Človek by mal prehodnotiť kto je a načo má a nato mu slúži pamäť. Takže prajem veľa zdaru, informácie sú potrebné. Píšte prosím v jazyku 21. storočia

 6. Wascho 12. februára 2009

  Markus (Aurélius), myslím, že len machruješ. Jazyk 21. storocia… Pravda je taká, ako je napísané hore, že kaby si to vedel, nezaoberal by si sa tu hlúposťami, ale zarábal by si peniaze.

 7. Miki 21. februára 2009

  Plne suhlasim s nazorom v clanku. Vacsie peniazky sa proste nedaju zarobit v beznom zamestnani. Vela ludi rozmysla ako rychlo zarobit velke peniaze…. velmi rychlo… ale ani to nejde.
  Poznam vela ludi, ktory aj vedia ze napriklad v tejto branzi sa daju zarobit peniaze a to dost velke, ale maju komplexy, su lenivy, chyba im fantazia…

 8. katuška 21. februára 2009

  Ja som osobne presvedčená že ľudia, ktorí majú bežné zamestnanie, majú aj bežný príjem a majú na bežné výdaje…….Tí však, ktorí sú ochotní sa napríklad samovzdelávať,vyskúšať niečo nové, iné,tí ktorím sa ťažko verí, že človek je stvorený pre chudobu, Tí môžu zarábať neštandardne. Rada vám priblížim moju prácu.

 9. igi 25. februára 2009

  Tak priblíž.:-)

 10. laura 20. marca 2009

  kolko zarobim a ako mi to pride na ucet:

 11. tomas 23. marca 2009

  ja som minuli rok zarobil vela penazi ale ako zivonostik a tom som len zacal podnikat teras budem platit obrovske dane a to nevravim ze sa mi tim zvisi socialna poistovna takze to co som zarobil minuli rok tento budem im setko vratim..

 12. pisko 2. apríla 2009

  katuška: tak pribiz, vazne by ma to zaujimalo, lenze odpoved uz asi nedostanem :-(

 13. Miro 2. apríla 2009

  pisko určite ide o multilevel marketing. to je účinná forma na zarábanie peňazí, ale zďaleka nie pre každého.

 14. Robo 20. apríla 2009

  Takitsto suhlasim s clankom co je v nom napisane…
  Ked tu uz pisete ze multilevel marketing je ucinna forma, tak je to pravda…. a tiez suhlasim s tym ze nie pre kazdehho… Multilevel marketing je pre obycajnych ludi,ktori chcu neobycajne veci…
  Na to aby bol clovek v MLM uspesny musi obetovat zo zaciatku stransne vela casu a energie.Tiez musi byt odolny voci neuspechom a hlavne treba vytrvat…
  Ludia ,ktori zacinate podnikat ci uz v MLM,alebo inom podnikani,odporucam Vam knihy od Kiyosakiho, Coveyho …

 15. Robo 20. apríla 2009

  este ze Vam prajem vela uspechov….

 16. Miro 20. apríla 2009

  No ja len podotknem, že pre úspešné výsledky zvyčajne treba v každom biznise tvrdé nasadenie.

 17. tazkopovedat 4. mája 2009

  a taká otázka : NAČO JE VÁM VEĽA PEŇAZÍ ?? ty kokos

 18. moggy 16. mája 2009

  este by som doplnila, v MLM treba casto aj vysoky vstupny kapital, kedze niekedy skor ako o predaj tovaru a sluzieb ide o predaj „clenstva“

 19. Miro 18. mája 2009

  moggy tak pokiaľ sa kupuje „členstvo“ tak to smrdí pyramídovou hrou. klasický multi level marketing zvyčajne znamená vstupné za pár eur. trebárs Amway má členstvo za 9€. s ním sa kupuje nejaká štartovacia sada, čiže tovar a katalógy. avšak tento nákup sa dá do troch mesiacov vrátiť a vrátia ti peniaze. ide o to vyskúšať si produkty na vlastnej koži. ak je človek spokojný, tak ich používa a už nekupuje to isté od iných výrobcov v drogérii. to je vlastne princíp MLM – stať sa spotrebiteľom a hľadať daľších spotrebiteľov.

 20. Peťo 18. mája 2009

  Vzdy je aj ina moznost ako sa ucit.je to sport. hoci teraz ma vacsina zavrhne..ale je to tak kto ma talent na sport ktory robi a ma buducnost dostat sa k velkym peniazom ako ja.tak sa nepotrebuje ucit.dovolim si priznat,ze ani ucnovku by som si nedokoncil nebyt penazi ktore si zarabam zo sportu.ani len maturitu nemam a i cez to zarabam velke peniaze na sporte,ale aj tak su to tazko vydrete peniaze v porovnani s ucenim,ale ked vas bavi viacej sport tak je to ta spravna cesta.hoci v porovnani s trebars s hokejom nezarabam absolutne nic,ale aj tak je to na dnesnu dobu vela a nemam problem s ničím. aj to je cesta k peniazom a bez ucenia:)

 21. miro705 28. mája 2009

  to fair play: chcel by som ti len odpovedať na jednu tvoju trápnu prpomienku že láska neexistuje a že je to iba nástroj k sexu. To je pekná blbosť ja k láske sex vôbec nepotrebujem. Láska je jedinečná vec. Proste sa s milovanou osobou rozlúčim a hneď mi je smutno a neviem sa dočkať kedy ju aspon na sekundu uvidím..Tak sa trochu zamysli nad svojimi myšlienkami

 22. otus 28. mája 2009

  ahoj miro chcem reagovat na tvoj nazor mas velku pravdu v tom co pises my z manzelom mame take talianske
  manzelstvo aj ked sa pohadame a vykricime si vela veci tak sa zatial velmi lubime ale zasa ked je nejaky problem moja laska stoji pri mne.laska je krasna vec som 15.rokov vydata
  a este stale ma boly brucho ked nanho myslim.

 23. frenky 1. júla 2009

  heh ono to tak vacsinou byva…. tema je o jednom ale po par komentaroch je uz rec uplne o niecom inom…Vyjadrim sa teraz k obom temam,ten co tvrdi ze laska nejestvuje bud 1.nikdy nebol zamilovany alebo 2. je laskou sklamany…
  a teraz k tym prachom,cista pravda,to je moja zivotna filozofia ze clovek nikdy nezbohatne ak bude iba chodit do prace… tie prachy sotva postacia na ucty..
  takze potom je tu viacero moznosti ako zarobit a zbohatnut a tych moznosti je ozaj viac lenze mnoho z nich je mimo zakon a tu uz si myslim ze sa to nie vzdy vyplati

 24. ZDENA 6. júla 2009

  Hpvorí sa tomu aj sieťové obchody a v podstate je to pyramídová hra-najviac sa nabalia tí, ktorí ten tzv. sieťový obchod začali. Čím viac ľudí pod seba /(do svojej siete/ ulovíš, tým vyššie prijmy máš a nakoľko sú predávané výrobky abnormálne predražené vaše prijmy zaplatia radoví občania, možno aj starí ľahkomanipulovateľní ľudia, a samozrejme aj najbližší príbuzní a známi, na ktorých svoje počiatočné tzv. podnikanie staviate.

 25. kamčo 12. septembra 2009

  zdravym,som programator zvaracich a inych strojov,som zamestnany ale je to oničom pred kryzou bolo to fakt fajn zarabaly sa pekne peniažky a teraz je to fakt ….zamestnavatelia sa naučily strhavat poplatka prenič zanič.teraz mam pracovny uraz/zlomena noha/a len dufam že sa my podary začat podnikat čo najskor,premyslene v čom mam ale neviem či možem kym mam pracovny uraz do niečoho pustit,poradite mi?

 26. Miro 12. septembra 2009

  kamčo ak chceš začať podnikať či už ako živnosť, alebo s.r.o. tak nečakám, že by sa ťa niekto pýtal čo robí tvoja noha. ak máš PN tak musíš byť doma. ak budeš môcť chodiť von a do práce, môžeš začať aj s podnikaním.

 27. Michal 13. septembra 2009

  Nič nové som sa nedozvedel, fajn aj som to čakal od Googlu, keby to bolo take jednoduché a všetci by mali na to návod neboli by peniaze také cenné a rastla by inflácia, no čo už asi sa vratit k tej mojej ubohej brigade a byt rad že si zarobím akurát na jedlo :D

 28. kamčo 16. septembra 2009

  tak to je par mesiacov čakania s čiastočne dobre vypracovanymy planmy v ruke,no nič ineho my nezostava dakujem za odpoved,moja situácia je totiž komplykovanejšia,ja pracujem v ČR a mam PN v ČR ale PN travym v SR,živnost by bola založena ako vedlajšia činnost v SR.
  Ked vas ešte nejaká dobra rada napadne tak mi napíšte
  v daka

 29. marve 2. októbra 2009

  Mojím cieľom bolo rýchlo ZBOHATNÚŤ. Bola to chyba pretože všetko čo nepripomínalo veľké prachy, mi prišlo ako niečo potratové čo nebudem robiť. Jediné čo som videl boli prachy, ktoré chcem a tak som bol stále demotivovaný, pretože som sa nepribližoval mojím konaním k takému obludne vzdialenému cieľu ako blahobyt a bohatstvo. Začal som sa približovať, až keď som si ako cieľ stanovil cestu, čiže tie najmenšie kroky ktoré môžem robiť už teraz a ktoré ma posúvajú vpred. Teraz nemôžem byť milionár, no môžem sa vydať na takú cestu. BOHATNE SA ZO ZÁSADY POMALY všetko ostatné je podozrivé. Postupne som sa stal manažérom a peniaze prišli ako bonus vedľajší efekt mojej cesty.

 30. Miro 2. októbra 2009

  marve presne tak. rýchlo to ide len vo filmoch. prácu nevidieť.

 31. klaudia 2. novembra 2009

  V marci tohto roka som ovdovela……………. moje výdavky sú viacnásobne vyššie ako moje príjmy, ale za nejaký čas by som sa mala dostať ku svojim peniazom a tie by som rada investovala, ale žiaden dobrý nápad nemám. Viem, že keď tie peniaze neinvestujem za dva roky ich miniem a žiaden prínos to nebude, ale v tejto kríze je to asi neisté, myslím tým podnikanie.

 32. Miro 2. novembra 2009

  radím výdavky prispôsobiť príjmom, alebo nájsť príjmy. s peniazmi sa poraď, investícia môže byť dobrý nápad, ale treba veľa vedieť, inak je riziko straty. najlepšie ak sa dá investovať do nejakého vlastného podnikania.

 33. miriam 4. novembra 2009

  sny treba mat,aj treba pracovat a zdokonalovat sa,len to zatial neviem sklbit tak,aby to vychadzalo.Rad by som podnikala no zatial som lrn pri uceni.Drzim vsetkym paste a aj sebe nech tych penazi je vzdy dost.

 34. 1a4ter 9. novembra 2009

  Suhlasim s člankom. No co sa tyka toho zamestnania, na porovnanie nemci si ziju ako pani a tiez len chodia do prace, rakusania tak isto a naslo by sa aj viacej narodov. Problem je ze Slovensko vedie skupina nenazranych sebcov, ktori budu tuto krajnu a narod vycuciavat pokedy budu dychat. Ano je to zly postoj pre jedinca zmyslat negativne a vynit vsetko naokolo preco nemame peniaze, ale v tomto pripade sa nemylilm. Tento stat sa hrnie do zahuby, nastava chudoba medzi ludmi a bude to stale horise. Vecsina ludi su len obycajni prosti ludia, ktori chodia do kostola a cakaju ze modlidby budu vysisane a stanu sa raz stastnymi. No nestanu. Vsetci pojdu pod kvetinky s tym ze zanechali za sebov len potomkov, ktori preziju zivot ako otroci – do prace a domov, lebo nic ine si nemozu dovolit, lebo nie su peniaze. Je to smutne ale nikto s tym nic neurobi. Potrebovali by sme spasitela naroda. Niekto kto vybuduje viacej viacero zdrojov prijmov pre stat, cim zbohatne stat a uvolnia tak moznosti pre ludi a spominanych darmozracov vyzenie niekam do pekiel. Velmi by som si prial aby boli vsetcia bohatí aspom do takej miery aby zili stastne-mohli chodit na prechadzky s bestarostnou hlavou, tesili sa z obycajnych veci ako je slnko a pomahali slabsim s radostou. Podnikal som, zacal som v tedy este s 3 tisickami vo vacku. Za pol roka som si spravil klientelu a obrat aby som dokazal z toho aspom ako tak vyzit.No dalej som sa nedostal vdaka tomu ze stat ma zacal drat z koze, vsade odvody a poplatky a taky zakon a hentaky zakon. Teraz mam mnozsto planov ako zacat odznovu a bit sa so vsetkym co pride do cesty, ale chyba mi jedna vec-vstupny kapital, tak ako kazdemu ktory ma dobry napad a nic viac. Od statu samozrejme nedostanem ani cent, tak ako som nikdy nemal podporu ani davku v hmotnej nudzi ani nic.Tak drzim narodu palce a moc verim ze sa najde niekto kto to tu zmeni od zakladu.Najkrajsia by bola revolucia, kedy by ludia vyliezli z chudobnych domovov a zvalili cely BA hrad.

 35. Rico 10. novembra 2009

  Peniaze, vec či produkt po ktorom túži každý človek a chce ich viac. Každý človek by ich mal mať také množstvo, aby mohol slušne žiť a nestrachovať sa každý mesiac či bude mať za čo zaplatiť účty či byude mať na to aby uživil rodinu. Ale ak sa človek snaží prečo by nemal mať peňazí viac, ked preto niečo robí nech si môže kúpiť dom či ísť na peknú dovolenku či si kúpiť nové auto.n Avšak nie je to tak , snažím sa uveriť úspešľným a to tomu, že peniaze ležia okolo nás len ich treba zodvihnúť… veľa znamená akých máte známych, kam vás postrčia a ako sa kčomu dostanente, ale aj to jeťažké ptetože taký ľudia si medzi seba nikoho tak ľahko nepustia.. Spravil som si vysokú školu dokonca aj tento rok doktorát, avšak nemám ktomu vzdelaniu dostatočnú prácu a najme preto , že som zdravotne postihnutý a je to skoro neprekonatelný problém, príšerne ťažké, no stále sa snažím, pýtať tak len dúfam a vymýšlam ako získať peniaze, lebo mám pred chudobou strach a obrovský rešpekt. Peniaze neboli na prvom mieste , ale už sú zároveň s inými hodnotami, lebo už aj to zdravie si za ne pomaly môžme kúpiť….

 36. Miro 11. novembra 2009

  Rico je pravda, že tak jednoduché to s peniazmi nie je. Zohnúť sa nestačí. Vysoká škola tiež často nestačí. Nenaučí nás získavať peniaze, ale míňať svoj čas prácou pre iných. Takže radím dovzdelať sa v oblasti financií. Hľadaj, čo by si mohol poskytnúť ľuďom okolo seba a zarobilo by to.

 37. starec11 30. novembra 2009

  tak ako dejepis je plny klamstiev a polopraud aj peniaze a nazor na ne je ohraniceny potencialom daneho subjektu.kdo to nevie vezme mu to cez chtice a ine nastrahy velmi vela.

 38. jonkie 11. decembra 2009

  Jeden ekonom raz povedal ze vyska bohatstva jednotlivca sa rovna vyske zlocinu, ktory za nim stoji. Cim viac jednotlivec ma, tym vacsie „svinstvo“ musel urobit, aby sa k nemu dostal. Premisa plati generacne, tzv. ak ste „za vodou“ vdaka dedictvu, tak vas prapraprapredok zarobil kopu penazi tiez vdaka nejakemu svinstvu. Poctivou pracou sa k velkym peniazom proste nedostanete, ak aj zacnete podnikat , tak zbohatnete len v pripade ze nahodite vysoke marze a defacto ludi okradate..

 39. fupe 23. decembra 2009

  jonkie, ty si pekny blbec, precitaj si co si napisal a zamysli sa nad sebou…

 40. olso7891 30. decembra 2009

  Ahoj ludia, písem sem prvý krat. V hlave mam myslienku ako zarobiť peniaze, mat ich tolko aby som si dovolil slusne zit, kupit auto a aby som si postavil vlastný dom. Som student a ako kazdy student aj ja mam problém s nedostatkom primov, vsak to poznáte výdavky na školu a okrem toho som mladý tak chcem si aj trochu užiť tej mladosti. Keď vidím svojich bývalých spolužiakov ktorý už pracujú a môžu si dovoliť trochu viacej napríklad svoje aku a potom s ním sa predvádzajú tak im trochu závidím ale na druhej strane si poviem že nechem take peniazek de musím na niekoho robit.snívam o tom ze raz budem panom svojho času, chcem mať vlastnú firmu zamestnávať správnych ludí ktorý si to zaslúžia. Budem všetko robiť preto aby som si tento sen začal naplnat, len musím prísť ešte na to ako začať ako sa začať stavať na vlastné nohy !!!! Ludia čo myslíte ako začať ??????

 41. Miro 30. decembra 2009

  olso už si začal. rozmýšľaš. teraz ide o to mať nápad, ak by si mohol dať čo najviac ľuďom niečo čo chcú a zarobiť na tom. určite by som radil skôr podnikanie, ako zamestnanie. v zamestnaní síce niečo zarobíš, ale vždy len toľko, aby si prežil do ďalšieho dňa a mohol ísť do práce. čítaj čo najviac literatúry, životopisy úspešných a je šanca uspieť. hlavne sa nesústreďuj na majetok a prachy. to je efekt úspechu, nie cieľ, ani merítko.

 42. mámrádprácu 18. januára 2010

  K tomu všetkému: pred rokom som mal perfektnú prácu, ako zamestnanec, takže plat – vtedy som si myslel že nič moc. Koncom júna som o ňu prišiel, a za tir mesiace čo som bol doma som na mnohé veci získal iný pohľad, v októbri som nastúpil ako skladník (vyučený som ako elektrotechnik a už keď som odišiel zo školy mal som v toho v rukách dosť) a bol som rád že vôbec pracujem aj keď môj plat nedosahoval ani 300 eur. pred vianocami ma ale prepustili znova hoci som v tej firme robil nadčasy a ak to bolo dôležité prišiel som aj keď som mal mať voľno napríklad cez št. sviatok.

 43. Azrael 26. januára 2010

  Často je to nespravodlivé človek sa snaží a nič moc. Stále sa pokúšam si nahovárať že to bude a stáva sa to lepším. Predtým som sa zaoberal stávkovaním v zúfalstve vidiny rýchleho zárobku no nakoniec som prehral 400e..a to sposl. peniazmi to bolo depresívne.
  Ako zbohatnúť? Ako dosiahnuť finančnú nezávislosť ? Odpoveď som nenašiel ale podľa všetkého všetci onej hovoríme…akoby sme vedeli ako nato len osprostene sa podriaďujeme okolnostiam.
  No aj keď nič nového aspoň som pridal svoj koment a snažím sa veriť že nájdem riešenie .Všetkým prajem čistú myseľ:))

 44. Miko 15. februára 2010

  No všetky prispevky majú časť pravdy, no ani raz tu nebolo spomenuté, čo je podľa mna najdôležitejšie v živote asi každého človeka a to, že práca by mala vychádzať z našich zalub, tie postupne pretvarat (napr. popri zamestnaní) na cielenu zárobkovú cinnost. Prečo ísť na to práve takto?
  Za prvé nerobime to len pre prachy, čo má nakoniec rozhodujúcu vahu na úspechu a udrzani si zdravych obchodných , ba až priatelskych obchodných vzťahov.
  Viete všetci sme ľudia s poslednymi psychologickymi potrebami a jedným zakladnym pravidlom je nemáte strach. Ten mame každý z nedostatku, ale to je v 50% pripadov až príliš pocitovane a tak nás tieto pocity nútia k hľadaniu prace len koli peniazom.
  Môj recept je nasledovný:
  pracovať niekde a zveladovat svoje zaujmi po vedomostnej a prktickej stránke až do takej miery, ze pri troche šťastia sa podarí rozbehnúť to (a bez toľkých pocitov sklamaní z nenaplnenych snov ktoré nemali byt prvotným cieľom)

 45. Miro 15. februára 2010

  Miko súhlas. Schéma je trojbodová. 1. treba robiť niečo čo ma baví. 2. musím v tom byť podľa možnosti dobrý, alebo radšej najlepší. 3. musí to zarábať. Ak niečo také človek má, je prakticky isté, že zarobí a uspeje.

 46. Mato 17. marca 2010

  Aj ja rozmyslam 24h denne do coho ist aby to vynasalo ale uznajte samy je ROK 2010 a mame vsetkeho vo vsetkom je konkurencia obrovska !!!Takze zlate roky 1990-2000!!!Vtedy bohatol kazdy kto len trosku porozmyslal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 47. Miro 17. marca 2010

  Mato, tipni si, čo budú hovoriť ľudia v roku 2020.

  Je kríza. Treba rátať s tým že skončí a potom byť pripravený, kým ostatní budú len začínať.

 48. peto 18. marca 2010

  Dá sa zarobiť aj v dnešnej dobe.Je pravda že poctivo to až tak nejde,ale nie je to ani nelegálne.Stačí pohnúť rozumom a využiť chudobu a naivitu ľudí,ktorých je plne Slovensko a vyťahať s nich posledný groš.

 49. juro 25. marca 2010

  Uplne sa stotožnujem s Petovým komentom :)Stačí pohnúť rozumom a využiť chudobu a naivitu ľudí,ktorých je plne Slovensko a vyťahať s nich posledný groš…je to kruté ale je to tak!!!

 50. gorta 26. apríla 2010

  Každý má a bude mať toľko penazí, koľko si zaslúži !

 51. gorta 26. apríla 2010

  Všetci by ste chceli odmeny,, a za čo? Čo ste urobili pre dobro druhých , že by ste si mali zaslúžiť odmenu v podobe bohatstva a peňazí?
  Peťo a ty si s tou naivitou druhých dávaj pozor pretože sa ti môže ľahko stať že na to doplatíš ty !

 52. Viktor 27. apríla 2010

  milá/milý gorta, citim z tvojich slov zlobu.
  Podla mojho skromneho nazoru by sa mal kazdy postarat v prvom rade o svoje dobro a o svoj blahobyt, preco tak neurobis aj ty pred tym ako zacnes odsudzovat inych?
  Aj ja sa snazim co to pre seba spravit. Kedze kapital potrebny na rozbehnutie biznisu malokomu spadne z neba (mne zatial nespadol) musim tvrdo pracovat. Boli obdobia ked som pracoval v dvoch pracach 16 hodin denne… Je to tazke, clovek sa casto krat stretava aj s nepochopenim okolia- na pr. otazky typu: myslis si ze prave ty si ten stastlivec ktori bude niekedy v zivote bohaty? Alebo varovania typu: Viktorko ty raz zle dopadnes lebo mas privelke naroky na zivot… A tak dalej… Je to tazke aj pr to lebo ludia okolo mna si kupuju nove veci- Krasne auta drahe hodinky, moderne oblecenie a ja by som take tiez chcel, teraz hnet! ne zajtra ani pozajtra! No ja si to nekupim lebo viem ze by to bol skor krok vzad ako dopredu, na take veci budu peniaze ktore zarobim vlastnimi rukami a rozumom… Pomali vidim ze moje usilie zacina prinasat svoje ovocie. Tam kde momentalne pracujem som sa zamestna aby som sa mohol od bohatich ucit umeniu biznisu, podarilo sa mi ziskat rozne kontakti a dufam ze toto je posledne zamestnanie mojho zivota a o nedlho budem hrdim majitelom vlastneho podnikania…
  Takze zaverom- ak chce byt niekto bohaty musi sa snazit, nedat sa odbyt okolim, ucit sa byznisu a hlavne chovat sa ekonomicky racionalne…
  Prajem vsetko dobre.
  V.

 53. janec 30. apríla 2010

  Jednoduchá rovnica – všeobecná

  Práca = kontakty + šikovnosť

  Jednoduchá rovnica – obzvlášť pre súčasnosť (táto je doplnená s dávkou humoru, ale zaiste platí)

  Práca = 2x ( kontakty + šikovnosť)

  Nič viac nič menej, pričom platí, že:
  – do množiny kontaktov patria napr. rodičia, rodina, priateľ, inštitúcie ……až po samotnú ulicu
  – do množiny šikovnosť patria napr. byť v správny čas na správnom mieste, vzdelanie, informovanosť …..až po krádež

  Je len na každom ako dokáže naložiť s jednoduchou to rovnicou práce, resp. príjmov.

 54. michal 4. júna 2010

  ahojte vsetci
  treba mat dobry napad,v com by ste mohly asi zacat podnikat,a co by asi prosperovalo na danu oblast alebo miesto v ktorom sa nachadzate
  Viem ze som stale len obycajny “ nezamestnany“ ktory prave vysiel strednu skolu..snazim sa studovat ,ucit sa,snazim sa nadobudat financnu inteligenciu,v ktorej vam vsak poradia iba ! nazory uspesnych a bohatych ludi ..
  Spomeniem napriklad Robert Kiyosaki odporucam knihu chudi tata,bohaty tata,,jeho nazory , rady,typy,su obdivuhodne a stoji zato obetovat ci uz len trochu casu na tuto uspesnu knihu.

 55. michal 4. júna 2010

  a este jedna vec ktoru som postrehol v jeho knihe

  v skolach nas ucili a ucia byt dobrymi a kvalitnymi zamestnancami,no nie zamestnavatelmi….:(…..no hlavu hore….

  vsetkym prajem nech sa im splnia ich priania a tuzby byt uspesnymi a bohatymi vplyvnimi ludmi…Thx bye

 56. Milan 19. júna 2010

  Samozrejme suhlasim z člankom je priliš rozpisaný. Skratim jeho obsah. Podnikanie je –šport. Kto je lepšý rychlejšý schopnejšý –vytaži. Potrebuje k tomu vlastný predpoklad vrodených schopnosti dobreho trenera alebo pozorovacie skumacie analiticke a ine schopnosti vygenerovať lepšiu techniku obrazne povedane /plavecku bežecku, poznať ovladať zdokonaliť nove podnikatelske športove techniky. Priklad biznis –je šermovanie
  učite sa zaklady obstojite vo vysšom stupni- ale z bežnej techniky vyviniete novy nevydaný šermiarský ťah ktoy prekvapi špičkovoho športovca a tym ste lepšý vyťazite stale pokial sa nenajde niekdo kdo vyvinie niečo lepšie a porazi Vas alebo ste predvidavy odijdete vyťazom v tom najlepšom čase vašho vrcholoveho biznesu.

 57. Milan 19. júna 2010

  Samozrejme suhlasim z člankom je priliš rozpisaný. Skratim jeho obsah. Podnikanie je –šport. Kto je lepšý rychlejšý schopnejšý –vytaži, hrali tam úlohu ak objektívne tak subjektívne podmienky v ktorých sa ocitne podnikateľ. K úspechu podnikatelskeho zámeru potrebný predpoklad vrodených nadobudnutých schopnosti dobreho trenera alebo pozorovacie skumacie analiticke a ine schopnosti vygenerovať lepšiu techniku obrazne povedane /plavecku bežecku, poznať ovladať zdokonaliť nove podnikatelske športove techniky. Priklad biznis –je šermovanie
  učite sa zaklady obstojite vo vysšom stupni- ale z bežnej techniky vyviniete novy nevydaný šermiarský ťah ktoy prekvapi špičkovoho športovca a tym ste lepšý vyťazite stale pokial sa nenajde niekdo kdo vyvinie niečo lepšie a porazi Vas alebo ste predvidavy odijdete vyťazom v tom najlepšom čase vašho vrcholoveho biznesu.

 58. Šani 19. júna 2010

  Reagujem na horeuvedenu aktualnu revolučnu odpoveď č.34 1a4ter. Nemci žiju ako pani. Tomu je na vine nie kapitalizm ale IQ naroda jeho mentalita hystoria vychova . Vysšý uroveň myslenia.
  Svätopluk povedal slovanom bieda Vam nedržite pokope nevažite vlastne klaňate sa cudzim Vam škodlivim trendom… Taky to narod bude rozdrvený zotročený a je určený pracovať na ineho.
  Viacstoročne vycucavanie Kremnickeho zlata lacnej prace genocig Rakuska Uhorska nad slovakom. Nikdy slovaci sa nezorganizovali na vratenie svojich ukradnutych pozemkov od Košic Trnavy, Bratislavy smerom na juh ani po II svetovej valke ako kompenzacia tisicročneho okradania nikdy umele obsadený madarmi Rakušanmi nerozpojily teritorialný koridor medzi Maďarskom a Rakuskom do bratov slavincov chorvatov a tym aj cesta k moru. V dejinach slovensky zotročený národ sa nikdy nepostavil nespojil za vlastne teritorialne prava za slobodu. Aj teraz každy svedomity narod sa postavi aj proti politike EU napriklad Grecko a vidime že EU v strache aby sa nepokoj nerožširil v EU zaviazalo ostatných chudobných blbcov aj slovakov finančne pomoc bohatemu greckemu narodu a teras už aj Španielom ktore sa maju ovela lepšie ako slovaci.
  Tu plati stare porekadlo:,,TOHO KOŇA NAJVIAC BIJU KTORY NAJVIAC TAHA PRACUJE“. jE TO V MENTALITE VšETKE PODNIKY ROZPREDALY ZAHRANIĆNYM OTROKAROM A ĆAKAME SLOBODU.

 59. Dejvid 10. júla 2010

  Dobrý deň, môžem zarábať aj keď nemám 18 rokov ? … Myslím to tou radou čo ste tu udali : Daj (nápad) a dostaneš (peniaze) ďakujem za odpoveď…

 60. Miro Veselý 10. júla 2010

  Dejvid nikdy som neskúmal, ako legislatíva rieši podnikanie pod 18. rokom, ale ak je nápad, určite sa nájde cesta, ako to spraviť, aby sa to dalo.

 61. Vladim 22. augusta 2010

  citam, citam a prikladam nazor, mozno pre niekoho radu.
  Bude pre mnohych stale viac a viac problem najst pracu, ktora prinesie ludom zarobky podla ich predstav. Ludia budu nahradzani technologiami, automatmi a pod.Ale nieco mozno poradim. Co taka burza???Strasne malo ludi o tom naozaj nieco vie.Kedze vedomosti mnohych su uplne nulove, sami si dajte odpoved, aky nazor tito ludia na takyto zdroj obzivy maju. Ti ,ktori to vyskusali bez znalosti a odbornosti spadli na nos, samozrejme , ze to zvalili na inych…Pritom je to najuzasnejsi sposob zarabania peniazi. Nikto mi nesefuje, nerozkazuje , pracujem 3 hodiny denne a ci verite alebo nie moj mesacny zarobok je taky , ako mnoho ludi nezarobi za rok.Preto ak by mal niekto zaujem, mozme to skusit. Naucim, poradim, pripadne ukazem, ze to naozaj funguje.
  Samozrejme uz to tu bolo povedane. Kazda cinnost je podmienena obrovskou snahou. Ten kto naozaj chce, nema prekazku. Drzim sa prislovia: Bohati clovek hlada spôsoby, chudobny hlada dôvody.
  Ospravedlnujem sa za diakritiku – nepouzivam ju …

 62. evita 4. septembra 2010

  Vladim,tak mi teda poradte s tou burzou. Prave hladam nejaky sposob podnikania,kde budem sama sebe sefom. Niekolko rokov som pracovala na zivnost vo financnictve,no aj tak som robila stale na niekoho ineho.Vdaka.

 63. hocikto 19. septembra 2010

  zdravim mam napad…
  zamyslime sa …co potrebuje clovek k zivotu ???
  Jest,cikat,kakat,sexovat,oddychovat,uzivat si a kto mu zarobit peniaze…
  co z toho vypliva??? Urobit non stop bar alebo nieco take kde mozete kludne kupit chleba,maso a dalsie produkty,kde za WC musia platit,kde budu na sex zeny aj chlapy,kde bude nejaka sauna alebo nieco take,hracie automaty,ruleta a podobne veci a je to tam hh… Viem vyzeralo by to podivne ale podla mna by sa na tom dalo zarobit …alebo si ma nevsimajte pisem sprostosti

 64. Milanko 2. októbra 2010

  Hocikto: teraz si ma ozaj pobavil. Zozen si kapital, zriad takuto prevadzku a rad budem tvojim prvym zakaznikom. Ale chlieb aj maso nech su cerstve, objednaj aj telacie, to nemaju hocikde. Ked uz mam za WC platit, tak mi zabezpec noblesnu kabinku. Na dvere kabinky mi namontuj LCD. Prostitutky vyber pekne, najlepsie prsnate brunetky a zamestnaj aj krupiera, nech si mozem zahrat poker…

 65. Martina 28. októbra 2010

  Ja len ohladom toho MLM, Ono je to pre kazdeho cloveka len musite natrafit na tu spravnu firmu a mat velku tuzbu po tom ce chcete vo svojom zivote dosiahnut. Slovaci velmi skatulkuju. Hadzu vsetko do jedneho vreca, a odsudzuju aj ked to nikdy nevyskusali, nestretli ludi ktory to robia dlhe roky, a odsudzili ten system len z rozpravania druhych, ktory o tom tiez nic nevedia. Ked chodite do prace, robite, pracujete osem hodin denne a na konci mesiaca dostanete vyplatu za dany mesiac ktory ste odrobili. A v MLM robite tolko kolko uznate za vhodne a ako rychlo sa chcete dostat na danu poziciu, na konci mesiaca dostanete za to odmenu s tym rozdielom, ze ta odmena vam chodi na ucet do konca vasho zivota….. Existuju aj take spolocnosti ktore maju ich produkty zadarmo-internetovy marketing. A kedze je to zadarmo povedzte mi ktory clovek na slovensku si nieco nezoberie zadarmo ?

 66. erino2 4. novembra 2010

  vladim porad teda ako s tou burzou zacat a pripadne na ake komodity sa zamerat a co treba sledovat – ukazovatele a tak, znie mi to celkom zaujimavo aj ked je to mimo mojho oboru som na vyske na doktorantskom ako konstrukter strojov, ale do konca zivota makat na ryzojedov ci nemcov po tom zrovna netuzim

 67. hocikto 4. novembra 2010

  Milanko. Neboj sa bude secko

 68. exit-in-real 11. novembra 2010

  ja snáď len jednu otázočku….
  kto z vás tu vôbec niečo poradil?
  mám pocit, že všetko sú to len zúfale reči, nič viac….nič menej.
  všetci chcete zarobiť, chcete peniaze, ale nikto nevie ako na to a to je tak celé….
  ja som k dnešnému dňu v komplet bahne..a to som tak moc chcel svoj život riadiť úplne inak..len som to mierne domrvil….a neverím moc na americké filmy o odrazení sa z hoven…..ale aj tak sa snažím myslieť pozitívne, aj keď mi je hôby platne….
  pritom niekedy stačí obyčajný kapitál, ale kto vám ho v dnešnej dobe len tak poskytne…hahha…..len spústa rečí, ale keď má prísť k skutkom….

 69. Miro Veselý 11. novembra 2010

  exit-in-real kapitál iste nezaškodí, ale je ešte niečo cennejšie. nápad. ak je dobrý nápad, dá sa zarobiť peniaze, podnikať, hľadať investorov. bez nápadu je zle, človek je odkázaný na iných.

 70. exit-in-real 12. novembra 2010

  miro
  v tom máš pravdu, ale nápadov bolo už niekoľko, i keď teraz už neaktuálnych a v žiadnom prípade by som do tejto sféry už nešiel….nie je doba, sú pasé:-)
  len s investormi je to …..
  sľuby….
  a teraz len makám, aby som platil aspoň účty….
  čisté otroctvo…..
  a ak je o tomto život….nechápem…
  a pritom nie som typ človeka, čo chce milióny, alebo tak….
  len troška kľudu, nerozmýšlať, odkiaľ zobrať na účty, či si čo to kúpiť, ísť na dovolenku…..
  som obyčajný chalan, mierne znechutený…
  a potom čakaj na nápad, keď ti hlavou prúdi toľko iných veci:-)
  všetci tu píšu krásne reči…..a pritom majú v drvivej miere podobné myšlienky ako ja…..

 71. exit-in-real 12. novembra 2010

  miro
  dám nápad……zainvestuješ?:-))))hahhah

 72. exit-in-real 15. novembra 2010

  a čo?…..žiadna odpoveď?…..žiadne nápady?…hah

 73. etko3 15. novembra 2010

  čítam, čítam,
  ale môj názor z tejto celej debaty je taký, že
  všetci čo zarábajú peniaze, nemajú čas sem prispievať nejakou tou vetou… :-)))
  exit-in-real daj ten nápad:-)
  či????

  prajem všetkým veľa úspechov!!!

 74. Miro Veselý 15. novembra 2010

  exit-in-rea ak myslíš mňa, tak ja nie som investor, nehľadám nápady a určite už nie v anonymných fórach končiace smiechom.

 75. exit-in-real 18. novembra 2010

  miro
  v tom máš asi pravdu, tak bez smiechu….
  fakt mám nápad, na web….len neviem ako ho úplne riešiť.

 76. Miro Veselý 18. novembra 2010

  Ak je to dobrý nápad, oplatí sa možno doštudovať si problematiku a spraviť to. Alebo nájsť niekoho, kto s tým pomôže. len opatrne aby sa ten nápad nerealizoval bez teba, takže netreba ho zverejňovať.

 77. exit-in-real 19. novembra 2010

  to je presne moja obava:-)
  bláznivá doba…..komu dnes vôbec dôverovať….

 78. spravodlivost 4. decembra 2010

  Ked budeme všedci chcet rychlo bohatnut a vikoristovat iných, tak sa nykdy nebudeme mat dobre a ani naši predkovia ,teda naše deti. Bohatstvo je pekná vec ale ani to človeka nedokáže urobit štastným iba do určitej chvile .

 79. dave 5. januára 2011

  aby som povedal pravdu tak som donedavna videl vidinu zarobku len v rychlich prachoch chcel som rychlo zarobit a to co najviac dostal som sa do vseliakych problemov herní automatom a dlzobam keby som bol trochu sporerlivy tak by som si z tych malích aj ked legalnych ci nelegalny kseftov nieco odlozil a nechcel to este na rychlo znasobit v tych svietiacich budkach tak by som bol naozaj niekde inde avsak nevzdavam to idem pracovat manualne aj tym si mlady clovek ako ja musi prejst nic nejde asi naraz a zistil som to na svojej vlastnej kozi asi aj ide ale nie mne musim zacat makat zarobit prachy poplatit to co mam poplatit a ked bude vsetko ako ma byt tak sa zacnem venovat tomu co ma bavy a dobre viem co ma bavy co mam rad a co rad robím len je to v dnesnej dobe tazke konkurovat ostatnym a prerazit ale ja sa drzim motta ze velka papula to dokaze!vela stastia v prvom rade mne a potom ostatnym vzy ste prvorady vy samy a potom vsetci ostatny to je dolezite!david z mt/bb

 80. MiLoSLaV5 7. januára 2011

  34.
  1a4ter 09. 11. 2009, 04:43
  SUHLASIM S TEBOU MAS PRAVDU !!!!!

 81. michal 9. januára 2011

  keby to tu bolo aspom trocha jednodusie tak celi svet bi bol hore nohami lebo us celi svet by naj radcsie ovladali len ty vedcsi ludia a to su sami lakomci a drzglosi co chcu sedko len pre seba no ale ludia strasne vela ludi ani len netusia ze sedci ty ludia co len celi zivot sa snazily len kradnut a ojebavat tich slapsich a este ich aj viuzivat prospech seba abi len sa nahrabali tak celu du dobu mali zavrete oci a us tersa je nato pozde lebo us za chvilu to nastane velke zmeni a to na celob nasom svete a tuto celu zmenu uskutocni len nas… pan b…ch a potom to us bude sedko poryadku……

 82. ja ja ja 16. januára 2011

  nechem sa robit mudry , ale ako moze niekto urobit tolko gramatickych chyb v 8 riadkoch???? pre Boha mozno si niekto povie ze na co mi je gramatika ta ma neuzivi , lenze ak sa tu bavime o niecom co treba robit pomaly od zaciatkua postupne tak sa najprv naucte pisat spisovne!

 83. exit-in-real 20. januára 2011

  dave

  svätá pravda:-)))), ale neviem či pomôže už nejaká tá práca….

 84. markus 28. januára 2011

  Zdravim, clanok v pohode, klasika. Po precitani asi 9 knih od kyiosakiho, som si tiez kopu veci uvedomil..

  Na slovensku ale niektore veci funguju trosku inak ako v jeho knizkach.

  ale k veci, ak chcete skutocne zarabat vacsiu sumu penazi, potrebujete len delegovat jednotlive ukony na roznych ludi, najlepsie takych ktory danu vec vedia robit seriozne a kvalitne. Jasne ze najprv potrebujete peniaze na to aby ste ich zaplatili, ale ked dostatocne dlho budete hladat, tak najdete tych spravnych.

  to ze rozdelite jednotlive cinnosti, ktore vas nebavia alebo nie ste v nich profik na druhych vam da cas na tie podstatne a hlavne casom to prinesie ovela viacpenazi ako keby ste to museli robit sami..

  na slovensku vela ludi radsej zvysi cenu za istu vec, lebo to robia sami a tym padom mozu mat len urcite mnnozstvo zakaziek, kedze nemaju cas robit viac.

  a dalsia podstatna vec je mat vytvorenu aspon zakladnu myslienkovu mapu, cize kto kedy a co musi urobit, iba takto mozete vybudovat skutocne dlhodoby biznis.. a nie pracu. hlavne co treba vediet je postup ako chcete vas biznis vybudovat.

 85. marcel 29. januára 2011

  Ahojte všetci!
  volám sa Marcel,ako ste si už všimli.Multi level marketingu sa venujem až hodne dlho,spolupracujem s človekom,ktorý je 5.najbohatší na slovenku,On mi otvoril oči,dostal ma doo biznisu..Začínal som ako študent,nemal som nič,žiadne peniaze,začal som tým,že som si našiel prácu a začal som s 500 eurami..Viedol na tento pán,povedal mi,čo mám kupiť,čo potrebujem (vizitky,image..atď)..Cesta bola ťažká,ako všetko v živote,ale teraz sú na mňa rodičia hrdí,Konečne otec povedal medzi svojími kolagami,áno,to je môj syn..A toto je na nezaplatenie – tento pocit a radosť.To sa nedá popísať,človek musí iba vyskúšať.V súčasnosti som si založil vlastnu MLM firmu,takže aj týmto dávam šancu ľuďom,čo si chcú povedať..“moji rodičia sú na mňa hrdí“.

 86. matulia 24. februára 2011

  pekne claanky som si tu poprecitovala, ja by som napriklad tiez tak chcela pracovat, z domu…a nemyslim tym take tie pyramindove hry a podobne kde dokopy nic clovek nemusi robit, len nachytavat inych ludi….jednoducho normalnu pracu hladam, taku ze dostanem zadanie, co mam spravit, napisat, hocico a ja to spravim…Neviem ci toto bude citat autor clanku, ale velmi ma zaujalo ako pisal o tom, ze mnohi ludia ked dostanu zadanie na to, nieco napisat tak sa im nechce…mne by sa chcelo a velmi, ale netusim kde takuto pracu hladat. Takisto by ma zaujimalo ako autor clanku prisiel k takej praci, kde sa da zohnat niekto kto mi da to zadanie, povie co mam robit a ja to robit budem. Uz ma nebavia tie nachytavky vsade na internete, naslubuju hory-doly a nakoniec im este musite poslat peniaze…hruuza

 87. Miro Veselý 25. februára 2011

  matulia ono je to tak, že človek musí ponúkať službu, nie hľadať prácu. Neverím, že dokážete spraviť čokoľvek sa vám povie. Choďte na to naopak. Vy oznámte tým, ktorí môžu vaše služby potrebovať čo konkrétne viete spraviť. Viete písať o počítačoch? Napíšte pár článkov a poskytnite ich IT serverom. Alebo o niečom inom. Ak ste dobrý, určite o Vás bude záujem.

  Žiaľ, pri tom ako zarobiť peniaze je najlepšie ak viete samostatne všetko spraviť. Treba proaktivitu. Postoj „vy mi povedzte čo mám spraviť“ vás automaticky presúva do kategórie horšie platených prác, do sféry vedených, nie vedúcich. A to zhorší aj vyhliadky na to ako zarobiť peniaze.

 88. lamber 26. apríla 2011

  Vy vsetci čo pisete ,čo sa snažíte na to prísť ako zarobiť,ako sa mať lepšie ste už vlastne úspešní.Na rozdiel od tých čo len lamentujú sa o to aspoń pokúšate.Neprestávajte a určite raz na niečo natrafíte.Nenechajte sa odradiť prípadným neúspechom.Nemusí sa to podariť na prvý krát .Ten kto vo svojej snahe vydrží sa určite raz k niečomu dostane.Všetkým držím palce.

 89. Baros 21. mája 2011

  10. septembra Budem Mat 18 Rokov uz nechcem bit odkazany na rodicov chcem Mat Vlastne .. Mas Peniaze mozes ist kde chces ale Neviem ci ma zoberu do robotii …

 90. Alkoholizmus « ENDORFÍN 1. júna 2011

  […] Toto je fáza z ktorej si mnohí radi uťahujú, je terčom vtipov. Tu poletujú biele myšky. No v tvrdej realite to u alkoholika v tejto fáze zvyčajne začína hneď ráno (alebo teda, kedy sa preberie z opice). Hneď potrebuje „ranný dúšok“. To preto, že človek v tejto fáze alkoholizmu už nevydrží byť celkom triezvy, stále potrebuje mať nejakú tú „hladinku“. Alkoholické ťahy už trvajú dlho, končia buď úplným vyčerpaním, alebo tým, že človek už nemá žiadne peniaze. […]

 91. Pepe 2. júna 2011

  Tak čítam, že to je dosť egocentrický spôsob myslenia…
  Prevažná väčšina ľudí si tiež zaslúži žiť aj keď nevedia nič výnimočné. Na Slovensku to už pomali nejde . No a potom na to doplatia aj tí ktorí vedia niečo viac.

 92. duri 25. júna 2011

  Ako keby som čítal článok od pána Spišiaka… Štvrťhodina zabitá tliachanim bez hlavy a päty. Možno by sa autor mohol zamyslieť nad svojimi výrokmi. Ešte som sa reálne nestretol s pravidlom vzdelanie = úspech! Vzdelanie je dôležité, ale úspech nezaručuje! V prvom rade by sa každý mal pozrieť na spôsob svojho života kritickým okom. Pozná niekto rozprávku o troch grošoch? Jeden vraciam otcovi, z druhého žijem a tretí dávam synovi, aby mi ho vrátil keď ja sám už nebudem pri sile postarať sa o seba. Naši predkovia neboli hlúpi, len bola iná doba. V prenesení do 21.storočia by to malo byť asi nasledovne: zo 60-70% akéhokoľvek príjmu žijem, maximálne 20-30% vraciam (splácam) a aspoň 10% si odkladám (dlhodobo). Kto nie je schopný odložiť si 10% zo svojho príjmu v produktívnom veku žije nad svoje pomery! Mnohým ľuďom vychádza, že samotný život je nad ich pomery. Je to kruté, ale na mňa sa nehnevajte. Ja som v 89-tom neštrngal kľúčami. Viem, že šetrením ešte nikto nezbohatol, ale ak si dokážem odoprieť ten obrovský plazmový televízor ako má môj sused, či nádhernú dovolenku aspoň do doby kým si na tieto veci našetrím nechávam euráčiky robiť pre seba samého a nie pre quatro či provident!!! Bohužial ešte stále sa niekomu oplaťí zaviazať sa pôžičkárni, že budem chodiť 2-3 roky do roboty a splácať aby som teraz aspoň na 2 týždne išiel k moru. Prosím nenechavajte svoje deti pozerať reklami že splácať je jednoduchšie ako šetriť! Nikdy nie je neskoro začať sa pripravovať na jeseň života. Typ na brutálny zárobok som nepridal, no aspoň takto si môžete zvýšiť finančnú slobodu.

 93. luva57 16. júla 2011

  Slováci sa nevedia zjednotit, napr. teraz sa likviduju oddelenia v nemocniciach, podľa mňa by už mali byt protestné zhromaždenia v každom väčšom meste, – taká menšia revolúcia na Slovensku – ale nič sa nedeje, ľudia si len hovoria medzi sebou, čo sa to teraz všetko robí – nie pre blaho občana ale práve naopak. Kapitalisti zlikvidovali odbory, ktore boli hlavnou veducou silou zamestnancov alebo existujúcich odborových predákov platia sukromne firmy, takže oni robia v záujme zamestnávatelov a nie v zaujme zamestnancov, a je velka pravda, že zahraniční zamestnávatelia sú vlasne otrokári a zamestnanci takmer otroci, lebo pracujú za minimál. mzdu. Nemaju na výber – buď si zamestnanec za minimál. mzdu (otrok) alebo nezamestnaný !!! a ešte jedna vec ma zarazila. keď som čítal tieto články: píšeme tu o vzdelaní a
  mnohí tu majú hrubé pravopisné chyby, napr. po mäkkej spoluhláske ide YPSILON !!! (lepšý život) alebo ( dobrý !!! ľudia) apod. (nemyslím tým dĺžne alebo mäkčene)

 94. Panther 11. augusta 2011

  Keď už sa bavíte o tom MLM tak v prvom rade by ste si maly uvedomiť,že najväčší MLM aký bol kedy vymyslený je bežná práca !!!
  A pokiaľ ide o peniaze: 1,Makať 2.Veriť. 3.Mať sny
  to čo si vysnívate sa vám splní pokiaľ tomu budete veriť,akonáhle o tom len na sekundu zapochybujete nebudete mať nikdy nič =)

 95. Robeno 18. októbra 2011

  ahojte,ja len tolko ze ten kto pozna recept ako zarabat velke peniaze vam ho urcite neprezradi a urcite viete preco,jednoducho ostane zneho lakomec ktory zaraba na ostatnych a ten sa nechce podelit na 100%,predsa sa nebude oberat o zisky.asi tak jak autor tejto stranky ktory nanej zaraba.je to hlavne aj o stasti ked vas vo svojom zivote nestretava tak si moc nepomozete aj ked trochu ale urcite ztoho nezbohatnete bohuzial,,,ps.mnoho ludi si neuvedomuje ze bohatstvo nieje len o peniazoch!ja poznam ludi ktory ziju od vyplaty do vyplaty a su stastny a viete preco sa teraz smejem?lebo poznam prachatych a nestastnych ktory im zavidia!tak kto je bohaty a kto chudobny???

 96. tlerHi2010 20. októbra 2011

  Takze vsetkych vas zdravim pise sa tu vela slov s ktorymi suhlasim a opat vela s ktorymi nie.Moj nazor na vec je taky,ze dobre saa budu mat vzdy len ti ludia,ktory sa nebudu lutovat,a starat sa o inych. Ja mam 27r. a az teraz som prisiel na to,ze samolutost nic neriesi.Bol som na tom velmi dobre az do momentu ked sa uz nedalo vysie.Zaciatok krizy bol moj koniec.Potvrdom pade som opat zacal uz to sice nejde tak dobre jak predtym ale robim co mozem.A v prvom rade sa treba modlit sam ku sebe,lebo Boh vam nepomoze,lebo nieje.(KEBY BOL TAK BY NA SVETE NEBOLO TOLKO NESPRAVODLIVOSTI),ale ako zarobkova cinnost to zle vobec nieje!!!!!! takze podporte nadaciu***************

 97. aquafresh1 31. októbra 2011

  91% z prispievateľov v tejto diskusii neovláda ani základné pravopisné pravidlá. Čo takýto ľudia dokážu? Určite nie mentálne porozmýšlať o nejakej stratégii podnikania..

 98. MArek 11. novembra 2011

  RE: Jonki …. dobre dobre maš pravdu

 99. BIIZNI$ 11. novembra 2011

  p.s.: sorry za pravopis , ale mám ho v …. lebo slovenčina mi je vo svete na hovno

 100. BIIZNI$ 11. novembra 2011

  …a este jedna vec. neni som žiadny syn povolaním , bývam sám s priatelkov a musím platit šeky , ale to neznamená že nesmiem opustit súčasnú prácu a byt dokonca života v spleti práca sex jedlo spánok šeky … otvorte oči a začnite žit celý svet je tu pre nás

 101. Meno alebo prezývka (povinné) 11. novembra 2011

  mam zaujem o pracu na doma o aku pracu ide ?

 102. alexander 1. decembra 2011

  Dobrý deň prajem, tak teraz prispievam na forum prvý krát. Nad tým ako zarobiť peniaze premýšľam stále. Mám vzdelanie SŠ aj VŠ obidve ekonomického zamerania. Rozmýšlal som nad tým, že by som začal robiť účtovníctvo, daňové poradenstvo(na to stačí aj kurz), auditorstvo…. ale newiem účtovníckych firiem je strašne veľa tak isto aj daňových poradcov, k auditorom je sa veľmi ťažko dostať a spoločnosť na poskytovanie autitorských služieb je zbytočné vytvárať už maju všetci všetko podchytené a pomali ked to tak pôjde ďalej tak sa už s týmito povolaniami(firmami) nedá ani uživiť kôli konkurencii všetci idu s cenami dole. Už pomali nikto nechce makať tak všetci sa hlásia na školy ekonomického zameranie. A tu podľa mňa v súčastnej dobe prichádzaju do rady remeslá ako su inštalatéri, vodári… a pod. nie nadarmo sa hovorí, že remeslo ma zlaté dno v súčasnosti sa to už začína prejavovať. V súčastnosti sa zaujímam o forex je to celkom zaujimavé. Niektorí hovoria, že to je blbost. Ale zoberme si, že na Slovensku do prvých 5 rokov skrachuje 80% spoločností a s forexom to je rovnako iba 20% ľudí je v zisku, ale ked si vezmeme do úvahy obchodovanie z menami nemusime mať žiadnych zamestnancov žiadne odvody, a newiem ako do to z odvádzaním dane, ale sa mi zdá že to tam moc ani netreba platiť :). Stačí vám si len otvoriť demo účet a uvidíte či vás to osloví. Na obchodovanie s forexom vás dobre pripravia knižky ktorých je veľa. Ďalšia vec, ktorú som skúšal bolo oslovovanie zahraničných firiem a stať sa distributérom na územie SR na tom bohatne veľa ľudí . Sprostredkovanie tovaru je jedna z vecí na ktorej sa dá veľmi dobre zarobiť. Len žiaľ mne žiadna firma neodpovedala prip. Mi odpísali, že ked sa budu chystať expandovať tak sa mi ozvú, ale neverím tomu. Tak toto je pár mojich názorov. Aj keď som už trošku sklamaný aj naďalej budem hľadať ako zarobiť peniaze. Prajem všetkým veľa úspechov pri hľadaní svojho šťasia. The end

 103. Janka 8. decembra 2011

  By ma zaujimalo preco mi vymazali prispevok. Nevadi, pozyvam Vas na turnaj, ——–zmazané——–. !!!ale len tí co maju radi zabavu, ufrflanci a vecni stazovatelia nemusia!!! vidime sa v arene,adios

 104. Miro Veselý 8. decembra 2011

  Janka reklamy sa z príspevkov vymazávajú vždy.

 105. Janka 26. decembra 2011

  Ok potom v poriadku. Tvoja hra, Tvoje pravidla :)
  Kolko Ti to Miro berie denne casu zveladovat tuto stranku? Pride mi to ako celkom pekne „dielo“.

 106. Armani 28. decembra 2011

  Dejvid tu otázkou naznačil, či je možné podnikať pred 18r. Od roku 1994 podnikám a ak som výnimočne stretol niekoho takého, vždy podnikal na dedkove meno, či meno iného rodinného príslušníka, kvoli našim zákonom, ktoré tu radšej nerozvediem…. Na otázku čo tu často čítam, v čom podnikať…. Možem vám to zhrnuť: Neexistuje univerzálne riešenie, a v priebehu života som aj ja častejšie zmenil či upravil svoje podnikanie… Ak sa vám zdá, že neprichádzaju vlastné nápady jednoducho niečo odkukajte hoci aj zo zahraničia a popr. vylepšite , naozaj to takto funguje…

 107. Armani 28. decembra 2011

  alexander obchodovanie na forexe može priniesť aj zisk ale ak sa nad tým hlbšie zamyslíš je to velké riziko… A navyše poplatky za výpisi z učtu mesačný, ročný, su obrovské až do 100eur nehovoriac o poplatku za vyber penazí… Toto su najvetšie uskalia forexu a firmi sa o nich na hlavných stránkach zásadne nezmienuju.

 108. miki 3. januára 2012

  keď je človek zdravý a chce sa mu rozmýšľať a pracovať,peniaze prídu.Treba obetovať svoj čas,byť trpezlivý,…Ale čo potom,keď už ich máš?Máš pre koho žiť?Alebo si mal pre koho žiť,keď chýbali peniaze?
  Naše hodnoty a postoje sa môžu meniť,alebo aspon ich priorita.
  Koľko peňazí nám ostane ? je lepšia otázka,pýtam sa: potrebujeme všetko,za čo minieme?Výdavky ? Sebakontrola. A potom nám možno ostane aj čas zamyslieť sa ,načo sme tu. ?Hovorí sa ,že peniaze ležia na ulici,treba ich len vidieť a zohnuť sa pre ne.
  veľa zdravia a úspechov prajem vám všetkým nielen v novom roku 2012.

 109. miki 3. januára 2012

  moje hodiny ukazujú o hodinu menej,ako sa ukazal čas môjho príspevku./iba pre informáciu,inak nepodstatné/

 110. martin 5. januára 2012

  jonkie ktory priblbly ekonom take povedal? moja teta nemusela robit ziaden zlocin ani svinstvo, a zacinala ako ucitelka na vysokej ucit pravo a potom si otvorila notarsku kancelariu je notarka, a ma tolko penazi ma 2 luxusne domy, 3 drahe auta a obidve dcery su zabezpecene.

 111. SANI 21. januára 2012

  Sluchaj ma sem synku ty čo si písal tento článok!Ty možno nezbohatneš podavanim tiketov!Ale sú ludai čo sa tým živia!Tak tu nepíš kokociny hej?zbohem

 112. Emil 25. januára 2012

  Fupe,ak maš 15 rokov,tak ťa omlúva , že jonkiemu nadávaš do blbcov.Blbec si ty ked maš taký úbohý nazor,ked si myslíš,že pracou sa dajú u nas zarobiť peniaze.Už veľmi davno viacerí filozofovia povedali,za veľkými peniazmi hľadaj zločin.Za každym podnikanim kde sú väčšie peniaze je zločin,mnoho krat zákonny zločin,lebo už samotný prijaty zakon je zločinecký.Ja už nie som mladý,ale pochopil som to rok po nežnej.Dúfam že to pochopíš skôr,ako pôjdeš do dôchodku,inak zomreš chudobny ako kostlna myš.

 113. Miro Vesely 25. januára 2012

  Emil no obávam sa, že svet vidíte trocha černejšie, než by bolo treba, však?

 114. Pepe 29. januára 2012

  Balzac raz povedal : Za každým veľkým majetkom stojí zločin a mal absolútnu pravdu.

 115. Andrej 5. februára 2012

  ano emil to pozne bez porusovania zakonov sa nedaju zarobyt ziadne vecsie peniaze, sikovnych nezista a su prachaci a hlupy su v base , ale priemerny ludia pracuju normalne a maju priemerny plat

 116. jarek01 11. februára 2012

  Dnes je predsa už všeobecne známe,že ak budeš poctivo chodiť do roboty a normálne zarábať,tak zistíš,že si z mesiaca na mesiac chudobnejší a chudobnejší.

 117. Tibor 28. februára 2012

  Kto chce zbohatnúť musí robiť pre seba a nie pre druhých. Neviem kto to povedal ale ja tomuto verím. Treba rátať s občasným neúspechom a na Slovensku je podľa mňa jeden s najväčších problémov prekonať podvedome naučený názor, že slovák je otrok ktorý bude robiť tzv. iba na panskom. A v článku spomínaný názor že človek musí byť vzdelaný aby vedel niečo ponúknuť a je to naozaj pravda. Teraz asi väčšine z vás napadlo no super ja som bez VŠ poprípade bez maturity ale vzdelávanie môže pokračovať v rôznych odborných kurzoch a to napr človek s elektrotechnickým vzdelaním na úrovni maturita a &21 vie poradiť v elektronike bytových rozvodoch atď spraví si neaké kurzy na obchod a komunikáciu so zákazníkom a zrazu je s neho dobrý materiál na ďalśie profesionálne formovanie ako obchodný zástupca pre energetickú firmu ktorý ma navrch oproti ľuďom len s elektotech. vzdelaním alebo iba s obchodným vzdelaním. No a môžte ma teraz roznosiť na kopytách čo to tu ten chlap popísal za bludy :D

 118. robo 26. marca 2012

  nic proti ale s komenarom od fair-play vobec nesuhlasim… laska – podvedomie k sexu – boze co su to za hluposti… musel si sa v laske sklamat a jedine co ta stve je – ze nemas v nej asi vela stastia… laska je pocit ktory musis citit v sebe – je to potreba pre niekoho existovat resp.: pre nieco… a co sa tyka tych loterii… ano je to o stasti ale prestavat verit ??? ak neveris nikdy sa ti nic dobre nestane… musis verit.. ak nie tak len sam seba odradzas od toho co vlastne chces… ja som bol prave na takom mieste ako ty tiez som prestal z vernostou pre nieco ale nefungovalo to… no raz som stretol niekoho kto mi poradil a od vtedy verim. a dari sa mi tak ako este nikdy… bol som bez penazi, frajerky tiez som chcel auto ako kazdy mlady a nic som nemal.. ale prave to ze som v nieco veril mi do 1 roka prinieslo auto, frajerku uz snubenicu a pracu pri ktorej zarabam viac ako si dokazes predstavi. a podotykam nedali mi na to ani rodicia a ani bohaty stryko…. takze tak… !!!!!!!!!!!!

 119. prasan 9. apríla 2012

  no ja vam vsetko na to takto poviem.tiez stale rozmyslam ako zarobit som vojak a zarobim asi 700mesacne a chcem viac stale sa stazujem.no teraz zacinam chapat a zacinam si vazit ze mam vodu ze mam co jest pit a priatelku ktoru milujem.ked sa clovek zamysli ako zijeme oproti zvysku sveta a to neratam europu a ameriku tak sme vsetci vlasne bohaty.viete zeny deti vetsina ludi na svete a to mozme vravet o 85percentach nemaju poriadne pristup k pitnej vode a jedlu a mi tu placeme ze nezijeme v blahobite?neviem mozno zijeme len si to neuvedomujeme.mozno sa tak zle nemame

 120. JonnyRambo 16. apríla 2012

  Balzac raz povedal : Za každým veľkým majetkom stojí zločin a mal absolútnu pravdu.

  Nie je to celkom pravda. Moja segra ma na zapadnom Slovensku kamarata a on vlastni kamionovu spolocnost. Ma z nej pekne peniaze, kazdy mesiac. A nie je to ziaden zlocinec, ziaden zlocin ten chlapik nespachal……vlastne preco by mal?? Zbohatol svojou sikovnostou, nic ine v tom nebolo.
  Tak asi tolko k tomu………..pozdravujem

 121. JonnyRambo 16. apríla 2012

  Mozem vam napovedat ako zarobit. Ak kupite vacsie mnozstvo ropy a vo vhodny cas ju predate, pekne zarobite. Zo zlatom a diamantmi je to podobne. Staci nakupit, a ked cena tychto komodit sa na trhu este zvysi, len zarobite, urcite neprerobite. Asi takto podobne zaraba jeden bohaty Rus. Napoviem vam, vlastni FC Chelsea Londyn…..uz viete kto? ano
  ….tak, dobnu noc

 122. Wimshurst 27. apríla 2012

  Ja si myslim, ze vatsina prispievatelov sem, su proletari.
  Ak neviete co je to proletar, tak je to clovek, ktory nevlastni ziadne vyrobne prostriedky, ani nevlastni ziadnu podu, ktora by mu zabezpecovala obzivu ( rolnik) ani nema iny prijem, okrem predaja svojej prace..
  Ked som prisiel o zamestnanie v zahr. tak som mal len prenajaty byt a nic viac, zaplateny najem na 2 mesiace.
  Zacal som piect torty a vyrabat zakusky( som elektrotechnik) na pracovne pohovory som si vzdy bral krabicu zo zakuskami a ponukal kde koho. V jednej elektro firme si ma pozvali na druhe kolo, vyberoveho konania a vyrobil som tvarovu tortu v tvare elektrickeho stoziara a stavby transformatora.. Pracu som sice neziskal, ale mal som zakazky na nejaku firemnu kravinu, 500 zakuskov v tvare izolatora.
  Za dva roky som mal 2 dodavky a 3 zamestnancov, prenajatu cukraren a spolocnika.
  Podiel „cukrarstva“ som predal a zacal robit upravy motoriek, aut a pod.
  Spaval som v dielni v spacaku, v zime som si kuril v kachliach z rozobratymi paletami a kartonmi.
  Po ca 1,5 roku som mal prenajatu dielnu 300m3 a vlastny byt.
  Firmu som predal, lebo ma to prestalo bavit, ani sa nedarilo, ako som si zelal. Stagnacia a saturacia sa to nazyva.
  Cestoval som a hladal moznosti. Rozbehol som firmu na vyrobu osvetlovacich telies hand made, a chcel vyrabat usporne ziarovky, ziarivky, osvetlovacie panely.
  Ked som skrachoval, byval som v stodole za mestom, varil na benzinovom varici a spal v spacaku na starych matracoch. Zamestnal som sa ako kurier, elektrikar, rozvazac pizze a neviem co este.
  Pretoze v stodole nebola el. pripojka, vyrobil som si z alternatoru z auta a pracky veternu turbinu, aby som mal osvetlenie, cerpadlo na vodu a td.. Za 3 roky som bol majitelom pizzerie, pre ktoru som robil rozvozy a mal firmu z rieseniami pre alternativnu energiu a stodolu ako referencny objekt energeticky nezavisleho domu. Ked som krachol koli zmenam legislativy a insolvencii odberatelov, pizzeriu som predal a zamestnal sa ako vrtac studni a zacal cestovat po svete, montoval som solarne pumpy na vodu, vrtal studne a spekuloval co budem robit dalej.
  Nakoniec som kupil cukrovar aj z pozemkom ako ruinu aj z liehovarom. Dnes byvam v tom cukrovare a spekulujem ako spravit vyrobu cukru a liehu na baze alternativnych energii a rekuperacii.
  Vyslo mi z toho pivo, na ktore nemam zatial povolenie, tak staviam motocykle, obcas chodim vrtat studne..
  Chcem sa venovat vyrobe skla..
  Niesom kapitalista, ani rentier, ani dobrodruh, ale neznasam ak niekto place, ze nevie ako zacat.
  Na miesto toho aby si ludia spravili z nevyhod vyhodu, tak len cakaju, ze im daco padne pred nohy. Pokial dycham, tak neexistuje ze by nebola moznost, ako zacat a nieco rozvinut.
  Ked budem byvat v krabici, budem vysivat a strikovat, vyrabat bizuteriu, alebo vystrihovat z plechoviek a pet flasi nejake somariny, lebo necinnost by ma zabila. Pokial budem proletar a zamestnany, budem hladat inspiraciu na nejake bud lepsie miesto, alebo vyssiu poziciu, budem nasierat vsetkych, uz len tym ze sa budem snazit byt lepsi, lebo ak ma za to vyhodia, je to ich chyba, vzdy lepsie ako vyletiet za neschopnost.
  Nikto sa nenarodil ako bezzemok a proletar, je to len zablokovana a zadebnena a zabarikadovana pozicia nasej mysle a nasledne aj nasho konania.
  Dnesny svet je tak uzasny, ako si ho spravime, Slovensko je bohuzial domovom nie celkom hlupych a obmedzenych ludi, ale akysi cieleny projekt na udrzovanie neudrzatelneho.
  Podotykam ze dednes neviem spisovne anglictinu, ani nemcinu, spanielsky sa ucim od druzky, ktora ju tiez nema ako rodny jazyk..

 123. makelele 20. mája 2012

  Wimshurst precital som si cely tvoj prispevok, ZAUJALO :))…

 124. dutch 21. júna 2012

  Ja si zijem nadpomery…. vypijem viec ako zarobim

 125. Miro Veselý 21. júna 2012

  dutch pravda, alkoholici naozaj zvyčajne parazitujú na svojom okolí.

 126. jajajaj 11. júla 2012

  s toho co tu vsetko citam tak zijeme horsie ako zvierata aj vlci sa podelia o korist ale clovek je inteligentna osobnost a robi horsie veci ako zvierata..skoda ubohe vsetko staci len skromnost a jednoduchost lenze nie mame viac chceme viac tak hladaj a poser sa peniaze kazia celemu svetu moralku aj mater preda ten najdvoverihodnejsi clovek za korunu sme ako v zacarovanom kruhu.1miesto su peniaze 2 miesto sex a mozno az potom zdravie ved co mame peniaze za to si kupim vsetko mozno aj druhy zivot

 127. jaroslaf 11. júla 2012

  rada najlepsia k zbohatnutiu spociva v hadanke

 128. Alena 22. septembra 2012

  Jedna raz napísala že jej nevadí keď spravila neakú prácu navyše lebo ju práca posiluje, hoci to bolo na úkor jej volného času a odpočinku. Treba myslieť tiež na zdravie, prepracovanie tiež nie je dobré. Je to motivujúce keď niekto povie že ho práca baví. Možno je lepšie keď človek berie prácu ako niečo pozitívne v čom sa môže rozvíjať, ale tiež na to treba mať dosť času a odpočinku, relax aby sa mohol lepšie sústrediť. Horšie keď niekto robí prácu ktorá ho nebaví, zarobí málo a ešte musí znášať stres kôli zlým, závistivým kolegom. Často sú ludia pod takým stresom nie tak kôli práci ale kôli zlým medziludským vzťahom že sa im tá práca zprotiví aj keď ich predtým bavila. Je pochopitelné že preto chcú niektorí podnikať ale musia nájsť serióznych klientov aby sa im darilo. Tie odvody by nemuseli byť také vysoké. V iných štátoch je to trochu lepšie, viac zarobia. Nech sa darí každému kto chce seriozne podnikať.

 129. Gissmo 22. októbra 2012

  Ja by som len doplnil casto sa tu spominali knihy roberta kyiosakiho dost som ich cital spomina tam jednu velmi dobru vec s tym plne suhlasim . Na zamestnani neni nic zle je to taky odrazovy mostik ale mali by sme sa pocas svojho zivota snazit aby sme si dokazali vybudovat pasivny prijem moze to trvat rok pet rokov alebo desat ale celi zivot pracovat a predavat svoj cas na ukor ci uz svojej rodiny alebo svojho volneho casu je nezmysel podla mna som sice este mladi a stale zamestnani ale s casti uz sa mi dari budovat si pasivny prijem

 130. Ivan 21. novembra 2012

  Tento článok ani debata neráta s vekom.Ak som čiastočne čítal vaše príspevky verím,že by ste sa všetci vošli vekovo od 25 do 35 rokov.Vtedy môžete rozmýšľať o podnikaní a iných aktivitách.Neviem či by ste aj takto rozmýšľali po päťdesiatke.Som presvedčený že nie.Máte desať rokov do dôchodku.Celý predchádzajúci život ste hrdlačili na panskom za deravý groš.Teraz chodíte po firmách ako žobrák a nikto vás nechce.Ak máte šťastie,netrvá dlhšie ako 2-3 mesiace.Jedinou možnosťou je sociálna podpora.S tou ledva vyplatíte nájom za byt a inkaso.Nehovoriac koľko je okolo toho papierovania a zbytočnej buzerácie.A to musíte po každej vašej „šťastnej“ krátkodobej brigáde,znova opakovať.Je to otrocky ponižujúce.A to musíte všetko absolvovať s prázdnymi vreckami,hladoví,bez nálady a iskričky nádeje v budúcnosť.Vtedy strácate chuť žiť a pýtate sa sami seba prečo vlastne ste ešte tu.Pritom ste ochotni dať zo seba všetko a pracovať.Ale stále menej.Uvedomujete si,že stárnete a už nikdy zo seba nevydáte ten výkon ako pred desiatimi rokmi.Ale to je len váš problém,ktorý nikoho nezaujíma.Preto si myslím,že ľudia po päťdesiatke by nemal mať nikto právo prepúšťať, aby mohli do dôchodku vykonávať svoju rokmi dobre zvládnutú robotu.Isto by boli všetkým užitečnejší ako bez duše blúdiaci nešťastníci.

 131. Miro Veselý 21. novembra 2012

  Ivan áno, päťdesiatka na krku je problém. My, čo sa nás to týka už máme pocit že je skoro koniec, ale za nejakých 10 a viac rokov sa ešte všeličo dá stihnúť, aj začať. Nehovorím, že to je ľahké. No získať zamestnanie dnes už je problém od veku zhruba 45 rokov. A bude horšie.

 132. Wimshurst 24. novembra 2012

  No neviem, ako si mozu mysliet 40 a viac rocny, ze sa nemaju sancu realizovat.
  Ak to mozem vidiet svojimi ocami, tak pokial clovek po 50tke nema zmysel zivota a nieje schopny sa realizovat, nieje schopny sa nic nove naucit, ani nic nechce robit, okrem rutiny na ktoru bol zvyknuty, tak by mal radsej poberat podporu a nie podnikat, alebo sa snazit byt zamestnany, pretoze tak nikoho nenasere.
  Ja poznam cloveka, ktory v 65 roku zivota, ako byvaly riaditel a podnikatel proste zostal na dlazbe a na miesto aby siel do dochodku, zacal robit opatrovatela v Rakusku, najprv na dohody, potom na zivnost.
  Aj z celym odvodovym zatazenim to nerobi problemy.
  Viem ze pre niekoho moze znamenat trebars vytieranie zadkov ako ponizujuce, ale na druhej strane, nieje ponizujucejsie sediet doma a plakat, ze sa nic nedari?
  Je obrovske mnozstvo moznosti, ako nieco robit, napriek veku. Poznam zdruzenie rolnikov v CR, vatsinou su to skrachovale existencie, ktore sa rozhodli, ze zit pod mostom je na houby a zobrat na jedlo je zbytocne, tak si zalozili farmu, dnes maju co jest, maju nejake peniaze, maju strechu nad hlavou.
  Viem ze je to totalna rehola, uplne odlisny sposob zivota a najma strasna drina, ale co je lepsie?
  Niektori prisli a zas odisli, ale jadro sa nabaluje a je ich tusim 7, alebo 8.
  Na co su serialy a reality show, ako je farma, ked su ludia, co sa rozhodli takto dobrovolne, a su sebestacny, aj dokonca malo, ale zarobkovo cinny.
  Samozrejme ze z toho v oblasti SR, CR nebude zarobkova cinost, ani ziadna biofarma z dotaciami a prosperitou, je to len forma prezitia a mozno aj celkovo chybna, ale je to relany odraz toho co bude asi nasledovat v tomto regione, pre tych co budu chciet prezit.
  Exodus niekam, alebo „niekde“ este neznamena, ze „tam“ bude lepsie.
  Ale je pravda, ze keby boli mladsi a jazykovo vybavenejsi, asi by sli viac do tepla.
  Peniaze su relativny pojem, ze ich nema nikto dostatok, je dosledok neustalej nepokojnosti.
  Nespokojnost by mala byt tiez hnacim motorom, nie dovod na osocovanie a depresiu, dokonca aj neuspech moze byt motivaciou.
  Ja nechapem starsich ludi, aj ked sam niesom najmladsi, preco stale frflu.
  Ci je to dosledok tak obrovskeho sklamania, alebo dosledok uplneho upadku vlastnej kreativity, ev. mainstreamova implementovana obmedzenost.
  Ale v kazdom z nas musi byt predsa hranica, ked sa musi jednotlivec nasrat a ked pochopi, ze socializacia strat na jeho ukor musi skoncit a musi byt schopny sa odrazit, aby uz len trebars na kratku chvilku stupal na vrchol.
  Pamatam si na svoju staru mamu, ktora kazdy den tvrdila, ze od IIsv. vojny kazdy den bojuje proti komunizmu, imperializmu, nacizmu, fasizmu a ludskej hluposti.
  Vsetko sa totiz stale v urcitych cykloch opakuje, dokonca tvrdila, ze zhruba v 5-10 rocnych cykloch..
  Mala zvlastne hesla, napriklad, ze motykou sa ma : kopat tvrda zem, rozbijt hlavy idiotom a kopat hroby tym co nechaju vladnut kretenov. Cim bola starsia, tym bola militantne naladena a bojovnejsia, pretoze tvrdila, ze ked mozu bojovat deti a mlady ludia, stary by mali byt schopny bojovat o to tvrdsie, ze uz nemaju co stratit, ani dokonca zivot, pretoze sa im uz krati cas.
  Dalsie tvrdenie bolo, ze okrem motyky, je dobra zbran aj flasa z benzinom, pretoze je lacna a v masovej forme, neodola ziadna statna institucia. Gulomet ako odpoved na masove nepokoje, je len mlyncek na maso, ale melie len chvilku.
  Otazkou je, preco svoju nespokojnost a sklamanie, nedava strasia generacia viac na vonok znat, pretoze je to potencial ludskych zdrojov, ktory ma velku vahu, ako na trhu prace, tak v celej spolocnosti.
  Vidiet to najma vo vyspelejsich a prosperujucich ekonomikach, napriklad v Nemecku, Svedsku, ze stredny vek znamena viac zrelosti a vatsiu aktivitu obcanov.
  V zone SR, CR, je to prakticky uplna pasivita obcanov nielen ekonomicka, ale aj politicka.
  Podla mna je dolezite, aby obcania v strednom veku boli daleko aktivnejsi a nenechavali sa strhnut prudom, akejsi umelo dosadenej kinder managmetskej new generation, ovladajucich, ale vatsinou nie este schopnych mladych ludi vo firmach, ktory pozaduju obrovsky progres a nemaju absolutne ziadne skusenosti, najma prakticke.
  Tu nejde o tradicne hodnoty, ale o to, ze starsi ludia maju daleko vyssi potencial a pracovnu moralku, rozhladenost, navyse obvykle maju uz „homogenne konstatny“ zivot, deti vo veku, kedy nevyzaduju zvysenu starostlivot a navyse skusenosti a prakticke postupy, ktore sice niesu hyper progresivne, ale obvykle vytvaraju konstatny beh pracovneho procesu, neplytvaju energiou na experimenty a pracovne ulohy obvykle zvladaju rutinne a este mozu implementovat kreativne prvky z praxe nadobutnutej vekom.
  Ak totiz vyleze novy kader zo skoly, musi sa najprv zapracovat, je uplne jedno, co studoval a pripadne robil popri skole, ale skratka musi prejst aj rutinnym procesom, aspon na kratky cas, najma aj kolektivom z generacne vatsou rozdielnostou.
  Ked vo firmach su vatsinou mlade a az vemi mlade kolektivy, maju obvykle obrovske vykyvy v pracovnych vysledkoch.
  Pokial ma clovek progres na rast, zamestnaie by pre neho malo znamenat odrazovy mostik, nie konstantu standardneho zivita.
  Preto je ale napriklad statna sprava skladiskom poloschonych a zabetonovanych kariernych uradnikov, takmer bez kreativity, pretoze taketo byrokraticke institucie su obvykle hniezdiskom takychto ludi.
  Ake kolvek zmeny, alebo kreativita je pre nich nocnou morou a odchylkou od bezneho zivota.
  Progresivnym prilepsenim su potom klientelisticke a lobysticke tlaky z vonka, kde stado super kreativnych korupcnikov vytvaraju tlaky, ktore pozmenia za pomoci ovplyvnitelnej byrokracie zivot ostatnym.

  Dovod na ziskane lepsieho zivota a prijmu sa akosi vytraca najma u starsich ludi, prave tym, ze su sklamany, ale nemali by zabudat, ze predosla generacia vybudovala volaco, co sa v statnom meradle rovnalo nejakym hodnotam, kdore niekto devalvoval a ukradol, prakticky vsetkym, takze na nespokojnost je priestor a na aktivitu tiez.
  Pokial sa len frfle a nadava, nijako to nic neposunie do predu.

 133. Tomo- X 27. decembra 2012

  Aj z tipovania sa dá zbohatnut ,len treba prist na to ako ;) a ked to dokážete tak mate otvorenu cestu k velkym peniazom …

 134. Miro 27. decembra 2012

  Tomo-X jasné že áno, nie je to žiadne tajomstvo. Stačí si zriadiť tipovaciu kanceláriu.

 135. Tomo- X 27. decembra 2012

  nee Miro tak som to nemyslel ,iba že by si mal zbytočnych niekolko tisic eur na to …skor som myslel ako vytazit z tipovania ako takého ,musi sa to dat ,v každom systeme je nejaka diera

 136. ondrej 6. januára 2013

  no ked citam vase prispevky tak viem nacom zarobim – doucim Vas gramatiku :))))

 137. jozef 11. marca 2013

  zdravím,chcem sa opýtať na toto:mám svoju stránku a skúšam pridať reklamu cez google adsense,ale stále mi odpíšu nedostatočný objem textu.Mohli by ste mi poradiť čo to znamená?Ďakujem.

 138. Miro Veselý 11. marca 2013

  Ťažko povedať bez ukážok. Zrejme ten web neobsahuje veľa textu.

 139. Jozef 17. júla 2014

  Neviem no, hlavne si treba vopred staviť nejaký čas na zotrvanie napr. v MLM systéme, a aj keď po tom čase to nebude očakávaný výsledok(t. j. zisk), tak aspoň bude mať nejaké nové vybrané skúsenosti do života ako si zarobiť a možno ich aj niekde v praxi využije, kde sa mu aspoň ako tak zadarí.

 140. Stefany 20. júla 2014

  Úžasná 4 ročná diskusia :) Bohatý otec, chudobný otec – vďaka tejto diskusii som sa ku knihe dostala… Ďakujem za príklady, názory a iné cenné rady. Hor sa do toho ..!

 141. lukas 22. júla 2014

  miro vesely mam otazku 5000-10 000€ je podla vas dobry kapital na zalozenie spolocnosti pripadne neda sa do vasho biznisu investovat?

 142. Miro Veselý 22. júla 2014

  lukas nie je možné určiť čiastku, čo je to dobrý kapitál. na internete s dobrým nápadom a znalosťami vám stačia desiatky eur na začiatok. inokedy treba mať už na začiatku desaťtisíce a viac. v tejto oblasti sa nepohybujem, takže neviem poradiť ohľadne investičných príležitostí.

 143. d.aniel 31. augusta 2014

  – Jasne, potvrdilo sa tu pravidlo, ten kto nic nevie, ide za ucitela.
  – Kyiosaki ma mozno pravdu, ale najviac zarobil na pisani knih o tom ako zarobit peniaze. Vzdy sa totiz najde dost chudobnych ludi, ktory si chcu precitat ako zbohatnut.
  – Desat tisic eur moze byt na zaciatok podnikania uboho malo, treba mat totiz odlozene peniaze na zaplatenie sudnych a inych poplatkov pri vymahani pohladavok.
  – Podla mna mal pravdu Jonkie a zrejme je to skuseny slovensky podnikatel.
  – Tento rok som zavrel moju druhu firmu, jednoducho som nemal chut vsetkych osklbat alebo podliest s cenou…. a odstahoval som sa do svajciarska…. aj tu je na hovno, kriza je na celom svete…. ale aspon mam moznost sa ucit cudzie jazyky a urcite zomriem s dobrym pocitom, ze som sa vela za zivot naucil…. :O)

 144. štefan 21. septembra 2014

  Zaujimavé postrehy a názory.Prikláňam sa k názoru,že bez učenia sa fakt k pasívnym prijmom nikto nedo pracuje.
  Čo ma vie vytočiť, je to keď ludia nariekajú a pritom tucty možností alebo aj stovky tých možností je na dosah a to hlavne vďaka internetu.Verím tomu, že hocikto môže zbohatnúť o.i. aj organizačnou prácou resp.reklamnou alebo propagačnou činnosťou a čo je zaujímavé že sa k tomu môže dopracovať aj malé zoskupenie priateľov alebo susedov a čo je dôležité bez rizika.
  Úžasné veci sa dajú spoločnými aktivitami dať do pohybu / kľudne môžme spraviť experiment / tí z vás čo máte filipa a chceli by ste pasívny príjem jednoducho nasledujte niektorý fungujúci byznis. Aby som nerobil reklamu niektorej firme -ukážem metódu podľa pokynov administrátora – resp.môžeme založiť spoločenstvo zvlášť na túto činnosť špecializované s účastníkmi ktorí počas jedného roka budú jednu jedinú rodinnú činnosť vykonávať organizovane.
  Samotné čísla resp.príjmy potom presvedčia aj tých zadubencov, ktorí neveria matematike.
  Pritom je to všetko v umení rátať. Želám všetkým adeptom nové fascinujúce zážitky z umenia rátať. Kto chce aj privátne môže dostať potrebné informácie.Naozaj je to len o tom priložiť ruku k dielu.

 145. David 1. júna 2015

  Ahoj, našiel som toto vlákno len teraz ale chcem taktiež prispieť svojim… Pár mesiacov som chcel zistiť ako zarobiť cez internet. Klikačky, ponziho schémy, pyramídy a pod. (samozrejme som nevedel o tom, čo to v skutočnosti je) S prihliadnutím oka som na internete cca 100€ a stratil možno 140-150€. Takže som 40-50€ v mínuse. Ešteže tak… Ľudia tu stratili omnoho viac. Po čase som si našiel prácu… Na internete. Súkromný obchod, som jediný zamestnanec. Chytil som si to hneď na začiatku, firma má veľký potenciál rastu a je myslím dobré byť práve tým prvým členom v nej. Kvôli tejto šanci práve makám dosť veľa aby bola spokojnosť na mojej ale aj na šéfovej strane. Avšak tu nekončím! Mám v pláne rozbehnúť taktiež svoj “biznis“ taktiež na internete. Čo sa týka voľného času tak tu je to zatiaľ nie veľmi dobré… Človek ale musí obetovať jediné čo má a teda čas na to aby sa mal v živote dobre. Ja na tom práve pracujem a som si istý, že o pár rokov sa budem mať dobre.

  Len pre info o mne. Mám 19 rokov, som Sales Manager celosvetového internetového obchodu s autodielmy. Mám vychodené gymnázium, jeden semester som chodil na VŠ avšak ušli mi skúšky. O autách viem že majú 4 kolesá, motor a že niektoré sú pekné :)

  Neviem či to bolo šťastie alebo osud, no veľmi dôležitým aspektom je aj ako máte naprogramovanú hlavu. Robil som 2 mesiace v Merkury Markete ako predajca. Práca fajn, no otrasná nuda a zabitý čas. Preto som neustále rozmýšľal o práci, kde robím s PC prípadne na tablete a kdekoľvek kde som. A po čase ju mám!

  Preto chcem len poďakovať a popriať vám veľmi veľa úspechov. Keď dostanete šancu, poriadne ju zdrapte a nepustite môže byť len jedna.

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: