4 spôsoby, ako zarobiť peniaze na internete

Na internete môžete zarobiť peniaze mnohými spôsobmi. Pre to, aby ste ale mohli zarobiť, musíte najskôr niečo spraviť, alebo dať. Je to síce samozrejmosť, ak to takto napíšem, ale veľa ľudí si zarábanie predstavuje zle. Najmä zamestnanci majú často skreslenú predstavu o tom, čo znamená podnikanie. Potom sa z toho rodia rôzne chybné nápady a čo je horšie, často títo ľudia aj naletia podvodníkom.

Práca na internete predpokladá, že vy niekomu niečo dáte / spravíte / predáte / pomôžete. On vám za to pošle peniaze a to je princíp ako zarobiť peniaze. To znamená, že vy musíte mať niečo o čo je záujem a musíte mať schopnosť to niečo aj ponúknuť. To je nepríjemná správa pre tých, ktorí potrebujú zarobiť peniaze preto, že ich majú málo. Musíte totiž vedieť niečo užitočné. Väčšinou je to tak, že ak niekto vie robiť niečo zaujímavé, tak na tom zarába peniaze. Výsledok – nehľadá spôsob, ako zarobiť…

Preto tento článok príde vhod asi skôr tým, ktorí už niečo vedia. Základným predpokladom je angličtina. S pomocou Google Translate sa však dá dohodnúť aj pri slabšej znalosti.

Amazon’s Mechanical Turk

Na tomto serveri môžete ponúknuť svoje služby, alebo si nájdete prácu medzi ponúkanými. Je to možnosť s nečakane širokými možnosťami. Nie je to asi príležitosť, kde sa dá zarobiť na jachtu. Atraktívnym momentom však je, že množstvo požadovaných úloh je mimoriadne jednoduchých a krátkych. Zaberú trebárs pár minút. Napríklad majiteľ webu potrebuje rýchly názor väčšieho počtu ľudí. Môžete tak zarobiť peniaze síce v malom, ale aj za málo práce a času. Dôležité je, že nehovoríme o podvodnej ponuke, ale o serióznej možnosti zárobku.

Pokiaľ sa v niečom vyznáte, môžete okúsiť server

Elance

Na tomto mieste (a mnohých iných) sa zhromažďujú záujemci o poskytnutie služieb. Ak viete poskytnúť poradenstvo, marketingové či dizajnové služby, skúste to. Pokiaľ máte dobré ukážky z práce, môžete reálne získať dobrého klienta.

Súťažia tu medzi sebou špecialisti z celého sveta a tak vám môže robiť konkurenciu naozaj ktokoľvek. To je nepríjemné, ak so predstavíte, že v iných končinách sú pre nás malé peniaze celým majetkom. Výhodou ale je, že zákazník je zvyknutý, že na tomto mieste pre neho robí niekto z opačného konca planéty. A znova. Ak zarobíte peniaze, bude to seriózna príležitosť, nie je to podvod.

Pozrite si tieto dva servery, možno vám pomôžu zarobiť peniaze.

Fiverr.com

Pokiaľ sa v angličtine nevyznáte, môžete skúsiť web jaspravim.sk je to slovenská verzia známeho webu fiverr.com a tak tieto dva servery kde môžete zarobiť peniaze spojím do tretieho tipu. Viete niečo, čo by niekomu mohlo pomôcť, pobaviť, alebo potešiť ho? Ponúknite to. Na serveri fiverr.com som už neraz kupoval služby. Za 5 dolárov sa tu dá kúpiť všeličo, napríklad návrh dizajnu na obálku knihy, návrh elegantného podpisu , loga… Možno si poviete, že to je málo. Ak sa ale na vec pozriete lepšie tak to pre vás nemusí byť len spôsob ako zarobiť peniaze, ale spôsob, ako si bleskovo zvýšite kvalifikáciu, prax a portfólio.

Slovenská mutácia vám ponúka kaleidoskop ponúk, čo pre vás ľudia radi spravia. Môžete sa skúšobne zapojiť aj do tejto komunity. Žiaľ, Slovensko je malé a trh tomu zodpovedá. Môže sa stať, že ponúknete aj veľmi atraktívnu službu a nemusíte na nej zarobiť veľa peňazí jednoducho preto, že sme malá krajina. Môže sa stať, že sa vám nikto neozve. V zahraničí máte na zárobok jednoducho väčšiu šancu.