Práca v Anglicku: hotely a reštaurácie

Práca v Anglicku v hoteloch a reštauráciách je rôznorodá. Veľa závisí od úrovne jazyka. Základná znalosť vám postačí na pozíciu „kitchen porter“ – umývač riadu, pomocník v kuchyni. Zaplatia vám okolo šesť libier na hodinu, ale dostanete sa len k najhrubším prácam v kuchyni.

Kuchári sú osobitná kapitola. Veľký dôraz sa kladie na remeslo, skúsenosti a referencie. Očakáva sa dobrá angličtina. Získať prácu kuchára v Anglicku nie je jednoduché.

Veľa dievčat začína na pozícii chyžnej. Postačí aj mierne pokročilá znalosť angličtiny. Táto práca nie je príliš náročná ale pre mnohých je nudná.

Čašníci reprezentujú podnik. Na prvom mieste je príjemné vystupovanie a aktívna angličtina. Niekde nie sú nevyhnutné dokonca ani predošlé skúsenosti. Ale ak ste boli hoci len na brigáde v reštaurácii, spomeňte to. Pred nástupom vás, samozrejme, zaškolia. Služby v hotelovom rezorte sú na pomerne vysokej úrovni. Bude sa vyžadovať precíznosť a presnosť. Stanete sa súčasťou hladko fungujúceho mechanizmu. Budete pracovať v mladšom kolektíve. Preto je to hádam najlepšia voľba pre tých, ktorí prácu v Anglicku chápu aj ako jazykový kurz.

Veľmi atraktívna je práca na pozícii recepčného. Platí sa väčšinou viac ako sedem libier za hodinu. Angličtina musí byť samozrejme výborná.

Práca v Anglicku v hotelovom rezorte vám umožní profesijne rásť. Stáva sa, že niekto začne ako „housekeeper“ a pomaly sa vypracuje až na post managera tejto zložky. Podobne je to aj na iných pozíciách. Zamestnajú vás minimálne na šesť, zriedkavo aj na štyri mesiace. Študenti sa cez prázdniny môžu uchytiť aj ako brigádnici.

Ak vám prácu v Anglicku hľadá agentúra, ubytovanie väčšinou poskytuje zamestnávateľ. Hotelový personál máva izby priamo v mieste práce, teda odpadajú náklady na dopravu. Za ubytovanie sa platí rôzne, ale vždy je to o hodne menej ako by ste zaplatili súkromnej osobe za prenájom.

Ak sa zaujímate o prácu v Anglicku v tomto rezorte, nemusíte sa nevyhnutne dostať do veľkých podnikov. Agentúra vám môže ponúknuť aj miesto v menších pizzeriách, penziónoch alebo ubytovniach.

Napísala MH

Komentáre k článku: Práca v Anglicku: hotely a reštaurácie

  1. Robert 16. júna 2015

    Dobrý den mal by som záujem pracovať v Anglicku Pracovná pozícia Umývač riadu .

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Meno alebo prezývka
Email (nezobrazí sa)