Budúcnosť a váš plán

Žijeme v období, kedy je okolo nás veľa rôznych atraktívnych podnetov. Reklamy, zábava na tisícoro spôsobov, zaujímavé i nezaujímavé programy v televízore. Každú chvíľu niekto volá, píše majl, vtipy. V tomto kolotoči si často neuvedomujeme, že sme akosi pozabudli myslieť na svoju budúcnosť.

Doba je zlá a nepraje pasívnym ľuďom. Žijeme v zriadení, kde platí, že ak sa prestanete vyvíjať, ste prakticky mŕtvi. On si to človek často hneď neuvedomí. Ďalej chodí do práce ako predtým, stále robí to, čo predtým. Roky plynú. No ak nesledujete dianie, v istej chvíli si môžete uvedomiť, že vám ušiel vlak. Nové technológie striedajú staré. Ak to sledujete priebežne, dá sa to stíhať. No ak si dáte pauzu, nahromadí sa toľko nových vecí, že vás zavalia. Už nemáte šancu dobehnúť zameškaný čas.

Jedného dňa potom zistíte, že o vaše pracovné miesto sa zaujíma mladší človek, ktorý vie viac ako vy. A vy nemáte šancu postúpiť o úroveň vyššie. Ostáva pád – vždy sa padá smerom dolu. Platom, hodnotou na trhu práce.

Preto je dobré uvedomiť si, že budúcnosť nie je nič vzdialené. Budúcnosť začína práve v tejto chvíli. O sekundu čo čítate tieto slová už ste v budúcnosti – oproti času, kedy ste čítali predošlé slová. Ak chcete o dva či tri roky niečo dosiahnuť, musíte už teraz niečo pre to robiť.

Preto je dôležité, aby ste si v duchu prebrali, čo od budúcnosti očakávate. Ak si myslíte, že zakonzervujete stav z dneška, robíte chybu. Skôr, alebo neskôr si tak len pripravíte pád. Môže byť veľmi tvrdý.

Vytvorte si stratégiu, ako chcete žiť v budúcnosti. Čo chcete v budúcich rokoch dosiahnuť. A potom si vytvorte plán, ako na to. A potom ho začnite plniť. Pekne jeden malý krôčik za druhým. Z maličkostí sa skladajú aj veľké ciele.

Komentáre k článku: Budúcnosť a váš plán

 1. daniela 6. februára 2009

  dobrý deň
  mala by vážny záujem o prácu z domu,, mohli by ste mi strčne popísať čo by bolo mojou hlavnou náplňou práce
  vopred dakujem za odpoved
  s pozdravom Daniela
  prajem pekný deň

 2. Miro 6. februára 2009

  daniela: Toto nie je inzerát, ale článok…

 3. vojto 5. mája 2009

  to 4o pisete je pekne a pravdive.Dakujem

 4. nohaminazemi 30. júna 2009

  Miro, klobúk dolu. Trvalo by mi niekoľko mesiacov, kým by som to napísala podobne. Som vo fáze, v ktorej sa ocitne ktokoľvek aj viackrát v živote. Nemám -násť a ešte stále sa hľadám v živote.Môj syn má 15 a vôbec nevie, čo by chcel robiť. Nečudo, koľkí z nás dospelých a rodičov sa necháme ovplyvniť okolnosťami, namiesto toho, aby sme ich ovládali. Hovoríme o tom, koľko možností majú mladí dnes. Možno nemáme – násť, možnosti máme aj my. Veľmi dobré a povzbudivé čítanie. najväčšie choroby ľudskej mysle „hneď a zaraz“,“všetko za nič“ sa prejavujú všade okolo nás. Ľudia radi uveria tomu, čo počujú zo všetkých strán. Pretože to hovoria všetci…je pohodlnejšie ísť s davom, ako povedať vlastný názor, mať osobnú skúsenosť. Áno, budúcnosť sa začína práve v tejto chvíli. Prajem veľa úspechov.

 5. exit-in-real 12. novembra 2010

  ako tak študujem túto tvoju stránku….celkom slušný kšeft, z toho môže byť:-)….
  nedáme kafe….?

 6. PUTINKAL 22. novembra 2010

  dobry vecer chcel by som sa spytat ci je dobry napad podnikt doma ako donaskova sluzba rychleho obcerstvenia v meste

 7. Miro Veselý 22. novembra 2010

  PUTINKAL ak je o takú službu záujem, ak ju viete poskytnúť so ziskom a lepšie, ako existujúce, tak celkom určite áno.

 8. pupinka 5. januára 2011

  dobry den…nevim ci se mi dostane odpovedi,ale i tak si sem pisnu…rada bych zacla podnikat,no mam dojem ze s tim cim bych rada zacala uz je trh presyceny micmene domnivam se ze znalosti ktere mam jsou trochu moji vyhodou a navic by me to i bavilao.Rada bych mela neco spolecneho se zviraty…no zverimexu uz je vsude az kam.Vase rady jsou sice vystizne,ale nak zvlast me to nepovzbudilo k tomu abych se pohla z mista.Mam totiz strach ze kdyz zacnu tak rychle skoncim prave proto ze je toho vsude uz moc.Pokud mi nejakym zpusobem odpovite,predem dekuji

 9. Miro Veselý 5. januára 2011

  pupinka strach je nepríjemný. ak začneme rozmýšľať ako môžu veci nefungovať, nájdeme stále nové a nové dôvody, prečo s podnikaním ani nezačať. naopak, ak začneme hľadať spôsoby, ako to výjsť môže, obvykle sa vynoria. takže ak máte nápad, ako to robiť inak, než zverimex, môžete uspieť. (inak, nemusí to byť nutne lepšie)

 10. Petra 28. marca 2011

  Super clanok.

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: