Kurzy

Kurz je krátkodobé školenie. Ak keď mnoho ľudí používa slová kurzy / školenie ako synonymá, je medzi nimi rozdiel.

Kurzy sú jednorazové akcie zamerané na určitý problém, tému, či látku. Pomocou kurzu sa najčastejšie preberajú pomerne úzko špecializované veci, ktoré je možné reálne zvládnuť na obmedzenej časovej ploche. Typické sú:

  • vodičské kurzy
  • kurzy šitia
  • účtovnícke kurzy
  • počítačové kurzy
  • kurzy varenia

Kurzy sa dnes organizujú azda vo všetkých možných oblastiach. Môžete sa na nich naučiť zvládnuť určité úlohy a o ne potom rozšírite svoje možnosti. Pokiaľ si hľadáte prácu a máte voľno, odporúčam vám, aby ste absolvovali niektorý kurz. Môže vám značne rozšíriť vzdelanie a tým aj množstvo pracovných pozícií, ktoré by ste neskôr mohli zastávať.

Ak sa vám zdá drahé zúčastniť sa niektorého kurzu, pomôže, ak sa budete aspoň samostatne dovzdelávať. Prejdite si kníhkupectvá a vyberte si odborné knihy. Viem, ich cena je často podstatne vyššia, než cena beletrie. No tak to funguje. Za vzdelanie treba platiť. Niektoré informácie sa dajú nájsť aj na internete – hlavne aktuálne. No námatkové sledovanie internetu býva dosť difúzna činnosť. Musíte vyberať medzi mizerným a serióznym materiálom. Naproti tomu kniha býva spracovaná komplexne a dá vám systematický základ.

Ak si môžete vyberať, potom je asi najlepšie, aby vám kurz priniesol informácie z oblasti, ktorá vás bude čo najviac zaujímať, alebo baviť. Ak sa už máte vzdelávať, robte to v oblasti, ktorá sa potom môže stať vašou novou prácou. A keďže vás tá oblasť baví, práca pre vás bude príjemná.

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Meno alebo prezývka
Email (nezobrazí sa)