Mobilná reklama

Jedná sa predovšetkým o reklamu umiestnenú na autách a dopravných prostriedkoch a rovnako ako iné reklamy ponúka viacero možností.

Najjednoduchší spôsob, ako si zaobstarať mobilnú reklamu, je nechať si oblepiť vlastné auto reklamnou fóliou, ktorá propaguje vašu firmu. Na tento účel môžete využiť automobil určený na podnikanie ako aj svoje súkromné vozidlo, dôležité je, aby bolo dostatočne reprezentatívne.
Výhodou je jednorazový finančný výdavok, ktorý nemusí byť nijak veľký (nemusíte si hneď oblepiť celé auto, celkom postačí len zadné sklo, kufor, nálepka na dvere a pod.). Takáto reklama chodí stále s vami, svojimi silami propagujete sami seba a pritom nikomu nemusíte platiť za prenájom reklamnej plochy. Váš dopravný prostriedok je zároveň vaším propagačným prostriedkom.

Reklamnú plochu pre mobilnú reklamu poskytujú aj vozidlá, ktorých majiteľom nie je zadávateľ reklamy.

Existujú firmy, ktoré vlastnia špeciálne reklamné automobily a využívajú ich na propagáciu podnikateľov, ktorí ich oslovia. Ide napríklad o autá s billboardovou plochou alebo s plošinou pre trojrozmernú propagáciu, ktoré disponujú aj osvetlením a ozvučením. Tieto automobily jazdia po meste, navštevujú miesta s požadovanou cieľovou skupinou, pohybujú sa podľa inštrukcií zadávateľa reklamy a je možné ich monitorovať cez GPS. Cena sa odráža od počtu hodín, počas ktorých je automobil využívaný.

Ďalej je známa reklama na taxíkoch a verejných dopravných prostriedkoch, ktoré slúžia ako reklamná plocha. Je možné si prenajať miesto na boku, na zadnej časti, na boxe pripevnenom na streche alebo využiť povrch celého dopravného prostriedku. Rovnako tak nie je na zahodenie umiestnenie reklamy vo vnútri vozidla. Cena sa odvíja od veľkosti reklamy, jej umiestnenia, dĺžky prenájmu, ale aj od počtu vozidiel, ktoré by zadávateľ chcel na kampaň využiť.

Do tretice spomeniem firmy, ktoré záujemcom o reklamu ponúkajú propagáciu na cudzích autách. Tieto firmy sú niečo ako sprostredkovatelia. Hľadajú vlastníkov áut, ktorí sú ochotní nechať si oblepiť vlastné auto cudzou reklamou a ponúkajú im za to peniaze. Napríklad Jožko Mrkvička si nechá svoju škodovečku oblepiť reklamou na kávu a ak splní dohodnuté podmienky (napríklad počet najazdených kilometrov), na účte mu pribudnú nejaké tie eurá. Týmto spôsobom cestuje reklama kade-tade po Slovensku i po celom svete, ale nie je možné ju kontrolovať. Pozor na podvodníkov!

Napísala MonYenn

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Meno alebo prezývka
Email (nezobrazí sa)