Práca cez internet na materskej dovolenke

Je len málo mamičiek na materskej dovolenke, ktoré by netúžili privyrobiť si nejaké to Euro navyše k materskej či k rodičovskému príspevku. No matky malých detí toho majú doma dosť, takže zväčša ani nie je čas niekam chodiť a pracovať mimo domu. Ideálnym spôsobom môže byť v tomto prípade práca cez internet. Je viacero možností, ktoré môžu (aj) mamičky na materskej dovolenke robiť pomocou internetu.

Mne sa najviac osvedčilo písanie článkov pre internetové stránky. Robím to už niekoľko rokov a je to práca, ktorá ma nesmierne baví. Výhodou je, že pracujem doma a nemusím nikam chodiť. Píšem vtedy, keď mám čas a inak sa venujem svojim deťom. O tom, čo a ako robím, si môžete prečítať aj na mojom blogu www.chvilkapremamu.sk v kategórii „práca z domu“.

Okrem písania článkov sa však môžu mamičky realizovať aj inak. Dobrá práca cez internet je prekladanie. Ak ovládate nejaký cudzí jazyk, môžete svoje schopnosti ponúknuť niektorej z prekladateľských agentúr a ak sa osvedčíte, iste si privyrobíte nejakú tú sumu navyše.

Tip: pozrite si článok koľko stojí písanie. Ak sa chcete živiť copywritingom, tu sú moje skúsenosti ako to funguje.

Aj založenie internetového obchodu je možnosť, ako si na internete zarobiť. Takáto práca už však vyžaduje o niečo viac času a úsilia, takže nie každá mamička na materskej sa na to dá. Každopádne, skúsiť to môžete.

Vo fáze hľadania nejakého vhodného spôsobu práce cez internet počas materskej dovolenky som skúšala ozvať sa na rôzne inzeráty. Jednou skupinou práce cez internet boli napríklad takzvané klikačky. Ľudia, ktorí na túto prácu nedali dopustiť, mi nadšene písali, ako im za pár hodín práce (rozumej klikanie na rôzne reklamy a bannery) denne prišla po niekoľkých mesiacoch na účet výplata vo výške pár dolárov… Neprišlo mi to veľmi lákavé a nemyslím si, že je to spôsob, ako cez internet skutočne zarobiť (i keď osobnú skúsenosť nemám, takže sa možno mýlim).

Potom tu boli nejaké ponuky na vyplňovanie dotazníkov. Vyzeralo to zaujímavo, no tých dotazníkov by ste museli vyplniť asi niekoľko denne, aby vám to hodilo nejakú slušnú sumu.

Z väčšiny ponúk som bola naozaj sklamaná, a tak som hľadala ďalej. Mne sa napokon prácu cez internet podarilo nájsť a som maximálne spokojná. Prešla som však množstvo ponúk, oslovila kopec ľudí, prelúskala množstvo stránok o práci cez internet, spočiatku som písala zadarmo – jednoducho, nepadlo mi to z neba len tak pre nič za nič.

Komentáre k článku: Práca cez internet na materskej dovolenke

 1. majka 23. januára 2012

  o aku pracu sa jedna

 2. Katka 29. mája 2012

  Zaujal ma veľmi článok – niečo práve takéto hľadám bloggy, kde by som písala nejaké postrehy, články k danej téme alebo rady ako budúca mamička 2. bábetka.Viete mi poradiť?

 3. Ika 22. augusta 2012

  Zauajlo ma to, som na materskej a uvazujem o nejakom privyrobeni, lebo ten rodicovsky je …
  Viete mi poradit??
  Vdaka

 4. Peťa 12. októbra 2012

  Tiež ma zaujal článok a rada by som vedela o akú prácu ide? Som na MD a potrebujem si privyrobiť cca 100€/mesačne.
  Poradíte mi?
  Ďakujem

 5. Miro Veselý 14. októbra 2012

  Dámy, poradím vám lepšie čítať, toto nie sú ponuky, ale články na tému práce na materskej.

 6. Katka 15. októbra 2012

  Ja som našla MLM a funguje. Samozrejme bez práce nie sú koláče.

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: