Pracovn├Ż pohovor

Pred n├ístupom do pr├íce sa v├Ą─Ź┼íinou uskuto─Źn├ş , v ktorom sa v├í┼í mo┼żno bud├║ci zamestn├ívate─ż bude sna┼żi┼ą zozn├ími┼ą sa s vami. Bude posudzova┼ą, ─Źi sa na v├Żkon pr├íce hod├şte, ak├ę m├íte znalosti, vystupovanie, schopnosti. Z├írove┼ł vy m├íte mo┼żnos┼ą pracovn├Ż pohovor vyu┼żi┼ą na polo┼żenie ot├ízok, ktor├ę zauj├şmaj├║ v├ís.

Pracovn├Ż pohovor je ─Źasto ob├ívan├Ż moment. Hlavne ak v├ím na pr├íci z├íle┼ż├ş, m├┤┼żete ma┼ą tr├ęmu, c├şti┼ą sa neisto. Je to prirodzen├ę, ale ned├í sa ni─Ź robi┼ą. Mo┼żno v├ím pom├┤┼że fakt, ┼że podobne zneisten├ş s├║ v┼íetci kandid├íti o pracovn├ę miesto, kv├┤li ktor├ęmu idete aj vy na tento pracovn├Ż pohovor.

Je jasn├ę, ┼że ak ste mana┼ż├ęr, tak pracovn├Ż pohovor pre v├ís asi nebude probl├ęm – komunik├íciu m├íte zvl├ídnut├║. (Ak nie, ┼ąa┼żko by ste uspeli ako mana┼ż├ęr.) Aj tu m├┤┼żete c├şti┼ą tr├ęmu, ─Źi strach z v├Żsledku, ale po─Źas pohovoru sa proste chyt├şte.

A naopak. Ak vykon├ívate pr├ícu, kde toho ve─ża nenahovor├şte, ani po─Źas pracovn├ęho pohovoru od v├ís nebud├║ o─Źak├ívan├ę uk├í┼żky profesion├ílne odvedenej komunik├ície na ├║rovni politika. Sta─Ź├ş ─żudsk├Ż kontakt, osobn├ę stretnutie.

Iste, ide├ílne je p├┤sobi┼ą prirodzene, sebavedomo a ja neviem ako e┼íte, suver├ęnne, ostrie─żane. No nepok├║┼íajte sa ┼ítylizova┼ą do role, v akej nie ste doma. V├Ą─Ź┼íinou sa v├ím to nepodar├ş, len by ste p├┤sobili k┼Ľ─Źovito. Ak ste utiahnut├Ż, nehrajte suver├ęnneho extroverta. Ak by ste z├şskali pr├ícu vhodn├║ pre zhovor─Źiv├ęho ─Źloveka, zle by ste sa v nej c├ştili.

Preto je dobr├ę na pracovn├Ż pohovor sa pripravi┼ą profesion├ílne, vystupova┼ą na ┼łom primerane poz├şcii, o ak├║ sa uch├ídzate. No nesna┼żte sa spravi┼ą na ┼łom zo seba nie─Źo, ─Ź├şm nie ste.

V priebehu v├Żberov├ęho konania sa v├ís potenci├ílny zamestn├ívate─ż m├┤┼że p├Żta┼ą na r├┤zne skuto─Źnosti. Ke─Ć┼że v├ís po─Źas osobn├ęho stretnutia chce ─Źo najlep┼íie spozna┼ą, ─Źi u┼ż po pracovnej, alebo osobnostnej str├ínke, cielene v├ím m├┤┼że kl├ís┼ą mno┼żstvo ot├ízok z najr├┤znej┼í├şch oblast├ş. Ak budete pripraven├ş pohotovo reagova┼ą a polo┼żenou ot├ízkou nezostanete zasko─Źen├ş, va┼ía ┼íanca na ├║spech sa zn├ísob├ş.

Po─Źas pohovoru m├í mo┼żnos┼ą kl├ís┼ą ot├ízky nielen v├í┼í potenci├ílny bud├║ci zamestn├ívate─ż, ale takisto sa o─Źak├íva, ┼że ot├ízky budete kl├ís┼ą aj vy. Je to jednozna─Źne vyjadrenie v├í┼ího z├íujmu o firmu a dan├║ poz├şciu. Vyu┼żite t├║to pr├şle┼żitos┼ą a zistite kladen├şm spr├ívnych ot├ízok inform├ície o spolo─Źnosti, v ktorej sa o pracovn├║ poz├şciu uch├ídzate a v┼íetky potrebn├ę inform├ície o pon├║kanom pracovnom mieste.

M├íte jedine─Źn├║ pr├şle┼żitos┼ą zisti┼ą strat├ęgiu spolo─Źnosti, pl├ín na jej pr├şpadn├ę roz┼íirovanie. P├Żtajte sa na konkr├ętne mo┼żnosti spojen├ę s obsadzovanou pracovnou poz├şciou, napr. na mo┼żnos┼ą profesijn├ęho rastu, kari├ęrneho postupu, mo┼żnosti vzdel├ívania. Sp├Żtajte sa na to, kto bude V├í┼í priamy nadriaden├Ż, resp. ─Źi budete vy sami riadi┼ą ─żud├ş a ak ├íno, ak├Ż t├şm budete riadi┼ą.

Po─Źas pohovoru m├íte kladen├şm spr├ívnych ot├ízok mo┼żnos┼ą ovplyvni┼ą rozhodovanie potenci├ílneho zamestn├ívate─ża.

Pridajte komentár:

Nap├ş┼íte v├í┼í koment├ír k ─Źl├ínku...

Vypl┼łte e┼íte: