Podnikateľ

Podnikateľ je pomerne široké označenie pre človeka, ktorý podniká. Podniknúť môžeme prakticky čokoľvek. V tomto texte budem hovoriť o podnikaní v zmysle živnosť, firma.

Veľa ľudí pod pojmom podnikateľ rozumie majiteľa firmy a nie, napríklad, živnostníka. No podnikateľom je každý, kto podnikne niečo v biznise. Podnikateľ môže byť holič, ktorý si otvorí holičstvo. A aj človek, ktorý vlastní 6 firiem a už dávno nemusí nič robiť.

To, že sa niekto stane podnikateľ je osobné rozhodnutie. Chce to spravidla odvahu vydať sa na menej istú cestu. Podnikatelia sú v našej spoločnosti považovaní často za zlých ľudí – médiá tvoria taký obraz. Vlastnosti ako chamtivosť, nenažranosť, túžba rýchlo zbohatnúť, arogancia. Médiá často tvoria obraz "súkromný podnikateľ", aby zdôraznili, že taký človek sa stará len o svoje vrecko.

No byť podnikateľ je rozhodnutie, ktoré môže priniesť aj neúspech.

PHP error in Ad Inserter block 2 - Block 2
Warning: include(): open_basedir restriction in effect. File(/home/clients/praca-ako.sk/!reklama/2017-intext-bublina.php) is not within the allowed path(s): (/nfsmnt/:/data/:/usr/php73/:/usr/bin/:/apachetmp:/tmp/:/var/tmp/:/dev/urandom:/usr/lib/x86_64-linux-gnu/ImageMagick-6.8.9/bin-Q16/:/usr/local/bin/:/etc/ssl/certs/ca-certificates.crt)
  • Ak je podnikateľ úspešný, dáva prácu mnohým ľuďom. Nikto ho nepochváli. Všetci chcú viac peňazí (a viac možností, ako švihnúť niečo zo skladu…).
  • Ak je podnikateľ neúspešný, zas je zlý, pretože prepúšťa…

Je jasné, že ak väčšina obyvateľstva nie je veľmi úspešná, nebudú úspešní podnikatelia v láske. Nikto nevidí, čo musel podnikateľ prejsť, kým vybudoval úspešné podnikanie. No potom, keď zbiera úrodu, zrazu by z nej chcel každý.

Ak sa chcete stať podnikateľ, máte možnosť stať sa živnostníkom, alebo priamo majiteľom. Snažte sa, aby vaše podnikanie viedlo k tomu, že sa stanete majiteľom.