Výpoveď

Slovo výpoveď je skrátené z pojmu výpoveď pracovného pomeru, čiže snaha zamestnanca alebo zamestnávateľa ukončiť pracovný pomer. V súčasnosti je pracovná politika taká, že zákony chránia viac zamestnanca, ako zamestnávateľa. Ak niekto pracuje zle, často mu zamestnávateľ nemôže dať "len tak padáka". To je nepríjemné, pretože zákon tak núti podnikateľov a firmy, aby si udržiavali aj zamestnancov, s ktorými sú nespokojní, alebo ktorých nepotrebujú.

Na druhej strane zamestnanec pracuje pod menším tlakom. Vie, že nemôže stratiť len tak z "čista – jasna". To vyzerá fajn, ale u niektorých ľudí to priam zhoršuje morálku. Namiesto toho, aby pracovali naplno, pracujú ledabolo.

Takáto vzájomná previazanosť môže zhoršovať situáciu.

 • Flákajúci sa zamestnanci => neprosperuje firma => blízky krach => strata pracovných miest => výpovede všetkým
 • Firmy sa boja zamestnávať ľudí => uprednostňujú provizórne pracovné miesta, alebo nútia aby pre nich ľudia pracovali na živnosť => neistá práca, zlé podmienky => časté zmeny práce => zlá prítomnosť, horšia budúcnosť pre takýchto zamestnancov

Priveľké ochranárstvo nevedie nikdy k dobrým výsledkom. A tak to, že nemôžete "len tak" dostať výpoveď môže nepriamo ovplyvniť veľa vecí, nielen to, či môžete pracovať práve vy.

Ak nie ste so svojou prácou spokojní, môžete odísť. Rovnako môžete padáka dostať, ak s vami nie sú spokojní, alebo vás prestane byť vo firme treba. Pri každej takej príležitosti si položte otázku, či strata zamestnania pre vás nemôže byť signálom na zmenu života. Zamyslite sa, či by ste nemali skúsiť napríklad podnikanie, alebo zmenu práce. Ukončenie práce sa niekedy ukáže ako najlepšie voľba, ktorá človeku pomôže s rozhodnutím, ako sa zbaviť pracovného pomeru (životného postoja ku práci) a začať si budovať novú kariéru.

Ak dostanete výpoveď pripravte sa na reakciu psychiky

Čím menej je strata zamestnania očakávaná, tým menej ľahké je odhadnúť, ako na ňu zareaguje psychika toho, ktorého prepúšťajú. Vo veľkej väčšine prípadov je totiž zamestnanecký pomer zároveň aj určitým vzťahom medzi zamestnancom a firmou, vedením, kolegaami a aj odborom, v ktorom sa pracuje. Zamestnanie teda je niečo tak trocha ako manželstvo – venujeme tomu tretinu svojho času. Tým pádom je tam naviazaných veľa vzťahov a emócií. Nech už sú to akékoľvek vzťahy, výpoveď znamená ich ukončenie.

Zmena života, ktorú strata práce prináša, je veľká. V prvej chvíli si to človek asi ani neuvedomí. No čoskoro sa objavia mnohé súvislosti. V hre je veľa. Preto reakcia na “vyhazov” býva v istom zmysle podobná tomu ako reagujeme na vážne životné udalosti. Písal som o tom v článku Ako reagujme na problémy.

 1. V prvej fáze potom čo sa to dozviete oficiálne, sa zvyčajne objaví popieranie. "To predsa nie je možné".
 2. Rýchlo však prerastie do hnevu a ten do hľadanie vinníka, prečo sa niečo také vôbec stalo.
 3. Neskôr nasleduje útlm, depresia. Uvedomíte si, že sa s tým nedá nič robiť a budete tomu musieť prispôsobiť svoj ďalší život.
 4. Po tomto období sa s tým už zmierujete a začínate hľadať cestu, ako ďalej.

Asi najhoršou chvíľou v tomto procese je obdobie, kedy máte obavy. To zvyčajne nastupuje zároveň s útlmom či smútkom. Obavy však môžu byť prítomné stále, od chvíle kedy dostanete výpoveď. Môžete sa obávať či veci v budúcnosti zvládnete, ako ich zvládnete. Myslite však na to, že obavy nás často príliš paralyzujú a tak čím skôr začnete hľadať spôsoby ako sa z problémov dostať, tým lepšie.

 • Dá sa teda v skratke povedať, že potom, čo dostanete (ale aj dáte) výpoveď sa v prvej fáze budete venovať viac menej emóciám. V myšlienkach budete kalkulovať a bilancovať. Hľadať, ktoré sociálne vzťahy strácate. V prvej fáze budú dôležité skôr spomienky a pohľad do minulosti.
 • Po prekonaní obáv sa začnete postupne zaoberať v duchu menej emóciami a viac budúcnosťou. Tu už začína pracovať rozum a začínate hľadať spôsoby, ako aj napriek tomu, že ste dostali padáka môžete zlepšiť svoju situáciu.

Ak viete, že tieto stavy po ukončení práce sú normálne, je to výhodné. Je v poriadku, ak vami budú "mávať emócie". Nechajte tomu voľný priebeh. Psychika potrebuje mať možnosť normálnej reakcie. Ak vás vykopli, potrebujete niekedy pár dní, ale občas aj pár týždňov na to, aby ste to "rozdýchali". Kým cítite zlosť, smútok, krivdu, či iné silnejšie emózie, veľmi s tým nebojujte. Ak je to nepríjemné, požiadajte lekára o pomoc. Ale všetko časom pomonie a vy sa začnete orientovať na budúcnosť.

Výpoveď nemusí vždy znamenať problém

Práve v prvých chvíľach má často pocit, že všetko skončilo. Áno. Skončilo všetko, čo ste poznali. Nuž a naša myseľ si často nevie predstavovať budúcnosť. Preto sú zároveň prítomné obavy z toho, čo bude. Viem, niektoré regióny sú na tom zle. Tam dostať výpoveď môže znamenať že človek zostane nadlho bez príjmu. Pokiaľ v takej situácii ste, je dobré čo najskôr ju riešiť. Najlepšie ešte skôr, ako by vám mohla hroziť.

 • Je nevýhodné bývať v regióne s malým množstvom pracovných príležitostí. Zvážte, čím a prečo sa vám oplatí, že sa v ňom zdržiavate.
 • Je nevýhodné, ak vaša kvalifikácia obmedzuje počet pracovných príležitostí. Čím skôr sa snažte rozšíriť si praktické schopnosti a znalosti.

Najmä v problémových regiónoch by asi najjednoduchšia rada mohla znieť, ak nie je práca, vytvorte ju. Žiaľ, ak je vokolí veľa zle platených ľudí, prípadne aj nezamestnaných, v takom prostredí sa zle aj podniká – publikum nemá .

Ak až výpoveď odhalí, že ste v živote uviazli v nevýhodnej konfigurácii, pokúste sa využiť to. Hľadajte spôsob, ako by ste mohli zmeniť svoje možnosti. Jednoducho ukončenie roboty nemusí vždy byť tou pohromou, ako vyzerá v prvej chvíli. Možno vás donúti ísť za prácou do iného regiónu a možno natrafíte na oveľa lepšiu pracovnú príležitosť, než bola tá predošlá. Neraz totiž úspech začína práve odchodom zo zamestnania, v ktorom sme mali pocit, že nám je dobre a v skutočnosti nám škodilo v rozlete.

Komentáre k článku: Výpoveď

 1. Maruš 2. septembra 2009

  Dobré ráno.Chcela by som sa opýtať ako mám postupovať keď chcem dať okamžitú výpoveď zamestnávateľovi.Aj keď je ťažká doba a z prácou je to ťažké nemám chuť a psychicky už nezvládam nátlak v práci.Pracujem v potravinách ako predavačka.U nás v obchode je totálny bordel a šef jednoducho ignoruje zákony.Pracujeme dvanástky každý druhý deň aj v sobotu a v nedeľu stravné lístky nikde,prestávka na odych nikde/vraj máme čas sa najesť keď niet ľudí/a o výplate ani nehovorím.Výplatu dostávame na tri krát.
  Obchod je ako rodinná banka šefova manželka príde nakupi nič nevyplatí len si to napíše na lístok a hotovo,a to nevravím o tom koľko tovaru dáva šef na sekeru.
  Mám pocit že on si neuvedomuje že hmotnú zodpovednosť za obchod máme my predavačky.
  Niekedy mám pocit že to už psychicky a o tom že šef nám dal nariadenie všetko neblokovať cez pokladňu aby neplatil vysoké DPH o tom ani nevravím.Preboha ako môže dopadnuť inventura keď je tam taký bordel?
  Teraz som na PN lebo som to nezvládala tak som sa dala vypísať ale donekonečna to tak neide.
  Mám rada svoju prácu aj prácu z ľadmi ale nie za takýchto podmienok.
  Čo mám robiť?už si hľadám aj prácu radšej pôjdem zametať ulice ako sa dostať do problémov kôli niekomu kto nerešpektuje zákon.

 2. bsa 7. septembra 2009

  Maruš, podľa tvojho rozprávania to naozaj nemáš ľahké. Zdravie má človek len jedno a preto dobre robíš, ak sa pokúšaš nájsť si inú prácu. Okamžitú výpoveď podľa zákona môžeš dať len z vybraných dôvodov – zo zdravotných dôvodov, z dôvodov nevyplatenia mzdy a náhrad mzdy a pri ohrození života a zdravia (viď Zákonník práce § 69). Pri normálnej výpovedi ti trvá výpovedná doba, ktorá sa však nepredlžuje o čas strávený na PN či dovolenke, takže môžeš dať výpoveď a následne sa hodiť na marodku plus si vybrať dovolenku, ak máš na nejakú nárok.

 3. TERKA 11. septembra 2009

  Dobré ráno.Chcela by som opýtat´,ako mám postupovat´,ked´ chcem dat´ okamžitú výpoved´ zamestnávatel´ovi.Pracujem ako predavačka v potravinách.Bohu žial´ teraz som,na PN-ke s rukou,mám zápal nervou.Prvýkrát ked´ som dostala injekciu,bolo mi zle od toho,a poprosila som manžela,aby mi vzal PN papier do obchodu.Povedal pani vedúcej,že som vypísaná s rukou a dlhšie to bud´e trvat´,kým budem zdravá.Ona nadávala na mňa,že som to nevedela zahlásit´ do predu,že budem vypísaná?Odkial´ by som mala vediet´,že budem chorá?Potom ma zavolala,že som porušila pracovnú disciplínu,že som netelefonovala,že do kedy budem vypísaná.Odkial´ to mám vediet´,že dokedy trvá moja PN-ka,ked´ ani môj doktor nevie.Celý kolektív má s nou problémy,je vulgárná a ani d´alej nepíšem ten každodenný psychický nátlak,čo mám-máme v práci.Mám rada svoju prácu,ale takto už nie,že som si schudla skoro 14 kíl,ten psychický nátlak,poníženie.Teraz už stačilo.Už tam nechcem íst´ naspät´ v žiadnom prípade.čo mám robit´???Ako mám podat´ výpoved´,lebo už nevládzem d´alej.Vel´mi pekne Vás prosím o pomoc.
  D´akujem.

 4. Katka 18. septembra 2009

  Chcem sa opýtať, teda či by ste mi nemohli poradiť, chcela by som dať výpoveť, ale s tým aby si zamestnávateľ nenárokoval 2-3 mesáčnú výpovednú lehotu . Je to možné z dôvodu ,že mi už približne rok nevyplaťil diety resp. strávné ? Ďakujem

 5. bsa 20. septembra 2009

  Katka, okamžite ukončiť pracovný pomer zo strany zamestnanca je možné ak zamestnávateľ zamestnancovi nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť, náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca alebo ich časť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti, pričom zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie pracovného pomeru dozvedel. Stravné nie je náhrada mzdy a ani nespadá pod nič z vymenovaného, takže to ako dôvod na okamžité vymenovanie zmluvy, podľa mňa, nestačí. A taktiež ste o nevyplácaní stravného vedeli už dlhšie než mesiac.

 6. denisa 14. októbra 2009

  dobry. Chcem sa opytat ze ked mam pracovnu zmluvu na dobu urcitu ktora konci 30 decembra a som v prvom mesiaci tehotenstva a povedala by som to zamestnavatelovi moze ma vyhodit? neviem si rady ci to mam povedat alebo az po predlzeni zmluvy ale ak ho neupovedomim mozem mat s toho zle? dakujem

 7. bsa 15. októbra 2009

  denisa, pozri do fóra.

 8. J... 22. októbra 2009

  Dobrý deň, chcela by som sa poradiť ako dať výpoveď (najlepšie okamžité skončenie prac. pomeru) – zamestnávateľ mi nevyplatil mzdu a v lehote podľa §69 som to nestihla, lebo som bola hospitalizovaná a po operácii. Teraz mám problém sa s ním vôbec skontaktovať, neviem, či mi niekto vôbec preberie poštu, ak to doručím písomne. Ďakujem

 9. peter 28. novembra 2009

  co mi hrozi podla zakona a zamestnavatela ak jednoducho zamestnavatelovi oznamim ze v praci okamzite skoncim
  a nastupim o par dni inde kde sa dohodnem o nastupe terminu

 10. Peter 3. decembra 2009

  Vie mi niekto poradiť ako mam vypovedať zmluvu o sprostredkovaní.
  Je pre mňa nevýhodná.

 11. Luboš 5. januára 2010

  Dobrý deň, potreboval by som poradiť. 10.decembra 2009 som dostal ústnu okamžitú výpoveď zo zamestnania, kvôli znižovaniu stavov , ale ešte do dnešného dňa /5.1.2010/ som nedostal z firmy žiadnu poštu / výpoveď, zápočet …. / Je táto výpoveď platná.

 12. Hela 9. januára 2010

  Dobrý deň, chcem sa poradiť.
  Ženatý syn podpísal pracovnú zmluvu so zamestnávateľom k 1.1.2010.
  Pred týmto dátumom bol u tohto zamestnávateľa zamestnaný na tzv. dohodu.K 10.1.2010 ale dostal zo strany zamestnávateľa výpoveď, pretože mu nejde biznis a prevádzku predáva.Syn je ženatý, majú 1-mesačné dieťa, zostanú bez príjmu. Riešila by PN-ka od 11.1.2010 situáciu dovtedy, kým si syn nenájde prácu?
  Ďakujem za odpoveď.

 13. bsa 10. januára 2010

  Luboš – Výpoveď musí byť písomná a doručená, inak je neplatná. A opakujem všetkých ostatných, v prípade obšírnejších a zložitejších otázok, smerujte ich do poradne (odklik hore), kde skôr dostanete odpoveď.

 14. Ajka 14. februára 2010

  Dobrý deň milý poradca,
  Potrebujem radu. V súčasnosti som zamestnaná, ale hľadám si prácu, pretože mi nevyhovuje jednanie a spôsob odmeňovania môjho zamestnávateľa. Vzhľadom na to aká je doba som ešte nepodávala výpoveď pretože zatiaľ nič nemám ešte isté. Moja otázka znie, ak podám písomnú výpoveď zamestnávateľovi a bude mi plynúť výpovedná doba, a počas tejto výpovednej doby mi bude ponúknuté iné pracovné miesto, môžem nastúpiť, aj ked som vo výpovednej lehote? (očakávam že mi dá môj zamestnávateľ vyčerpať dovolenku) prípadne či sa dá prijať iné miesto v čase výpovednej lehoty a čerpania dovolenky. Veľmi by mi to pomohlo aby som vedela na čo mám nárok.

  ďakujem pekne za váš čas.
  Ajka

 15. bsa 22. februára 2010

  Ajka, neviem o tom, že by zákon výslovne zakazoval zamestnať sa počas výpovednej doby u iného zamestnávateľa, avšak zamestnanec môže vykonávať pracovnú činnosť zhodnú s predmetom podnikania jeho zamestnávateľa iba s jeho predchádzajúcim súhlasom. Ak sa chcete zamestnať počas čerpania dovolenky s tým, že s koncom dovolenky sa končí i vaša výpovedná doba, tak v tom nevidím nejaký problém. Ak by ste sa však zamestnali a kvôli novej práci nesplnili podmienku výpovednej doby, išlo by o porušenie zákona, čím by vám hrozil postih. Zo strany zamestnávateľa napríklad krátenie dovolenky, nevyplatenie niektorých zložiek mzdy a pod. Ak by vaše nenastúpenie do práce nejako poškodilo zamestnávateľa, môže vás dať i na súd.

 16. vojto 23. februára 2010

  ja by som chcel vediet podla akého paragrafu dat v tomto prípade výpoved

 17. Dana 16. marca 2010

  aj ja mam problem v zamestnani a tiez chcem dat vypoved zo zdravotnych dovodou len neviem ci musim ist pred lekarsku komisiu mam zdr.problem s chrbticou odpracujem dva tyzne a na pn som 3tyzne

 18. Miro 16. marca 2010

  Dana aká komisia? Ak ti tá práca nevyhovuje, daj výpoveď. Ak si tak často na PN, aj oni budú radi ak sa ťa zbavia. A rieš prečo ten problém vzniká. Môže to byť všeličo.

 19. ina 6. apríla 2010

  Dobry den
  Potrebovala by som poradiť.Dala som vypoved s okamžitym skončením PP zo zdravotnych dôvodov.Mám lekársky posudok,že nemôžem pokračovať doterajšiu prácu bez vážneho ohrozenia môjho zdravia.
  Problém je to,že ma radili tak,že vypoved mám podať podla § 69 ods. 1 písm.a).Aj som dostalana odpoved od zamestnávatela,že skončia PP ako som žiadala.Ale zamestnávatel tvrdí že nemám nárok na žiadné odstupné.
  Chcela by som sa spytat,že naozaj je to tak?

 20. vlasta 8. apríla 2010

  Dobry den!Tiež sa chystám dať výpoved,lebo nám zvýšili normy.Pracujem ako šička v nemenovanej s.r.o.Mám aj zdravotné problémy,kvôli práci som začala nosiť okuliare a normy su už tak vysoké,že každy den ich robiť,je pre mna unavujuce.Mám aj problémy reumatol.charakréru.Pracujem v tejto firme už viac ako 5 rokov,no neviem ako mám štylizovať vypoved.Výpoved by som najradšej chcela ukončiť hned,len sa bojím či mi ju dajú.Ako by mala správne znieť moja výpoved?Prosím poradte mi!

 21. zuzana 17. mája 2010

  dobra dostala som vzpoved pred odchodom na brigadu . Na brigade som 1.5 mesiaca a veduci my volal ze mozem robit pre noveho veduceho len my neda odstupne co by bolo pre mna najlepsie dal by my vobec odstupne ale zase ma novy veduci moze kedykolvek vyhodit co mam robit

 22. Iveta 16. augusta 2010

  Dobrý den, chcem sa informovat co mam robit ak chcem dat vypoved v skusobnej dobe? Zmluvu este nemam podpisanu vzhladom na to ze zamestnavatel mi ju nedorucil podpisanu (ale v zmluve sa uvadza aj skusobna doba). To znamena, ze skusobna doba je potom neplatna ak nie je podpisana zmluva? Mozem byt ja nejak postihnutelna ak tu zmluvu nepodpisem a skoncim pracovny pomer, ktory nie je potvrdeny zmluvou? Alebo ako mam postupovat, ako poslat vypoved vzhladom na to ze nemam podpisanu zmluvu? Neurobil zamestnavatel chybu, ked od 1.8.2010 som nahlasena na socialke aj v zdravotnej poistovni a este sme nepodpisali zmluvu? Prosim poradte mi neviem ako postupovat. Je to velmi dolezite pretoze chcem cim skor ukoncit pracovny pomer. Dakujem za odpoved

 23. Juraj 18. augusta 2010

  Ak je praca dohodnuta ústne je aj ústna dohoda dohodou.Ale bolo by lepsie, ak by ste pritlacili na zamestnavatela a podpisali ste s nim zmluvu.Inak pockajte kym odpracujete ten dany mesiac, nech vas vyplati a odidete z prace.Nebude moct zamestavatel nic robit! v pripade ak by vam nevyplatil mzdu nahlaste ho na UPSVR MYSLIM ze by tu pokutu nechcel riskovat.Pokial ale pracujete ste zamestnana na cierno!!! to berte ako fakt!.Urcite by ste mali prestat pracovat alebo mat zmluvu! mozete inak odist kedykolvek.nic vas u neho nedrzi!

 24. atuska 26. augusta 2010

  dobry den. potrebujem surne poradit. moja sefka ma zamestanal a od februara na stalo, najprv mi prvy mesiac dala vyplatu, potom uz zrusula sama od seba zmluvu, dala ma na polovicny uvezok, nevyplatila mi aj 3 mesiace vyplatu, robila som 9 hodon bez prestavky , bez obedu. aj v soboty. nutila ma ist velakrat na neplatene volno a teda som aj musela. teraz som na marodke uz mesiac. samozrejme, ze ani neodniesla marodku na socialnu poistovnu. vola mi a vynada mi zakazdym ako malemu decku. teraz sa chcem opytast. je mozne dat vypoved, ked som este na marodke?? potrebovala by som k 30.9. 2010 vypoved a vtedy budem mat aj akoncenie marodky a hned by som 1,10,2010 nastupila do novej prace. mozem jej dat vypoved uz teraz,alebo az potom alebo ako??? neviem co robit. prosim vas o pomoc. cakam na odpoved

 25. lucia 30. augusta 2010

  ahojte mna vyhodili v skusobnej dobe ale to uz som bola tehotna a tyzden na to som skoncila v nemocnici a porodila som druhe dieta.aj ked to prve nemam pri sebe ale musim platit vyzivne urcene sudom a nemam na to mozem si najst nejake upratovanie aj s dcerou lebo ju nemam kam dat ani komu ju dat.a surne potrebujem nejaku brigadu.a ked skoncim rodicak tak by som mohla nastupit na povodne miesto ci si mam hladat novu pracu.s pozdravom lucia

 26. lienocka 26. októbra 2010

  dobry den ,uz sme si raz pisali ohladne vypovede pocas pracovnej dohody.
  Ale teraz sa stalo ze v sebtembry som skoncila ale 20 som mala dostat vyplatu za august co mi nedali ,20 oktobra to malo byt za seprember po stalej urgencii ci osobnej alebo telefonickej mi stale povedia ze poslu na ucet a nic.
  dokonca ked som tam bola napisali mi ze do urciteho datumu vsetko poslu do ale nic…….
  ako ziskat peniaze?nechcem sa sudit lebo je to zdlhave ale firma sa tvari ze nema peniaze pritom sa tam celebrity otacaju vo dverach,zakaznikov je kazdy den vela .
  ako ste vraveli mam ak sa mi to nepaci ako vsetci tam pracuju len na dohodu ,dat ich na presetrenie inspektoratu prace ale co ak peniaze uz neuvidim???viem ze aj predchadzajuci pracovnici mali problem aby im vyplatili posledne peniaze.Ale neverila som se aj mne sa to stame
  neuveritelne ako sa prezentuju v mediach medzi celebritami a pri tom sa takto spravaju…………
  dakujem
  ako im napisat list ktorym ich postrasim a prinutim poslat peniaze ktore uz mali davno vyplatit???

 27. martin 18. novembra 2010

  Dobry deň. Chcem sa spytať.Ak chcem dať vypoved zamestnávateľovi a pracujem u ňho desať rokov môže mi dať trojmesačnú výpovednú lehotu

 28. bsa 23. novembra 2010

  Martin – zákon hovorí o trojmesačnej výpovednej dobe len v súvislosti s tým, ak zamestnávateľ dá výpoveď zamestnancovi a nie opačne, takže podľa mňa ti trojmesačná výpovedná doba nehrozí.

 29. jano 1. decembra 2010

  Zdravim, chcem nadviazat na otazku od uzivatela martin (18.11.2010), moja otazka znie – Ak u zamestnavatela pracujem viac ako 5 rokov a JA dam vypoved, jak dlhu vypovednu lehotu si moze zamestnavatel uplatnit podla zakona, ak prenho neplatia 3 mesiace? Su to 2 mesiace alebo mozem odist okamzite v 1 den nasledujuceho mesiaca?

 30. michala 7. decembra 2010

  ahoj,momentalne som nahlasena na socke,poberamlen davku v hmotnej nudzi ,mam 1 dieta,nasla som si pracu,avsak mala som zaujem ist na dohodu,avsak majitel firmy,kde sa vyrabaju damsske a panske gate v partizanskom,mi nechcel dohodu dat,vlastne pozrela som si o co ide,uazal mi to,a ja somnastupila,de fakto sustavne sa vyhovaral ze dohodu mi da kedy on uzna za vhodne,bla bla,,,,,,jednoducho robila som,do dnesneho dna som peniaze nevidela,ked dosla kontrola,datumi mam poznacene,aj pracovnickky,viem dosvedcit kedy ttam boli,z inspektoratu prace,kedze mi zmluvu este nedal,je to blbe a mozno smiesne,musela somvyskocit cezokno von,samozrejme nechcela som prist o socialku,poial nemam v ruke zmluvu,viem ze asi nepochodim,no sefmi vyvolava aby sombola trpezliva ze uz ma vyplati,a opet bachorky,,ja som bola stastna ze si ppmozem,som dokonca ochotna priznat to pred insp.prace,pokial som nemala vyplateny vykon ,cize ziaden prijem,myslim si ze by som nemala byt postihihovana ja odobratim davky,alebo sa mylim?neviem ci mam zlozit papier u pravnika,ze vsetky skutocnosti som ochotna uviest, inspetoratu prace,aj datumy,cas,kedyinspekcia bola tam,to imlen potvrdim,vlastne som imajotvarala dvere,s tim ze idem po obcianku a majitel ma zatvoril na wc,defato mam proti nemiu mnoho svedkov,nakoniec maaj napadool,dotrhal mi bundu,vedia to vsetci zamestnanci,vyplatu nedava zamestnancom,je im dlzni aj 400_800 eur,ak da len 100_150 e polus stravne listky a vraj nema,zeny su radi ze aspon to im da,vypoved uz podaktore chceli dat,aj dali no nakoniec on ju nechcelpodpisat,a napisal im absencie,bolo na neho uzpodanych mnoho podnetou,a zeny maju strach,,,,,,jednoducho je cisti ako lalia,no cele mesto vie co jee zac,podnika a to ma 5 milionou dlhuu voci socialnej poistovni to nieje na neho nijaky meter,mne je uzjedno ci mi socku zoberu alebo nie,jednoducho mam uz sto chuti vsetkko nahlasit,ako dalej?

 31. michala 7. decembra 2010

  omluvam sa za chyby ,mam pokazeny pc a obcas mi neoddeluje pismenka,tak ziadam aby ste ma nekritizovali za pisanie dakujem

 32. SILVIA 9. januára 2011

  Dobrý deň. Dňa 31.12.2010 som doručila zamestnávateľovi výpoveď podľa § 67 Zákonníka práce s dvojmesačnou výpovednou dobou. Zamestnávateľ mi podpísal, že prevzal dňa 31.12.2010. Do dnes som nedostala odpoveď, či s tým súhlasí alebo nie. Podľa mojich informácií s výpoveďou súhlasiť ani nemusí, je to jednostranná forma ukončenia pracovného pomeru. Moja otázka znie , v prípade OĆR-ky sa mi predlžuje výpovedná doba? Pokiaľ som dobre informovaná, počas PN-ky sa predlžuje výpovedná doba ale neviem či to platí aj počas OČR-ky? Ďakujem za Vašu odpoveď.

 33. roman 17. januára 2011

  Prosim vas kedy a za akych podmienok si mozem uplatnit Okamžité skončenie pracovného pomeru zo strany zamestnanca podľa § 69 ods. 3 moj dovod je stahovanie sa mimo miesta zamestnania. Dakujem za kazdu radu

 34. Martina 21. januára 2011

  Dobry den chcem sa opytat bola somna urade prace a teraz som sa zamestnala ale chcem odtial odist lebo to tam nema uroven a mam to aj daleko na cestovanie. som v skusobnej dobe a chcem vediet ci mozem odist len tak alebo musim napisat nejaku vypoved alebo co. a ci sa musim nahlasit naspet na urad alebo ako to je. dakujem za info

 35. jana 4. februára 2011

  dobry den,potrebujem surne poradit v praci ma chcu vyhodit prepustaju dali mi moznost ist pracovat do piestan mam v zmluve ze ma mozu presunut na ine miesto teraz pracujem v bratislave ale ja mam zmluvu do 31.6.2011 na dobu urcitu mam narok na odstupne? dakujem velmi pekne za odpoved

 36. Jozef 16. februára 2011

  Poraďte mi, prosím, 20. februára chcem podať zamestnávateľovi žiadosť o ukončenie pracovného pomeru, lebo nie som spokojná s pracovnými podmienkami a finančným ohodnotením práce. Vyskytla sa situácie, že od 1. marca ma chce zamestnať iný zamestnávateľ. Mám ešte 30 dní dovolenky u terajšieho zamestnávateľa. Ako dlho potrvá výpovedná doba? Môžem už počas nej pracovať na plný úväzok u nového zamestnávateľa?
  Ďakujem. Jozef

 37. Beáta 23. februára 2011

  Dobrý deň, mám otázku…ak mi zamestnávateľ vyplatil mzdu neskôr ako na 15. deň od dátumu uvedeného ako výplatný termín na prac. zmluve môžem aj tak dať okamžitú výpoveď podľa paragrafu 69? a mám takouto výpoveďou právo na dvojmesačnú náhradu mzdy?
  ďakujem

 38. ivus 1. marca 2011

  ked čitam tieto prispevky vydim v nich zufalstvo a beznadej ,to je hrozne čo sa tu deje .ja som tiež prisla 27.2o robotu pred koncom skušobnej doby .A najhorsie je ze nas vyuziju a odkopnu ako nepotrebnu vec, je my stoho zle a štat to nezaujima ,nechcu vediet čo si obyčajny človek vytrpi ……skratka zamestnavatel si može robit s ludmi čo chce

 39. sellena 4. marca 2011

  Dobrý deň, chcem sa opýtať a či by ste mi neporadili. Idem dať výpoveď dohodu……Šéf ešte nevie o tom, že mu idem dať výpoveď.

  Boli nám slúbene odmeny za rok 2010. Do dnešného dňa sme ich nedostali teraz nám povedal, že ku koncu marca to bude. Ja chcem dať výpoveď teraz 7 a chcem sa dohodnúť k 31.3.2011 že mi skončí prac. pomer.

  Zamestnávateľ mi nemusí vyplatiť teda slubovanú odmenu za rok 2010. BoL to rok odpracovaný a za niečo si ho zaslúžim..

  Preto Vás chcem poprosiť o radu ako sa ho to mám opýtať..že mám nárok na odmeny.

  Ďakujem a prajem pekný deň…

 40. maja 12. marca 2011

  Dobrý deň.Potrebovala by som súrne poradiť.Môj bratranec pracoval u kamaráta cca 1 rok.Problém je v tom,že mu po celý ten čas neuhrádzal mzdu,ktorá mu patrila,je to divné,ale je to tak.Bratranec bol aj na maródke a neplatil mu prvé dni PN..tj 20 dní.Podal okamžitú výpoveď Výpoveď – § 69 ods.1 pism. b) ZP k 1.3.2011..doporučene 1 triedou.Problém nastal vtedy,keď mu zamestnávateľ výpoveď odmietol kde napísal,že ma svedkov na to,že mu plat dával…a že jeho pracovný pomer trvá naďalej a musí v práci pokračovať…..8.3.2011 mu zamestnávateľ poslal výpoveď z porušenia pracovnej disciplíny a že bol dňa 8.3.2011 kontrolovaný a keďže nebol v práci,dáva mu týmto výpoveď….S výpoveďou mu zamestnávateľ neposlal ani zápočtový list a teraz má bratranec problémy na úrade práce s evidovaním…Podali sme žiadosť na vyplatenie mzdy do 3dní a ak to neuhradí,dávame ho týmto na Inšpektorát práce..Viete mi poradiť,či sme to urobili dobra a ako máme postupovať ďalej,alebo akú máme šancu a či vôbec máme takéto niečo vyhrať?????………………..A ešte jedna otázočka.Musí sa pri okamžitej výpovedi uviesť podrobný popis,myslím celú charakteristiku paragrafu????…ďakujem za radu a prajem pekný večer..

 41. Miska 13. marca 2011

  Dobry den,
  som uplne zufala neviem co robit, mozete mi poradit?
  8.3 som podala vypoved ( bola som v skusobnej dobe ) .. ale ani do dnesneho dna som nedostala od zamestnavatela ziadnu pisomnu vypoved .. ked som tam bola toho 8.3 pytala som sa kedy to dostanem ..avsak odvrkli ze oni sa mi ozvu no nikto sa mi dodnes neozval a podla zakona sa mam do 7 dni hlasit na urade s tou vypovedou … Tych 7 dni sa mysli odo dna ked som bola naposledy v praci ? ( pondelok ) alebo odo dna ked obdrzim pisomnu vypoved?.

 42. Miro Veselý 14. marca 2011

  Miska tak tam choď ešte raz a nedovoľ, aby ti odvrkli. Povedz, že to potrebuješ.

 43. bsa 14. marca 2011

  Miska – píšete, že vy ste podávali výpoveď, presnejšie žiadali ste o skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe. V tom prípade potom nerozumiem, akú výpoveď čakáte od zamestnávateľa, keďže výpoveď dávate vy a nie on. Keď ste vy dávali výpoveď, tak predpokladám, že ste ju zamestnávateľovi poslali poštou a máte o tom doklad, alebo ste ju predložili priamo zamestnávateľovi a nechali ste si podpisom potvrdiť jej prevzatie. Odo dňa uvedeného vo vašej výpovedi neprídete do práce, stávate sa nezamestnanou a do siedmych dní sa zahlásite na úrade práce. Zamestnávateľ, keďže ste v skúšobnej dobe, musí vaše rozhodnutie rešpektovať a nemôže s tým nič spraviť.

 44. imro 14. marca 2011

  Zamestnávam predavačku a zrušil som predajnu v ktorej pracovala v dobe ked ona bola na marodke.Ponukol som jej takú istu prácu a ona ju nechce prijať lebo musi cestovať a ona nebude robiť za minimalku aj ked jej bolo slubené zvýšenie.Ona len opakuje odstupne a nejde jej o prácu lebo viem že už má inu. má nárok na odstupné_?

 45. maja 15. marca 2011

  Ako to tu funguje,aby som dostala odpoveď :-(…?

 46. Miro Veselý 15. marca 2011

  maja musí sa nájsť niekto, kto odpovedať vie. to sa vopred nevie :-(

 47. maja 15. marca 2011

  Hmmmm Ďakujem krásne aspoň za Tvoju odpoveď :-)

 48. MAJA 24. marca 2011

  dik ale na to nevie odpovedat skoro nik…ale dik

 49. stella 2. mája 2011

  Dobry den, chcem sa opytat ci mozem okamzite ukoncit so zamestnavatelom pracovny pomer z dovodu stahovania do ineho mesta? Dakujem velmi pekne za odpoved.

 50. Helena 28. mája 2011

  Dobrý deň.
  Potrebovala by som poradiť. Bola som operovaná na tenisový lakeť a už viac ako rok som PN, momentálne neplatenej. Moju žiadosť o ČID zamietli, som v ambulancii pracovného lekárstva, kde prešetrujú moju chorobu ako chorobu z povolania a čakám na odpoveď. Bola som sa pýtať zamestnávateľa na možnosť zmeniť pracovné zaradenie podľa lekárskeho posudku mám na to nárok, no v ústrety mi nevychádza a momentálne nemajú pre mňa vhodné pracovné miesto. Chcela som, aby mi oni dali výpoveď, ale nechcú, neviem či nebudem nútená dať výpoveď sama zo zdravotných dôvodov, keďže budem PN len do konca mesiaca MÁJ. Čo je pre mňa výhodné? Kedy mám nárok na odstupné? Aký paragraf mám uviesť vo výpovedi. Ďakujem.

 51. :-) 3. júna 2011

  Helena:
  § 69 Zak. práce
  (1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak

  a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu,

  (3) Zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie pracovného pomeru dozvedel.

  (4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.

 52. Helena 5. júna 2011

  Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

 53. kama 25. júla 2011

  Dobrý deň,chcela by som informáciu.Práve som na PN-ke a chcela by som ukončiť PP §60 dohodou ku koncu mesiaca.prosím o radu ako postupovať.

 54. Gonda 15. augusta 2011

  chcem podat ziadost o ukoncenie prac.pomeru dohodou k 1.septembru 2011.musim uvadzat dovod ked tam pracujem menej ako 5.rokov a je tam paragraf60 uvedeny?mam narok na dvojmesačne odstupne podla ZP?vdaka.

 55. kristina 16. augusta 2011

  Dobry den,vedeli by ste mi poradit?Pred siedmimi rokmi mi bola priznana choroba z povolania.Z tohto dovodu som bola preradena na “menej namahavu pracu,,pri ktorej sa mi moje zdrav.problemy zhorsovali.Momentalne som na PN.Medzitym sa v praci prepustali ludia,na ktorom zozname figuruje aj moje meno.Nakolko som na PN,ma prepustit nemozu,ale moja otazka znie:na kolko mesacne odstupne mam narok,kedze mam chorobu z povolania ?Moze ma vobec zamestnavatel prepustit.?Je pravda,ze by mi mal zamestnavatel vyplatit odstupne za 10 mesiacov?A ako je to v pripade,ze by som vypoved podala ja zo zdravotnych dovodov?Musim podotknut,ze uz od novembra 2010 som nadalej pracujucou starobnou dochodkynou.V podniku som odpracovala 20 rokov.Za odpoved vopred dakujem

 56. dochodkyna 21. augusta 2011

  Dobry den.Viete mi vysvetlit,ako to tu funguje,aby som dostala odpoved na svoj dotaz?Ma vobec zmysel pisat a dozadovat sa od vas nejakeho poradenstva?Kto vlastne odpoveda na dotazy obcanov,ste vobec fundovany na nieco take?Cakam tiez na svoj dotaz a ziadna odpoved.Pekny den

 57. Benito 21. augusta 2011

  Dobry den

  Ja sa chcem opytat..pokial nemam podpisanu zmluvu vraj ju mam vytlacenu uz skoro rok ale nic nedaval som ziadny podpis na nu takze v podstate neamm zmluvu a cchem odtial odist ale hned priebehu tyzdna tak stym by nemal byt ziadny problem ci??

 58. lucinka25 13. septembra 2011

  chcem sa spytat ako mam postupovat v pripade ked som na PNke a chcem dat vypoved…zamestnavatel je dost neprijemni a aj to je jedne z dovodou….

 59. misko 29. septembra 2011

  Dobry den, prosil by som o radu , ako postupovat v pripade, ked zamestnanec firmy pracujuci v kancelarii dost vulgarnym sposobom vyhodi upratovacku z prace ktora pracuje vo firme cez agenturu . Pri prijati do zamestnania bola v kontakte len so zamestnancom firmy v ktorej pracuje, lenze po case zistila , ze tato pracovnicka ju zamestnala cez agenturu, uz viac ako mesiac caka na zmluvu, alebo nejaky doklad od zamestnavatela , ze je zamestnana a pracuje pre tu firmu , jej prvu vyplatnu pasku niekto stratil a neodovzdal jej ju a ani kopiu aj ked peniaze na ucet poslali . pracovala 5 a pol tyzdna a posledny den ked prisla vysavat kancelarie, jeden zo zamestnancov nahnevany vyskocil, pootvaral dvere nahucal na nu a urazil pred ostatnymi pracujucimi a poprosil veduceho prevadzky zo skladu, aby ju vyhodil a viac nech sa nevracia, lebo smrdi od potu. je to mlade dievca ktore nema ani 30, oblieka a obuva sa do nie velmi lacnych veci a s hygienou nema problem , pracu si vykonavala dobre a v case na tuto cinnost vyhradenom. problemom mohlo byt, ze nemusela byt tomuto panovi po 40-ke sympaticka mozno prave preto, ze je ako ludia hovoria ”ciganka”? nemyslim ,ze mal ten clovek na takyto postup pravo . jej zamestnavatel je agentura s ktorou nema kontakt a potrebuje vediet ako by mala dalej postupovat, pisat firme v ktorej pracovala a zistovat kontakt na jej zamestnavatela-agenturu , do kolkych dni by jej mali tieto doklady, informacie poslat? Dakujem za rady

 60. misko 29. septembra 2011

  pokracovanie: este by som doplnil, tato firma kurila v den ked ju vyhodili, vonku bolo 25 stupnov Celzia, horuce radiatory nemuseli dost dobre vplyvat na fungovanie a rozhodovanie pracovnikov :)

 61. lucia 5. októbra 2011

  Dobrý deň, prosím poraďte mi, doteraz som pracovala ako prevádzkarka na penzióne, od 1.8 som bola na PN, nakoľko som tehotná, tak som bola doma. Dnes som volala zamestnávateľovi, že končím PN, kedy môžem nastúpiť do práce, a bolo mi povedané, že nemám končiť PN, že oni ma tam nepotrebujú už. Ďalej ale figurujem na živnostenskom liste ako zodpovedný zástupca. Prosím o info, môžem dať výpoveď, ak som tehotná?

 62. Marta 14. októbra 2011

  Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť vo veci nevyplatenia mzdy. Zamestnávateľ mi nevyplatil 5 mesiacov mzdu. Doposiaľ som sa snažila byť voči nemu lojálna a tolerovala som to z dôvodu firemných, finančných problémov a dobrých vzťahov. Avšak už je to nezvládnuteľné aj pre mňa. Upozornila som zamestnávateľa na krízovosť situácie a navrhla som možné riešenia s tým, že som ďalej odmietla chodiť do práce. Doposiaľ ma zamestnávateľ nekontaktoval, nepracujem, no zároveň nie je so mnou rozviazaný pracovný pomer. Prináleží mi za dobu, čo som doma riadna mzda kým nedôjde k uzatvoreniu PP?

 63. Braňo 27. októbra 2011

  Dobrý deň,

  Môj zamestnávateľ mi predĺžil pracovnú dobu na dobu určitú 3x po sebe.Viem, že podľa nového zákonníka prace sa to dá, lenže mne ju tretíkrát predĺžil ešte vo februári 2011, kedy tento zákonník neplatil.Zmluva mi končí k 31.12.2011 a kôli znižovaniu stavov mi oznámil, že ďalšiu zmluvu mi už nedá, tzn. fakticky že ma prepustí. Mám aspoň teoretickú nádej, v prípade že sa ohradím na trojnásobné predĺženie zmluvy na dobu určitú, ktoré nebolo v súlade s vtedy platným zákonníkom práce?Dá sa v tomto prípade vymáhať odstupné súdnou cestou?

 64. Nikola 29. októbra 2011

  Dobrý deň, chcela by som poradiť, našla som si novú robotu, mám nastúpiť 08.11.2011, ale v robote nechcú akceptovať moju výpoveď , nakoľko som si nepodala pred dvoma mesiacmi výpoveď , ale na mňa v tej novej robote dva mesiace čakať nebudú, potrebovala by som vedieť, či je nejaký paragraf o výpovedi okamžite.
  Ďakujem

 65. evmaro 12. novembra 2011

  Dobrý den,som na materskej a popri nej aj pracujem ako predavačka,lenže situacia sa skomplikovala a ja chcem dat vypoved z toho dovodu že mamina mi ochorela a nedokaže sa mi starat o moje dieta ,a dokonca ani o nu sa nema kto starat. Možem dat okamžitu vypovet alebo musim čakat dva mesiace do výpovednej lehoty?

 66. Anna 5. decembra 2011

  Dobry den, v zamestnani pracujem uz 4-ty rok na riadny prac.pomer. Zamestnavatel mi teraz chce skratit pracovny uvazok na polovicny, z dovodu ze som tu nieje dostatocne vyuzita. Je mojou povinnostou prijat tento uvazok? Co by sa stalo, keby som ho odmietla? Mala by som narok na odstupne? Dakujem za radu.

 67. Gabriela 30. decembra 2011

  Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, či počas OČR (ošetrovanie dieťaťa) môžem dostať výpoveď. Resp. či sa aj na OČR vzťahuje zákaz výpovede ako pri PN. Ďakujem.

 68. sas 5. januára 2012

  to co je za stranku vsak tu nikto neodpoveda a neradi.zruste to!

 69. Helena 19. januára 2012

  Dobrý deň,od roku 2005 som zamestnaná ako opatrovateľka v ZOS,jeden rok som bola na dpn,takže prijali pracovnú silu na zastupovanie.Od 1.2. som vypísaná a chcem nastúpiť do práce,ale môj zamestnávateľ mi dáva výpoveď.Nikdy som neporušila prac.disciplínu a táto dpn v trvaní 1rok sa stala prvý krát,inak je to každý rok 28 dní ktoré sú nevyhnutné na kúpeľnú liečbu psoriazy,o ktorej môj zamestnavateľ vedel.Som zamestnanec s ťažkým zdravotným postihnutím a mám aj preukaz ZŤP.Môžem sa nejako brániť?Pracujem už 39 rokov,nikdy som nebola nezamestnaná a mám 5 rokov do starobného dôchodku.Ďakujem za odpoveď.

 70. Katka 20. januára 2012

  Dobrý deň, s manželom sme odišli do Čiech kvoli práci, manžel však aj tak tu prišiel o prácu a teraz si znovu našiel prácu na Slovensku. Možem dať v práci okamžitú výpoveď z dovodu nasledovania manžela do vlasti? Ďakujem za odpoveď.

 71. jana 27. januára 2012

  Dobrý večer, prosím o radu. Pracujem vo firme 5 rokov ako predavačka. Chcela by som dať výpoveď k 31.1.2012. Potrebujem vedieť či musím napísať do výpovedi, že kedy sa presne skončí uplynutie dvojmesačnej výpovednej doby(presný dátum) dátum ukončenia=posledný deň v práci. Tak som to našla na internete ako vzor. Za odpovede veľmi pekne ďakujem.

 72. Meno alebo prezývka (povinné) 13. februára 2012

  Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, či mi niekto nevie poradiť ako by som mohla získať peniažky za nevyčerpanú dovolenku. PP mi skončil v máji 2011 , výpoveď som dostala po ukončení rodičovskej dovolenky. Ostala mi tam nevyčerpaná dovolenka a dovolenka počas materskej. IP im nariadil preplatiť túto dovolenku, som v práve, no zamestnávateĺ jednoducho odmieta. Ďakujem za odpoveď.

 73. Miška 8. mája 2012

  Dobrý deň! Chcela by som sa spýtať, či je možné dať okamžitú výpoveď zo strany zamestnanca zo dňa na deň bez výpovednej lehoty, ak si hľadám iné zamestnanie a do zamestnania budem prijatá… Pracujem vo firme cez personálnu agentúru na dobu určitú, pričom zmluvu dostávame na zakaždým na tri mesiace, niekedy menej… Ďakujem za odpoveď…

 74. cica 12. júna 2012

  dobry den….chcela by som sa spytat dala som si vypoved paragraf67 o skonceni prac.pomeru psychicky som uplne znicena a pracovat tam uz nechcem a preto som si dala vypoved s 2 mesacnou vypovedou dobou.tato doba uplynie 31.7.2012.dala som sa na pn ja sa chcem spytat je pravda ze po ukonceni pn musim nastupit do prace lebo sa moja vypovedna doba predlzi o dni co som pn. dakujem vam za skoru odpoved.

 75. Renáta Machová 23. júna 2012

  Dobrý deň.
  Chcem sa spýtať,či mám nárok na 2 mesačné odstupné ,ak ja ako zamestnanec (pracujem15 mesiacov )chcem ukončiť pracovný pomer a podľa akého § je to možné z mojej strany PP ukončiť.
  Ďakujem za odpoveď,zostávam s pozdravom

 76. nikola 10. júla 2012

  dobry den
  chcela by som sa Vás spýtať, ked otec bol zamestnaný 6 rokov v TSM Nové Mesto nad Váhom, stal sa mu pracovný uraz, ktorý mal preneho trvale nasledky a neschopnost uz vykonavat nejakú zárobkovú činnosť, co je potvrdene lekárom preto bol na PN ale stále bol zamestnaný len teda bol na PN. Po tu dobu co tam pracoval bol na predcasnom a dalej na starobnom dôchodku.Nečakano nam zomrel a ja by som sa chcela spýtat , či ma narok na nejake odstupne alebo aj odchodne z prace? alebo ci ma narok na to jeho manzelka? pretoze stále bol v trvalom pracovnom pomere stale bol zamestnany. dakujem za odpoved

 77. alena 13. júla 2012

  dobrý den , podala som stažnosť na 2 IP /Bratislavsky a trnavsky/.Podruhej kontrole mi zamestavtel mal vyplatit 25 % mzdy/o tuto cast ma ukratil ked som dala vypoved/.do dnesneho dna mi nic neuhradil .Aj ked na Inspektorate prace je zapis ze mi to uhradil v junovej vyplate.Pre neho je to nic, ale mne 130 euro urobilo dost/ked mate 216 eurovu vyplatu…poradte mi.

 78. INGA 13. októbra 2012

  Kedy môžem ísť na chorú ak mi plinie výpovedná lehota.Končím na budúci týždeň.Ďakujem.

 79. Laura 23. októbra 2012

  Dobry den, chcela by som sa poradit, po navrate z rodicovskej dovolenky mi dali vypoved pre nadbytocnost, dali mi 2 mesacnu vypovednu dobu do 30.l1.12, nariadili mi od zaciatku aj dovolenku cerpat, ktora mi vychadza na oktober, rysuje sa mi nova praca od novembra. _Zamestnavatel mi aj nariadil a mam to aj vo vypovedi, ze pocas plynutia vypovednej doby, nemam chodit do prace. Chcem sa teda spytat, ci je mozne aby som pocas tej vypovednej doby nastupila od 1.11.12 do novej prace? Dakujem vopred za odpoved. Dost mi to suri :)

 80. Denisa 30. októbra 2012

  Dobry den,chcela by som sa poradit.Pracovala som v bufete od augusta 2011 pol roka som čakala na pracovnu zmluvu a tak som sa dockala vo februari mala som tam mzdu350€ ja som stym nesuhlasila .dohodli sme sa na vyšej mzde 380€ tak nato som cakala a ani som sa nedockala.pracovnu zmluvu nemam.stale som jej to pripominala ano bude a tak presol rok ja som bez zmluvy -volala som si na socialne ci plati za mna .som tam evidovana na minimalnu mzdu ale ja som ziadnu zmluvu nepodpisala .za to sme sa pohadali a podala som vypoved k 30 augustu.ze vyplatnu pasku mi posle postou ja som ju neprevzala .tak je oktober a nemam pracovnu zmluvu a ani vypoved potrebujem to na urad prace a ked som jej pisala ze si to pridem zobrat len sa vyhovarala ze to je moj problem a tak neviem kam sa mam obratit co mam aky papier dat ne urad ze som tam bola zamestnana ked nejavi zaujem my to vystavit poradte mi

 81. Denisa 30. októbra 2012

  Dobry den,chcela by som sa poradit.Pracovala som v bufete od augusta 2011 pol roka som čakala na pracovnu zmluvu a tak som sa dockala vo februari mala som tam mzdu350€ ja som stym nesuhlasila .dohodli sme sa na vyšej mzde 380€ tak nato som cakala a ani som sa nedockala.pracovnu zmluvu nemam.stale som jej to pripominala ano bude a tak presol rok ja som bez zmluvy -volala som si na socialne ci plati za mna .som tam evidovana na minimalnu mzdu ale ja som ziadnu zmluvu nepodpisala .za to sme sa pohadali a podala som vypoved k 30 augustu.ze vyplatnu pasku mi posle postou ja som ju neprevzala .tak je oktober a nemam pracovnu zmluvu a ani vypoved potrebujem to na urad prace a ked som jej pisala ze si to pridem zobrat len sa vyhovarala ze to je moj problem a tak neviem kam sa mam obratit co mam aky papier dat ne urad ze som tam bola zamestnana ked nejavi zaujem my to vystavit poradte mi suri ma to

 82. simona 30. októbra 2012

  dobrý deň
  potrebujem súrne poradiť chcem dať v zamestnaní okamžitú výpoveď lebo som si našla inú lepšiu prácu
  no zamestnávateľ mi ju nechce podpísať z dôvodu že mi dáva 2mesačnú výpovednú lehotu z ktorou nesúhlasím kedže chcem nastúpiť do nového zamestnania ako to mám riešiť??

 83. Veronika 6. novembra 2012

  Dobrý deň…po 3rokoch RD mám nastúpiť do zamestnania,zamestnavatelka už moje povodne miesto zrušila,navrhla mi prácu v jej prevádzke v inom meste.Ako mám ďalej postupovať?
  Ďakujem.

 84. adina 12. novembra 2012

  Dobrý deň som zamestnaná vo firme od r.2001 momentalne som na PN lekary ma poslali za pracovnym lekarom pretoze mi neodporucaju vykonavat pracu ktoru robim mam sa vyhybat jednostrannemu pretazovaniu a stereotypnym pohybom co pri mojej praci nieje mozne .Chcem sa opytat ci pri navsteve pracovneho lekara potrbujem zapisnik bezpecnosti?Vo firme kde pracujem mi na zaklade mojho zdravotneho stavu asi nepridelia inu pracu a predpokladam ze mi navrhnu vypoved dohodou/pocula som ze to tak riesia(mam narok n aodstupne?ak ano kolko? dakujem

 85. Gabriela 21. novembra 2012

  Prosím poraďte mi, neviem ako mám ďalej pokračovať. Pracovala som vo firme na dohodu asi polroka za 1,60 na hod. Vzhľadom k tomu, že som nemala inú možnosť. Keď som oznámila, že odchádzam, lebo plat je neprimerané nizký, nevyplatili mi mzdu za dva mesiace. / mzda sa vyplácala až v koncom druhého mesiaca/ Písomné som ich žiadala o vyplatenie mzdy doporučenou zásielkou. Už 5 týždňov sa mi neozvali.Ako ďalej postupovať. Ďakujem za odpoveď

 86. Alena 21. novembra 2012

  Gabriela mohli by ste na úrade práce povedať váš problém. Možno by im mohli poslať písomne aby vám to vyplatili tak isto potvrdenie kolko ste tam pracovali.

 87. marek 20. decembra 2012

  ahoj chcel by som sa spitat je mozne dostat vypovedt ked som na dohodu urcitu zmluva mi konci 31.12. a som na chorej po pracovnom uraze? nemal by som byt v ochrannej lehote? ci sa to vztahuje iba na trvali pracovny pomer?

 88. mirko70 23. decembra 2012

  Miro Veselý…čo to trepeš.Prečo by nemohli dať zamestnávatelia dať výpoved ľudom s ktorými nie sú spokojní.Najprv ho upozornia,potom mu to dajú písomne a nakoniec ho vykopnú bez fanfáry.Čo to tu propaguješ.Iba si nemôžu dovoliť dať výpoved len tak ked sa im zamanie.To by sme vyzerali,keby boli s tebou spokojní a dfali ti výpoved iba preto,lebo šéf chcel zamestnať svojho príbuzného.Čo by si potom písal chlape? Tak sa zobud a nekrm ľudí takýmito vecami.

 89. IVA 28. decembra 2012

  POTREBUJEM PORADIT,SOM PO PRACOVNOM URAZE 1.ROK MAM TRVALE NASLEDKY.BOL TO BANALNY KLASICKY URAZ PICHNUTIE SKLOM V PRACI NASLEDNE PODRAZDENIE CHEMICKYMI LATKAMI.TO BOLO PRICINOU SPUSTACA DALSEJ ZRAVOTNEJ KOMPLIKACIE.MOHLA SOM PRIST O RUKU KEBY BOL URAZ NA LAVEJ RUKE.BOLO TO TAZKE A BOLESTIVE,NIKOMU BY SOM TO NEPRIALA.ZAMESTNAVATEL A SPOLUPRACOVNICI IDU PROTI MNE,AJ NAPRIEK VSETKEMU ZE VEDELI CO SA STALO.NEVZDAM SA TOHO,MOHLA SOM BYT BEZ RUKY!!!TOTO BY TAKTIES NIKOHO NEZAUJIMALO AJ KED MAM RODINU A DETI,VSAK NEBOLA BY SOM ANI PRVA ANI POSLEDNA.VSAK ZE?AKO ZACAT KONAT V TEJTO VECI,NEMAM NA PRAVNIKA.ZIJEME SKROMNE A NEVIEM AKO TO DOPADNE.PORADTE MI.

 90. Dodo 11. januára 2013

  Dobrý deň!
  Ja sa chcem opýtať ako by som mal postupovať keď chcem dať výpoveď a som v podnájme v inom meste a byt sa bude predávať. Môžem skončiť okamžite či musím vydržať v práci s dvojmesačnou výpovednou lehotou??

 91. Marek 30. januára 2013

  Dobry den,

  chcem dat vypoved v praci.
  Z minuleho roka mam este 8 dni dovolneky a teno rok mi pribudlo ddalsich cca 22 dni dovolenky.
  Mozem ju celu vyzerpat a tak dat vypoved?

  Budu mi kratit mzdu koli vycerpanej dovolenke?

  Prosim viete mi poradit?
  Dakujem

 92. marek 27. februára 2013

  ahoj. chcem sa spitat ako pokracovat dalej ak ma zamestnavatel poslal na dovolenku cez telefon ,a po tizdni zavolal ze koncim a poslal my domov vypoved za hrube porusenie pracovnej moralky,nedorucil my zapocet ani rocne zuctovanie hoci sme sa na tom vopred dohodli.dakujem marek

 93. d´dika 12. marca 2013

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať ako postupovať pri výpovedi pokiaľ ide o rámcovú zmluvu o sprostredkovaní. Pred cca mesiacom som podpísala rámcovú zmluvu o sprostredkovaní práce v zahraničí. Nakoľko som ešte stále nevycestovala a vyzerá to tak, že tak skoro ani nevycestujem chcela by som túto zmluvu o sprostredkovaní ukončiť. Viete mi prosím poradiť ako postupovať?

 94. Dorotka 22. marca 2013

  Dobrý den,chcela by som vás poprosit o radu.Chcela by som sa informovat ako by som mala postupovat ked chcem dat výpoved z dôvodu nájdenia nového pre mna výhodnejšieho zamestnania aj zo zdrav.dôvodu.Doteraz ľudom umožnil hned ako chceli ale teraz sa vzhráža,že len s výpovednou dobou nie dohodou a že ak to porušíme bude nnať veľké problémy.Stručne chcela by som vediet,ked mu dám vediet napr.týžden pred odchodom a od prevého nenastúpim aký postich ma čaká.Malá poznámka viac krát som bola kritizovaná za svoju prácu a vyhrážali sa nám,že ak sa nám nepáči môžme dať výpoved a terz chcú robit problémy.Veľmi pekne dakujem za skorú odpoved.

 95. Margita 27. januára 2014

  Dobry den volam sa Margita a chcela by som sa poradiť.
  Som dlho dobo na PN -rok a pol a ešte budem -operácia druhej nohy. Som zatial zamestnaná chcela by som sa opýtať či počas dlhodobej PN môžem dostať výpoved.
  Som tam zamestnaná 16 rokov i ked naznačili že po skončení so mnou nepočítaju-vypoved dohodou.Mám nárok aj na odstupne,ked som vyše roka nepracovala.
  Dakujem za odpoved a dúfam že mi poradíte. Margita

 96. Renáta Tóthová 14. apríla 2014

  Dobrý deň.
  Volám sa Renáta a som zamestnaná ako profesionálna vojačka. Som zamestnancom štátnej správy a chcem sa spýtať, či je možné dostať výpoveď od zamestnávateľa, ak budem mať na príjem uvaleného exekútora. Ďakujem za skorú odpoveď. Renáta

 97. Dana 18. júna 2014

  Dobrý deň prajem. Chcela by som sa opýtať na trochu neobvyklú vec. Chcela by som dať výpoveď v zamestnaní, kde mi končí skúšobná doba. Nechcem dať výpoveď až prvý deň po skončení skúšobnej doby, pretože by som reálne musela ostať celé tri mesiace navyše. Je možné podať regulernu výpoveď dvojmesačnú na konci skúšobnej doby? Okamžite odísť nechem, zľutovala som sa nad situáciou ktorá tu práve je a rozhodla som sa ostať, len nechem ostať celé daľšie tri mesiace, bohate mi stačia dva. Je to možné podať aj v posledný mesiac skúšobnej doby? Ďakujem.

 98. Pavlína 20. augusta 2014

  Dobrý deň chcem sa opýtať dala som výpoveď ktorá mi končí výpovednou dobou 2 mesiace tak môžem medzi tými 2 mesiacami marodovať ďakujem za odpoveď

 99. janka 8. októbra 2014

  Dobrý deň moj zamestnávaťel ma chce prepustiť a namiesto vypovede mi odporucil dlhodobu pn .. je pre mna vyhodnejsie ostat na tej PN alebo nech mi da vypoved a odstupne ?

 100. zuzanal 14. októbra 2014

  janka, pokiaľ Vám zamestnávateľ dáva výpoveď pre zrušenie pracovného miesta, máte nárok na odstupné. Keď Vám odporučil dlhodobú PN videl na Vás nejaký vážny zdravotný problém?
  Práceneschopnosť je odraz zdravotného stavu, nie riešenie problémov zamestnávateľa.
  V žiadnom prípade nepodpíšte dohodu o ukončení prac. pomeru. Prišli by ste o odstupné.

 101. Mirka 15. októbra 2014

  Dobrý deň.
  Chcem sa opýtať ako mám postupovať ak nie som spokojná s jednaním svojho zamestnavateľa. Dňa 1.9 som nastúpila do práce ako online predajca kde som podpísala zmluvu na dobu určitú do 31.8.2015. Dńa 29.9 som však musela ísť na PN pre zápal priedušiek. Na PN som bola do 8.10. Dňa 15.10 mi bola doručená výpoveď s dátumom 6.10, kde bolo uvedené že ma prepúšťa počas skúšobnej doby. Viem, že ma môže prepustiť aj počas PN keď som ešte v skúšobnej dobe. No ide o to, že mi odmieta vyplatiť mzdu za odporacovaný september čo je cca 371,80. Ako dôvod uviedol Stratu tovaru, úhradu poštovného a samkčnú pokutu. Ja som si vedomá o poškodení v sume cca 30 eur no o ostatnom si vedomá niesom. Ako mám postupovať. Pomožeme mi ak tú zmluvu nepodíšem prípadne nepodpíšem ten výmer kde sú dôvody na vyplatenie mzdy. O PN sa ani nevyjadrujem. Peniaze asi neuvidím, kedže nemám ako dokázať že som veci ktoré uvádzajú k nevyplateniu mzdy. Ďakujem za odpoveď.

 102. zuzanal 15. októbra 2014

  Mirka, uvedené skutočnosti nie sú dôvodom na nevyplatenie mzdy. Zamestnávateľ nemôže zadržať mzdu, aj keby boli spôsobené škody v celej jej výške. Náhradu škody musí žiadať inom konaní. Môžete podať sťažnosť na Inšpektorát práce o nevyplatení mzdy. Pokiaľ nesúhlasíte s obsahom písomností, tak ich nepodpisujte. Zrušenie PP skúšobnej dobe podpisovať netreba.

 103. riso 17. októbra 2014

  dobry den ,zamestnamy som od 17.5 2014,zamestnavatel mi poslal cez mail zmluvu od 11.5.2014 ,prihlasil ma od 12.6.2014 ,na zmluve je napisane minimalka vzdy ku 30 v mesiaci, ustne sme sa dohodli na vyssiej mzde ze zbytok bude posielat ako diety ,po odpracovani urcitej doby som sa dozvedel ze bude vyplacat az mesiac pozadu ,za mesiac jul,august nemam doplatenu celu mzdu ,teraz mame akoze volno po turnuse a nieje mozne sa snim skontaktovat ,ako by som mohol skoncit toto trapenie a nepris o vsetky vyplaty? dakujem za odpoved Riso.

 104. marcela 7. decembra 2014

  dobry den potrebujem poradit pracujem vyse jedneho roka v istej s.r.o hladam si novu pracu….crta sa mi nova robota ale nikto ma tam s dvojmesačnou vypovedou čakať nebude…bez výplaty zostat nemozem ani jeden mesiac nakolko platim po ex mangelovi nejake zavazky…skor ako inu robotu nemam výpoved dať nechcem čo mam robit…je mozne aby som dala okamžitú výpoveď keď sa mi naskytne nová práca?viem že zamestnávateľ nadšený nebude lebo nemá za mna nahradu ale je tam porušovaná pracovná zmluva-náplň práce a ja už nevládzem ďalej takto pracovať…ďakujem

 105. zuzanal 10. decembra 2014

  Marcela, odísť môžete dohodou, pokiaľ bude súhlasiť zamestnávateľ. Okamžite ukončiť pracovný pomer nemôžete bez vážnych dôvodov, choroba z povolania, starostlivosť o deti. atď. Najschodnejšia cesta bude dohodnúť sa. Na silu Vás zrejme držať nebude, pretože ak dáte výpoveď a hneď na to pôjdete napr. na PN, aj tak v práci nebudete. Skúste mu vysvetliť situáciu a dať mu priestor na nájdenie náhrady za Vás. z

 106. inka 16. decembra 2014

  Dobry den potrebovala by som poradit mala som dohodu o brigadnickej praci studenta a nebolo tam napisane ze ako ukoncit vypoved. a 1.12 som bola v robote naposledy s tym ze nedojdem a a zamestnavatel sa mi vyhraza 15 dnovou vypovednou lehtoou z tym ze podpisala som ze som nedodrzala zmluvu hrozi mi nieco? vyhrazal sa mi aj ze to poda na rektorat skoly a inspektorat prace

 107. zuzanal 18. decembra 2014

  inka, nemyslím si, že by zamestnávateľ podnikal také kroky, ako hovoril. Predpokladám, že si sama uvedomujete Vašu chybu. Tým, že ste odišli zo dňa na deň nemal čas nájsť si za Vás náhradu. Pochopiteľne, že nebol nadšený. Rektorát školy s brigádou nič nemá. Na Inšpektoráte práce by musel vyčísliť a dokázať akú finančnú ujmu ste spôsobili Vašim odchodom.

 108. Martuška 23. decembra 2014

  Dobrý deň chcem sa opýtať dala som výpoveď s dvojmesačnou výpovednou lehotou, v zmluve nemám žiadne údaje o tom, že v prípade nedodržania výpovednej lehoty 2-mesiace, budem musieť uhradiť škodu spôsobenú podniku ak nedodržím výpovednú lehotu. Chcem sa opýtať môžem skončiť aj skôr pracovný pomer tzn., že nedodržím 2-mesačnú výpoveď a nebudem mať žiadne problémy v budúcnosti s podnikom ? myslím tým nejaké súdne prieťahy ? Ďakujem

 109. zuzanal 7. januára 2015

  Martuška, zamestnávateľ Vašu neprítomnosť v práci do ukončenia výpovednej doby môže vykazovať ako absenciu. Tá sa vypĺňa do zápočtového listu. Mohli by ste mať nepríjemnosti pri nástupe do ďalšieho zamestnania. Zmluvné podmienky by ste mali dodržiavať, prípadne sa dohodnite o skoršom odchode so zamestnávateľom
  z

 110. andrej 26. januára 2015

  Dobrý deň, do koľkých dní je povinný odpovedať zamestnávateľ na moju žiadosť o okamžitom skončení pracovného pomeru? Ak mu bola doručená 23.1.2015? Ďakujem

 111. Jozef 15. marca 2015

  Dobrý deň, chcel by som sa opýtať čo sa stane s nevyčerpanou dovolenkou ak dám okamžitú výpoveď z dôvodu nevyplatenia mzdy? Mám asi 16 dní z minulého roka a samozrejme mi už aj pribudla nová. Ďakujem

 112. DominikaBella 23. marca 2015

  Dobry den potrebujem sa poradit.. Pracujem u sukromnicky od 26.6.2015 a nedostavam ani stravne listky nemam zabezpecenu ani stravu robim 12-13-14 ky .. Na kratky dlhy tyzden kedze sa jedna o pracu krcmarky.. Moj plat je cca 350 euro pricom na ucet mi posle 340 a na ruku mi da 10 eur… Asi tyzden do zadu som jej ohlasila ze chcem dat vypoved.. Dneska som bola na pohovore v druhej firme kde plat vyhovuje mojim poziadavkam.. Oznamila som teda majitelke zamestnancovy ze priblizne do konca marca ” zaciatkom” aprila by som chcela odyst… A nechce ma pustit.. Nechce ani zvysit plat a stravne slubuje uz drhu mesiac a stale ich niet… Chcem sa s nou dohodnut o vypovedi s dohodou ale pochybujem ze ma pusti… Da sa s tym niako ” vybabrat?” ze porusim pracovny poriadok ze nepridem do prace bez ohlasenia alebo nieco podobne aby mi dala vypoved? Dakujem za info

 113. Miro Veselý 23. marca 2015

  DominikaBella no niečo také že chce alebo nechce pustiť to neviem. Proste dáte výpoveď a ak sa jej to nepáči, tak sa nedá nič robiť. Určite by som nerobil niečo ako porušenie pracovného poriadku, to vám nepomôže, akurát sa to bude potom s vami ťahať ďalej. Ak si nie ste istá, lepšie je poradiť sa s právnikom.

 114. Tomáš 25. marca 2015

  Dobrý deň ,
  potreboval by som poradiť ako okamžite skončiť pracovný pomer. Som zamestnaný už 5 rokov v tejto firme a mám 2 mesačnú výpovednú dobu. Náš šéf sa veľmi zmenil a vulgárne všetkým nadáva, vyhráža sa , stále stŕha z platu nejaké nezmysly a dáva neskutočné nezmyslené úlohy kde následne stŕha zamestnancom z platu za niečo čo ani neovplyvnia. Viete mi v tomto poradiť . Síce tu robím veľmi dlho ale už sa to nedá vydržať.Už nemám žalúdok na tie nadávky a jeho hlúposti.

 115. Matko 2. apríla 2015

  Tomáš,ked to čítam tak normálne neviem či niesme bývaly kolegovia,lebo pre takého istého pána podnikatela čo každému pohodlne strhava za nezmyselne veci z penazi ktore dostavaju zamestnanci takzvane bokom, som robil donedávna aj ja.. :-D Chvalabohu už prenho nerobím,ale pravdepodobne sa stretneme na súde,pretože pri výpovedi ma začal obvinovať,že niekedy minulý rok som mu spôsobil svojou vinou istú škodu,čo ale samozrejme nieje pravda,na čo mam aj dôkazy,ktoré verím budú súdu dostačujúce. Za dalšie čítal som zákon,ktorý hovorí o tom,že ak zamestnanec opakovane upozorní zamestnavatela,alebo veduceho spolupracovnika, že môže vzniknuť istá škoda pričom zamestnavatel ani vtedy neodstrani závadu,nema nárok na uhradu vzniknutej škody od zamestnanca. Za dalšie sa tam píše,že zamestnavatel ma povinnosť prerokovať nahradu škody so zamestnancom najneskôr do mesiaca od kedy sa zistilo,že škoda vznikla. Lenže ked skoda vznikla aj po mojom upozornení,spominany pan zamestnavatel si priznal že je to jeho vina a spokojne sa pracovalo dalej dalšie mesiace. Až teraz v dalšom roku, ked znižil stav pracovnych miest a mna už nepotreboval,tak mi oznamil že mam výpoved pretože môžem za škodu ktora bola nim sposobena este v minulom roku čo sam neraz priznal. Je viac než jasne,že mi chcel dat vypoved a vyhnut sa tak vyplateniu odstupneho. Pritom sa vyhraža že bude odomna vymahat mnohotisíc eur,pričom moja mzda čini okolo 400 euro. Samozrejme to bduem riešiť s právnikom,pričom su mi známe dalšie podvodne praktiky spominaneho zamestnavatela na ktore dam podnet inšpektoratu prace,danovemu uradu a v neposlednom rade aj polícii,pretože nieje to tak davno ked ma telefonicky navadzal aj na poistny podvod,čoho som sa samozrejme odmietol zučastiť. Ja sa viem s každym dohodnuť. Ak by povedal normalne ako chlap,že rozviažeme dohodou pracovny pomer,nemam s tym problem,podpišem bez naroku na odstupne,podame si ruky a dovi. Ale pokial na mna ide skušať svoje podvodne praktiky ako na mnoho kolegou čo prepustil, aby zarobil o čo prišiel pri nedavnych pokutach a uplatkoch kôli jeho dalšim podvodom,tak potom urobim všetko preto aby narazil velmi tvrdo o svoje klamstva,pretože mam pravdu a nikdy som neurobil nič z toho čo tvrdi teraz. Ak ma niekto skusenosť čo by platilo najlepšie na takeho pana ,tak radu privítam ;-) Pekny deň

 116. Dávid 8. júna 2015

  Dobrý deň chcem sa opýtať: Pracovný pomer so zamestnávateľom som uzatvoril 1.4.2015 s trojmesačnou skúšobnou dobou. Je možné podať výpoveď s 2mesačnou výpovednou lehotou už k 1.7.2015 do 31.8.2015? Keďže od septembra nastupujem do inej práce. A dovtedy by som chcel pracovať u sučastného zamestnávateľa. Ďakujem.

 117. Anka 29. júna 2015

  Dobry den, marodovala som od minuleho roka 12 8 2014 do 29.6.2015, ostala mi stara dovolenka a tohorocna ,na kolko dni mam narok na dovolenku,ked ma zamesnavatel prepusti z prace?

 118. Kama 8. augusta 2015

  dobry den,

  mam kamaratku-učitelku, ktora pracovala 8 rokov v trvlom pracovnom pomere V januári poziadala o dochodok, dalej pracovala ale ako dochodca. V juni cez prazdninyy odpadla, hospitalizivana, doma samozrejme a po zakrokoch ju zaradili ako onkologickeho pacienta a nedoporucili jej pracovat, lebo racovala ako vychovávatelka a boli tam aj nocne. Od tejto doby je prave rok, rozviazala pracovný pomer, zaziadala o predplatenie dovolenky, odchodne a odstupne. Má narok na odchodne a odstupne uz ako pracujuci dochodca ?

 119. marko 31. augusta 2015

  Dobrý deň … ak potrebujem dať výpoveď koli nástupu na vysoku školu a zamestnavatel by mal problem mi ju dať bez vypovednej lehoty cize okamzitu je mozne aby mohol nerespekovat rozhodnutie zamestnanca študovať a dat mi napr. mesačnú výpovednú lehotu.? Ako pristupovať ked nastúpiť do školy musim

 120. Jano 11. novembra 2015

  Dobry den ja mam taky prolem vlakal ma jeden do svojej firmy stym ze bude zmluva atd. No preslo par mesiacou a zmluva nikde ani dohoda ked chcem teraz skoncit tak mi povedal ked skoncim tak neuvidim vyplatu za 2 mesiace, ale kedze pracujem aj z peniazmy a nemam ziadnu hmotnu zodpovednost kedze pracujem na cierno tak sa vyplatim sam co mi je prislubene a nestaram sa vie ma on potom nieko dat na sud alebo napadnut ma ked viem ze som tam na cierno a nemam nijaky papier ze pracujem pre neho… ps: ked je on svine tak budem aj ja :).. Dakujem za rychlu odpoved

 121. monika 1. marca 2016

  Dobry den,potrebovala by som surne poraditchcem dat vypoved pretoze uz nevladzem,pracujem ako predavacka v potravinach a som s veducou na smene…veduca chodi cez vikendy opita do prace,robi rozdiely medzi zamestnancami…nepaci sa jej ked jej ked jej niekto povie pravdu…ked je veduca preco sa tak nesprava….chcem dat okamzitu vypoved ale nemozem mudi byt s dvojmesacnou vypovednou lehotou a tolko tam nevydrzim…chcem sa opytat mozem odist pocas vypovednej lehoty ak si pocas nej najdem druhu pracu???som zufala,pomozte mi prosim,dakujem

 122. Marika 12. mája 2016

  Dobrý deň potrebujem poradiť 13.1.2017mi končí rodičovský príspevok od14.1.mam nastúpiť do zamestnania ale keďže som sa presťahovala o 65km.nemam ako dochádzať do práce,odpracované tam budem mať už 10 rokov vo februári mám aj skoro dva mesiace dovolenky ako mám postupovať ohľadom výpovede musím si dať sama?mam si najskôr vybrať dovolenku a potom dať výpoveď alebo čo bude pre mňa lepšie?odstupné isto nedostanem, lebo oni my asi výpoveď nedajú je to moja chyba že som sa odsťahovala k partnerovi poprosím o radu ako postupovať ďakujem.

 123. martin 12. júla 2016

  Dobrý deň, chcel by som sa spýtať že keď mením prácu zo dňa na deň či treba ísť aj oznámiť na úrad prace zmenu zamestnania alebo nie. Za odpovede vopred ďakujem

 124. Vlado 24. júla 2016

  Chcel by som sa apytat ze ci moze zamestanvatel ziadat odo mna ako od zamestnanca ziadat nahradu za mna v tej istej kvalite pokial chcem dat vypoved a odist z prace a ci sa to nejako da obist nakolko az tak nespravim a len odidem budem musiet vyplatit sposobene skody ktore budu vyvodene z mojej nepritomnosti. Za odpoved vopred dakujem .

 125. Simona 26. júla 2016

  Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, že keď som v júny podala výpoveď a od 1.7. mi začala plynúť dvojmesačná výpovedná doba môže mi ju zamestnávateľ skrátiť keďže od 1.8. už mám začať pracovať v inej práci kde mám už všetko vybavené? prístup zamestnávateľa ku mne je zlý a vyhrážal sa mi že ak odídem tak budem niesť nejaké následky. Neviem už čo mám robiť. Som z toho zúfalá. Ďakujem za odpoveď.

 126. Dusan O. 1. septembra 2016

  Dobry den,
  pracujem u zamestnavatela(na dohodu) ktory mi na papieri dava min hod mzdu cca 2.31(presne si nepamatam) ale pomimo mi doplaca do 10 Eur.
  Chcem vsak odist a panko mi za posledny mesiac nechce zaplatit. resp vyplatil len to co oficialne udava 2.31 Eur a z toho taktiez odvody. Da sa s tym nieco vobec robit? Ma dost zamestnancov a vsetkym oficialne plati len minimum.
  Dakuje za radu.
  Dusan

 127. Renata Baloghova 2. septembra 2016

  Dobry den,chcem aby ste mi poradili,zamestnavatel mi chcela dat okamzitou vypovedi prestige som neprijala ze budem s touto osobou pracovat ktoru mi pridelil,pisala som mu ci by som ne mohla s inym pracovat a on mi odpisal ze nie a ak nepojdem do roboty mi da okamzitou vypoved to bolo este v utorok a do dnesneho dna mi nepriniesol vypoved,stale sa vyhovara ze nema vas,moze to spravit?a do musi obsahovat vypoved ?zvysnu dovolenku mi kedy musi vyplatit?
  Dakujem za odpoved

 128. Martin 11. októbra 2016

  Dobrý deň!
  Ja mám opačný problém.Zamestnanec mi dal výpoveď – s dvojmesačnou lehotou. Bol to nekvalifikovaný, ale šikovný zamestnanec na vyššej pozícii.Po čase sa s ním komunikácia a spolupráca zhoršovala.Nechcel som mu podpísať výpoveď, tak som nechal,aby sa ako kamaráti pekne rozídeme po dvoch mesiacoch.Ale jeho práca neprofituje,len sa fláka.Všetku prácu nechá na kolegov.Stačilo,a nechcem počkať ešte dva mesiace.Na jeho pozíciu už mám človeka, ale mal by som platiť dvoch za jednu robotu?On ani zaučiť nemusí lebo nový človek by vedel ešte lepšie vykonať tú prácu. Prosím o pomoc,aké následky by som znášal, keď ho teraz prepustím?
  Ďakujem za odpoveď!

 129. Dedicated server 25. marca 2017

  Vypovedna doba zacina plynut od prveho dna kalendarneho mesiaca nasledujuceho po doruceni vypovede a skonci sa uplynutim posledneho dna prislusneho kalendarneho mesiaca. Ak ste sa pri uzavreti pracovnej zmluvy dohodli na moznosti ukoncenia vypovedou aj bez plynutia vypovednej doby, mozete podat vypoved prakticky okamzite.

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: