Zárobok cez internet – zriaďte si elektronický obchod

V čom podnikať, ako zarobiť viac . Klasické otázky. Z tisícich odpovedí zvoľme napríklad elektronický obchod.

Ak chcete zarobiť, jednou z ciest je pustiť sa do obchodovania. Nemusíte slúžiť ako lacná pracovná sila nejakému podnikateľovi, sami sa staňte podnikateľom. Internetový obchod patrí k spôsobom, ako sa dá začať podnikať celkom lacno.

Iste – so štartovacím kapitálikom mnohých núl pred číslom je na svete lepšie. No ak sa zaujímate o zárobok, dosť pravdepodobne nie ste investor. Asi nemáte kapitál a tak netreba riešiť to, že lepšie sa elektronický obchod buduje ak môžete investovať do reklamy a iných aktivít.

Zriadiť si vlastný elektronický obchod môže priniesť vcelku príťažlivý zárobok, no chvíľu to potrvá. Naštudujte si to, ako pracovať s webom. Stačí si potom vybrať vhodnú doménu a na nej nainštalovať niektorý freewarový e-shop. Investícia pri dobrých znalostiach môže znamenať váš čas + pár desiatok €. Hotovo, to je všetko. Pri troche šikovnosti už za pár týždňov môžete začať dostávať prvé objednávky.

Zárobok cez elektronický obchod však má aj svoje nepríjemné stránky. Je treba behať na poštu, kontaktovať dodávateľa a robiť všeličo o čom sa vám možno ani nesníva. Je to teda zárobok zaslúžený. Po nejakom čase sa môže jednotlivec pomocou vedenia elektronického obchodu živiť predajom.

Výhodou tohto riešenia je to, že môžete vyskúšať zriadiť si svoj obchod popri zamestnaní. Skúste to. Ak začnete predávať, vyhrali ste – zárobok je váš. No a ak by to nevyšlo, strata nie je veľká. Získate však jednu cennú vec: skúsenosť.

Hovorí sa, že v biznise treba zvyčajne 9 pokusov na to, aby sa desiaty podaril. To nie je tak veľa. Skúste to znova. Sú to štatistické čísla. Niekto môže trafiť to správne riešenie už na druhý či tretí pokus…

Komentáre k článku: Zárobok cez internet – zriaďte si elektronický obchod

 1. Miška 29. októbra 2009

  no dobre , musím si založiť ale živnosť nie ?? a to je veľa starostí, robiť si účtovníctvo……… poraď Ďalej

 2. Miro 29. októbra 2009

  Jasné, že je s tým práca. Ak chceš podnikať, tak s tým snáď počítaš.

 3. Ivana 8. januára 2010

  Ahoj Miro. Som rozvedená, s dieťaťom, zamestnaná /v celku úspešne na dnešné pomery/ … klasika. Strašne strašne by som to chcela skúsiť. Nemám žiaden vstupný kapitál a na krku hypotéku – zas klasika. Rozmýšľala som že zruším životnú poistku ktorú platím 10 rokov a vyplatené peniaze investujem do podnikania. Čítam si rozne knihy o tom ako dosiahnuť úspech, momentálne som plná odhodlania a túžby. Chýba mi ale NÁPAD. Internetový obchod mi napadol ešte skor než som čítala túto kapitolu, ale čo predávať? Prvé ma napadli hodinky – no a keď som si to vygúglila tak som zistila že takých ktorí predávajú hodinky je neskutočné množstvo. Toto mi strašne chýba – NÁPAD, NÁPAD, rozmýšľam až ma hlava bolí, ale nechcem to vzdať a chcem to skúsiť. No asi ešte musím rozmýšľať, mám ale pocit že až keď dostanem nápad možem efektívne pokračovať v ďalších krokoch, t.j. vzdelať sa v danom vybranom produkte, zisťovať si ako postupovať a tak ďalej.

 4. Miro 10. januára 2010

  Ivana je to tak. Nápad je najcennejší. Konkurencia silná. Treba niečo k čomu máš vzťah a zároveň by to mohlo ísť.

 5. Miroslav 29. novembra 2012

  Chcem sa spytat.Ako funguje taky internetovy obchod.Musim mat nato nejaky kapital na zaciatok ,alebo to ide aj bez toho?A ak ano tak ako mozem ponukat nieco co momentalne ani nemam.Diki za odpovede.

 6. Miro Veselý 29. novembra 2012

  Miroslav ak máte web s aplikáciou na ktorej je možné objednať si tovar, stačí, ak ho od dodávateľa kúpite až potom, čo to u vás niekto objedná. To je celkom bežná prax. Pripravte sa ale na to, že časť objednávok sa vám vráti tovar ako neprevzatý.

 7. Alena 30. novembra 2012

  V tv hovorili že ludia si môžu overiť či je internetový obchod korektný, tieto obchody majú certifikát. Keby ho niekto falšoval tak to spravili tak že si ludia môžu overiť či je ten certifikát pravý že keď naň kliknú tak sa otvorí zoznam všetkých obchodov s tým certifikátom. Môže to pomôcť obchodníkovi, tiež luďom že majú istotu že kupujú dobrý tovar.

 8. Miroslav 5. decembra 2012

  Dakujem za odpoved.Nevedel som,ze je aj taka moznost a tovar sa da objednat az potom ,ak si ho niekto objedna odo mna.Vdaka za informaciu.

 9. Mário 20. júna 2015

  Dobry vecer pan Vesely, rad by som sa informoval o moznosti obchodovania cez internet, ako zacat?
  Mario

 10. lubom 1. februára 2016

  a kto bude platit reklamacie a vratenia tovaru?

 11. Lukáš 16. februára 2016

  Bavenie sa z úradmi , posielanie produktov , čo si objednajú ludia poštou je zábava :) Aktuálne som vyšiel zo školy a prax nieje čiže tiež premýšlam do čoho ísť a ako zarobiť .

  Najdôležitejšie je nájsť distribútorá , ktorý vám predá niečo pod cenu , aby ste to vy mohli predať lacnejšie ale boli v profite :) Pokial by som mal distribúra a mal možnosť kúpiť veci pod cenu tak by sa to dalo :) No distrubútora , ktorý vám predá niečo pod cenu sa dá nájsť ale museli by ste toho kúpiť vela . No vám sa to nepredá a budete v mííínuse .

  ďalšia vec . Ludia idú na Google a zadajú vec , ktorú potrebujú , ktoru si chcú kúpiť no a tá vaša stránka bude minimálne na 2 strane kde chodi zo 100% kupujúcich možno 5% . To je z vlastnej skusenosti .

  Všetky stránky kde chodíte nakupovat dávaju velké peniažky na to , aby boli na prvých stránkach ale oplatí sa im to :)

  1 . Možnosť ako profitovať v internetovom obchode je priniesť niečo , čoho je v slovenských obchodoch málo :)

  2 . mať kvantum , naozaj kvantum priateľov na Facebooku , ktorí budú vzdielať klikať na “páči sa mi to ” a tým sa to ukáže zas eich priatelom a takto to bude lietať medzi ludmi

  3 . Následne je dobre spraviť opať kvantum inzerátov na bazar.sk a inzerat.sk a podobných kde budete hladať ludí , ktorí majú možnosť zohnať veci . či už vyrobiť alebo majú firmu na výrobu , alebo podobne . To vy budete predávať .

  Vela sčastia ja sa dotoho určite pustím lebo ma to bavý riešiť vybavovať telefonovať , písať a takto sa baviť obchodovaním :-)

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: