Práca na doma

Veľa ľudí dychtivo hľadá prácu na doma. Tak aby sa práca dala robiť doma. Pod pojmom “práca na doma” sa dajú spravidla rozumieť 2 možnosti:

 • Pracovať (spravidla intelektuálne) z pohodlia domova a spravidla za vcelku dobrý peniaz.
 • Pracovať doma a niekto iný nám zadá prácu, spravidla manuálnu.

Keďže sám sa takto živím už vyše 10 rokov, viem, že takto sa zarábať dá. Chce to nápady, dosť tvrdú disciplínu a na začiatku dosť odvahy. Pozorujem však, že v poslednej dobe sa doslova roztrhlo vrece s podivnými hľadačmi práce na doma. V rôznych diskusiách zaznievajú zúfalé výkriky dvoch druhov:

 1. Hľadám prácu domov, dajte mi niekto nejakú…
 2. Všetci čo ponúkajú prácu na doma sú podvodníci.

Tie prvé výkriky píšu ľudia, ktorí sa nádejajú, že zoženú prácu, kde bude málo práce, veľa pohodlia a zasypú ich . Že je taká predstava naivná je asi jasné každému príčetnému občanovi. Tí menej príčetní potom odpovedajú na ponuky typu “pošlite nám peniaze a my vám pošleme podrobnosti”. OK. Pošlú. Potom im príde odpoveď, že “ak chcú viac podrobností, majú poslať viac peňazí”… A tak ďalej. Jednoduchý podvod na ľudí, ktorí nerozumejú pojmu Cash-flow (po Slovensky kešflou, vyslovovať s americkým šmakom).

Tip: pozrite si článok koľko stojí písanie. Ak sa chcete živiť copywritingom, tu sú moje skúsenosti ako to funguje.

Aká je realita? 21. storočie je storočím informácií. Ak niekto očakáva, že za lepenie obálok, či písanie adries sa dá dnes zarobiť, mal by sa veľmi rýchlo začať informovať. Manuálne práce sú skoro vždy zle platené. Ak plánujete pracovať z domova, mali by ste sa zaoberať skôr myšlienkami okolo podnikania. Len málo firiem u nás zatiaľ dovolí ľuďom, aby robili z domu. A tak najlepšie je byť svojím vlastným šéfom.

Práca na doma – pár tipov, ako na to

Mám tu tip pre tých, ktorí ešte nevedia kde začať. Nepýtajte sa “kto mi dá NEJAKÚ prácu”. Na základe takej otázky nenájdete nič použiteľné. Ak hľadáte niečo, nehľadáte nič. Každému zamestnávateľovi je jasné, že ste ochotní robiť čokoľvek. To znamená, že neviete nič, čo stojí za reč. Je jasné, že ponúkate nekvalifikovanú prácu, hrubú silu, trpezlivosť. Nič neviete. Takých ľudí sú všade húfy a robia za bagateľ.

Ponúknite zrozumiteľne, čo viete spraviť z domu. Napríklad

 • Viem navrhnúť kvalitný dizajn webu, mám takúto školu a na tejto stránke vidíte výsledky mojich prác. Pracujem z domu, takže ušetríte aj náklady, ktoré iní účtujú za prenájom kancelárie.
 • Na základe fotografie viem namaľovať olejomaľbový portrét vášho dedka.
 • Cez Skype doučím vaše deti matematiku.
 • Som právnik a ponúkam e-mailové poradenstvo.

S takou konkrétnou ponukou máte reálnu šancu, že vás osloví niekto, kto hľadá práve niekoho ako ste vy. Je to len príklad.

Jednoducho ak hľadáte prácu doma, nemôžete byť pasívni. Aktívne ponúknite čo viete robiť. Nebojte sa pritom ponúknuť aj zvláštne služby. Niekedy môžete mať šťastie a natrafíte na zákazníka ani neviete ako. S nezvyklou ponukou máte nulovú konkurenciu. Ak zaujmete, máte celý trh pre seba.

Napríklad, ja som pred časom hľadal niekoho, kto by vedel a chcel načítať knihy v Češtine a veruže som nenašiel niekoho ani na Slovenčinu. Buď sme narazili na neprekonateľné technické problémy (neschopnosť nahrať to kvalitne, neznalosť a neochota naučiť sa pracovať s mikrofónom), alebo iné ťažkosti. A tak som sklapol. Potom sa objavili programy, ktoré vedia načíať text do zvukového súboru (voice reader a podobné) a problém je vyriešený. Možno však nie som jediný, komu vyhovuje viac počúvať, ako čítať. Je to len príklad toho, že je dnes často práca s dátami.

Ešte jeden tip

Viete svetové reči? Ponúknite službu virtuálneho asistenta, v zahraničí je to to záujem. U nás možno tiež, ale asi za nižší . Neviem, ja by som si pomoc dobrého asistenta vedel predstaviť. A znova – bola by to pre niekoho práca na doma, nemuseli by sme sa nikdy vidieť. Myslím, že aj mnoho iných vyťažených ľudí by takú prácu vedelo oceniť.

Virtuálny asistent je človek, ktorý robí rutinnú prácu. Zisťovanie údajov, vybavovanie e-mailov, vyrábanie grafov do prezentácií a podobné nudné a zdĺhavé veci, ktoré by manažér mal robiť na svojom počítači. Ak ich zadá asistentovi na opačnom konci mesta, alebo sveta, môže sa venovať stratégii a asistent to tip – top pripraví.

Takže poďme do záveru. Pracovať z pohodlia domova je normálny spôsob obživy. Vyžaduje však, aby pracovník vedel robiť niečo hodnotnejšie, ako lepiť známky na obálky. Najlepšie, ak vie robiť tú najlepšie platenú prácu – rozmýšľať.

No a ak neviete kde začať, radím vám, namiesto práce za úbohý groš sa po večeroch venujte čítaniu. Vzdelajte sa v nejakej zaujímavej a lukratívnej oblasti a po nejakom čase v tej oblasti môžete začať podnikať. Pekne z domu.

Práca na doma má aj problémy

Tie problémy sú často okolie. Ľudia sú dnes u nás zvyknutí, že doma máme slobodu, voľno. Kto je doma, ten má čas. Tento názor je tak hlboko zakorenený, že práca z bytu s ním môže byť v príkrom rozpore. Vy sa rozhodnete podnikať z domu. Pracujete, ale rodičia, babka, alebo niekto iný, kto je tiež v byte, chce vašu pozornosť. Pes chce ísť von, papagáj sa chce hrať, babička si pýta jesť, rodičia sa chcú zhovárať. A pritom vy musíte pracovať. Ďakujem pekne. To je asi najvážnejší problém. Vy máte prácu a do dverí vám každú chvíľu niekto nakukne. “Si doma? Super, poďme niečo robiť!”. Ale vy už robíte! To, čo by normálne bolo aj pre vás príjemné je odrazu pre vás vyrušovanie.

Takáto práca má aj ďalšie ťažkosti. Je to hlavne problém cieľov. Často sa vám nechce začať teraz. Nikto vás nekontroluje. Môžete začať aj o chvíľu. Alebo o dve chvíle. A práca čaká, kým si dáte kávičku, kým si upracete šuflík, kým podebatujete so susedom. Okolie vám dokáže pripraviť toľko podnetov a úloh, že po celom dopoludní ste ešte nič nespravili. Potom druhá kávička, ale medzitým niekto zapol televízor. A beží váš obľúbený seriál. A práca na doma zas čaká. Potom si už sadnete k počítaču, začnete robiť, no otvoria sa dvere a otec nakukne “Začalo pršať…”. A niť myšlienok je preč. Zas sa sústredíte, začínate pracovať. Bum, otvárajú sa dvere. “Už vyšlo slnko…”. Niť je pretrhnutá.

Takáto práca je výhodná skôr pre samotárov. Nemáte kolektív. Sú ľudia, ktorí by tak žiť nedokázali. Potrebujú sa denne stretávať s inými, aj keby to bol zlý kolektív, ale nevedie byť sami. Potrebujú si pohrkútať s druhými. Potrebujú sa poradiť, podeliť o nápady.

Práca z bytu teda je výhodná len za istých okolností. Myslite na to, keď sa o ňu budete uchádzať. Musíte byť proaktívni, mať doma prostredie, ktoré prácu umožní a nesmú vám chýbať ľudia.

Práca na doma vyzerá na prvý pohľad ako ideálna možnosť mať prácu a pritom nezanedbávať rodinu. Budete s rodinou keď treba a odpadá rané dochádzanie do práce a výdavky na benzín. Pred tým než sa rozhodnete zmeniť životný štýl a pracovať z domu, zvážte nasledujúce skutočnosti, s ktorými sa skôr či neskôr stretnete tvárou v tvár.

Možnosť prácu stále odkladať a vychutnávať sladké chvíľky nakoniec môže viesť k zlým pracovným návykom, alebo naopak, práca vás natoľko pohltí, že „pracovné miesto“ nikdy neopustíte. Práca na doma je naozaj len pre silné povahy a rozdelenie práce a rodinného života býva niekedy oveľa ťažšie ako v klasickom zamestnaní.

Takisto kontakty s ľuďmi sa obmedzia na telefonáty a e-maily. Postupne sa môžete nebadane dostať do izolácie, z ktorej sa do „normálneho“ života bude čoraz ťažšie vracať.

Komentáre k článku: Práca na doma

 1. darina 29. októbra 2009

  co ponukate pracu na doma?

 2. michaela 29. októbra 2009

  som na materkej dovolenke a mem kopu volneho casu a materska to bieda a preto potrebujem si zarobit popri materskej!!o aku pracu sa jedna????zilinsky kraj!!!dakujem

 3. ivana 1. novembra 2009

  Pracujem a chcela by som si niečo privyrobiť. A akú prácu ponúkate ? Ďakujem za rýchlu odpoveď. Žilinský kraj – čadca

 4. Miro 1. novembra 2009

  Dámy, skúste najskôr čítať. Toto je článok o práci na doma, že má aj svoje nevýhody. nič viac. nie je to ponuka.

 5. michal 17. novembra 2009

  mal bi som zaujem o pracu na doma.

 6. Karol 18. novembra 2009

  Sem sa vynikajuco hodi nazov ineho Mirovho clanku: “Aka hlava, taka praca”.

 7. vladusqa 19. novembra 2009

  Mam velky zaujem o pracu na doma.O aku pracu vlastne ide?

 8. monika 20. novembra 2009

  Dobrý den aj ja mam záujem o pracu na doma…možte mi prosim poslať bližšie informacie dakujem

 9. erika 24. novembra 2009

  dobrý deň.aj ja mám záujem o prácu na doma. môžem poprosiť o viacej informácii.ďaujem

 10. mato 24. novembra 2009

  Chcel by som si privyrobiť nejaké Euro, mohli by ste mi poslať nejaké bližšie informácie?
  Ďakujem.

 11. bsa 24. novembra 2009

  TOTO NIE JE INZERÁT!!! TU NIKTO PRÁCU NA DOMA NEPONÚKA!!! JE TO IBA ČLÁNOK.

 12. Miro 24. novembra 2009

  bsa načo to píšeš :-) keď vidíme, že mnohí ľudia nečítajú článok ani diskusiu, len sa hneď pýtajú. Dá sa predpokladať, že oni by si neprečítali ani odpoveď na svoju otázku…

 13. Kesanko 30. novembra 2009

  Dobry vecer ja by som chcel pracovat som nezamestatny a preto potrebujem surne pracu dakujem

 14. Miro 30. novembra 2009

  Kesanko celkom dobrou stratégiou by bolo, keby ste si podali inzerát na mieste, kde ľudia prácu ponúkajú.

 15. roman 1. decembra 2009

  to je sila teda :) az sa mi nechce verit ze tolko ludi napisalo taky komentar …. mozno je to jeden clovek co sa len nudi a pise pod roznymi menami ?? lebo inac je to ludia s vami dost zle :))

  Uvedomte si, preco by niekto ponukal super pracu na doma (ale ziadne blizsie detaily v inzerate neuvadza) na ktoru netreba ziadnu kvalifikaciu, ziadne skusenosti uplne cudzim ludom ???
  nema takych desiatky vo svojom vlastnom okoli, v sirokej rodine, ktorym by vedel takto super pomoct a dat zarobit ?? ved netreba mat na to ziadne predpoklady.
  radsej si dava inzeraty a caka na kontakty od uplne cudzich ludi ???
  asi to bude ponukat preto ze sa jedna o pyramidu !! cim viac ludi nalanari (zbieranim nejakych vstupnych poplatkov), tym viac si zarobi !! a potom pripadne odporuci nalanarenemu cloveku robit to iste = pokracovat v pyramide.

 16. judka 3. decembra 2009

  dobry den..mam zaujem o pracu na doma.Mohly by ste mi prosim poslat podrobnejsie informacie?dakujem

 17. Karol 6. decembra 2009

  Tu uz clovek fakt nevie ci si ludia robia srandu alebo su naozaj taki sprosti.

 18. antonia 17. decembra 2009

  fajn článok, fajn som sa zasmiala nad hlúposťou nášho národa, autorovi odporúčam, aby pre istotu nabudúce začínal: “Toto nie je inzerát, len článok!” Nerobme si nádeje, že si len robia srandu, bohužiaľ, taká je realita. Len sa s tým milí moji rýchlo zmierte, budete sa dnešnému svetu menej čudovať.

 19. duch 21. decembra 2009

  dobry den..mam zaujem o pracu na doma.Mohly by ste mi prosim poslat podrobnejsie informacie?dakujem

 20. adriana 29. decembra 2009

  tak to je teda sila! ti ludia fakt necitaju… potom je jasne, ze sa to na Slovensku podvodnikmi len tak hemzi…

  nasla som tieto stranky nahodou, akurat ma caka zlom v zamestnani, ked nasu firmu budu zatvarat a ja po vyse 11 rokoch budem nutena hladat nove zamestnanie. akurat som zvazovala, ci by som sa nedala na podnikanie a nepracovala z domu. na tychto strankach je to velmi pekne spracovane, su tu spisane pre aj proti a az pri citani tychto riadkov som si uvedomila niektore negativa takejto prace.
  VELMI PEKNE DAKUJEM za tieto stranky, su fakt SUPER!

 21. lili 4. januára 2010

  To este fakt ludia veríte tomu,veď toto je podvod…..

 22. Zdenka 11. januára 2010

  Mam zaujem o pracu na doma docasne kym som na MD.Dakujem prosim zaslat podrobnejsie informacie.

 23. Miro 12. januára 2010

  Zdenka toto nie je web, na ktorom sa dostaneš k ponuke. Je to článok o práci na doma ako takej.

 24. IIKK 10. februára 2010

  PODVODDDDDDDDDDD

 25. zuzana 15. februára 2010

  kedze tu pozeram ze je to podvod tak vedel by niekto povedat o serioznej prace na doma… napíste. dakujem

 26. JA 12. marca 2010

  Takto som sa nezasmiala už dlho! Normálne mi to zdvihlo náladu :)

 27. MMM 23. marca 2010

  Jak dve stada dementov, ktori prave vysli z ustavu na prechadzku :-D Jedno, co tvrdi, ze chce pracu na doma a druhe, co zas mudruje o podvodoch a pyramidach aj ked sa nejedna o ziadnu ponuku ale iba o clanok … sedlaci nevzdelani :-D

 28. helusik 7. apríla 2010

  som studentka a mala by som zaujem o pracu doma prosim piste trenciansky kraj dakujem

 29. roman 2. mája 2010

  helusik: a kde ti mame napisat ? kedze trenciansky kraj, tak na trenciansku lamparen ?? :))
  drzim palce, urcite ti co maju moznost ponuknut (serioznu) pracu ludom, tak ti urcite citaju taketo diskusie a pojdu sa potrhat aby mohli odpisat niekomu kto napise “som studentka a mala by som zaujem o pracu doma” :)) vies ako, taki podnikatelia obycajne vobec nikoho vo svojom okoli nepoznaju, a preto sa sami musia ozvat anonymnym cudzim ludom na forach s ponukou prace :))

 30. gabika 3. septembra 2010

  vsetko je pekne ale aj ta praca na doma vyzaduje nejake investicie a kde ich maju ludia brat ked su nezamestnany ja napr som 1 krat na podpore a to bol sok….ovlad archiv som kontrolorka a ovladam pracu s pocitacom.

 31. Miro Veselý 3. septembra 2010

  gabika je mi ľúto, že neviem prísť s niečím duchaplnejším, ako len s tým, že všetko vyžaduje investíciu. V knihách milionárov často hovoria o tom, ako sa ľudia z nuly vyšvihnú. Ak je nápad, je to to najlepšie, čo môže človek mať. Podnikanie často stojí práve na tom.

 32. milos 4. septembra 2010

  Mirko ak ešte zháňate niekoho na to čítanie ,dajte vedieť .Môžem skúsiť češtinu alebo aj preklad. milos P.S. Toto bolo lepsie ako “aj múdry schybí” v TV

 33. Miro Veselý 4. septembra 2010

  milos pošlite ukážku pár sekúnd na môj majl. podmienky: z Bratislavy a platba na faktúru.

 34. Andula 15. septembra 2010

  Rada by som som si občasne privyrobila cez víkendy na ne akých prom o akciách, alebo prácou na doma ak by niekto o niečom vedel ďakujem za rýchlu odpoveď Žilinský kraj okres Čadca

 35. drahuša 20. októbra 2010

  Zaujímavý článok /koniec koncov i diskusia/. Upútala ma aj poznámka o čítaní /rada čítam aj v češtine/. Je to len v Bratislave ? Pozdravujem

 36. buso108 1. novembra 2010

  haha :D mam dost.. ako moze niekto pisat do diskusie a neprecitat si o com je clanok?!

 37. weronika 11. novembra 2010

  Výborný článok, vďaka nemu mi hneď prišlo niekoľko nápadov a okrem toho som si uvedomila, ako mi mnoho ľudí v mojom okolí stále vravelo aký mám výborný, mikrofonický hlas a nikdy mi nenapadlo s ním pracovať, tak ak ešte niekoho zháňate na čítanie som ready.

 38. Tina 5. decembra 2010

  Ja zasnem ako su ludia blbi. Urcite take stado volov niekto zamestna, ked si neprecitaju, ze ide len o clanok a navod (inak velmi dobry navod. Dakujem. ). A ked uz to neurobia, tak by si mohli aspon pozorne precitat diskusiu, kde ich na to viaceri upozornuju. Toto su fakt vhodni adepti len na lepenie obalok…

 39. r.evil 13. decembra 2010

  théda vážme do plaču kolko ludi uvidí titulok práca a automaticky čakajú že ide o ponuku…stačilo by si článok prečítať a zistili by že to čo robia je najkratšia cesta ako prácu doma nenájsť…

 40. Mata 30. decembra 2010

  Dobrý deň,
  poskytli by ste mi viac info o ponúkanej práci na doma.
  Ďakujem

 41. K.P. 6. januára 2011

  ľudia, vy ste naozaj idioti alebo to niekto robí naschvál?
  ináč…. veľmi pravdivý článok…. tiež asi prehodnotím hľadanie práce na doma……

 42. antonmilan 6. januára 2011

  Páči sa mi text. Možno by to aj fungovalo. Je mi jasné, že ak vyjadrím opatrný súhlas, nie som pre Vaše podnikanie zaujímavý. Potrebujem prachy, ale chcem mať istotu, že niekto nebude tie prachy so mňa iba cicať!

 43. Petra 9. januára 2011

  Článok je naozaj dobrý, chválim. A možno niečo na takéto skúsim.

 44. dianocka 7. februára 2011

  Je zaujimave citat Vas inzerat pre pracu na doma,ale myslim,ze je to skor odhovaranie ludi na pracu na doma,ako nalakanie ludi,no a nespominate o aku pracu ide a to by chceli vediet asi vsetci co reagovali

 45. Tobi 14. marca 2011

  Myslím, že máš z časti pravdu, ale čo ak človek nemá nič výnimočné. Čo robiť potom? ….a ak nemá ani čas na vzdelanie, lebo potrebuje splácať kade-tade… myslím, že pre takýchto ostáva len manuálna a zle platená práca a nie je to ich chyba

 46. Tomáš 3. apríla 2011

  Chcel som sa spítať či niekto z vás pracuje už s touto spoločnosťou Dakujem

 47. Mato 8. apríla 2011

  Zaujmavy clanok. Zaujal ma.
  Co sa tyka komentarov ludi, ktory hned cakaju ze im vase stranky daju pracu. Nech sa neurazia… prosim vas rozmyslajte.

