Práca doma – nebuďte pasívni

Človek sa pre prácu doma často rozhodne až potom, keď zistí, že by potreboval pár euro navyše. Nie som si istý, či to nie je ten celkom najhorší spôsob, .

Jasné, zvýši rodinný rozpočet, to je fajn. No zvýšite tak svoj príjem spravidla len manuálnou, nekvalifikovanou prácou. Ak si prejdete diskusné fóra na tému "práca doma" tak rýchlo zistíte, že v ponuke sú práce ako lepenie obálok, prepisovanie textu, výroba bižutérie a iné podobné manuálne činnosti. Tieto práce nevyžadujú žiadnu zvláštnu kvalifikáciu a tomu aj zodpovedá zárobok.

Kde je problém? Problém je, ak predávate svoj voľný čas za malé . Mám pre vás lepší tip. Skúste sa uskromniť. Tých pár euro, ktoré vám nekvalifikovaná práca doma môže vyniesť ušetrite. Menej telefonujte, alebo si viac utiahnite opasok. V čase, ktorý by ste boli venovali práci doma venujte štúdiu doma. Vzdelávanie je základom.

Venujte sa rozšíreniu svojich znalostí. Dajte si to ako osobnú úlohu, hrajte sa, že štúdium je vaša práca doma. Akonáhle sa začnete vzdelávať, je to niečo ako zvýšenie kvalifikácie, alebo rekvalifikácia. Zvoľte si takú oblasť štúdia, ktorá sa vám môže nejako vrátiť v podobe lepšieho zárobku.

 • Sekretárka sa môže, napríklad, učiť cudziu reč. Neskôr môže požiadať o zvýšenie platu, alebo prejsť do firmy, kde sekretárku ovládajúcu jazyk náležite ocenia.
 • Predavač si môže spraviť kvalifikáciu a môže začať pracovať ako osobný tréner dohliadajúci na ľudí ktorí chcú schudnúť.
 • Čašník sa môže vzdelať v účtovníctve a robiť účtovníka. Alebo si môže spraviť barmanský kurz a dostane sa do drahšieho podniku.

Je dobré, ak sa na svoj život budete pozerať na ploche mesiacov a rokov. Viem, teraz možno súrne potrebujete 1000 euro. Môžete si nájsť prácu doma a za nejaký ten rok toľko aj zarobíte. No ten rok zároveň aj stratíte. O rok ste tam, kde dnes. Budete zas chcieť peniaze. Zas chcete hrdlačiť od svitu do mrku? Práca doma to nevyrieši. Radšej vydržte rok s nízkym príjmom a vzdelávajte sa v nejakom odbore. Už budúci rok vám toto vzdelanie prinesie navýšenie príjmu – možno vyššie, než ste pôvodne chceli zarobiť. A tento vyšší príjem vám už bude plynúť stále, nie len raz.

Verte tomu, že ak namiesto mechanickej práce budete študovať a premýšľať, nájdete elegantnejšie spôsoby, ako zarobiť. Ak ste tento článok prečítali až sem, je veľmi pravdepodobné, že dokážete rozmýšľať, učiť sa. Spravte to. Mechanickú prácu za smiešny peniaz prenechajte tým, ktorí sa nestarajú o svoj život. Ktorí sú tam, kde ich položia.

Komentáre k článku: Práca doma – nebuďte pasívni

 1. Marta 15. októbra 2009

  Môj komentár:
  Mnoho ludí si hladajú prácu na doma,ako aj ja.Nakolko som po MD a nemám žiadny príjem,je to tažké.Všade čítať o rôznych ponukách na manuálne práce na doma,kde vyžaujú poplatky.Raz som sa prihlásila na jeden taký inzerát,ktorý bol v novinách.Tri krát som platila za brožúrky čo my posielali zasebou,kým som sa dostala k adrese kde ponúkali skladanie pier,samozrejme za poplatok.Bola som rada že už mám neakú adresu v ruke.Tak som zaplatila poplatok.Čakala som týždne,ale márne.Potom som sa pozrela na stránku tej firmy,ale márne,stránka bola záblokovaná.Neskôr som to skúšala inde tiež s poplatkom,tá pani čo prácu ponúkala hovorila tak presvedčivo,že som”NALETELA”.Ani na jej stránku sa nedala potom kontaktovať.Existuje manuálna práca na doma bez poplatku?????

 2. Miro 15. októbra 2009

  Marta rád by som ti poradil, ale neviem. Je mnoho vecí, ktoré sa dá z domu bežne robiť. Otázka je nájsť si tú prácu. Je jasné, že nemôže byť poplatok, také ponuky sú spravidla podozrivé. Manuálne práce sú často teraz presúvané do lacnejšie platených regiónov. Nepríjemné je to, že o prácu doma často prejavujú záujem ľudia s nižšou kvalifikáciou – čiže veľmi obmedzená možnosť čo môžu a vedia robiť. Takých je všade habadej, takže cena tej práce môže smelo klesať, lebo je konkurencia. Zároveň sú táto ľudia často ľahko ovplyvniteľní, naletia akciám a podvodom. Mrzutá situácia.

 3. Marta 21. októbra 2009

  milý Miro ja som si prácu na doma nehladala preto,že mám nižšiu kvalifikáciu,ale preto že som bola na MD,peniaze som potrebovala,aj potrebujem,a bohužial som nemala na koho nechať moje dieta.A ani teraz nemám!!!

 4. Miro 22. októbra 2009

  Marta potom to máš výborné. Ponúkni v rámci svojej kvalifikácie nejaké služby firmám. Ak si dobrá a prácu môžeš vykonávať doma alebo cez internet, malo by to fungovať. Nič o tebe neviem, takže neviem poradiť.

 5. Lubo 12. apríla 2010

  Miro ma asi pravdu. Ja pracujem, ale chcel som skusit tiež pracu na doma alo to je ako hladat kostol v pekle. Lepenie, skladanie alebo predaj koymetiky? Vela ludi piše že je na MD a chce si privirobit. Prečo neskusite opatrovat ešte 1 dieta, alebo také niečo. Poskladate 5000 pier a dostanete 10 EUR???? Hanba. To sa necenite na viac? Ale to vzdelavanie má niečo do seba. Volačo sa naučíte /napr. ako robit WWW stránky, a za pár hodin zarobíte 50 EUR. alebo …… /. Treba si verit, len mat dobrý nápad a snahu……… Verte si a skušajte rozmýšlat…. Ja vám verím.

 6. majo 7. novembra 2010

  Cital som vasu knihu o uspechu a ste vyslovene proti pozicke ako zdroju rychleho prijmu a pritom ju v tomto clanku mate ako reklamu. Dolezite je nezapredat svoje ja a svoje presvedcenie, a potom je ten uspech nie len o peniazoch ale aj o spokojnosti sameho so sebou.

 7. Miro Veselý 7. novembra 2010

  majo reklama je v súčasnosti dosť bežná na to pozastavovať sa nad ňou. Vďaka nej tento web existuje.

 8. monika 8. novembra 2014

  chcem pracu

 9. Alena 2. decembra 2014

  Tieto články sú velmi inšpiratívne a zrozumitelné.
  Dobre sa čítajú.

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: