Nepožičiavajte peniaze

Veľa konfliktov medzi ľuďmi a často aj medzi veľmi blízkymi ľuďmi vzniká vinou pôžičiek. Požičiavanie peňazí medzi známymi je veľmi zákerné.

Ten kto potrebuje požičať peniaze je často v núdzi a to aj objektívnej. Potrebuje peniaze a ak ste kamaráti môžete pociťovať k nemu súcit a pocit potreby alebo povinnosti pomôcť mu. Problém je v tom, že nemáte záruku, že vám tieto peniaze budú vrátené.

Akonáhle totiž požičiate peniaze situácia sa úplne obracia. Ten komu ste požičali peniaze, ich už dostal a vy sa z úlohy samaritána a dobrého človeka meníte na človeka, ktorý dúfa, že mu niekedy niekto vráti peniaze.

Keby ste chceli ísť do banky požičať si peniaze vo veľkej väčšine prípadov budete mať problémy. Banka sa totiž bude zaujímať o to, či ste schopní vrátiť peniaze. Ak nie nepožičia vám. A mnoho ľudí, ktorí si potrebujú požičať, toto veľmi dobre vedia. Preto využijú známosti alebo rodinné kontakty a požičajú si peniaze od niekoho známeho, bez záruky, často bez podpisu príjmového dokladu.

A potom nastávajú tie situácie, kedy sa rozvrátia kamarátstva a vzniká veľa nepriateľstva.

Štatistika totiž hovorí, že ľudia, ktorí si častejšie požičiavajú majú veľmi veľa problémov s peniazmi a často majú problém vrátiť ich potom. Preto ak chcete dbať o svoje peniaze, nikdy nenahradzujte banky.

Ak si niekto chce požičať, nech to spraví u inštitúcie na to určenej. Zaplatí úroky. To sa samozrejme ľudom bez peňazí tiež nepáči. Chceli by si požičať, najlepšie na dobré slovo a zadarmo.

Prečo by ste vy mali požičiavať svoje peniaze niekomu bez úrokov, keď to neurobí obchodný ústav. Možno si hovoríte, "veď nebudem taká sviňa, aby som od neho pýtal úroky". V takom prípade sa musíte rozhodnúť, čo chcete. Ak chcete robiť dojem na druhých je to dosť dobrá situácia, aby tí druhý zistili, že vás môžu zdierať bez obmedzenia. Ak totiž prejavíte, že o svoje peniaze záujem nemáte, môže sa stať, že už ich nikdy neuvidíte.

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Meno alebo prezývka
Email (nezobrazí sa)