Práca cez internet

Dosť častá je už dnes možnosť práce cez internet. Na internete sa už dne s dá pracovať a to rôznymi spôsobmi.

7 spôsobov, ako zarobiť na internete

Internet je sieť, ktorá spája ľudí z celého sveta do nových a nečakaných vzťahov. Pozrime sa na niekoľko tipov na to, ako je možné zarábať na internete.

Začnime tým, že internet je nové prostredie.

 • Ruší geografické rozdelenie planéty a vytvára nové. Jazykové. Ak neviete, napríklad, čínsky tak potom váš internet v tejto reči prakticky neexistuje.
 • Spája ľudí, ktorí by bez neho nemali možnosť spolupracovať. Teleworking, on-line písanie, vysielanie.
 • Umožňuje ponúknuť svoje služby pre celkom iný trh. Môžete zarobiť v krajine, kde ste veľmi lacní a zároveň na naše pomery zarobíte oveľa lepšie.
 • Predaj pre „celú planétu“ umožňuje znížiť ceny až na centy. Pri masovom predaji z toho môžu byť veľké čísla.

Z týchto príkladov sa potom dajú zložiť aj prvé príklady situácií, ako môžete zarábať na internete. Tu je 7 tipov, ako zarobiť na internete:

 1. Ponúknuť prácu, alebo služby nadiaľku.
 2. Predávať tovar formou e-shopu.
 3. Zarábať na fotografiách, alebo kresbách.
 4. Predávať reklamu na internete a zarábať na nej.
 5. Využívať affiliate zárobok.
 6. Investovať.
 7. Vyučovať, napríklad, jazyk.

Tieto príklady si teraz prejdeme podrobnejšie. Vopred však chcem upozorniť, že ak plánujete na internete zarábať, ošetrite si to legislatívne. Väčšina z uvedených príkladov je totiž príjem, ktorý je potrebný zdaniť. Inými slovami povedané, potrebujete mať živnosť, alebo firmu.

Je jasné, že ak za rok náhodou niekde zarobíte trebárs 10 eur, asi nikto vás nepoženie pred súd. Preto štart môžete začať bez nejakej živnosti. Ak by sa neskôr ukázalo, že zarábate, potom už bude potrebné ošetriť si to aj legislatívne.

Zarábať sa teda dá, je tu však ešte druhá bariéra. Na rovinu: málokedy nájdete oblasť, kde by sa dalo rýchlo a bezpracne získať nejaké väčšie majetky. Ak po niečom takom túžite, počítajte skôr so sklamaním. Aj zarábanie cez internet má svoje špecifiká. Kým sa naučíte pravidlá hry, nejaký čas to potrvá. Spravíte chyby. Časť práce bude zbytočná a veľa vecí sa budete musieť naučiť.

Keby to tak robili všetci…

Niektorí ľudia spochybňujú zarábanie na internete. Používajú osvedčený rodičovský nezmysel: keby to robili všetci, kam by to viedlo?“. Tento blud im strčte za klobúk. Nikdy to nebudú robiť všetci. Zarábať na internete peniaze nie je tak jednoduché. Veľké množstvo ľudí chce zarobiť rýchlo a lacno. Ak to nejde, radšej sa na to vykašľú. Neveria si, nechce sa im učiť. Často ani nevedia, že nevedia. Nechajme ich pekne sedieť pred televízorom s pivom v ruke sledovať hokej.

Čo potrebujete aby ste mohli začať?

Pozrime sa aspoň telegraficky na predpoklady, ktoré vám umožnia, alebo uľahčia začiatok. Aj bez nich to je možné, ale bude to problém.

 1. Na prácu cez internet potrebujete v prvom rade istú inteligenciu. Netreba žiadne revolučné čísla, ktoré by omráčili akademikov. Stačí ľahko cez 100. Ak si viete dať dohromady veci a súvislosti, ste na dobrej ceste.
 2. Je potrebná slušná digitálna gramotnosť. Jednoducho musíte byť zorientovaní. Musíte vedieť, ako veci fungujú, ako sa ovládajú. To potom môže vaša inteligencia využiť ako materiál pre kombinácie.
 3. Potrebujete vedieť, na čo máte talent. No talent sám nestačí. To, na čom chcete cez internet zarábať peniaze musíte ovládať veľmi dobre. V ideálnom prípade by ste v tom mali vynikať. To však nestačí. Musí to zároveň byť niečo, čo vás aj baví robiť. Nie je dobré zarábať na niečom len pre prachy. To vás dlho baviť nebude. No a do tretice to musí byť aj niečo o čo má dosť veľa ľudí až taký záujem, že vám za to budú ochotní zaplatiť.
 4. Potrebujete aspoň trocha sebaistoty. Nízke sebavedomie je problém. Musíte si veriť, inak sa nepohnete z miesta a nezačnete.

Z týchto komponentov sa môže skladať vaše podnikanie. Dva príklady:

 • Správny príklad: ste výborný grafik. Rozhodnete sa, že budete maľovať obrázky s motívom finančnej krízy. Baví vás to a kreslíte dobre. Taký zámer má nádej na úspech. Vo svete je veľa časopisov či redakcií, ktoré po dobrej ilustrácii radi chňapnú. Inými slovami robíte produkt o ktorý je záujem. Veľmi pravdepodobne ho zmeníte na peniaze.
 • Príklad chybnej stratégie: Venujete sa nejakej málo známej oblasti. Trebárs píšete básne o kvetinách. Vzhľadom na to, že ste skôr priemerný básnik, nebude o vaše texty veľký záujem ani v prípade, že ich dáte svetu zadarmo. Finančný úspech je pri malom publiku vždy otázny. No ak vám publikum nechce platiť a ešte je aj malé, tak to je recept na lektvar zvaný neúspech.

Ostatne tento princíp platí všeobecne, netýka sa len snahy zarobiť na internete. Základom je venovať sa oblasti, ktorá je schopná zarobiť.

Príklad chybnej stratégie: Keď som začínal so živnosťou, ponúkal som aj službu retušovania starých rodinných fotografií. Baví ma retuš, najmä ak z úplne zničenej fotografie vznikne nakoniec celkom vydarený obrázok. Predstavoval som si, akú radosť tým spravím ľuďom. Službu som veľmi rýchlo zrušil. Nebol veľký záujem, už to ma mohlo varovať. Čo horšie, záujem mali skôr seniori. Ich predstava o cene bola nereálna. Už cena za výrobu fotografie v laboratóriu (rádovo v desiatkach centov) bola vysoká. Akokoľvek by ma taká práca bavila, nezarobil by som na tom.

Takže tento princíp si dobre zapamätajte. Predtým, než začnete o práci na internete uvažovať, musíte splniť tri podmienky:

 1. Musíte to vedieť robiť a to priemerne, alebo radšej lepšie. V ideálnom prípade by ste mali byť najlepší, ale to nie je vždy ľahké splniť.
 2. Musí vás baviť to, čo robíte. Inak vás to bude ťahať smerom ku flákaniu a prokrastinácii.
 3. Musí to byť oblasť kde sú peniaze. To znamená venujte sa oblasti kde sú ľudia ochotní zaplatiť vám aspoň toľko, aby ste prežili a nemuseli robiť nič iné.

Teraz sa teda pozrime na niektoré bežné spôsoby ako si môžete privyrobiť, alebo pri troche šikovnosti a šťastia aj zarábať.

Ponúknuť prácu, alebo služby nadiaľku

Najmä ak ovládate angličtinu, môžete svoje služby ponúknuť zahraničnému trhu. Ak si nájdete klienta z USA, alebo Anglicka, obaja budete spokojní. Vy budete z jeho pohľadu pracovať takmer zadarmo a on z vášho pohľadu bude platiť kráľovsky. Súvisí to s nastavením. Bežná hodinová mzda u nás je iná, než v zahraničí.

Najjednoduchšie je začať tým, že svoje služby ponúknete na niektorom zo serverov pre mikropráce. Napríklad fiverr.com, alebo gigzon.com. Neskôr môžete skúsiť elance.com a desiatky podobných serverov. Zárobok na týchto službách je možný, ale nenechajte sa odradiť počiatočným neúspechom. Je tam veľa takých, čo chcú začať, takže máte tvrdú konkurenciu. Najskôr si prečítajte návody a odporúčania.

Platí to ostatne o všetkom. Potrebujete byť kompetentní, ak niečo chcete robiť.

 • Ak neviete ako na to, tak aj na tak jednoduchej veci, ako nákup tovaru na eBay sa dá skaziť. Ak neviete ako na to, zaplatíte nezmyselne veľa .
 • Zbehlí špecialisti sú schopní na ebay draho predať nejakú službu. Tú si obratom dajú od niekoho vyrobiť cez Fiverr za 5 dolárov a rozdiel si ponechajú.

Preto je dobré predtým, než na internete začnete zarábať, najskôr trocha sledovať čo je možné a ako sa to robí. Viem, zdá sa, že stačí na Fiverr dať ponuku. Ale v praxi po nej nebrechne ani pes. Potrebujete aspoň základy marketingu, aby ste vedeli, ako na to.

Predávať tovar formou e-shopu

Ďalšia možnosť je otvoriť si predajňu. Ideálne je predávať vlastný tovar. Ak niečo viete vyrobiť, je dobré to predávať. Maximalizuje vám to zárobok.

Na druhej strane eshop je dosť pracná záležitosť. Vyzerá to ľahko, posielať balíky. V praxi sa ale na to nabaľuje veľa problémov, ktoré nevidíte, kým nezačnete. Navyše v mnohých segmentoch je obrovská konkurencia. To ceny tlačí až na dno. Najmä zľavové portály a vyhľadávače tovaru sú problém. Vo vašom eshope zákazník môže dostať chuť kupovať, ale potom kúpi v najlacnejšom.

Neodporúčam ísť na trh, kde je cenová vojna. Zárobky sú malé, práce veľa. Určite to nie je nič pre človeka, ktorý s podnikaním len začína a nemá veľa skúseností. Takí bývajú prevalcovaní. Ak to skúsite, aspoň do toho nenalejte veľa peňazí.

Zarábať na fotografiách, alebo kresbách

Ďalšia možnosť je predávať vlastnú tvorbu. Fotografie, kresby, hudbu, videozáznamy, 3D objekty… To všetko sa dnes dá ponúkať pomocou rôznych serverov. Napríklad Dreamstime, Shutterstock, Fotolia, iStockphoto, Depositphotos a mnoho iných. Tip: ak vás baví filmovanie, pozrite si článok ako strihať video.

Aj tu treba počítať s tým, že v poslednom čase je v tomto segmente preplnené. Keď som tento tip písal vo svojej knihe Ako dosiahnuť úspech, bolo veľmi jednoduché rýchlo sa umiestniť na dobrých pozíciách a zarábať veľmi pekné peniaze. Aj slabšie fotografie boli cenné. No už dávno nie je rok 2008. Do fotobánk dnes prispievajú tímy. Fotograf sa spojí s pár ľuďmi, ktorí robia hercov a tí potom vytvárajú prvotriedne zábery v rôznych témach. Viem, je to tvrdé klišé, ale predáva sa to.

Preto dnes neuspejete, ak tam chcete posielať nejaké banality, ako západ slnka. Ani v prípade, že fotíte nejakým, hoc aj veľmi kvalitným, kompaktom.

Naproti tomu ostatné segmenty tvorivej činnosti sú obsadené o niečo menej. Preto môžete zarábať peniaze ak tvoríte grafiku, alebo pekné videoznelky. Ľudia stále potrebujú takéto mikropráce.

Princíp tohto biznisu je veľmi jednoduchý. Nafotíte bežný obrázok. V bežných novinách by vám za obrázok dali trebárs 15 eur. Ale to sa nestane, nie ste fotograf a nefotíte až tak skvele. No ak ten obrázok ponúknete fotobanke, tá ho ukáže miliónom záujemcov. Najlacnejšia verzia takej kúpy môže stáť pár centov. Ak niekto chce váš obrázok na web, kúpi si ho za bagateľ. Bagateľ aj dostanete. Lenže ak si ten obrázok za bagateľ kúpi 10 až 20 ľudí, už ste na cene, akú by ste dostali v redakcii.

V ďalšej fáze sa obrázok, ktorý už kúpilo pár ľudí, dostáva do vyššej cenovej hladiny. Tým, že ste vo vyššej cene vám to dáva aj istú kredibilitu… Inými slovami, ak vo fotobanke máte pár sto slušných obrázkov, môže vám to zarábať peniaze, ktoré na príjme pocítite. Ak sú ich tisícky, je možné, že vám to už vytvorí normálny zdroj príjmu.

Predávať reklamu na internete a zarábať na nej

Ďalšia klasika je reklama. Môžete tvoriť webové stránky. Ak budú úspešné, oplatí sa na ne umiestniť reklamy. Tie vám potom môžu zarábať.

V praxi to je veľmi jednoduché, ak viete písať a baví vás to. Žiaľ výška zárobkov už bude trocha tvrdší oriešok.

 • Sú témy, kde zárobok je reálny a tučný. Veľmi často však ide o ťažkú tému, ktorú nie je ľahké spracovať. Ako rastie náročnosť prípravy webu, tak potom klesá aj zárobok. Ak totiž musíte zaplatiť autorovi textu, to sa musí zo zisku odrátať.
 • Iné témy zas produkujú len malé zárobky. Spravidla sa robia ľahko. Napríklad poézia, beletria, bežné osobné témy.

Preto ak plánujete takúto prácu, vyberte si vhodnú oblasť.

 1. Mali by ste o tom vedieť, aby ste písali sami. Je to lacnejšie ako platiť autorov.
 2. Musí vás to aj trocha baviť, inak sa nedonútite k písaniu.
 3. Mala by to byť hľadaná téma. Aby to ľudí bavilo. Slabá návštevnosť takmer vždy znamená aj slabý zárobok.
 4. Mala by to byť lukratívna téma. Musia sa v nej točiť reklamné peniaze inzerentov.

Potom ešte drobnosť: počítajte radšej s tým, že na nejaké zárobky si siahnete až s pomerne značným oneskorením. Kým začínate, zvyčajne máte malú návštevnosť. Ak napíšete denne jeden článok, za rok ich môžete mať na webe nejakých 300. To sa zvyčajne dá po pár rokoch premeniť na pár desiatok až stoviek eur ročne. Nič moc, väčšinou. Preto som na začiatku vravel, že vás to musí aj baviť.

Poznámka: tu hovorím o slovenskom trhu. Ak by sme písali o článkoch v angličtine, alebo v nemčine, tak to je iná situácia. Tam sú zárobky lepšie.

Využívať affiliate zárobok

Ďalšia oblasť je affiliate biznis. V zahraničí skvelá vec. Na Slovensku trocha problém. Sme príliš malý trh. Zárobky sú, ale nemusia byť tak uspokojivé, ako by sme potrebovali.

Ide o to, že na webe popíšete nejaký produkt. Ak svojich návštevníkov presvedčíte aby klikli a kúpili, predajca vám dá určitú províziu. Nebývajú to veľké čísla. Napríklad ak robíte reklamu knihám, môžete tak získať zhruba 5% z ceny. Napríklad ak predajca predá knihy za 100 eur, na vaše konto poputuje 5 eur. Nie je to veľa, ale ako príklad to stačí.

Rôzne firmy ponúkajú rôzne vysoké provízie. Preto je dobré zorientovať sa v ponuke a veľa skúšať.

Aj tu platí, ak môžete pracovať so zahraničnými webmi, provízie budú lepšie. Žiaľ aj konkurencia je tvrdšia.

Z praxe môžem povedať, že veľa affiliate programov u nás sa zvyčajne neoplatí. Dôvody sú rôzne. Ak máte stránku, môžete na nej vytvoriť nejaké okienko, v ktorom môžete umiestniť reklamu. Potom môžete skúmať, aký vám to prinesie zárobok. Zistíte, napríklad, že reklama na určitom mieste vám zarobí napríklad 10 eur mesačne. Ak na rovnaké miesto umiestnite affiliate reklamu, zarobí jedno euro, alebo nič. Záver je jednoduchý – neoplatí sa.

Ide o to, že mnoho firiem ide s cenami takmer na dno. Potom aj provízie pre affiliate partnerov sú nízke. A teda aj zárobok. Lenže ak sa pozriete na svoju stránku, tak vidíte, že ich pozícia tam je. Inými slovami affiliate je jedna z najlacnejších reklám, aké existujú. Preto sa na bežnom webe nevyplatí.

Ak chcete ísť do tohto biznisu, musíte vytvárať celkom iný druh webov. Taký kde priamo píšete o produktoch, ktoré plánujete predať. Najúčinnejšie je, ak predávate trebárs knihy, písať o knihách recenzie. To predá viac kníh, ako affiliate reklama na bežnom webe.

Investovať

Ďalší spôsob, ako sa dajú zarobiť (ale aj prerobiť) peniaze na internete je investovať. Online prostredie na to je pripravené. S touto oblasťou skúsenosti nemám, preto vám ani nebudem dávať rozumy. Čokoľvek by som napísal, bolo by neoverené.

Každopádne, internet je ideálne prostredie nielen na získavanie informácií, ale aj na okamžité reagovanie.

Vyučovať, napríklad, jazyk

Iným príkladom je ponúknuť službu online. Pomocou Skype, či inej technplógie môžete pomôcť s doučovaním, vyučovaním, koučingom. Ak máte ľuďom čo ponúknuť, môžete to skúsiť.

Okrem riešenia osobnej konzultácie formou zákazky môžete neskôr vytvoriť aj program, alebo kurz. Najmä ak už máte nejaké skúsenosti, môžete svoje lekcie nahrať na video a predávať. To už však patrí do predaja služieb.

U nás tento druh podnikania poznáme aj pod pojmom infomarketing a dosť úspešne ho tu už znechutilo dosť veľa babrákov. Podľa jednej mustry ponúkli svoje infoprodukty vyberane mizernej kvality. Preto dnes, keď vidíme podobnú schému, menej ochotne to skúšame. Keby šlo o menej rýchlokvasené zlátaniny, človek by platil ochotnejšie.

Syntéza, recyklácia

Nakoniec ešte môžete zarobiť peniaze inde ako na internete a to aj v prípade, že ste na internete možno začali. Napríklad ak píšete blog, vycvičíte sa. Neskôr si môžete dovoliť vydať knihu. Internet vám tu mohol poslúžiť nielen ako „školiace pracovisko“, ale aj ako marketingový kanál. Ak máte navštevovaný blog, dosť ľudí vás pozná. To je pri predaji knihy veľmi výhodné. Ľudia kúpia radšej knihu od autora, ktorý im je nejako známy.

Referencia a overenie

Nuž a nakoniec – môže sa stať, že vám to s tým zarábaním veľmi nepôjde. Stane sa. Možno máte výborné články, alebo skvelé fotky, ale neviete ako ich predať.

Môžete ich použiť ako ukážky svojej práce a pomocou siete LinkedIn sa začať uchádzať o prácu. Človek s výsledkami je vždy veľmi zaujímavý. Možno ste tvorivý typ, ktorý vie skvelo produkovať, ale proste sa nevie predať. Potom je výhodnejšia pozícia ako podnikanie.

Práve internet vám aj tu môže pomôcť.

Ďalšie tipy ako na zárobok prostredníctvom internetu

Klasickým príkladom môže byť práca cez firemnú sieť. Pripojíte sa ku serveru zamestnávateľa a máte prístup k dátam, s ktorými môžete pracovať. V skutočnosti robíte rovnako, ako keby ste sedeli v kancelárii a boli pripojení k sieti. Internet tu teda slúži len ako sieťový kábel ku vášmu počítaču.

No pod pojmom práca cez internet sa dá rozumieť aj široká škála pracovných príležitostí – napríklad internetový obchod, alebo internetový časopis. To všetko sú oblasti, kde internet sprostredkováva kontakt vás priamo s vašim zákazníkom. Výhodou takejto práce – predaja – je hlavne jej nezávislosť na priestore. Mnoho ľudí si zriadi internetový obchod. Investícia nie je vysoká. Je to pritom práca zaujímavá – ak sa vydarí. No a ak sa nevydarí, tak straty nie sú tak veľké, aby človek skrachoval a išiel sa obesiť.

Tip: pozrite si článok koľko stojí písanie. Ak sa chcete živiť copywritingom, tu sú moje skúsenosti ako to funguje.

Ďalším, veľmi zaujímavým faktom je, že práca cez internet umožňuje priestorovú nezávislosť. So svojím klientom sa nemusíte nikdy v živote stretnúť a pritom pre neho môžete robiť celé roky. To je výhodné pre obe strany – vy sa nachádzate v “hladovej doline”, váš klient môže byť trebárs ropný šejk. On dostane lacnú pracovnú silu. Vy vynikajúceho klienta, ktorý vám dá prácu, často za lepšiu cenu, ako keby ste sa šli postaviť niekam na úrad práce…

Samozrejme, ak sa dá, nabádam vás skôr k podnikaniu, ako ku závislej práci. Ono to je prepojené. Ak chcete dobre zarábať, malo by medzi peniazmi a vami stáť čo najmenej sprostredkovateľov… Navyše ak chcete pracovať cez internet, asi už tušíte, že to bude znamenať od vás určitú disciplínu. Práca cez internet totiž neznamená, že sa môžete flákať – nikto predsa nekontroluje čo práve robíte. Naopak! Neraz to je práca oveľa ťažšia, ako sedieť niekde od ôsmej do štvrtej. Ak chcete mať výsledky, musíte si dokázať sadnúť a začať robiť, to čo treba.

A hlavne ak začnete pracovať cez internet, často ani nebudete vidieť výsledky. Môžete celé týždne pracovať na nejakom projekte a neviete, či sa to celé podarí, či vám zarobí. V tom má podnikanie nevýhody. Nič nie je isté. No ak uspejete, výsledok býva príjemný. Pocit zadosťučinenia je príjemný. Ak máte prácu hotovú a ona vám začne zarábať, potom ste so sebou spokojní.

Takže práca na internete je v súčasnosti celkom bežná a reálna šanca nielen pre podnikateľov, ale aj pre zamestnancov. Umožňuje široké spektrum rôznych zamestnaní. Nebojte sa jej. Buďte medzi tými, ktorí s týmto druhom práce začínajú. Získate solídny náskok. Za pár rokov sa práca cez internet stane celkom bežným spôsobom obživy. Bude väčšia konkurencia. V nej vám skúsenosti dajú náskok, ktorý novoprišelci mať nebudú. Kým iní stoja v rade pred úradom práce, vy sa už učte pracovať cez internet. O pár rokov prídu na internet aj tí ľudia zo šóry z pred úradu práce. Ktovie? Možno im vy dáte prácu. A ešte nedávno ste s nimi stáli v jednej rade.

Komentáre k článku: Práca cez internet

 1. Adrian 1. februára 2009

  No cel bi som pracovat cez net….. ak mozem… mam 17

 2. Miro 1. februára 2009

  Podľa gramatiky by som odporúčal orientovať sa na profesie ako kopáč, pomocný nosič a podobné.

 3. Squall 9. februára 2009

  taktiez by som to chcel skusit…vzdy som bol zvedavy ako taka praca cez net funguje….moj vek 22

 4. lukas 19. februára 2009

  no aj mňa by to zaujímalo, …mám 17 rokov

 5. milosko 3. marca 2009

  zdravimmVas,mohol by som dostat blizsie informacie tykajuce sa praci cez net……….
  mam 31 rokov

 6. Miro 8. marca 2009

  milosko toto je článok o práci cez internet, nie inzerát.

 7. bonus 4. apríla 2009

  …neuveritelne ako niektori ludia dokazu napisat info. na celu stranku tak ze, sa clovek nakoniec nic nedozvie…

 8. Psycha 22. apríla 2009

  :D bonus… nato, aby si z článku niečo pochopil, treba používať aj to, čo nosíš v hlave..rozumček..
  ako spomínal Miro.. nie je to inzerát.. čo si sa chcel viac dozvedieť.. ?
  Podľa mňa je to v pohode spracované.. a celá táto webová stránka je super…

 9. santal 27. júna 2009

  aka je to vlastne praca na doma co by som konkretne robila na nete?

 10. Miro 28. júna 2009

  santal podľa to čo by so chcela. v tom je práve krása práce cez internet – si svojím pánom. je však isté, že ak sama nevieš čo by si chcela robiť, nemáš asi šancu spraviť čokoľvek. pokiaľ len pasívne čakáš na pokyny, nie je práca cez internet pre teba vôbec vhodná. niekto ťa obabre.

 11. Petronela 24. júla 2009

  Poradte ako pre niekoho písať cez internet… Na peniazoch až tak nezáleží, len neviem čo s časom….

 12. Miro 24. júla 2009

  Petronela ak sa nudíte, píšte pre niektorý blog. Ak viete písať o konkrétnych veciach, oslovte weby ktoré píšu o danej téme.

 13. 17adko 21. októbra 2009

  chcem sa opyta o aku pau sa jedna?ja s skusil nieco najst no bol to pdvod alebo sa nikto neozval alebo pytali poplatok ak tofungue poslte mi nejake info

 14. BrAnO333 27. októbra 2009

  Taktiež som hladal prácu cez I-net ale všade že si musím na začiatok niečo kúpiť a pod. To mam v ……

  Niečo takéto by som vyskúšal…

  Môj vek : 17

 15. airam 13. novembra 2009

  Mam zaujem o pracu cez net.
  Dakujem.

 16. Karol 17. novembra 2009

  Boze moj… Citam tie reakcie a nestacim sa cudovat. Co sa uz k tomuto da dodat? A potom sa ludia cuduju, ze ich nikto nechce zamestnat :)

 17. Andrej 3. decembra 2009

  Veľmi pekný článok. Už dlho rozmýšľam nad tým, že by som to skúsil. No Váš článok mi pomohol k rozhodnutiu.

  Len tak ďalej !

  Ďakujem

  Andrej

 18. Olaf 29. januára 2010

  Vidím, že Miro tu vie ,,skvelo,, poradiť. Ani absolvent VŠ by nepochopil rozpis podobných ponúk ako je táto. Ale všetko má spoločný cieľ. Oklamať ľudí a nabaliť sa.Cez internet ešte nikto nezbohatol, jedine tí, ktorí vymyslia podobnú stránku a nabaľujú sa na hlúposti iných. Hanba Vám

 19. Daniel 15. februára 2010

  No tak ja by som to rád skúsil tiež, len či to neni cele len o tom že sa iný ludia nabalia a ten kto chce vyskušat zostane bez eur no neviem ak to je seriozna ponuk ze sa na tom da aj zarobit tak preco nie pre ludi s ťažkym postihnutim by to bola práca ako stvorená.

 20. Miro 15. februára 2010

  Daniel neskúmaj či sa iní nabalia. rieš seba. ak môžeš na niečom zarobiť a je to pre teba výhodné, tak je možné že popri tom dopomôžeš k zisku aj iných. to je bežné. hlavne nenaletieť podvodníkom. niektoré ponuky práce cez internet sú jasný podvod na prvý pohľad. jednoducho človek musí sám vedieť čo chce ponúknuť a komu. práca cez internet môže byť rôzna, najlepšie ak si to človek najskôr premyslí. internet je len komunikačný kanál. inak práca zostáva rovnaká. akurát môj zamestnávateľ môže byť na opačnom konci planéty a ja v posteli. to je výhoda práce cez internet. ale aj nevýhoda – konkurencia. no a pokiaľ ide o túto stránku tak tu nič neponúkam, píšem o práci cez internet že je to možné živiť sa tým.

 21. roman 20. februára 2010

  Miro, vies preco asi ti tu ludia vypisuju blbiny typu “aj ja chcem pracu na doma, ozvite sa mi” ? neviem ci nepovazuju reklamy googlu za sucast tejto stranky. Kliknu, pozru obsah stranky kde ich presmerovalo, tam ale nemozu prispiet, vratia sa sem a napisu koment sem, lebo si myslia ze tieto stranky su ta ista “firma” .

  tak to moze byt u jedincov pre ktorych je internet spanielska dedina, a su na nom uchytkom raz do mesiaca u nejakeho znameho.
  ine vysvetlenie nemam, nechce sa mi verit ze by boli ludia az tak blbi ! :)

  Tusim preto su tu aj prispevky od Olafa a Daniela :)

 22. Miro 21. februára 2010

  roman nevylučujem aj takú možnosť, ale už dávno pozorujem, že ľudia než aby čítali, pozrú si názov a hneď sa pýtajú. Nemyslím, že sú blbí, ale len povrchní a rozptýlení. To je niekedy ešte horšie.

 23. Domi 30. decembra 2010

  Dobrý deň,
  prosím ak má niekto nejaké bližšie informácie ohladom práce cez internet budem vďačná za opätovný e-mail :-) vďaka…
  Pekný večer

 24. veronika 5. januára 2011

  mám skvelú prácu cez internet,nemusím nikam chodiť školenie je on-line som veľmi spokojná

 25. jirka 22. januára 2011

  Potrebovala by som vedieť ,ako by ma platil ten čo pre neho pracujem keď on pracuje v Čechách a já doma tj na slovensku.Musím si založiť živnosť v Čechách,keď tam ani nepôjdem lebo sa pripajám cez server na materský pc v Čechách. Stačí mi slovenská živnosť a môžem poslať faktúru do ČR?Mám taku možnosť a neviem ako ju zlegalizovať aby ma vyplacal legálne ,lebo zamestnat je nerozumne lebo som tu a zdravotnu potrebujem tu.Kto vie nech mi poradí .Ďakujem

 26. Miro Veselý 22. januára 2011

  jirka ako slovenský živnostník aj firma môžete poslať faktúru komukoľvek. ak je to krajina z EÚ, musíte sa registrovať ako plátca DPH, to je taký špeciálny režim. Tu je viac http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/brozury_a_letaky/data/refnepl_122009.pdf

 27. jirka 24. januára 2011

  Mirko,ďakujem veľmi krásne,moc mi to pomohlo -ješte aj 5 kilo dolu a budem úplne spokojná.

 28. Anka 5. marca 2011

  Veronika,zaujímalo by ma o akú prácu ide.Ďakujem za odpoveď

 29. Miriam76 7. júna 2011

  Hľadám nejakú osvedčenú prácu cez internet. Budem rada ak mi posuniete ponuky .Ďakujem

 30. Veronika H. 16. októbra 2011

  Veronika tiež by ma zaujímalo ako treba začať, potom už snáť budeme vedieť ako dalej no len začať, je najťažšie a neviem kde je ten štart . Ako si išla na to ty ?

 31. joyrony 5. novembra 2011

  mam zaujem o pracu cez net o aku pracu sa jedna ?

 32. simba 12. apríla 2012

  mám zaujem o pracu cez net mám tiež 17

 33. Jano 24. mája 2012

  Dobre citanie o praci na nete a tiez by som mal zaujem o pracu na nete.

 34. jedenTT 27. mája 2012

  Po dlhšej dobe som sem rád znovu nahliadol.
  V povedomí ľudí bude asi stále rezonovať nedôvera voči rôznym ponukám, ktoré neustále zaplavujú web priestor s prísľubmi bleskových nadštandardných finančných príjmov. Tiež ma mnohé iritujú. Lenže tento mesiac som sa oboznámil s naozaj až neuveriteľne jednoduchou a na vyše aj s časovo naozaj nenáročnou činnosťou ak sa tu dá vôbec hovoriť o časovej náročnosti pri ktorej je možné skutočne vo veľmi krátkej dobe zarobiť-rozbehnúť veľmi zaujímavý pre bežného človeka neuveriteľný pasívny príjem vzhľadom k tomuto požadovanej činnosti. Ba dokonca ide o serióznu činnosť. Zvládne ju naozaj každý, kto dokáže z času na čas na chvíľku udržať okrem moču aj počítačovú myš a napísať pár riadkov na webe :-) A popravde ani to by nebolo nutné. Dá sa to v naozaj skromných podmienkach zvládnuť i bez vlastného trvalého pripojenia na internet. Nieje to nič samoúčelné a v podstate môžem povedať, že je to ozaj vhodné a určite zaujímavé pre každého dospelého človeka či už býva v SK, alebo v CZ. No, ale aj tak narážam na bariéru ako sa “prebiť” a nestrácať sa medzi ostatnými inzerátmi a dostať sa pri inzerovaní nad neprehľadný balast nachádzajúci sa na inete skoro na každom kroku. Tento môj príspevok je vlastne zároveň aj otázkou na admina, či a akým spôsobom by som mohol minimálne aspoň tu na diskusii uviesť link, alebo zmienku o čo sa vlastne jedná, pretože považujem tento site za nanajvýš seriózny a to o čom tu píšem taktiež.

 35. Miro Veselý 28. mája 2012

  jedenTT jasné že podobné nadšené výkriky mažem, vždy ide o ponuky z rôznych dôvodov problémové. Inak by sa to tu zmenilo na raj nadháňačov rôznych MLM systémov.

 36. jedenTT 28. mája 2012

  …..hmm, neviem či to je vecou prehliadača, alebo to súvisí so serverom.
  Teraz tu svoj príspevok 28. 05. 2012, 11:36 vidím. Mám spustený prehliadač Chrome ale v Mozilla FF aj po refresh-och vidím iba Váš 28. 05. 2012, 05:57 ako posledný…..

 37. Miro Veselý 28. mája 2012

  jedenTT neviem presne o ktorom príspevku hovoríte. niektoré sa označujú ako spam, ak obsahujú adresy, kontakty, produkty. ale výpis príspevkov nie je závislý na prehliadači.

 38. Gabika 2. júna 2012

  Ja by som tiež mala záujem o prácu cez net, ale neviem či to nieje nejaká novodobá pyramídová hra. Môže mi to niekto bližšie vysvetliť?
  Ďakujem

 39. sergej 3. júna 2012

  Gabika, konkretne o ktoru pracu cez internet by si mala zaujem ?? Potom ti aj mozno niekto poradi ak je tu niekto taky co prave v tej alebo podobnej oblasti robi.

  Inac je tvoja otazka asi nieco ako, porovnanie, priklad – na VSEOBECNOM fore o vsetkych moznych autach, servisoch, poruchach … by si sa spytala “aj ja mam zaujem o auto, vysvetlite” :D

  PS: citala si vobec clanok pod ktorym reagujes ?

 40. Kristián Cigánik 27. augusta 2012

  dobry den akos a da robit ako zacnem z tym

 41. Mr X 20. septembra 2012

  No ak si dievca a mas webkameru tak praca cez internet sa da zohnat velmi rychlo ;-)

 42. Miroslava 22. mája 2014

  Dobrý den tiež by som mala záujem o túto prácu.mam 25

 43. miro 2. júla 2014

  mam 21 a tiez bi som chcel pracovat cez net

 44. silvia 7. februára 2015

  mám 32 rokov,pracovala som už všade možne,ale je to na nič..buď som musela bojovať o každú korunu,alebo euro,ktoré už som si zarobila,alebo práca bola ohodnotená,aspoň podla mňa,podpriemerne…prestalo ma to baviť,tak teraz chodím upratovať kancelárie za cca 350 €,čisté a z toho mi vyše 200 € berù velaváženy a spravodlivý exekútori…zbytočne budem pracovať viac hodín,lebo priamo úmerne ku tomu kolko zarobím,mi strhnú…a za niečo ,čo podla mňa ani nedlhujem…no oni majú vždy pravdu a ja som iba povinná platiť.pôžičku mi nikde nechcú dať,lebo som iba na dohodu…neviem čo mám robiť a ako získať peniaze,na vyplatenie tých “dlhov” a začať konečne normálne žiť..

 45. Evka 2. októbra 2016

  Mam zaujem pracovat cez net moj vek je 26 a mam problem speniazmi pomozte mi dakujem vam

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: