Cesta do Anglicka

Cestovať za prácou do Anglicka môžete autobusom alebo lietadlom.

Napriek tomu, že autobus sa v prvej chvíli môže zdať úplne odstrašujúci, má aj zopár výhod. Povolia vám viac batožiny, uvidíte niečo z krajín, cez ktoré sa poveziete. Priamo do Londýna vás dopravia rôzne dopravné spoločnosti. Autobusy vyrážajú z Michaloviec, idú južnou cestou do Bratislavy a odtiaľ do Londýna. Podobne je možné ísť aj horným ťahom cez Prešov smerom na Liptov, odtiaľ do Žiliny a smerom na Prahu. Môže to byť celkom pozitívne dobrodružstvo na ceste za prácou do Anglicka. Nevýhodou je, že lacnejší lístok vyvážite jazdou trvajúcou približne 24 hodín. Ak cestujete sami, asi sa priveľmi nevyspíte a do cieľa dôjdete určite utrmácaní.

Lety do Anglicka trvajú dve až tri hodiny. Letenku si zarezervujte hneď ako bude práca v Anglicku istá. Čím skôr to urobíte, tým lacnejšie obídete.

Nie vždy sa podarí nájsť priamy let. Preto pozor pri prestupoch! Buďte opatrní. Radšej si poseďte dve hodinky v letiskovej hale na káve, ako by ste mali v strese hľadať svoj ďalší terminál. Nehovoriac o tom, že adrenalín vám na rozvahe rozhodne nepridá. Ak môžete, vyberajte si skôr menšie letiská.

Pred odchodom poproste zamestnávateľa, aby vám dal presnú navigáciu na miesto príchodu. Ideálne by bolo, keby vás niekto na výstupišti čakal. S takou možnosťou sa ale nedá vždy počítať. Preto si všetko naplánujte sami. Mali by ste presne vedieť, čo budete robiť, keď vystúpite zo svojho dopravného prostriedku. Ako ďaleko je od letiska alebo od stanice k práci? Poveziete sa ďalej autobusovým spojom? Ktorým? Vezmete si taxík alebo pôjdete metrom?

Aby ste svoju prácu v Anglicku našli aj fyzicky, určite si zabezpečte kontaktné telefónne číslo na zamestnávateľa. Ak máte v Anglicku známych, informujte ich o príchode. Majte telefón s povolenými medzinárodnými hovormi. Buďte v kontakte so svojou rodinou. Informujte ich o každom kroku. Kvôli vašej vlastnej bezpečnosti. Nechajte im presné a podrobné informácie o tom, kde je miesto vašej práce v Anglicku, kto je zamestnávateľ, ktorá pracovná agentúra vás vybavuje. Musia vedieť ako cestujete, ktorým spojom alebo letom. Nech sa stane čokoľvek, vždy dajte o svojej situácii niekomu vedieť. Chráňte si všetky svoje doklady.

Napísala MH

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Meno alebo prezývka
Email (nezobrazí sa)