Vzdelanie si musíte plánovať

Dnešná doba je divoko rýchla. V skutočnosti sa síce dohromady nič nedeje, ale médiá berú veľa pozornosti a času, takže máme pocit, že na nič nie je čas. A väčšinou berieme čas práve z toho najdôležitejšieho – z času na vlastný rozvoj. Namiesto štúdia, športovania či odpočinku siahneme po kratochvíli. Jednorazovo sa nič nestane. Ale ak sa to stane pravidlom, či životným štýlom, je zle. Kto si zvykne na sledovanie televízie, ťažko sa vráti k tomu, aby sa vzdelával namiesto voľnej zábavy.

Preto sa osvedčilo, ak si človek vytvorí akýsi "scenár" na štúdium. Ak si dáte cieľ, že chcete mesačne prečítať jednu knihu, ktorá má 300 strán, chce to denne prečítať aspoň 10 strán. Skúste si brať knihy so sebou. Kto jazdí hromadnou dopravou, má k dispozícii veľa voľna počas jazdy. Auto síce pôsobí luxusnejšie, ale v meste neraz strácate desiatky minút, ktoré by ste mohli investovať na vzdelávanie. No stojíte v zápche a idete krokom.

Ak uznávate, že vzdelávanie je pre vás dôležité, nájdite si proste na čítanie čas. Je možné, že sa budete musieť vzdať niečoho iného. Skúste si premyslieť, kde môžete nájsť priestor na svoj osobný rast.

Čas investovaný do vzdelania sa vám vráti.

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Meno alebo prezývka
Email (nezobrazí sa)