 48. oravka 30. apríla 2011

  Väčšina týchto komentárov je dôsledok komunizmu (subjektívny názor), kde každý prácu dostal a nemusel pohnúť rozumom… ľudia nedokážu ani pochopiť článok, kde sa jasne hovorí uveď svoje kvality, porozmýšlaj nad tým, uveď presne čo chceš, a nie dajte mi prácu, čakajú na spasenie:)
  Úplne súhlasím s autorom článku.
  Som učiteľka matematiky, bežne využívam aj prácu na doma, teda doučovanie matematiky a štatistiky, či už cez skype alebo email, chat… Prišla som s konkrétnou ponukou a podmienkami a ľudia sa ozvali. Nikdy som nenapísala dajte mi prácu. Ľudia sú tak leniví.

 49. VD 11. mája 2011

  Pan Vesely je podla mojho sudu hlava otvorena. Velmi prijemnym sposobom “hladnych” inspiruje a zaroven vystriha. Som presvedceny, ze jeho sukromne ciele reakciami (aj tie co sa v komentaroch neuvadzaju) na clanok boli splnene a tych, ktorych rozculuje, ze obcas sa perly rozhadzuju “sviniam” tak ponukam ja radu, aby sa sustredili na svoje ciele a nemrhali energiu na zonu mimo svojho vplyvu (domnievam sa, ze poznaju Gaussovu krivku, ktora sa taktiez pouziva na popisanie spolocnosti z pohladu IQ). Pan Vesely vdaka za ostatnym vela stastia….

 50. majka 20. júla 2011

  hladám prácu na doma

 51. hela 6. septembra 2011

  veľmi dobrý článok … a kopec ľudí ktrorí nemajú tušáka o čom to je :-)
  pobavila ma napr. dianôčka .. to bude vysoko inteligentné dievča ..chi,chic,chi …. ja tiež pracujem už 14 rokov doma a viem teda o čom to je … teraz mi bude písať kopec tých čo čakajú bez práce pečené holuby … ( ano za tie roky som si zarobila na dom ,niekoľko aut o akých iní len snívajú , dovoleniek a dobrý život )… bohužiaľ Vám nenapíšem návod ..to je moje tajomstvo o ktoré sa nebudem deliť :-D ďakujem autorovi tohoto článku ..lebo po dobe letného leňošenia potrebujem nakopnúť a začať znova makať … je pravda že je úžasné byť doma, vstávať kedy chcem, robiť kedy chcem .. lenže z toho sa stáva aj nerobiť keď nechcem …. všetkým tým ktorí vedia že bez práce niesu koláče prajem veľa úspechov a prežiť túto hnusnú celosvetovú krízu .. a pre tých ktorí reagujú na tento článok spôsobom to je podvod , dajte mi viac info o tejto práci … odkazujem čakajte a hľadajte ďalej :-) ak vo všetkom budete vidieť len podvod a lamentovať ako je nespravodlivé ked vám niekto všetko nedá pod nos tak vedzte že na ten dom , autá a dovolenky asi ťažko budete mať ..

 52. artija4 6. septembra 2011

  perfektne si to vystihla -hela- len sa snažiť nič iné neostáva, ajkeď ja som na tom podobne prácu hľadám a nieje to jednoduché :-)

 53. Packova 22. októbra 2011

  Pekni den hladam si pracu na dom aak je to mozne lebo nepracujem som na urade prace a chcela by som si nieco privirobit

 54. Kristína 4. novembra 2011

  Dobrý večer.Som mamička na materskej dovolenke a mala by som záujem o prácu na doma.

 55. Maria 5. novembra 2011

  Pekny den .Som bez prace hladam pracu na doma v oblasti šitia som vyučena krajčirka

 56. Mariana 28. novembra 2011

  Som mamicka na matarskej. Som vystudovana Mgr. v odbore Socialna praca. Rada by som zatial nejaku pracu na doma, ktora by nebola obmedzena velmi casovo.

 57. Vlado 16. decembra 2011

  je to vystižné, ale je v tom aj problem. čo s takými ľuďmi ako som ja. som ZŤP postihnutý na nohy, ale s veľkou chuťou pracovať? kde a ako si mám najsť vhodnú prácu, keď hľadaním na počitači nachádzam samé podvodné ponúky? paraďte.

 58. parada 19. decembra 2011

  Pošlite prosím všetci co chcete doma pracovať, 17.50€ na môj účet. Ďakujem za účasť

 59. miroslava 23. januára 2012

  ja by som vám tu knihu v češtine načítala. Pred materskou som pracovala tri roky v ČR a bývam v pohraničí. Škoda , že som nevedela skôr…
  ale inak ten článok je pravda tiež som sa nechala nachytať
  a tiž je pravda že keď človek sa chce venovať svojej záľube ktorou by sa chceli živiť potrebujúpočiatočné investície a tie ja nemám . takže moje sny musím odložiť na neurčito

 60. Miro Vesely 23. januára 2012

  miroslava hej, škoda. ten článok je už staršieho dátumu, medzitým sa už objavili programy, ktoré vedia knihu načítať (voice reader a podobné) stačí ju nafotiť, prehnať cez OCR a už to je. Takže to čo som písal bolo aktuálne dávnejšie, ale ako príklad môže ďalej slúžiť.

 61. VERONIKA 27. januára 2012

  MAM ZAUJEM O PRACU SOM NA MATERSKEJ DOVOLENKE SOM SAMA A POTREBUJEM SI PRIVIROBIT KED BI SA DACO NASLO VELMI PEKNE DAKUJEM

 62. michaela 31. januára 2012

  mala by som zaujem o pracu na doma… bola by som rada ak by ste mi mohli poradit dakujem som absolventka a mam problem si najst serioznu pracu ktora by ma bavila.. bavi ma praca s pc a s internetom dakujem

 63. Dachto 13. marca 2012

  Tak to sa asi poserem od smiechu.

  Ti ludia vobec necitaju clanok? To ked od roku 2009 do 2012 sa stale opakuje ta tupa otazka “poslete mi blizsie info..” alebo “som bez prace dajte daku..”, tak si kladiem otazku, naco tu ti ludia stale chodia ked vobec necitaju clanok?

  Uz vidim ako by sa oni podla clankov tu uvedenych vzdelavali…

  Inak dakujem za tieto clanky otvaraju trochu obzory.

 64. venuska 15. mája 2012

  Dobre som sa pobavila;))))))

 65. Ingulka 17. júla 2012

  Naozaj dobry clanok, pre mna inspirativny. Aspon viem s cim nestracat cas a na co sa zamerat. Prave som pisala tu “hlupu vetu” hladam pracu na doma, ked som sa nahodou dostala k tvojmu clanku. Takze vdaka za usetreny cas :)

 66. miriama 19. novembra 2013

  tiez by som mala zaujem o nieaku pracu som na md.a potrebovala by som si privirobit prosim o aku pracu ide.

 67. Ludmila Pappova 2. marca 2014

  Dobrý večer.Som mamička na materskej dovolenke a mala by som záujem o prácu na doma.SR VYCHOD -Presov

 68. kompotka 4. februára 2015

  :D :D :D

 69. andrea 5. februára 2015

  mam zaujem o pracu z domova

 70. diana 1. marca 2015

  Ľudia spamätajte sa toto nieje ponuka práce ale rady ohľadne jej.

 71. martina simanska 13. marca 2015

  dobri den hladam si pracu na doma som na materskej a chela by som si nieco privirobyt hladam pracu napryklad skladanie pier alebo nieco take ak mozte kontaktujte ma na cislo na kolko som nini casto na tejto stranke cislo je 0911792446 velmi pekne dakujem

 72. BEATA TOTHOVA 9. apríla 2015

  SOM NA MD,HLADAM PRACU NA DOMA,MOZE TO BYT COKOLVEK,DAKUJEM.

 73. Anna 20. apríla 2015

  Dobry den chcela by som pracu na dma,skladanie a lepenie…

 74. Rut 19. augusta 2015

  dobry den chcela by som pracu na doma manualnu pracu skladanie a lepenie dakujem vopred.

 75. Aďo Raček Benček 23. augusta 2015

  do bry ďeň doma chcem mať prácu prezidenta
  ale to len doma doma chcem mať nastarosťi prácu prezidenta lebo som pil prezidensky šampus piatok 14.8.2015

 76. Rut 10. septembra 2015

  dobry den hladam tu lahku pracu na doma som na invalidnom dvochodku za porozumenie dakujem.

 77. katarina 12. januára 2016

  dobrý mala by som zaujem o pracu na doma

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: