Skúšobná doba

Pri uzatváraní pracovného pomeru pracovnou zmluvou na dobu určitú alebo neurčitú sa obvykle s novoprijímaným zamestnancom dojednáva tzv. skúšobná doba. Tá musí byť dohodnutá písomne, inak je totiž neplatná a môže trvať najviac tri mesiace. Menej môže (napr. aj týždeň), viac nesmie.

Predlžuje sa len o čas prekážok v práci na strane zamestnanca – to je jediná výnimka. Ak je už táto skúšobná doba dojednaná – teda, ak je už podpísaná pracovná zmluva, nesmie sa už meniť (ani skracovať, ani predlžovať, ani rušiť). Ešte treba pripomenúť, že skúšobnú dobu nie je možné dohodnúť v prípade opätovne uzatváraných pracovných pomerov na dobu určitú, čo je v súčasnej dobe pomerne častý úkaz.

Skúšobná doba je výhodná aj pre zamestnanca, aj pre zamestnávateľa. Zamestnanec má čas sa trochu oboznámiť s prácou, s kolektívom, s podmienkami na pracovisku, zistiť, či mu všetko vyhovuje a ak nie, môže pracovný pomer ukončiť a ísť za niečím lepším.

Z pohľadu zamestnávateľa je to tiež istá výhoda – počas skúšobnej doby si pozornejšie všíma počínanie si nového zamestnanca a ak nie je s jeho výkonom (alebo niečím iným) spokojný, taktiež môže pracovný pomer ukončiť a s novým zamestnancom sa rozlúčiť.

Zamestnanec, aj zamestnávateľ môžu v skúšobnej dobe skončiť pracovný pomer z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu. Stačí písomne oznámiť a doručiť druhej strane svoj úmysel skončiť pracovný pomer spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.

Komentáre k článku: Skúšobná doba

 1. Ivan 20. júla 2009

  chcel by som sa opýtať čo sa može stať ak som nastúpil do práce na dobu určitú s trojmesačnou skušobnou dobou a po troch odparcovaných dnoch som nastupil na PN ale popri tejto práci mám ešte jednu prácu na dobu určitú,ale im som nedal vediet, že som na PN.Vlastne vobec spolu nekomunikujeme.

 2. Miro 20. júla 2009

  No ja ani neviem, na čo sa pýtate. Človek ochorieť môže, to by v zásade vadiť nemalo. Ak by som ale mal na skúšobnú dobu zamestnanca, ktorý bude chorľavý, asi by som sa ho počas tej doby radšej zbavil. Takže ak za pár dní začnete robiť a bode to dobrá práca, tak je to v pohode.

 3. žabka 22. augusta 2009

  som v 8tt a ešte pred par dnami som normalne pracovala, ale začalo mi byť v praci nevolno tak mi majsterka odporučila dať sa na PN. Odrobene mam zatial len 2 mesiace a chce aby som ostala doma až kym mi neuplynie 3ti mesiac…tym padom by ma už potom nemohli vyhodiť zo zamestnania!! vraj si mam potom donesť už aj prefotenu knižku a ostanem doma!! to už ako potom nebudem mocť robiť? lebo som čitala že na matersku sa ide 8 tyzdnov pred terminom porodu nie? tak teraz neviem ako to bude akasi som z toho popletena

 4. bsa 22. augusta 2009

  Áno, žabka, na materskú dovolenku sa odchádza najskôr 8 týždňov pred očakávaným termínom pôrodu, ale zvyčajne je to 6 týždňov. Kvôli nevoľnostiam môžete ísť na PN, ale tie pominú, takže i PN sa skončí a vy musíte nastúpiť do práce. Jedine ak by ste mali rizikové tehotenstvo, môže vám lekár vypísať PN na celú dobu tehotenstva.

  Ste tehotná, ale ste v skúšobnej lehote, takže sa na vás nevzťahuje ochranná lehota a zamestnávateľ s vami môže rozviazať pracovný pomer. Inak by to bolo, keby ste do konca skúšobnej lehoty tehotenstvo utajili a potom by ste písomne svoj stav zamestnávateľovi oznámila spolu s dokladom od doktora – podľa zákona by vás nemohol už vyhodiť. Ak sa cítite zle a nevoľnosti vám zamedzujú vykonávať prácu, pokojne choďte na PN. Avšak o čas strávený na PN sa predlžuje skúšobná lehota, takže keď sa vrátite do práce, bude vaša skúšobná lehota pokračovať.

 5. žabka 23. augusta 2009

  aha…tak to potom nechapem prečo ma majsterka ubezpečovala že po predlženi zmluvy (ktora ma ževraj nastat koncom septembra!) ma už nevyhodia!! budem sa teda radšej pytat do prace lebo nemienim čakať potom niekolko mesiacov aby mi predlzili zmluvu!!

 6. Janka 23. augusta 2009

  Dobry den, pred tyzdnom som nastupila do novej prace. avsak uz tehotna v prvom mesiaci,chcem sa spytat, ak oznamim zamestnavatelovi ze som tehotna moze ma vyhodit? som v skusobnej dobe. alebo ako by som mala postupovat, mam tajit tehotenstvo dokial mi skusobna doba uplynie? dakujem.

 7. bsa 23. augusta 2009

  Janka, v skúšobnej lehote neplatí ochranná lehota, zamestnávateľ i zamestnanec môžu dať výpoveď z akéhokoľvek dôvodu i bez dôvodu, takže vás môžu vyhodiť i tehotnú. Ale po skúšobnej lehote, ak písomne oznámite svoje tehotenstvo zamestnávateľovi a pridáte doklad od doktora, už sa na vás ochranná lehota vzťahuje a nemôžu vás vyhodiť (no, v skutočnosti existuje pár extrémnych dôvodov, kedy by i tehotná prišla o prácu – ZP §64 ods.3). Oznámiť tehotenstvo v skúšobnej lehote je risk, ktorý sa málokedy opláca, ale všetko záleží na zamestnávateľovi. Ja osobne by som s oznámením tehotenstva počkala do skončenia skúšobnej lehoty, ale otázka znie, či sa vám podarí tehotenstvo utajiť.

 8. Stanka 5. októbra 2009

  Dobrý deň :)
  Od 1. októbra som nastúpila do zamestnania, mám pracovnú zmluvu na dobu neurčitú, bez skúšobnej doby. A rada by som vedela, či tá skúšobná doba musí alebo nemusí byť? A keby som chcela teraz odísť od zamestnávateľa, tak ma tam môže držať 2 mesiace (až pokým mi neuplynie 2-mesačná výpovedná lehota)?
  Ďakujem za skorú odpoveď :)

 9. antonia 17. decembra 2009

  Dobrý deň, mám otázku.
  Ako by som utajila, že som v skúšobnej dobe na PN kvoli tehotenstvu (rizikove, alebo nejake problemy), ked na PN-ku lekar musi napisat diagnozu, s ktorou ma na tu PN posiela a zamestnavatel si tak lahko zisti (napr. na internete), prečo som doma. Kde je tu “lekárske tajomstvo”, keď lekár nechtiac vytrúbi, čo mi vlastne je? Nie je to nedomyslené? To nenapadlo ešte nikomu, kto bol na PN? Alebo to nikomu nevadi, že sa všetci, komu sa dostane to tlačivo do rúk dozvedia dôvod, pre ktorý je dotyčný doma? Predstavte si, že si neželáte, aby o tom niekto vedel, čo s tým?
  Poraďte, ak niekto viete,
  inak pozdravujem tých, ktorí to takto vymysleli.
  Takto vlastne systém núti lekárov prezrádzať diagnózu, a tým porušovať kde akú prísahu.
  Ja som toho názoru, že čo koho do toho, akú mám diagnózu, som proste PN, a to by malo stačiť. Veď pečiatka lekára už tak prezrádza dosť.

