Pôžička kvôli vianočným darčekom?

V čase Vianoc bývajú ľudia veľmi náchylní na to, aby začali pomýšľať na pôžičky. Veď rôzne reklamy nás presviedčajú, že potrebujeme taký a hentaký vianočný darček pre našich blízkych… A keď si bežný človek všetko zráta, vyjde mu zväčša, že bez pôžičky na darčeky jednoducho nemá.

A tak sa pred Vianocami poskytovatelia úverov predbiehajú vo „výhodných“ ponukách úverov všetkého druhu.

Je síce fajn, že chcete darovať všetkým svojim blízkym nejaký ten darček, no snažte sa držať zdravého rozumu. Veď predsa nemusíte kupovať tie najdrahšie vianočné darčeky, aby boli vaši blízki spokojní. Určite je rozumnejšie rozrátať si presne financie a stanoviť si, koľko môžete minúť na jednotlivé dary. Aj za menej peňazí možno vybrať pekné darčeky, ktoré potešia.

Ďalšou možnosťou, ako sa vyhnúť pôžičkám pred Vianocami, je rozložiť si nákup vianočných darčekov na celý rok, respektíve na niekoľko mesiacov pred Vianocami. Z každej výplaty kúpite niečo, odložíte si to a v čase Vianoc sa nebudete umárať hromadným nákupom darčekov pre všetkých a na pôžičky ani nepomyslíte.

Pôžička kvôli vianočným darčekom je často výsledkom akéhosi „ošiaľu“, pričom na dôsledky ľudia nepomyslia. Chcú si užiť krásne a štedré Vianoce, dopriať všetkým bohatého Ježiška. Lenže po Vianociach príde vytriezvenie- treba začať splácať to, čo sme si napožičiavali a to veru nie je vôbec príjemný začiatok roka.

Vianoce nie sú len o darčekoch, to si treba uvedomiť. Preto sa usilujte prežiť tieto sviatky bez zbytočných pôžičiek, ktoré vám neskôr iba pokazia náladu a svoju vianočnú štedrosť budete musieť splácať niekoľko rokov…