Ako jazykovo využiť au-pair pobyt

Mnohé mladé dievčatá odchádzajú ako au-pair do Anglicka. Vedú ich k tomu rôzne pohnútky. V každom prípade pobyt au-pair môže mladému dievčaťu dať skutočne veľa a to okrem iného aj v oblasti jazyka. Kde inde sa človek naučí používať angličtinu tak ako práve v Anglicku? Dievča, ktoré pracuje ako au-pair v anglickej rodine, musí komunikovať v angličtine a je teda nútené denno-denne používať tento jazyk.

No niektoré au-pair ani po niekoľkých mesiacoch či dokonca rokoch nemajú takú kvalitnú angličtinu, ako by mohli mať. Preto je dôležité vedieť, ako sa v jazyku čo najviac zdokonaliť. Tu je zopár tipov:

  • Nebojte sa rozprávať aj s chybami! Toto je zásadná vec, ktorú mnohé dievčatá akosi nedokážu prekonať. Boja sa rozprávať s chybami a tak radšej používajú stále len niekoľko viet a fráz. Aby sa človek zdokonalil v jazyku, je potrebné nebáť sa rozprávať aj napriek tomu, že tie chyby tam budú. Ak chcete urobiť niečo pre rozvoj svojich jazykových zručností, rozprávajte a rozprávajte! Môžete tiež poprosiť vašu hostiteľskú rodinu, aby vás v prípade chýb opravili. Je to veľmi dobrý spôsob učenia sa jazyka.
  • Pozerajte televíziu v anglickom jazyku. Aj toto môže pomôcť zlepšiť si svoje jazykové znalosti. Pozerať programy v angličtine a snažiť sa im porozumieť je veľmi prospešné. Navyše možno použiť aj titulky, aby ste si vedeli odkontrolovať, ak niektoré výrazy dokonale nezachytíte.
  • Čítajte knihy, noviny a časopisy. Toto je ďalší spôsob, ako si (nielen v Anglicku) zlepšiť svoj jazykový prejav a obohatiť svoju slovnú zásobu o nové výrazy.
  • Anglickí kamaráti sú tiež veľkým prínosom pre vašu angličtinu. Aj keď je super mať v Anglicku kamarátky zo Slovenska či Česka, s ktorými môžete klábosiť po slovensky, anglickí kamoši vás budú nútiť hovoriť po anglicky.
  • Jazykové kurzy bývajú tiež bežnou súčasťou života au-pair. Určite túto možnosť využite a prihláste sa na kurz angličtiny, z ktorého budete mať aj nejaký záverečný certifikát. Rodina zvyčajne svojim au-pair kurz alebo aspoň jeho časť prepláca.

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Meno alebo prezývka
Email (nezobrazí sa)