 10. ada 21. mája 2010

  ak som v skušobnej dobe platí mi paragraf od lekára

 11. Andy 3. júna 2010

  Dobrý deň,

  chcem sa opýtať otázku. Som tehotná a som v novej práci zamesntnaná jeden mesiac. Mám skúšobnú dobu 3 mesiace. mám komplikácie preto som musela zamestnávateĺovi oznámiť, že som tehotná. Môže ma zamestnávateĺ vyhodiť aj vtedy keby som sa dala vypísať na rizikovú PN ? (ešte pred výpoveďou)

 12. bsa 3. júna 2010

  Andy – áno, zamestnávateľ môže s vami skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe bez ohľadu na vašu PN či tehotenstvo.

 13. Andrea 20. júna 2010

  Ja by som chcela vedieť že ak da zamestnavatel zamestnancovi vypoved v skušobnej dobe ked je na PN ci mu tu PN bude paltiť socialna poisťovna? Alebo ta PN sa akože skonči a on ma isť na Urad prace???
  Nerozumiem trocha tomu, vie to niekto?

 14. bsa 29. júna 2010

  Andrea, áno PN mu bude platiť sociálna poisťovňa.

 15. mariana 14. júla 2010

  pred nástupom do zamestnania som poberala podporu vnezamestnanisti 3.5mesiaca Ak ukončím prac. pomer v skušobnej dobe mám nárok na zvyšok podpory?

 16. bsa 16. júla 2010

  Mariana, áno, máš nárok na zvyšok podpory v nezamestnanosti

 17. gabika 25. júla 2010

  Dobry den,
  poberala som podporu 1,5 mes. Som v novej praci 1 tyzden a mam skusobnu dobu. Podpora bola markantne vyssia ako sucasny moj plat. Ak ukoncim pracovny pomer v tejto mojej praci pocas skusobnej doby, budem na podpore v nezamestnanosti?
  Akym sposobom mi vyrataju podporu v nezamestnanosti?
  Dakujem pekne
  Gabika

 18. bsa 28. júla 2010

  Gabika, Zákon o sociálnom poistení § 104a ods. 3 hovorí: Poistencovi, ktorý bol vyradený z evidencie nezamestnaných občanov počas poberania dávky v nezamestnanosti a v období kratšom ako tri roky bol opätovne zaradený do evidencie nezamestnaných občanov, vznikne nárok na výplatu dávky v nezamestnanosti odo dňa opätovného zaradenia do tejto evidencie, a to v sume, v akej mu bola vyplácaná predchádzajúca dávka v nezamestnanosti. Nárok na dávku v nezamestnanosti zaniká uplynutím zostávajúcej časti podporného obdobia v nezamestnanosti.

 19. fifo 8. augusta 2010

  Dobrý deň,
  Bol som rok evidovaný na úrade práce, konečne som sa zamestnal.Po týždni v skúšobnej dobe som ochorel. Môže mi niekto poradiť či mám nárok na vyplácanie dávok z nemocenského poistenia, môže ma zamestnávateľ prepustiť?
  Ďakujem

 20. bsa 22. augusta 2010

  fifo, máte nárok na nemocenské dávky a zamestnávateľ vás môže prepustiť kedykoľvek v skúšobnej dobe a to aj počas PN.

 21. sasa 31. augusta 2010

  Dobry vecer

  Bola som 20 rokov zamestnana u jedneho zamestnavatela a
  od marca 2009 evidovana na Urade prace ,
  nasledne som bola dlhodobo Pn v ochrannej lehote,

  ,,nemoc. davky som cerpala cca 49 tyzdnov,,

  Z Uradu prace som sa jul. 2010 odhlasila na zaklade PZ,,,davka v nezam. vycerpana,,

  Po 2 mesiacoch prac. pomeru som zasa ochorela a Pn odovzdala zam.a prave preto prosim o radu. ci budem mat narok na docerpanie nem. davky ,ak by ma zamestnavatel v skusobnej dobe prepustil.
  Dakujem

  so mnou ukoncil prac. pomer.

 22. Lula 5. septembra 2010

  Zdravím, chcel by som sa spýtť či mám nárok n paragraf j v skúšobnej lehote? Ďakujem pekne :-)

 23. alex 23. septembra 2010

  Mam otázku mám pracovnú zmluvu 3plus3 po ukončení mi zmluvu vraj nepredlžia mám nárok na ochrannú lehotu?

 24. maruska 29. novembra 2010

  dobry vecer.prosim Vas poradte mi,pretoze som uz zufala a neviem ako dalej.27.10.2010 som nastupila do zamestnania ako pomocna sila v skolskej jedalni.pred dvoma dnami som zistila ze som tehotna.bola som u doktorky a povedala mi ze som uz 7 tyzdni.mam praconu zmluvu na dobu urcitu do 26.10.2011 s 3 mesacnou skusobnou dobou.predtym som bola nezamestnana a vedena na urade prace od 01.06.2010 pretoze moj byvali zamestnavatel “PODNIKATEL”, ktory mal potraviny tak skrachoval a nedal mi este do teraz poslednu vyplatu plus dvoj mesacne odstupne.pracovala som unho 1 rok a 5 mesiacou takze s uradu prace som nepoberala nic, pretoze som nemala odrobene 2 roky. neviem co mam robit.prosim Vas velmi pekne poradte mi.

 25. bsa 4. decembra 2010

  Maruska – osobne by som sa snažila utajiť tehotenstvo, pretože je dosť pravdepodobné, že ak na to zamestnávateľ príde, tak vás počas skúšobnej doby prepustí a nebudete mať nárok na nič. Ak by vás prepustil až po skúšobnej dobe, mali by ste nárok minimálne na výpovednú lehotu. Ste však už v 7 týždni a len na začiatku skúšobnej doby, takže utajiť svoj stav tak dlho bude veľký problém a asi to ani nebude možné. Je tu možnosť, že sa zamestnávateľ zachová voči vám ústretovo, ale v súčasnom svete je to ojedinelé. Ak budete nezamestnaná, nemáte nárok na podporu a šancu zamestnať sa ako tehotná nulovú. Napadá ma možnosť vybaviť si PN-ku počas tehotenstva, ale to by ste museli mať rizikové tehotenstvo (čo pevne dúfam nemáte!) alebo dostatočné známosti u lekára. V prípade núdze sú tu ešte štátne sociálne dávky, ktoré poskytuje štát po splnení podmienok ( http://www.upsvar-ba.sk/index.php/socialne-veci-a-rodina/pomoc-v-hmotnej-nudzi.html ). Nič viac vám, bohužiaľ, poradiť neviem :(.

 26. aja 23. decembra 2010

  Dobry den, chcem sa spytat, ci mi moze zamestnavatel v skusobnej dobe dat podpisat zaviazanie sa na dva roky, s tym ze ked budem chciet odist skor, budem musiet zaplatit urcitu ciastku (zevraj za naklady spojene so skolenim) Toto skolenie sa totizto vykonava este v skusobnej dobe. Oni si chcu zabezpecit to, ze ked absolvujem to skolenie, tak uz nebudem moct 2 roky odist, alebo budem muset zaplatit (dost vysoku sumu). Dakujem za odpoved…

 27. adriana 23. decembra 2010

  Zdravim chcela by som sa informovat,momentalne som zamestnana ale v 13t,t ale 31.12.2010 mi konci skusobna doba ale musela som poziadat zamestnavatela nech mi ju nepredlzuje pretoze mam zdravotne problemy a nemozem nadalej vykonavat pracovnu cinnost.chcem sa opytat ci sa musim nahalsit na urad prace?lebo aj tak ma asi moj lekar vypise na rizikove tehotenstvo mam narok na nejake socialne davky?

 28. krepinko 30. decembra 2010

  Dobrý deň,keď mi dal veducí výpoveď počas mojej pn a skúšobnej doby,dostavali sme po 2strávne lístky na deň vždy na smenu dopredu a ja som išla na pn na druhý deň.Chcem sa spýtať,či majú nárok si pytať väčšiu polovicu lístkou naspäť.Tak mi to vedúca vysvetila,že nemám na ne nárok.Ďakujem za odpoveď.

 29. kika 28. januára 2011

  ahoj Miro,
  ak mam skusobnu dobu v PZ dohodnutu tri mesiace a uvedene, ze cas prekazok v praci sa zapocitava do skusobnej doby v rozsahu najviac desat pracovnych dni, je to v poriadku? Podla toho co pises, a aj podla ZP tam desatdnove obmedzenie nie je… Myslim ale ze je to pozostatok zo stareho, uz neplatneho ZP. Porad, ak mozes, cim skor :-) Dakujem

 30. Miro Veselý 28. januára 2011

  kika v tomto sa nevyznám, takže poradiť neviem.

 31. bystrik 25. februára 2011

  Dobrí den vam Praje Potrebujem sa poradid s problemom u zamestnavtela Mam tki to problem Pracujem v Sukromnej Bespečnostnej Službe Mam Pracovnu Zmluvu Zatial som Este v Skušobnej Dobe a Centrum V Ktorom Pracujem ako Ostraha Vznikol Problem Majitel Centra nieje spokojni s mojov Doterajšou Pracou i ked doteras žiaden problem nebol vsetko to zacalo takto Rano Ked sme otvarali obchodne centrum sa zasekli dvere a tak som volal po telefone zastupcovi riaditela že je uvolnena zavlacka na dverach zasekli sa dvere treba to opravit lebo zakaznici nemohli vojst do centra Zastupca povedal hned pridem Opravili to alae Po Obede Nam Volali z Predajni Ktore Su prenajimatelmi tichto priestorov Že im trebe ist otvorit skladi a ich mena ani ich prevadzki vtom čase neboli na zozname prevziat si tieto kluce a takties nemali opravnenie na ich otvorenie tak som Telefonoval namiesto Zastupcu Veducemu Predajne že potrebujeme suhlas na otvorenie prvadzki on vtom case bol na dovolenke a je aj nariadenie že v takich pripadoch mame volat Riaditelovi Neskor Však prišiel zastupca Riaditela a Začal na mna Kričat ako som si to dovolil volat Riaditelovi s akich dvovodov som mu volal a Ja som Sa mu marne snazil visvetlit ze som volal kvoli nariadeniu Tak mi povedal Že mi zabespeči abi som mal stoho problem aže zariadi abi ma Prepustili a Ktomu este dodal že som surov pital cigareti as takim to sposobom Daj Mi Cigareti Čo nieje Pravda Ja Som sapital či mi nepredaju zopar cigariet Čo je na opitani take zle že ma chcu zato Prepustit?a Mozu Ma Zato Vlastne Prepustit? A Čomozem ocakavat v skusobnej lehote moze tam dat niejake rozhodnutie k tomu ? možete mi nejako pmost s timto pripadom do konca mesiaca mam odpracovat este tie dni co zostavaju tak som slubil

 32. lynap 1. marca 2011

  ahojte mam otazku som skušobnej dobe ,ochorela som,a zamestnavatel mi dal vypoved podla§72,ale mna zaujma prečo mi nedali vypoved podla§64 dakujem

 33. bsa 2. marca 2011

  lynap – zamestnávateľ postupoval správne, keď rozviazal s vami pomer podľa §72 Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe. § 64 Zákaz výpovede – hovorí, kedy nemôže zamestnávateľ zamestnanca prepustiť a to sa vás netýka, pretože zákaz výpovede sa nevzťahuje na zamestnanca v skúšobnej dobe.

 34. bsa 2. marca 2011

  bystrik – v skúšobnej dobe môže zamestnávateľ skončiť s vami pracovný pomer z akéhokoľvek dôvodu alebo aj bez uvedenia dôvodu, takže bohužiaľ, ak vás budú chcieť prepustiť, prepustia vás.

 35. Lucia 23. marca 2011

  Dobry den…
  Chcem sa informovat o tom ze pocas skusobnej doby som isla na na pn na rizikove tehotenstvo… Chcela by som vediet ci mi socialna poistovna bude platit pnku do nastupu na matersku dovolenku..dakujem za odpoved

 36. MAJA 24. marca 2011

  chcem sa spitat ked vas prepustia posledni den skusobnej doby a pracujete ci sa to moze ked som mala skusobnu dobu od 10.12.2010-do 10.3.2010 a pepustil ma 10.3.2010 a bola som v praci mala som odrobene 6hodin chybalo len 2 hodini do konca moze sa to takto prepustit.dakujem

 37. bsa 27. marca 2011

  MAJA – Zákon síce hovorí, že písomné oznámenie o skončení PP v skúšobnej dobe sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, kedy sa má PP skončiť, avšak “spravidla” neznamená, že je to nutné, že to tak musí byť na 100 %. Preto, bohužiaľ, napriek tomu, že konanie zamestnávateľa voči vám nebolo zrovna férové, skončenie vášho PP v skúšobnej dobe, dľa môjho názoru, platí.

 38. bsa 27. marca 2011

  Lucia – áno, mali by vám vyplácať nemocenské dokiaľ bude vaša PN trvať.

 39. Trivium 27. apríla 2011

  A mám ešte jednu otázku: Môže byť v zmluve zahrnutá aj hmotná zodpovednosť, ale bo to musí byť zvlášť???

 40. marta 19. mája 2011

  Dobry den,od 1.3.2011 mi zacal trvat pp na rok s 3 mes.skus.dobou.Od 18.4.2011 som zacala byt PN,lebo som bola hospitalizovana na gynekolog.oddeleni – problemy v zacinajucom tehotenstve. Od vtedy som na PN. Zamestnavatel sa dozvedel, ze som tehotna a som PN, a poslal mi vypoved ku koncu skusobnej doby podla §72. Chcem sa opytat, ci plati pre mna zakaz vypovede podla §64,ked som tehotna. Musim podpisovat aj nejaku vypoved? Co dalej s PN, plati ju nadalej soc.poistovna? Dakujem,MArta

 41. bsa 19. mája 2011

  marta – napriek tomu, že ste tehotná, výpoveď platí, pretože ste v skúšobnej dobe. Podpisovať nemusíte nič, keďže o rozviazanie PP zo strany zamestnávateľa. Možno od vás budú chcieť podpis, že ste výpoveď prevzali. PN vám pokračuje, platí soc. poisťovňa.

 42. mima 17. júla 2011

  dobry den, chcela by som sa opytat, 1.7.2011 som podpisala pracovnu zmluvu, kde mi zamestnavatel urcil skusobnu dobu 6 mesiacov, vraj “po novom”. ked som si to overila, zistila som ze to este nie je v platnosti. je teraz moja pracovna zmluva neplatna? mne to celkom vyhovuje, lebo uz teraz mi je jasne, ze v tejto praci nechcem ostat. ako by som mala postupovat? dakujem

 43. zdenka 18. júla 2011

  som v skusobnej dobe chcem odist moze mi zamestnavatel strhnut 1 mesacnu mzdu ked je v zmluve napisane ak nedodrzi vypovednu lehotupracovneho pomeru zamestnavatel ma narok na 1 mesacnu mzdu

 44. bsa 20. júla 2011

  zdenka – nie, nemôže, pretože výpovedná lehota platí len pri výpovedi a nie pri skončení pracovného pomeru v skúšobnej dobe. Počas skúšobnej doby môžete pracovný pomer ukončiť kedykoľvek, avšak mali by ste to zamestnávateľovi oznámiť aspoň pár dní dopredu.

 45. bsa 24. júla 2011

  mima – skúšobná doba 6 mesiacov ešte nie je v platnosti (a bude sa týkať iba vedúcich pracovníkov), takže váš zamestnávateľ sa príliš unáhlil a nemôže s vami uzatvoriť pracovnú zmluvu s takouto skúšobnou dobou. V súčasnosti stále platí trojmesačná skúšobná doba.

 46. Petra 28. augusta 2011

  Dobrý deň. Momentálne som na podpore, k prvému júlu som dala výpoveďˇs tým, že budúci rok som si plánovala otvoriť živnosť. Lenže situácia sa skomplikovala neplánovaným tehotenstvom a ja neviem ako mám v tejto situácií postupovať. Neviem či mám vôbec nárok na materskú, ked teraz dostávam podporu. Viete mi poradiť?

 47. Radka 5. septembra 2011

  Dodry den pracovnu zmluvu mam do 4.10.2011 a som Tehotna v 23tyzdni ked pojdem na PN od 5.10.2011 kto mi bude platit PN a potom aj matersku?

 48. Radka 5. septembra 2011

  este som zabudla ta zmluva je na dobu urcitu do 4.10.2011

 49. imino 26. októbra 2011

  Dobry den.Bol som zamestnany v jednej firme na dobu urcitu 1 rok.Presla mi skusobna doba a po nej sa mi stal dost tazky pracovny uraz.Dlhodobo som bol na PN a po uplynuti 1roka mi nepredlzili pracovnu zmluvu a dali vypoved aj ked som v tom case bol este PN.Mali na to pravo?Nemali mi dat dake odstupne?Dakujem.

 50. moni 8. novembra 2011

  Moj otec ma opracovane 7 mesiacov,na dobu určitu,ale prepustili ho.Má nárok na socialnu dávku?

 51. peterx86 17. novembra 2011

  dobri den som v skusobnej dobe a som na PN mozu mi dat vystup ??

 52. zuzu 23. novembra 2011

  Dobry den, chcela by som sa opytat, mala som zmluvu na dobu urcitu na 6 mesiacov, s 3mesacnou skusobnou doboru, zmluva sa skoncila a dostala som novu na dobu neurcitu, chcem sa len opytat ci tam moze byt zase skusobna doba 3 mesiace?!?nemalo by to byt nahodou bez skusobnej doby uz nakolko mam polrocnu dobu urictu s 3 mes. skusobnou dobou uz odpracovanu?!? dakujem Zuzana

 53. erika 24. novembra 2011

  Dobrý deň prajem, 22. 11. som nastúpila do zamestnania a 16.12. mám naplánovanú operáciu, s ktoru bol zamestnávateľ pri nástupe oboznámený. Budem mať nárok na PN? Zamestnávateľ mi tvrdí, že nie, pretože nebudem mať odpracovaných 90 dní. Do septembra minulého roka som bola SZČO v ČR a od septembra na úrade práce.

 54. erika 24. novembra 2011

  Prepáčte nevyjadrila som sa jasne, či mám nárok na nemocenské a z čoho mi ho vyrátajú?Alebo by bolo lepšie preobjednať sa?Ďakujem.

 55. justina 29. novembra 2011

  dobrý deň,mám nárok na nemocenské ak som dobrovolne pripoistená 4mesiace a som na ryzikovom.

 56. kia241 2. decembra 2011

  Dobry den,pracujem od 1.4.2011 ako pomocna sila v kuchyni a pracovnu zmluvu mam do konca roka- doba urcita 31.12.2011 ,som tehotna pomali uz mesiac,ak sa dam vypisat predlzuje sa mi pracovna zmluva,alebo mi konci toho decembra?dakujem

 57. mima 3. decembra 2011

  Dobrý deň,po rodičovskej dovolenke som nastúpila do práce na pracovnú zmluvu na skúšobnú dobu.teraz po dvoch dňoch so zostala vážne chorá a chcem sa spýtať,či mám nárok na PN.dakujem za odpoved.

 58. erika 11. decembra 2011

  Ahoj Mima, zistila ste už niečo ohľadom vašej PN? Ja mám podobný problém.

 59. julia 23. februára 2012

  Chcem sa opýtať ako je to s PN a Očr pri dvoch zamestnaniach. Momentálne pracujem na jednom mieste od roku 2004 a mám možnosť nastúpiť aj do druhého zamestnania. Ako dlho musím pracovať v druhom zamestnaní, aby som mala v prípade PN alebo Očr nárok z obidvoch zamestnaní. Pri materskej vraj musím byť aj z prvého zamestnania aj z druhého zamestnania poistená 270 dní aby som mala nárok na materskú z obidvoch poistení, je to tak aj v prípade PN resp. OČr.

 60. zuzana 2. marca 2012

  Dobrý večer, 15.6. 2012 mi končí rodičovská dovolenka, stále som vedená u zamestnávatela, ale už sa tam vrátiť nechcem. Nevyhovuje mi pracovná doba. Môžem dať skončenie pracovného pomeru dohodou k tomuto dátumu? Môže mi dať zamestnávatel 2 mesačnú výpovednú lehotu? Ďakujem. Zuzana

 61. emmulik 12. apríla 2012

  dobry den chcem sa opitat som zamestnany dva mesiace ,skusobnu dobu mam 3 mesiace a teraz som mal v praci pracovny uraz ktory zamestnavatel odmietol zapisat a som hospitalizovany na pn.zamestnavatel mi do nemocnice ked som bol pod vplyvom liekov doniesol podpisat vypoved chcem sa spitat ze ked to je pracovny uraz ako to mozem riesit a ci mal pravo doniest mi vypoved podpista do nemocnice.dokonca mimo navstevnych hodin.o 21,00hod.dakujem

 62. katka 4. mája 2012

  Dobry den.chcela by som sa opytat ci mam narok na matersku,ked som zamestnana od 14.2.2011 na PN som nastupila v novembri2011.Teraz ma lekar chce vypisat na matersku.Chcela by som vediet ci mam narok na matersku pol roka,alebo dostanem iba tych 200eur,ako rodic.prispevok.DAKUJEM

 63. Ejbre 11. júna 2012

  Dobry den,

  ak je mozne poprosil by som Vas o radu ohladom tejto problematiky. Traja kolegovia sme nastupili v rovnakej dobe do zamestnania a k 1. junu nam skoncila trojmesacna skusobna doba. Pocas skusobnej doby nam veduca odboru oznamila ze si nas pisomne preskusa. Suhlasili sme a po dvoch mesiacoch sme dohodli prvy termin. Ten bol nasledne zruseny veducou resp. posunuty na neskor. aj dalsie dva terminy boli presuvane a rusene kvoli zaneprazdnenosti veducej odboru. Dnes nam pani personalistka oznamila ze nam nemoze dat novy platovy dekret napriek tomu ze sme ho mali dostat k prvemu junu lebo sme nepisali test a zrazu po dvoch tyzdnoch ticha nam veduca odboru po inych ludoch odkazala nech si prideme zajednat novy termin testu. Mame pravo odmietnut pisat test a ziadat si novy platovy dekret v zmysle zmluv, ktore sme na zaciatku podpisali, kedze uz nie sme v skusobnej dobe?

 64. helka 25. júla 2012

  dobry den do 31.1.2012 som pracovala v zahranici cca 5 rokov od februara som bola na urade prace v aprili som sa vydala a od 14.6 2012 som sa zamestnala cez agenturu ktora ma hned pridelila zamestnavatelovi na dobu urcitu ktora vraj bude trvat do vtedy ako budem docasne pridelena od 25.7.2012 som vsak na marodke som tehotna ked ma prepustia budem dostavat narodku a budem mat narok na matersku dakujem

 65. Anka 29. augusta 2012

  DOBRý DEN.
  Dostala som výpoved na PN,v skušobnej dobe,neviem či počas PN,sa mam dakde hlásit a ako je to s peň.davkami počas PN.

 66. renta 30. októbra 2013

  prosim ked manzel dostal vypoved k31.10.2013 moze ist na pn 0d 1.11.2013 stahuje sa na to ochranna doba podotykam
  bol 3 mesacnej skusobnej dobe dakujem

 67. mária 20. novembra 2013

  nastúpila som do zamestnania cez agentúrnu kanceláriu na dobu určitú s trojmesačnou skúšobnou dobou. čo by sa stalo, keby som náhodou ochorela. môžem ísť na PN?

 68. Miro Veselý 20. novembra 2013

  mária PN predsa nie je dovolenka ktorú si vyberáte podľa toho kedy a či sa vám hodí. Ak ochoriete, tak sa nedá nič robiť.

 69. mary 10. decembra 2013

  Dobry vecer mam podpisanu pracovnu zmluvu – 3mes.skusobna doba a zmluva na dobu urcitu 1r….prave mi skoncila skusobna doba a sef mi chce znova predlzit skusobnu dobu na dalsie 3mes a tiez na dobu urcitu 1r….je to mozne? Dakujem

 70. veron 27. januára 2014

  zdravím,
  mám jednu otázku ohľadom trvania skúšobnej doby. V mojom prípade sa jedná o klasickú trojmesačnú skúšobnú dobu. Avšak nie je mi jasné či tieto tri mesiace sú kalendárne to jest ak som podpísala zmluvu 4-ho novembra či je moja skúšobná doba taktiež presne do 4-ho februára alebo tretí mesiac uplynie prvým dňom tretieho mesiaca. Ako sa to vypočítava?
  ďakujem pekne

 71. bibi 6. februára 2014

  dobry den
  chcela by som sa spytat, nastupla som do prace 20.movebra 2013, este som v skusobnej dobe,mam narok na pnku?moze ma zamestnavatel vyhodit pocas pnky?
  velmi pekne dakujem

 72. Miro Veselý 6. februára 2014

  bibi trocha menej sa obávajte svojho zamestnávateľa. “Nárok” na PN máte vo chvíli, keď váš zdravotný stav neumožňuje výkon práce a rozhoduje o tom lekár. Pokiaľ viem, počas PN sa výpovede nedávajú, ale to je otázka skôr na právnika.

 73. Jarmila Králiková 9. februára 2014

  Dobrý den.Chcela by som sa spýtať od 18.1. som nezamestnaná,dúfam,že sa mi podarí v čo najkratšej dobe nájsť zamestnanie.Moja predchádzajúca práca ,teda hlavne šefka bola dosť ohladuplná voči môjmu podlomenemú zdraviu takže mi vyšla v ústreti ked to bolo potrebné a nemusela som hned každú nemoc riešiť práceneschopnosťou.Moja otázka sa týka toho,že ked sa dobudúcna zamestnám a môj stav si bude vyžadovať práceneschopnosť tak by ma zaujímalo z čoho sa mi bude rátať výška nemocenskej.Za odpoved vopred dakujem.

 74. Tina 19. júna 2014

  Dobrý deň prajem,riešim dilemu,plánujeme bábätko,nakoľko sme s priateľom dlho aj keď mám len 21 rokov. Nastúpila som do práce,na TPP na dobu určitú-rok, teraz mi už beží 5mesiac,takže už mám aj po skúšobnej dobe.Chcela by som sa informovať,koľko potrebujem mať odrobené na to aby sa moja materská dostala na trošku vyššiu úroveň ako je zaklad 200€ ? Plánujeme tak po 10tom odrobenom 10tom mesiaci, mám počkať aspoň po dobu 12mesiacov (rok) alebo sa výška mení až po 2 a viac rokoch? Za skorú odpoveď vopred Ďakujem.

 75. vojto 30. júna 2014

  dobry den chcem radu prosim vas o radu,som evidovany na UP a musim ist na pn zo zdravotnych problemov,mam 25r a ziadne peniaze nepoberam budem dostavat nejake peniaze ak pojdem na PN

 76. leo 9. júla 2014

  Chcem sa spytat nastupil so do prace na urcitu dóbu po tyzdny som ochorel mam na rok od zamestanvatela na vyplatenie pn-ky. marodil som 5dni. z vratenia pnky som dal na druhy den vypoved dokopy som odrobil 6 dni a 5 dni pnky zamestnavatel mi musi vsetko vyplatit aj pnku?

 77. Magdalena 10. júla 2014

  Pocas skusobnej doby som ochorela,som na PN a zamestnavatel mi dal vypoved.PN stale trva asi bude dlhodoba.Komu odovzdat papier na penaznu davku a kedy sa hlasit na URADE prace? Dakujem.

 78. zuzanal 22. augusta 2014

  Magdalénka, zamestnávateľ Vám nedal výpoveď, ale ukončil s Vami pracovný pomer v skúšobnej dobe. Prvých 10 dní nemocenskej platí zamestnávateľ, ďalšiu dobu sociálna poisťovňa.

  Na úrad práce sa hlásite ako uchádzačka o zamestnanie. Pokiaľ ste dlhodobo práceneschopná, nemôžete sa zamestnať. Po ukončení práceneschopnosti sa zaevidujte na príslušnom úrade práce.

 79. zuzanal 22. augusta 2014

  Vojto, pokiaľ ste boli zamestnaný pred evidenciou na úrade práce, do 42 dní od ukončenia pracovného pomeru ste v ochrannej lehote. Nemocenské dávky by ste si mohli uplatniť prvých 10 dní u posledného zamestnávateľa a ďalšie v sociálnej poisťovni.

  Z toho, že nepoberáte podporu v nezamestnanosti môže znamenať, že ste nepracovali, alebo ste v evidencii dlhšie a už prešlo 42 dní od ukončenia pracovného pomeru. Nárok na nemocenské dávky počas PN Vám nevznikne, pokiaľ si neplatíte odvody dobrovoľne. Pokiaľ ste evidovaný na ÚP, máte štátom zabezpečené zdravotné poistenie. To znamená, že nemusíte platiť za ošetrenie u lekára, nemocnicu atď

 80. ivana 12. septembra 2014

  ahojte vie nikto poradit.od 2.9.som nastupila na jednu farmu kde sa vyrababaju syrove vyrobky.sefka a sef si ma zavolali nabok ze mam narok na stravne listy ale ze mi na miesto nich nieco zabalia.a ze ked budem mat na ucte od nich vyplatu napríklad 350 eur tak ze 50 eur mam vybrat a dat naspet sefovej.co vy nato

 81. zuzanal 13. septembra 2014

  Ivana, je až neuveriteľné, čo niektorí ľudia skúšajú. Na stravné lístky máte nárok zo zákona. Niečo zabalené ťažko finančne ohodnotiť. A jesť iba syry asi nechcete.
  Zaujímalo by ma, ako Vám zdôvodnili vrátenie časti výplaty zamestnávateľovi.
  Môže sa stať, že ak nebudete “spolupracovať”, tak v skúšobnej dobe s Vami zrušia pracovný pomer. Pri takýchto zvykoch by som to za veľké nešťastie nepovažovala. Práca sa hľadá ťažko, ale vážte si sama seba.

 82. Jana Hickievičová 22. septembra 2014

  Dobrý deň.Chcela by som sa spýtať.Skoro po dvoch rokov na UP som si konečne našla zamestnanie.Mala som smolu.Do práce som nastúpila na dobu neurčitú so skúšobnou dobou 3 mesiace dňa 2.9.2014 a dňa 11.9.2014 som ochorela a som na PN.Mám nárok na nemocenské dávky a počas celej PN?Ako mám postupovať po ukončení PN ,ak so mnou zamestnávateľ ukončí pracovný pomer? Ďakujem za odpoveď.

 83. zuzanal 22. septembra 2014

  ad Jana Hickievičová Nárok na nemocenskú máte zo sociálnej poisťovne. Vypočíta sa z pravdepodobného zárobku, ktorý by ste získali keby ste pracovali.
  Najlepšie Vám poradí zamestnávateľ a zároveň sa dozviete, či po ukončení PN bude s Vami počítať. Ak nie, tak sa môžete hlásiť znova na úrade práce.

 84. beti 3. októbra 2014

  dobrý den.Chcem sa len opitat som na PN a v skusobnej dobe a dostala som ukoncenie skusobnej dobi je zsmestnavatel povini platit PN.Dakujem

 85. beti 3. októbra 2014

  A este neviem ci mam zrusit PN

 86. Pavel 4. októbra 2014

  Dobry den.

  Rad by som sa spytal : Som v skusobnej dobe a pracujem na zmluvu ktoru som podpisoval pred 4dnami s tym ze som ju este nestihol odniest na UPSVR. Cize som tam stale ako uchadzac , ale dostal som lepsiu ponuku vyhodnejsiu s tym ze musim byt na UPSVR este co som a ak dam vypoved resp. zrusim bez toho aby ma vyradili a zas na novo cakat 3 mesiace aby ma niekde vzali ak tu zmluvu neodnesiem nic sa nedeje tam sa bude dat dohodnut z nimy ako by som ani nepracoval tam lebo zazil som uz ze niekde som pracoval na zmluvu a po dvoch dnoch ma odbili a potom ze nemusite ani odniest na urad agentura teraz nie .. ?Tie 3dni je nic nechcem nechat lepsiu ponuku niekomu inemu nech ide na moje horsie miesto pochopitelne. Ako to mam vyriesit aj to som pracoval 3 dni bez podpisanej zmluvy. Vdaka

 87. zuzanal 14. októbra 2014

  beti, zamestnávateľ platí PN iba 10 dní, potom vypláca nemocenské dávky Sociálna poisťovňa. Rozhodujúce je, či ste boli nemocensky poistená. Ak ste chorá, nechápem, prečo chcete práce neschopnosť ukončiť,
  skoré uzdravenie, z

 88. zuzanal 14. októbra 2014

  Pavel, ak Vás zamestnávateľ prihlásil do poisťovní, mohol by to byť problém. V systéme úradu práce, by sa to mohlo ukázať. Najlepšie bude, ak sa poradíte s referentkou na úrade práce. z

 89. lucia 24. októbra 2014

  Dobry den. Dala vypoved v praci po 2dnoch pretoze mi nevyhovoala doprava do prace tak som stadial odisla. Oznamila aom to koordinatorovi ktory zamestnal cez druhu agenturu. Napisal mi ze aby doniesla na pobocku ktora je uplne niekde inde ako firma v ktorej som robila pracovny odev. Napisala som ze neviem kedy sa mi to najskor podari. A on mi odpisal ze bohuzial mate na to 3dni. Je niekde urcene ze mam 3dni na vratrnie pracovndho odevu? Na otazku co potom ak to nestihnem som odpoved nedostala.vraj na pobocke po odovzdani pracovneho odevu mi rovno da aj zmluvu o rozviazani pracoveho pomeru.ale ja som este nic nepodpisovala ziadnu zmluvu.dakujem

 90. Marcel 9. decembra 2014

  Pekny den prajem chcel by som sa opytat po 2 mesiacoh to jest este v skusobnej dobe som odisiel zo zamesnania a druhy mesiac mi nezaplatili je to normalne alebo sa mam obratit nanich preco mi to nedoplatili ? vopred dakujem za odpoved Marcel.

 91. ivana 9. decembra 2014

  Dobry den, chcela by som sa opytat, ci mozem dat vypoved resp.skoncenie pracovneho pomeru v skusobnej dobe pocas pn aj ja ako zamestanec, ked som na pn od 24.11. a pn este bude pravdepodobne pokracovat do konca roka. Dakujem

 92. zuzanal 10. decembra 2014

  Ivana, určite môžete v skúšobnej dobe ukončiť pracovný pomer kedykoľvek, aj počas práceneschopnosti. Zamestnávateľovi oznámte ukončenie PP k určitému dátumu. z

 93. zuzanal 10. decembra 2014

  Marcel, určite Vám za odpracovaný mesiac prináleží mzda. Informujte sa z akých dôvodov ju nevyplatili. Ak by sa vyhýbali odpovedi, resp. by odmietali s vami komunikovať, môžete sa domáhať svojej mzdy sťažnosťou na Inšpektoráte práce. z

 94. Marcel 11. decembra 2014

  Dakujem

 95. Sylwia 20. januára 2015

  Dobry den.
  podpisala rocnu pracovnu zmluvu s 3mesacnou skusobnou dobou. zmluva bola uzatvorena 22.10.14 a vypoved som dala 21.01.15 vyskytli sa u mna prave zdravotne problemy. mozem ist na PN ??? vztahuje sa na mna 3dnova ochranna lehota? odovzdavam PN byvalemu zamestnavatelovi alebo do SP ? prosim o radu! dakujem

 96. katka 3. februára 2015

  Dobry den chcela.by som sa opytat som zameatnana cez agenturu od 17.1.2014 v juni som utrpela pracovny uraz pn budem do juna 2015 a dnes mi agentura poslala sms ze zajtra si mam prist pre ukoncenie pracovneho pomeru pretoze agentura konci firma sa ale nerusi pre ktoru som cez agenturu zamestnana naco mam narok mozu to urobit budem dalej dostavat pn poradte mi prosim co mam robit?neporusuju zakon kedze oznamit to maju min.3dni dopredu a nie zo dna na den aku formu vypovede mi mozu dat a maju mi aj vyplatit dake odskodne odatupne alebo ja uz neviem som v nudzi dakujem

 97. ada 6. marca 2015

  Dobri den chcela by som sa Vas opytat.Mozu ma vyhodit ked som podpisala zmluvu na dobu urcitu od 01:03 do 31.08. no dohodla som sa s nimi na skusobnej lehote do 31.05. Ide o to ze pracujem na nepretrzitej prevadzke 27.02. Som podpisala zmluvu ale vsade som pisala datum 01:03. …no 28 som bola neschopna prace bola sobota isla som na pohotovost a v pondelok ku dr..dali mi pn v ten den som poslala pnku do prace na personalne oddelenie a oni ma vyhodili zato ze som prveho co bola nedela nenastupila do prace…vraj ta zmluva akoby neexistovala zato ze som nenastupila prveho ukoncili somnou pracovny pomer.pnku si ani nevzali..popritom som davala vediet svojmu predakovi ze idem na pohotovost aj v nedelu som mu pisala a v pondelok som im poslala papiere.Nechapem tomu doteraz…

 98. ada 6. marca 2015

  Ps: povedali ze aj ked som bola velmi zle mala som prist prveho do roboty…naozaj nerozumiem to keby mam aj zlomenu nohu tak som mala ist a nastupit prveho aby bola zmluva platna? Ved papiere som mala ze som bola prace neschopna o sebe som dala vediet ze nepridem.je to podla zakona spravny postup?

 99. Zuza 26. marca 2015

  Dobrý večer,
  od 23.3.15 ma zamestnali na dobu určitú so skúšobnou dobou 3 mesiace. Práca mi nevyhovuje chcem daň skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe 27.3.15. Čiže som odrobila 5 dni, zaevidujú ma späť na úrade práce ? Pred PP som bola evidovaná 6 rokov.

 100. Milka 27. marca 2015

  Dobrý deň,

  môžem poprosiť o radu. Potrebujem vedieť či sa do skušobnej doby(3 mesiace) započítavajú aj priepustky od lekára, OČR a PN.
  Dakujem

 101. Lubos 19. mája 2015

  Dobry Den

  potreboval by som poradit som v skusobnej dobe a chcem ukoncit pracovny pomer z dovodu lepsej pracovnej ponuky avsak bolo mi povedane ze mam 2mesacnu vypovednu dobu ktoru ked nedodrzim tak to pojde len zmluvnou pokutou (vyska jedneho platu) prestudoval som internet aj vasu stranku a vyrozumel som ze 2mesacna vypovedna doba je adekvatna len pri vypovedi nie vsak pri skonceni pracovneho pomeru v skusobnej dobe co teda podla mna znamena “po lopate” ze v skusobnej dobe mozem odist bez 2mesacnej vypovednej doby alebo financneho postihu chcel by som sa vsak uistit ci neexistuje nejaka vynimka resp. ci moze byt uzavreta zmluva kde je mozne mat 2mesacnu vypovednu dobu aj v skusobnej dobe alebo finacnu pokutu bez toho aby to bolo v rozpore so zakonom ?!

  vopred dakujem

 102. eva 19. júna 2015

  Zamestnavatel so mnou konci pracovny pomer, mam ponuku pracovat u toho isteho zamestnavatela ale v inej oblasti, budem mat 3 mesacnu sk. dobu?
  Dakujem

 103. Doda2.9 17. augusta 2015

  Ahojte prosim vas mam navas otazku snad mi niekto poradi. Som v druhom stave a chodim do prace taham 12tky. Nedavno my sef predlzil zmluvu na 1 rok pracujem tu 1r.2 mesiace bojim sa ze pridem o prijem co mam robot?

 104. Radovan 17. augusta 2015

  Dobrý deň chcem sa spýtať,nastúpil do jednej nemenovanej firmy ale skôr je to súkromník,ktorý mi hneď pri nástupe do práca dal podpísať zmluvu na dobu neurčitú som tam necelý mesiac ale chcel by som odísť je možné aby som odišiel ako kebyže som v 3mesačnej skúšobnej dobe? alebo mi dá zamestnávateľ 2 mesačnú výpovednú lehotu ??

 105. Januska307 8. septembra 2015

  Dobry den chcem sa spytat…som v skusobnej dobe a zistila som ze som tehotna. Skusobna doba mi konci uz tento mesiac. Chcem sa spytat ci sa skusobna doba konci 90 dnom alebo v ten isty datum ako bol pracovny pomer uzavrety. Dakujem

 106. Anna 30. septembra 2015

  Dobrý den,som invalidná dochodkyna a chcela som aj pracovať,čo zo zákona možem.Nastúpila som do zamestnania,ale po dvoch týždnoch som sa dostala na PN.Som v trojmesačnej skúšobnej dobe.Prvvú výplatu som dostala.Potom ma zamestnávateľ prepustil z práce.PN mi stále trvá.Dokiaľ budem na PN,bude mi sociálna poisťovna platiť sociálne dávky miesto výplaty? Takže dostanem aj moj 150 eurový invalidný dochodok,aj ,,výplatu,,?Dakujem,za vašu odpoved Anna

 107. miska 1. októbra 2015

  Dobry den chcem sa spytat.robila som v skusobnej dobe ma vyhodili a stale som na pn .mam sa pocas pn hlasit na urad prace?ci az po ukonceni pn?dakujem

 108. Henrieta 4. októbra 2015

  Dobrý deň.chcem sa opýtať.1.10 som nastúpila do nového zamestnania.mám skúšobnú dobu tri mesiace no som práve V 20 tom týždni tehotenstva.V práci som to neoznámila lebo som sa bala že ma nezoberu..prácu potrebujem veľmi na tie tri mesiace.to je akurát ta skúšobná doba.potom by som už nastúpila na Md.kedy by som to mala oznámiť,ako,a hrozí mi niečo za utajenie tehotenstva? Ja som sa dočítala že je namne či to oznámim..teraz neviem kedy to mam oznámiť.ďakujem za odpoved

 109. anna 14. októbra 2015

  Pracujem dva tyzdne na pozicii a uz nadriadeny chce aby plnila plan

 110. Peter 15. októbra 2015

  Dobry den….chcel by som sa opytat..ze podla coho sa vypocitava vyska pn kedsom bol zamestnany na dobu urcituale pocas pn som dostal vypoved v skusobnej dobe…dokopy som vol na pn 16 dni,z toho 10 dni mi zaplatil zamestnavatel…a na 6 dni som dostal od poistovne 9 eur.zda sa mi to malo…kde by som sa mohol dozvediet viac?dakujem

 111. Gabulik 9. novembra 2015

  Dobry chcela by som sa spytat ,ze ked som nastupila do prace 6.3.2015 ci mam narok na dovolenku

 112. ZUZANA 20. decembra 2015

  Dobry den!2 mesiace som bola nezamestnaná,poberala som podporu.Potom som sa zamestnala,teraz robím v skus.dobe( 3 mesiace.)6.den.Mám pracovnu zml.no neni to ono,chcem odíst.Mozem sa zaradit znovu na UP,dostanem podporu dalej,podpora bude tá istá suma,co som poberala predtym?

 113. simona 28. decembra 2015

  Dobrý deň bola som v skusobnej dobe a o 9 dní ma prepustili bez udania dôvodu… Mám právo,aby mi zaplatili tych 9 dní čo som tam odrobila?dakujem za odpoveď

 114. tatiana 5. januára 2016

  dobry den chcela by som sa opytat nastupila som pred mesiacom do prace mam pracovnu zmluvu mozem po mesiaci ist na pn budem mat narok na pn a ako dlho mozem byt na pn

 115. sedmokraska 27. februára 2016

  Som dlhodobo PN,mám pohovor do novej práce, čaká ma ešte kúpeľná liečba, ešte som nedala výpoveď v predchádzajúcom zamestnaní, vybavujem si invalidný dôchodok.

 116. Martina 6. marca 2016

  Pekny den prajem.
  Moja otazka: Bola som evidovana na UP rok a 4 mesiace. Nastupila som do prace ale nenadchla ma. Mozem sa po tyzdni ist opat nahlasit na UP? Ak by som si nasla novu pracu a zamestnavatel by ma vzal na trvaly pracovny pomer moze poziadat o nejaky financny prispevok zo strany UP? Viem, ze nastupom som prerusila nit dlhodobo nezamestnanej ale moj novy zamestnavatel nevyuzije ziadny financny prispevok z UP.
  Dakujem za odpoved.

 117. Martina 6. marca 2016

  dobry večer chcela som sa spytat pracovala som na zmluvu 1mesiac potom mi doktorka dala pn rizikove tehotenstvo odnesla som pn do prace a chcu mi dat vypoved zmluvu mam do31jula tak neviem co mam robyt a ci dostanem nejake nemocenske ked mam odpracovane 1mesiac

 118. klaudia 21. apríla 2016

  Dobry môžem sa opytat nastúpila som do práce skúšobná doba je 3 mesiace ale po tyzdni chcem odijst zoberuu ma po tyzdni. Nazad na urad prace ?pred tým som bola tiež evidovaná a nebola som zamestnana

 119. Evicken 16. augusta 2016

  Chcem sa opytat nastupila som do zamestnania na dobu urcitu som v skusobnej dobe ale zamestnavatel rusi prevadzku ..co vsetko to pre mna znamena .naco mam narok?

 120. HAJLANDER 27. augusta 2016

  ZDRAVIM CHCELBISOM SA OPITAT ZE ZAMESTNALSOMSA VO FIRME NA ZMLUVU NA TRI MES MAM ZMLUVU A PO TROCH DNOCH BISOM CHCELA IST NA PNKU BUDE MI PLATIT POISTOVNA??NEMOCENSKU ?

 121. Matej 6. novembra 2016

  Chcel by som sa opýtať že nastúpil som do práce na začiatku mesiaca (4.11.2016) a mám odpracovaných asi niekoľko hodin. Vyplatia mi to 10.11. 2016 (dátum výplaty)?
  Pracujem ako brigádnik vykladam tovar.

 122. Daniela 16. novembra 2016

  Dobrý deň, našla som si prácu a išla som sa odhlásiť z úradu práce lenže som ďaľší deň dala výpoveď pretože sa mi tam nepáčilo (spravila som blbosť že som sa odhlasovala hneď) atď. … chcem sa opýtať či sa musím znova evidovať a čo mám robiť keď som nedostala kópiu dokladu o rozviazaní pracovného pomeru? Ďakujem

 123. Taynee 19. novembra 2016

  Dobry den Daniela, ak ste sa riadne odhlasili z UP a dolozili ste novu pracovnu zmluvu, tak sa teraz musite opat zaevidovat. Pri ukonceni pracovneho pomeru pocas skusobnej dobe z vasej strany ste mali zamestnavatelovi oznamit ukoncenie pisomne a nechat si ho podpisat s prevzatim. Ak toto nemate, tak minimalne doneste nepodpisane oznamenie o skonceni na UP.

 124. Taynee 19. novembra 2016

  Matej, mzda za november bude splatna v decembri, vo vyplatnom termine. V decembri dostanete vyplatene odpracovane hodiny za november.

 125. Taynee 19. novembra 2016

  HAJLANDER – v zasade ano, poistovna bude platit nemocensku, zalezi vsak aj od toho, ci ste boli predtym na dlhodobej PN a ak ano, ako dlho.

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: