Jazykové kurzy

Jednou z najlepších investícií do vlastnej budúcnosti je jazykový kurz. Jazykové kurzy vám umožnia zvládnuť cudziu reč, ale to nie je všetko, čo ponúkajú.

Aby ste si mozog udržiavali v dobrej kondícii, mal by riešiť čo najviac pestrých úloh. Jazykové kurzy sú preto jedným z najlepších spôsobov, ako sa na staršie kolená udržiavať v kondícii.

Samozrejme, namietnete možno, že jazykové kurzy sú pre tých, u ktorých je reálna možnosť cudzí jazyk naozaj používať. V istom zmysle je to pravda. Jazykové kurzy nám dávajú základ jazyka, cibria a prehlbujú znalosti. No bývajú časovo obmedzené. V istej chvíli už jazyk ovládate (ako, to je iná vec) a kurz ukončíte. Ak v tomto čase nezačnete pravidelne hovoriť cudzou rečou a to pravidelne, zabudnete všetko, čo ste sa naučili.

Jazykové kurzy sú ako dvíhanie činiek. Kým si pravidelne udržiavate kontakt s jazykom, zlepšujete sa. No ak s tým prestanete, zas zoslabnete, svaly spľasnú. Aj tie rečové.

Ako si udržať znalosti, ktoré vám poskytol jazykový kurz? Hovorte. A nemusíte na to hneď vycestovať. Máme tu internet a s ním technológie, ako napríklad on-line telefonovanie napríklad pomocou programu Skype. Je zadarmo. A na druhej strane planéty vždy nájdete ľudí, ktorí sa radi porozprávajú. Len tak. Nezáväzne. Skype – to sú tie najlepšie jazykové kurzy s tvrdou praxou.

Ak si môžete vybrať, lepšie je voliť také jazykové kurzy, ktoré vám ponúknu prax a intenzívnu prácu s cudzou rečou.

Tip: Ak sa vám práve narodilo dieťa, hovorte pred ním aj cudzím jazykom. Ak to neovládate, môžete v pozadí ponechať pustené napríklad správy BBC. Ak v najrannejšom detstve bude pravidelne počúvať aj "zvuky angličtiny", bude preň neskôr táto reč oveľa prirodzenejšia.

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Meno alebo prezývka
Email (nezobrazí sa)