Páni a dlhé vlasy

Podobne, ako sa mužom odporúča byť nahladko oholenými, podobne to platí aj o vlasoch. Tu, samozrejme, nemusíte byť nahladko oholení.

V profesionálnom svete sa mužom osviedčajú krátke strihy.

Dlhšie, alebo dlhé vlasy muža okamžite stigmatizujú. Dlhé vlasy povzbudzujú tvorbu predsudkov. Prídete ako obchodný partner do nejakej firmy a prvé, čo vášho klienta v duchu napadne je otázka či prišiel gitarista z nejakej kapely.

Hovorí sa "dlhé vlasy krátky rozum". Je jasné, že vlasy z hlavy rozum nevyťahujú. Ale dlhodobá prax ukázala, že múdri ľudia majú väčšinou krátky účes. Nemá zmysel skúmať prečo. Proste je to tak.

Neuvádzajte svojich obchodných partnerov do vnútorného monológu, čo si potrebujete kompenzovať tým, že nosíte dlhé vlasy. Hrozí, že vás zaradia medzi čudákov, či nejakých svojráznych exotov, ktorí nedbajú na normy. Taká nálepka – akokoľvek môže byť nespravodlivá – sa vám jednoducho nevyplatí.

Ak máte dlhé vlasy, vždy si položte otázku, či vám tento imidž v niečom prospieva. Ak nie, šup ku holičovi.

Dlhé vlasy sú problém na rozhodovanie. Aj by ste ich možno ostrihali, ale ono to tak dlho rástlo, už ste si na to zvykli. Človek dlho otáľa ísť sa dať ostrihať. Verte tomu, že krátke vlasy zvyčajne zlepšia profesionálne výsledky.

Platí totiž, že krátkym strihom vlasov neriskujete nič. No dlhé vlasy môžu a nemusia byť vhodné.