Ako začať s podnikaním (príbeh 3)

Živnostenský list je niekedy začiatkom, ktorý vám zmení život. Núti vás totiž k úplnej zmene myslenia. Ak ju nepodstúpite, zakrátko skončíte. Zatiaľ čo zamestnanec má postarané o prácu, živnostník si ju musí zohnať sám.

V začiatkoch podnikania som tiež neuvažoval, tak ako mnohí iní začiatočníci. Mal som živnosť a myslel som si, že na moje skvelé služby sa všetci s nadšením vrhnú. Na internet som dal inzerát že ponúkam služby v oblasti počítačov. Výsledok? Ďalší mesiac som na živnosť musel zaplatiť povinné platby ako sociálne a zdravotné poistné a vtedy som si uvedomil, že som ešte nedostal žiadnu zákazku.

Jednoducho zákazníci sa ku mne nehrnuli. Živnosť sama mi nezaisťovala úspech. Nepríjemné zistenie. A tak som začal aktívnejšie ponúkať služby. Nie príliš úspešne. Tak som pristúpil k zníženiu už aj tak nízkych cien. Nič.

Trvalo niekoľko mesiacov, kým som našiel niekoľkých záujemcov o drobné práce. Mnohí mali problém zaplatiť.

Preto vám radím, aby ste predtým, než si zriadite živnosť, najskôr naštudovali základy podnikania, reklamy, marketingu. Inak urobíte všetky najhrubšie chyby, ktoré sa spraviť dajú… Byť živnostník je fajn, ale nezaškodí vedieť, ako na to.

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Meno alebo prezývka
Email (nezobrazí sa)