Je MLM vhodný pre vás?

Skôr než uveríte niekomu, kto vás bude chcieť odhovoriť od vstúpení do MLM biznisu, skúste malý test.

Mnoho ľudí s rovnakým opovrhnutím odsudzuje aj akúkoľvek inú motivačnú literatúru, či iné zmeny. Akonáhle sa niekto snaží o rozšírenie si obzorov, nezaobíde sa to bez následných zmien v jeho názoroch, postojoch. Ak veci začnete vidieť z inej perspektívy, zvyčajne sa zmení váš postoj k nim. A ľudia zmeny nemajú radi. Je jednoduchšie plošne zamietnuť všetky pokusy o zmenu. Je jedno, či má byť zmena k lepšiemu, alebo horšiemu, hlavne sa nemeňte!

A preto sú všetky knihy či semináre, ktoré by vás smerovali k zmene, či, prepytujem, k úspechu systematicky diskreditované. Je pohodlnejšie povedať, že „je to podobné ako sekty“, že tam „len omieľajú svoju mantru“, ako prejsť tým a posúdiť, či tieto pokusy nie sú náhodou niečím prospešným.

MLM biznis tak podrobne spomínam hlavne preto, že umožňuje za dostupných podmienok napojiť sa na kvalitný systém vzdelávania, aký pravdepodobne momentálne nemá konkurenciu obsahom ani finančnou dostupnosťou.

Vzdelávacie systémy ponúkajú systematický program, ktorý v človeku rozvíja a podporuje proaktívny postoj ku vlastnej budúcnosti. Aj keby ste na MLM nezarobili ani cent, to, čo sa naučíte vám môže neskôr v živote značne pomôcť.

Preto sa nazdávam, že pre každého človeka, ktorý má chuť niečo so svojím životom spraviť je vhodné, aby zvážil možnosť svojej účasti v multi level marketingovom biznise. Nevravím, že máte vstúpiť, len skúmajte možnosti. Ak vám to dá zmysel, vstúpte a napojte sa na školiaci systém. Dá vám viac, než si možno dokážete predstaviť. Akurát je to proces, ktorý netrvá len pár dní, či týždňov.

Investujte do toho pár mesiacov času. Vypočujte si denne jedno CD, pol hodinku čítajte odporúčanú literatúru. Tu a tam skúste niekomu predstaviť možnosť podnikania v MLM. Používajte produkty MLM systému.

  • Je možné, že zistíte, že po pol roku vám na konte pribudlo viac peňazí, než ste do akcie "zvedavosť" vrazili. Potom je to skvelé, pokračujte.
  • Je možné, že po pol roku nemáte z veci dobrý pocit. Vráťte registračnú súpravu a všetky produkty, s ktorými ste neboli spokojní. Eticklé MLM spoločnosti dávajú možnosť vrátiť tovar s ktorým nie ste spokojní bez udania dôvodu.

Vaša strata teda nebude veľká.