Šaty na pracovný pohovor – páni

V poslednom čase sa objavujú firmy, v ktorých sa prejavuje trend ležérnosti a uvoľnenosti aj čo sa týka oblečenia.

Firemná kultúra sa snaží priblížiť domácemu prostrediu a to má vytvárať väčšie pohodlie pre zamestnancov a tým ich motivovať k lepším pracovným výkonom. Pokiaľ máme informácie „z prvej ruky“ o tom, že firma, do ktorej sa chystáme na pohovor patrí práve do tejto skupiny, môžeme si dovoliť oblečenie typu „business casual“. To znamená, že nemusíme zvoliť oblek, ale namiesto neho si oblečieme slušné tmavé nohavice a košeľu bez kravaty. Topánky by v tomto prípade mali byť moderné – farebne ladiace so zvyškom odevu.

Vyššie opísaný prípad firemnej kultúry je však stále veľmi málo rozšírený a ojedinelý. Lepšie je preto voliť seriózny oblek typu business dress code.

Je lepšie staviť na istotu a zvoliť kvalitný oblek, košeľu s dlhým rukávom a kravatu. Topánky by mali byť tmavšie ako nohavice a hlavne poriadne vyčistené. Nesmieme zabudnúť ani na kvalitnú osobnú hygienu.

V rámci doplnkov sú dovolené len hodinky – aj tie ale musia byť elegantné a kvalitné, hodiace sa k oblečeniu.

Prípadné dokumenty si zoberte do elegantnej tašky na dokumenty, prípadne do aktovky či kufríka. Určite sa vyvarujte športovým batohom a igelitovým taškám.