Čo na to vaša psychika?

Práca v Anglicku vás možno núti odísť od detí, životného partnera či rodiny, ktorá vás potrebuje. Je to vždy náročné a nikto to nezvláda ľahko. Dôležité je určiť si, na aké obdobie sa vzďaľujete a aké pozitíva to vám aj vašim blízkym prinesie. Ak sa rozhodnete pre zmenu, je to vždy krok vpred. Myslite na tieto veci.

  • Vyhýbajte sa sebaľútosti, neutápajte sa žiaľom – nepomôžete si.
  • Snažte sa využiť toto obdobie čo najproduktívnejšie.
  • Učte sa jazyk, pracujte na sebe. Teraz na to máte čas.

Vy aj vaši blízki budú na vás právom hrdí.

Anglicko je krásna starobylá krajina. Ak máte radi históriu a baví vás obzerať stáročné pamiatky, zamilujete si ho. Vďaka svojej zemepisnej izolácii je zaujímavé a jedinečné.

Na druhej strane sú Angličania moderní ľudia v modernej zemi. Život pulzuje rýchlo v dobre zabehnutom systéme. Práca v Anglicku vás bude stáť dosť síl, preto si nájdite svoju formu uvoľnenia. Výborne sa zabavíte v puboch a baroch, aj keď takýto výlet býva dosť drahý. Vo väčších mestách je nespočetné množstvo turistických atrakcií a kultúrnych podujatí. Nudiť sa tu určite nebudete.

Práca v Anglicku prinesie aj zvláštne anglické počasie. Najmä na jeseň a v zime čakajte veľa dažďa, hmlu, málo pozitívneho slnečného svetla. Má to dosť zlý vplyv na psychickú pohodu. Nerobte si z toho ťažkú hlavu. Boli by ste prekvapení, koľko domácich nepremešká jedinú príležitosť ponadávať si na anglickú klímu.

Ak na vás dolieha smútok a chmúrne myšlienky, neuzatvárajte a nemlčte. Choďte so svojimi pocitmi von. Noví ľudia okolo vás tiež potrebujú priateľov. Nebojte sa ísť medzi nich, určite si ich získate. Dovoľte im, aby vám rozpovedali o svojich ťažkostiach. Odvediete tak svoju pozornosť od vašich vlastných. Práca v Anglicku vám tak umožní nadviazať dlhodobejšie priateľské vzťahy.

Zaoberajte sa všetkým, čo vám urobí radosť. Môžete kúpiť niekoľko drobností pre rodinu. Ak sa vám to podarí zabaliť do balíka s hmotnosťou do dvoch kíl, môžete to poslať domov za pár libier. Práca v Anglicku prinesie radosť aj im.

Pravidelný kontakt s domovom vám pomôže, len vtedy, ak sa nezvrhne na reči o tom, ako je doma skvelo a v Anglicku zle. Ak sami nebudete chcieť, nebude vám dobre. Ani doma, ani nikde inde. Šťastie a spokojnosť dosiahnete len ak sa naučíte cielene riadiť svoje myšlienky pozitívnym smerom.

Teda nezabudnite. Práca v Anglicku alebo v ktorejkoľvek inej krajine nie je nič, čoho sa treba obávať. S dobrou prípravou a rozumným myslením všetko úspešne zvládnete.

Napísala MH

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Meno alebo prezývka
Email (nezobrazí sa)