Šaty na pracovný pohovor – dámy

Dámy by si mali v prvom rade uvedomiť, že čo sa týka oblečenia, ich cieľom je na pracovnom pohovore pôsobiť serióznym a profesionálnym dojmom.

Vhodné sú napríklad sukňové ale aj nohavicové kostýmy neutrálnych farieb, prípadne sukňa s blúzkou alebo nohavice s blúzkou – všetko v decentných farbách a nie veľmi vyzývavých strihových prevedeniach.

Ako sme už spomínali celkový dojem má byť decentný a seriózny preto je potrebné sa vyvarovať hlbokých výstrihov, odhalených ramien alebo príliš krátkych sukní. Mohlo by stať, že takto zvolené oblečenie si zamestnávateľ vysvetlí ako pokus o kompenzáciu nedostatku schopností potrebných pre získanie danej pozície.

PHP error in Ad Inserter block 2 - Block 2
Warning: include(): open_basedir restriction in effect. File(/home/clients/praca-ako.sk/!reklama/2017-intext-bublina.php) is not within the allowed path(s): (/nfsmnt/:/data/:/usr/php73/:/usr/bin/:/apachetmp:/tmp/:/var/tmp/:/dev/urandom:/usr/lib/x86_64-linux-gnu/ImageMagick-6.8.9/bin-Q16/:/usr/local/bin/:/etc/ssl/certs/ca-certificates.crt)

Účes volíme tiež veľmi prirodzený – v prípade dlhých vlasov odporúčame ich zopnutie do jednoduchej formy.

Samozrejmosťou sú zatvorené topánky – najlepšie lodičky, v prípade, že je zima – elegantné čižmy.

Kabelka by mala byť taktiež elegantná a decentná.

Nie je dobré použiť príliš silný parfum – nemusel by vyhovovať každému kto bude s vami počas pohovore v jednej miestnosti.

Ešte jedna rada na záver. Existuje pravidlo, ktoré hovorí, že žena by na sebe nemala mať viac ako päť doplnkov.