Hrozba straty zamestnania

U┼ż p├ír mesiacov sme bombardovan├ş inform├íciami o ekonomickej kr├şze, ktor├í sa ┼í├şri pomerne ve─żkou r├Żchlos┼ąou. Jej pr├ş─Źinami a kore┼łmi sa zaober├í mno┼żstvo analytikov, ekon├│mov, prognostikov a r├┤znych in├Żch odborn├şkov. Vl├ídy jednotliv├Żch ┼ít├ítov prij├şmaj├║ opatrenia na jej zmiernenie, ale napriek tomu m├í t├íto kr├şza negat├şvny dopad na zamestnanos┼ą. Na Slovensku za─Ź├şname poci┼ąova┼ą n├ísledky ekonomickej a hospod├írskej kr├şzy ─Źoraz n├ístoj─Źivej┼íie. Denne po─Ź├║vame o hromadnom prep├║┼í┼ąan├ş, o ru┼íen├ş niektor├Żch prev├ídzok, o obmedzovan├ş v├Żroby, o skracovan├ş pracovn├ęho ─Źasu a in├Żch negat├şvnych skuto─Źnostiach.

├Üvod tohto roka neza─Źal pre Slov├íkov pr├íve naj┼í┼ąastnej┼íie. Ku prikr├ídaj├║cej sa ekonomickej a hospod├írskej kr├şze sa pridala aj kr├şza plynov├í, ktor├í na┼íe hospod├írstvo a jednotliv├ę podniky dostala do e┼íte zlo┼żitej┼íej situ├ície. Mnoh├Żm poklesol objem v├Żroby v├Żrazn├Żm zn├ş┼żen├şm dopytu po ich v├Żrobkoch a to m├í za n├ísledok bu─Ć ├║pln├ę zru┼íenie firmy, prinajmen┼íom v┼íak obmedzenie v├Żroby.

A to v ka┼żdom pr├şpade znamen├í ni┼ż┼íiu potrebu zamestnancov . Preto s├║ mnoh├ę pracovn├ę miesta ohrozen├ę a ka┼żdomesa─Źne sa zvy┼íuje percento evidovan├Żch nezamestnan├Żch na ├║radoch pr├íce. Prep├║┼í┼ąanie sa v mnoh├Żch pr├şpadoch net├Żka iba robotn├şckych profesi├ş, ale aj stredn├ęho odborn├ęho mana┼żmentu, dokonca aj vy┼í┼íieho mana┼żmentu.

Strata zamestnania je pre ka┼żd├ęho jednotlivca ve─żmi traumatizuj├║cou udalos┼ąou, s ktorou sa ka┼żd├Ż vyrovn├íva po svojom. Niekto ─żah┼íie, niekto ve─żmi ┼ąa┼żko a niekto sa s t├Żm nedok├í┼że vyrovna┼ą v├┤bec. V ka┼żdom pr├şpade je v┼íak dobr├ę, ak ─Źlovek vie, ─Źo ho v takejto situ├ícii ─Źak├í a ─Źo v┼íetko mus├ş urobi┼ą, aby n├ísledky boli pre neho ako osobu, ─Źo najmiernej┼íie.

Koment├íre k ─Źl├ínku: Hrozba straty zamestnania

  1. elena 28. septembra 2011

    ak sa mi majster vyhr├í┼żal,┼że e┼ż by sme sa rozi┼íli,┼że ma dok├í┼że zni─Źi┼ą t├Żm,┼że ma dostane z pr├íce,m├ím to uda┼ą pri pre┼íetren├ş v├Żpovede? dakujem

Pridajte komentár:

Nap├ş┼íte v├í┼í koment├ír k ─Źl├ínku...

Vypl┼łte e┼íte: