Kde vziať čas na vzdelávanie

Času je dosť. Chuť chýba. Vzdelávať sa znamená pracovať. Musíte čítať, keď sa iní bavia. Musíte rozmýšľať keď ostatní tárajú. Komu sa chce? Málokomu.

A to je práve hlavná výhoda. Ak sa rozhodnete zvýšiť si vzdelanie, budete robiť to, čo robia všetci úspešní ľudia. No úspešných je málo. Prečo? Nikomu sa nechce na sebe pracovať.

Ak prekonáte svoju vstavanú, zabudovanú lenivosť, máte veľkú šancu uspieť. Pozrite sa len na život väčšiny ľudí. Obývačke dominuje televízor. Ten drží taktovku nad dianím. Televízor je zdrojom všetkých informácií, ktoré vstupujú do väčšiny rodín. Väčšina ľudí teda bude vedieť to isté, čo vedia aj ostatní. Teda veľa informácií o ničom.

Ak začnete cielene študovať a využijete na to svoj voľný čas, je to investícia do vašej budúcnosti. Veľmi rýchlo sa začnete stávať expertom. Vzdelávanie má rýchle následky. Ako budete stúpať v úrovni poznania, začnete hľadať nové výzvy. Už vám nebude stačiť jednoduchý život bežného človeka, akých sú milióny. Zrazu zistíte, že systematické vzdelávanie vás posúva k iným nápadom, názorom, záujmom. Zistíte, že sa zaujímate o veci o ktorých ste predtým ani netušili. Získate nových známych. Nové možnosti.

Kde teda vziať čas na vzdelávanie? Hľadajte vo svojich typických dňoch časožrútov. Hľadajte medzierky v programe, ktoré by ste mohli vyplniť vzdelávaním sa, čítaním.

  • Cestujete električkou? Čítajte knihu.
  • Ste na tréningu? Dajte si na uši kurz angličtiny – na trhu sú aj niektoré načítané audioknihy. Využite ich.
  • Čakáte v rade? Máte pri sebe knihu, alebo skopírovaných pár strán? Čítajte, nevnímajte hostilnú atmosféru.
  • Idete k lekárovi? Pripravte sa na čakáreň. Kniha.

Sledujete televízor? Zvážte, čo vám dá viac? 15 minút stresujúcich správ, alebo pár strán z kvalitnej knihy? Je to váš čas, vy rozhodnete, či chcete ísť zo stádom, alebo študovať na ich vodcu.

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Meno alebo prezývka
Email (nezobrazí sa)