Podvodné ponuky práce doma

Veľa príbehov nepríjemných sklamaní sa dá vidieť na internete. Ponuky práce sú vyhľadávané mnohými ľuďmi, a preto sa iným oplatí na týchto ponukách parazitovať. Samozrejme nemusí to byť vždy pravidlom.

Na tomto príklade si zilustrujeme ako sa dá pri ponukách práce profitovať na ľudskej naivite.

Predstavme si situáciu, že niekto si listuje ponuky práce, aby našiel doplnkové zamestnanie ku svojmu hlavnému pracovnému pomeru. Má záujem o nejakú jednoduchú prácu, na ktorej by mohol pracovať doma a privyrobil si tak niekoľko euro.

Táto práca môže byť manuálna. Na začiatku otvorí ponuky práce a hľadá nejaké zaujímavé možnosti. A tu naďabí na inzerát, kde mu sľubujú výhodné zamestnanie, napríklad lepenie obálok, alebo skladanie nejakých sáčkov, či vypisovanie adries na dopisy a podobne. Sú to práce mechanické, nezaujímavé, ale mnoho ľudí nemá problém takú prácu vykonávať popri hlavnej činnosti, a tak si povedia, že to skúsia.

Ako odpoveď dostanú požiadavku, najprv musíte zaplatiť nejaký vstupný poplatok. Práve tu by vám malo byť podozrivé, čo sú to za ponuky práce, ak od vás na úvod očakávajú peniaze?

Sú známe prípady, kedy záujemca o prácu odpovedal na inzerát tohto typu, potom bol vyzvaný, aby zaplatil niekoľko desiatok korún, aby dostal propozície. V propozíciách bol znovu vyzvaný, aby zaplatil nejaký ďalší vstupný poplatok, kúpil obálky a potom ich môže začať vypĺňať. Situácia sa opakovala ešte niekoľkokrát a jeho investícia už bola značná. Úplne nakoniec sa dozvedel, že ak chce na týchto obálkach aj zarobiť musí si nájsť niekoho komu by ich nakoniec predal.

Je jasné, že ide o podvodný postup, kedy inzerent využíva ponuky práce na svoje obohatenie sa. Je to logický postup. Dá sa predpokladať, že človek, ktorý siahne po jednoduchej práci, pravdepodobne nie je celkom inteligentný a ľahko naletí lákavej, podvodnej ponuke. Škoda nie je veľká, tak nikto nebude nikoho žalovať. Väčšina poškodených sa ani nebude nikde sťažovať. Jednoducho to vzdajú a budú sa v budúcnosti venovať niečomu inému.

O druhé zamestnanie má záujem pomerne veľký počet ľudí. Niekoľko Euro získaných od jedného záujemcu o pracovné ponuky sa rýchlo násobí. O pracovné ponuky sa zaujímajú tisícky ľudí, a keď aj malú sumu násobíme tisíckami získame zaujímavé čísla.

A tak ak sa zaujímate o pracovné ponuky, dajte si vždy pozor na to, ktorým smerom tečú peniaze. Či platíte vy zamestnávateľovi, alebo zamestnávateľ vám.

Neverte nikomu kto na úvod práce požaduje od vás zaplatiť.

Nehovorím, že to platí univerzálne. V niektorých prípadoch môže ísť o ponuku, ktorá je korektná, ale vždy si treba dať veľký pozor na to, ktorým smerom odchádzajú vaše peniaze.