Investor

Byť investor, to je snom každého podnikateľa. Investor je človek, ktorý sa živí svojími peniazmi. Využíva znalosti a skúsenosti na to, aby investoval do rôznych projektov. Keď tieto projekty zarobia, investor dostane nazad viac, než dal. Tak tvorí svoj zisk.

Napríklad niekto si chce otvoriť obchod, ale na to potrebuje nejaký ten miliónik v hotovosti. Ak investor považuje takýto podnikateľský nápad za dobrý, investuje do vytvorenia tej predajne. Zaplatí nejaký ten miliónik a dohodne si podmienky. Napríklad že po splatení investovanej splátky dostane nejaké percento zo zisku, ktorý ten obchod vytvorí v budúcnosti.

Investor teda dá svoje peniaze a to je všetko. O rok, alebo o pár rokov svoje peniaze dostane nazad a navyše si zaistí trvalý príjem – z percent zisku, ktorý vzniká v predajni, ktorú umožnil vytvoriť. Sám teda nič nerobí. Použije hlavu na odhad rizika a zarobí. Alebo – nezarobí. Nie každý projekt je ziskový.

Byť investorom teda pôsobí dojmom, že je to ideálne "zamestnanie". V skutočnosti sa za tým skrýva tiež veľa práce. Investor sa musí venovať štúdiu, musí mu to myslieť, aby vedel, ako čo najefektívnejšie investovať prostriedky. Dobrý investor je dokonca schopný investovať peniaze, ktoré nie sú jeho.

Takže ak chcete byť investor, netešte sa že to je chvíľa kedy budete celé dni ležať na pláži. Minimálne do ležania na pláži to chce roky štúdia, výborné nápady a odvahu ísť do rizika aj za cenu strát.

Komentáre k článku: Investor

 1. Milan 19. júna 2010

  Zaklad invest uspechu spočiva v napodobnovani investovani do odvetvia ktore vynaša. Dobrý investor rozmyšla nie na urovni mini ale aj na urovni maxi. Biznis často je ako vyroba topanok pri prvotnom objave je zvyšený dopyt na obuv po rozbehvuti daneho odvetvia obuv vyraba už tisice obuvnikov trh je nasitený .Investicia po najvysšom štadiu vyvoja odvetvia je malozaujimava strata sa prvotný dopyt v konkurencii. Investor v tom to štadiu spadu vyvoja dopytu može byť aj stratovy. Je to trhový zakon kapitalizmu.
  Preto investicia v podarený know-how na prvotnom štartovom stupajucom štadiu vyvoja dopytu je najvynostnejšia najbezpečnejšia . Samozrejme povypočte spravnom odhade
  všetkych nakladov môžnych rizik.
  -Vynalezavosť, umenie vydelavať, predpoved doby vyvoja dopitu vypočet schopnosti zameru jeho konkurenčneschopnosti vynosnosti….
  – umenie spravne šetriť prostriedkami.

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: