Podvodné ponuky práce doma

Veľa príbehov nepríjemných sklamaní sa dá vidieť na internete. Ponuky práce sú vyhľadávané mnohými ľuďmi, a preto sa iným oplatí na týchto ponukách parazitovať. Samozrejme nemusí to byť vždy pravidlom.

Na tomto príklade si zilustrujeme ako sa dá pri ponukách práce profitovať na ľudskej naivite.

Predstavme si situáciu, že niekto si listuje ponuky práce, aby našiel doplnkové zamestnanie ku svojmu hlavnému pracovnému pomeru. Má záujem o nejakú jednoduchú prácu, na ktorej by mohol pracovať doma a privyrobil si tak niekoľko euro.

Táto práca môže byť manuálna. Na začiatku otvorí ponuky práce a hľadá nejaké zaujímavé možnosti. A tu naďabí na inzerát, kde mu sľubujú výhodné zamestnanie, napríklad lepenie obálok, alebo skladanie nejakých sáčkov, či vypisovanie adries na dopisy a podobne. Sú to práce mechanické, nezaujímavé, ale mnoho ľudí nemá problém takú prácu vykonávať popri hlavnej činnosti, a tak si povedia, že to skúsia.

Ako odpoveď dostanú požiadavku, najprv musíte zaplatiť nejaký vstupný poplatok. Práve tu by vám malo byť podozrivé, čo sú to za ponuky práce, ak od vás na úvod očakávajú peniaze?

Sú známe prípady, kedy záujemca o prácu odpovedal na inzerát tohto typu, potom bol vyzvaný, aby zaplatil niekoľko desiatok korún, aby dostal propozície. V propozíciách bol znovu vyzvaný, aby zaplatil nejaký ďalší vstupný poplatok, kúpil obálky a potom ich môže začať vypĺňať. Situácia sa opakovala ešte niekoľkokrát a jeho investícia už bola značná. Úplne nakoniec sa dozvedel, že ak chce na týchto obálkach aj zarobiť musí si nájsť niekoho komu by ich nakoniec predal.

Je jasné, že ide o podvodný postup, kedy inzerent využíva ponuky práce na svoje obohatenie sa. Je to logický postup. Dá sa predpokladať, že človek, ktorý siahne po jednoduchej práci, pravdepodobne nie je celkom inteligentný a ľahko naletí lákavej, podvodnej ponuke. Škoda nie je veľká, tak nikto nebude nikoho žalovať. Väčšina poškodených sa ani nebude nikde sťažovať. Jednoducho to vzdajú a budú sa v budúcnosti venovať niečomu inému.

O druhé zamestnanie má záujem pomerne veľký počet ľudí. Niekoľko Euro získaných od jedného záujemcu o pracovné ponuky sa rýchlo násobí. O pracovné ponuky sa zaujímajú tisícky ľudí, a keď aj malú sumu násobíme tisíckami získame zaujímavé čísla.

A tak ak sa zaujímate o pracovné ponuky, dajte si vždy pozor na to, ktorým smerom tečú peniaze. Či platíte vy zamestnávateľovi, alebo zamestnávateľ vám.

Neverte nikomu kto na úvod práce požaduje od vás zaplatiť.

Nehovorím, že to platí univerzálne. V niektorých prípadoch môže ísť o ponuku, ktorá je korektná, ale vždy si treba dať veľký pozor na to, ktorým smerom odchádzajú vaše peniaze.

Komentáre k článku: Podvodné ponuky práce doma

 1. Jan 5. februára 2009

  Prosim o informaciuo pracu na doma. Dakujem.

 2. Anna 7. novembra 2009

  Ja by som sa chcela spytat citala som vo vasom clanku o podvodoch aj ja som si nasla pracu na doma vola sa *affiliate aj oni chcu dopredu peniaze ako zistim ci su podvodnici alebo nie dakujem

 3. Miro 8. novembra 2009

  Anna ak niekto chce peniaze vopred, je to problém. Hlavne ak to ponúka ako prácu. Na internete sa pod názvom affiliate ponúkajú formy zárobku, ktoré v zahraničí fungujú, u nás trocha menej.

 4. Marta 31. augusta 2010

  Podozrivé je hlavne to, že chcú aby peniaze boli zaslané v poštovej obálke. Potom sa ťažko zakýto podvodník vystopuje.
  A je ich podľa mojich skúseností stále dosť. Preto ak si chce niekto nájsť prácu, brigádu, alebo privýrobok nadoma, je dobré si ponuku preveriť na internete, alebo najlepšie je keď Vám to odporučí niekto komu veríte. Mala som šťastie, že som ešte nenaletela, lebo preposielam ponuky kamarátkam a vždy sa nájde nejaká ktorá má skúsenosť.

 5. Bernadeta 16. mája 2011

  Chcela by som informovat o praca doma som na materskej dovolenke.Dakujem

 6. zuzanna 28. októbra 2011

  hladam si pracu na doma skladanie: hraciek pier obalok…., lepenie …..

 7. Edita Farkasova 2. decembra 2011

  Chladam pracu na doma skladanie , lepenie a pod.

 8. Gabriela Brindzova 4. marca 2012

  Dobri den,som na materskej dovolenke,hladm si nejaku pracu na doma lepenie,skladanie .

 9. Iva 7. mája 2012

  Hladam pracu na doma skladanie,lepenie a pod.

 10. Alena 3. septembra 2012

  Trochu nezmyselné je keď niektorí si chcú privyrobiť pomocou „klikačky“ že klikajú na rôzne reklamy a rôzne stránky. Za každé kliknutie dostanú pár centov. Prípadne im chodia reklamy emailom. Je to nevýhodné pre obe strany pre firmy aj pre ludí, ktorí na to klikajú. Webovým stránkam sa zvýši návštevnosť ale za klikanie nemajú nákup iba klikanie a ludia ktorí na to klikajú sú taký zblbnutý že si ani nepamätajú na akú reklamu klikali pred pol hodinou lebo je tých reklám tak vela že sa stratia v dave, preto to je nevýhodné pre obe strany. Skśila som klikačku na pár dní vôbec som nevedela čo som robila kde som klikala lebo to nebolo pre mňa podstatné a motivujúce. Človek sa cíti zmetene namiesto toho aby mal prehlad o tom čo robí a aby videl neaké výsledky. Za tak malý zárobok to nestojí. Lepšie je robiť prácu ktorá ludí baví a pamätajú si čo robili a kde klikali a nemajú z toho chaos. Podobne to môže byť s tými ponukami kde musíte zháňať vela ludí a presviedčať ich, budete mať provízie z ich zárobku, ale nemáte istotu či budete mať reálny zárobok, lebo ludia na také ponuky nenaletia. Práca by mala ludí baviť a nie iba písať o práci a zháňať ludí ale pracovať v neakom obere a mať výsledky práce.

 11. Aniko 6. februára 2014

  Dobry den .V minulom mesiaci som citala na internete ze mozem robit doma skladanie pier,pisanie obalok.registrala som,poslala som zivotopis,zaplatila som 3eura-na vstupne.to je zarabaj lahko. a uz nenajdem na internete.

 12. Miro Veselý 6. februára 2014

  Aniko obávam sa, že prakticky každá ponuka práce ktorá požaduje „vstupné“ je prinajmenej pochybná.

 13. Zlatica 27. októbra 2014

  Každá pracovná ponuka na doma je len obyčajný podvod.Ja som sa nechala oklamať ponukou „administrátor1″Našťastie stálo ma to len 1 euro.Viac sa neozvala ani pani Anna z inzerátu Běhanky.Som sklamaná.

 14. bibiana 29. januára 2015

  Hladam pracu na doma lepenie,skladanie ….

 15. paulina 30. septembra 2015

  Dobrý deň.ja som zaplatila 2eura za poštovné plnenie obálok a dodnes mi nič neprišlo a ked sem tam volala tak jednoducho zdvihol chlap a vraj omyl

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: