Úspech v MLM

MLM biznis funguje, ak ho viete robiť. Máte v ňom reálnu šancu uspieť a dosiahnuť zaujímavý finančný príjem. Veľa sa naučíte. No musíte počítať s tým, že ani tu nemáte 100% istotu. Môžete sa snažiť, ale ak to nie je celkom to, čo chcete robiť, dlho nevydržíte. Preto zvážte, či je pre vás tá správna cesta. Ak sa radi stretávate s novými ľuďmi, radi cestujete, môžete byť s touto prácou spokojní. Ponúkate totiž

 1. Niečo, čo si ľudia kupujú tak, či onak (takzvané musíš produkty, služby) a väčšinou im na značke nezáleží až tak, aby neboli ochotní skúsiť aj inú – tú, čo im ponúknete vy.
 2. Niečo čo sa bežne nepredáva – možnosť splniť si svoje sny. Ak vybudujete veľkú sieť, stanete sa finančne nezávislými a túto možnosť ponúkate spolu s výrobkami, táto šanca je „v cene“ výrobkov.

Tí, čo v MLM biznise už uspeli majú iný životný štýl, než im umožňovalo bežné , či podnikanie. Majú príjem, ktorý prevyšuje ich potreby. Môžu sa venovať svojím záujmom a nie len práci do úmoru. Stačí im, ak pracujú 2 dni do týždňa na rozvoji siete. Viem, znie to až tak dobre, že to mnoho ľudí považuje za nereálne. No pozrite si na niektorom obchodnom stretnutí úspešných lídrov MLM biznisu. Nájdete medzi nimi často veľmi úspešných podnikateľov. Neboli odkázaní „privyrobiť si“ popri zamestnaní. Pochopili, že práve táto obchodná príležitosť im môže v budúcnosti generovať nezanedbateľný finančný príjem, ktorý im bude plynúť bez toho, aby preň museli intenzívne pracovať.

Zdá sa vám to neuveriteľné? Zájdite na niektorý obchodný míting MLM firmy. Konajú sa často.

Stretnete tam ľudí, ktorí to už dokázali. Spýtajte sa ich, čo treba spraviť. Poradia vám radi a bezplatne. A, mimochodom, dosť pravdepodobne v publiku nájdete aj nejakých svojich známych.

Ľudia sa totiž nezvyknú chváliť tým, že sú aktívni v MLM biznise. Načo? Väčšinový názor na MLM biznis je, že je to podvod, pyramída, sekta, vymývanie mozgov… A tak je pravdepodobné, že mnohí vaši bývalí, či súčasní kolegovia, susedia, alebo trebárs bývalí spolužiaci v niektorom MLM systéme dávno podnikajú. Akurát nepociťujú potrebu chváliť sa tým na všetky strany. Viete si predstaviť taký rozhovor?

 • – Robím v MLM.
 • – Čo ti šibe?

A tak ľudia, ktorí v MLM robia o tejto veci väčšinou radšej iniciatívne mlčia.

Komentáre k článku: Úspech v MLM

 1. Amputa 15. júna 2011

  Dosiahnúť úspech v MLM – súhlasím s tým, že MLM funguje , iba ak ho viete robiť. Nič viac, nič menej, aká jednoduchá veta. Ale ako sa ho naučím správne robiť? Podľa mňa sa nemôžete spoliehať iba na to, že denne pošlete niekoľko inzerátov, vizitiek, katalógov alebo prezentácií a budete čakať na „zázrak“, lebo niekomu nad Vami sa to podarilo …. a môj sponzor predsa hovoril, že ak budem robiť všetko podľa pokynov, budem úspešný! Takto to dnes nefunguje a ja to mám na vlastnej koži odskúšané.
  A tak po pár týždňoch možno mesiacoch nadšenie klesá takmer na nulu …. a Vy si poviete, že ste opäť niekomu naleteli, pretože to n e f u n g u j e ! Pretože nie každý môže v tomto odvetví uspieť …
  Ak Vás však Váš sponzor správne naučí robiť jednoduchý, ale veľmi účinný marketing = reklamovanie, propagovanie cez internet, tak budete úspešní. A úspech v MLM dosiahnete iba vtedy, ak vďaka správnym marketingovým postupom cez internet oslovíte hlavne tých ľudí, ktorí sami budú chcieť a Vy ako ich sponzor im ukážete, AKO, ČO a PREČO pracovať . potom Vás budú ľudia sami nasledovať.

 2. Andrej Hošták 21. júna 2011

  V sieťovou marketingu pracujem veľmi úspešne už 16 rokov nielen na Slovensku ale medzinárodne. Na to aby ste v ňom mali úspech musí byť splnených viacero atribútov. Kvalitná firma, kvalitný produkt, systém vzdelávania a motivačná kariéra, ktorá Vám umožní generovať reziduálny príjem. Okrem iného jeden z najdôležitejších atribútov je aj Vaše rozhodnutie, že chcete v tomto podnikaní uspieť. Každé podnikanie vyžaduje čas. A to je ten najväčší problém, prečo väčšina ľudí neuspeje v MLM. Lebo chcú zisky rýchlo a hneď. Predstavte si, že si otvoríte potraviny a budete ich mať otvorené denne 2 hodiny. Kedy sa Vám vrátia Vaše počiatočné náklady. A tak to je aj v MLM. Dá sa vtedy privyrobiť ale určite nie z toho žiť počas prvých mesiacov. Internet nikdy nenahradí osobný kontakt. Je to pomôcka,nie náhrada. Toto je však na dlhšiu debatu. Pod mojím vedením vyrástlo už mnoho úspešných lídrov a podnikateľov. Žiaden z nich by to však nedokázal bez kvalitného a systematického vzdelávania. Nikto z nás sa nenarodil podnikateľom. Stali sme sa nimi učením.
  Ak rozmýšľate nad vstupom do MLM a chcete mať v ňom extrémny úspech tak Vám odporúčam dodržať minimálne jednu z 3 rád:
  1. Zaregistrujte sa priamo po firmu
  2. Zaregistrujte sa do firmy, ktorá je nová na trhu, má jasnú víziu a veľký kapitál
  3. Váš sponzor musí mať skúsenosti

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: