Práca v Anglicku

Rozhodujete sa pre prácu v Anglicku a neviete ako na to? Prinášame vám podrobný návod, s ktorým uspejete. Podelíme sa s vami o skúsenosti, rady a informácie čo robiť, ak hľadáte prácu v Anglicku. Získate príležitosť naučiť sa svetový jazyk, ktorý otvára dvere na výborné pracovné pozície. Naberiete komunikačné schopnosti, aké pri štúdiu doma nikdy nedosiahnete.

Aby sa splnili všetky vaše očakávania, musíte si ujasniť, že práca v Anglicku a kdekoľvek v zahraničí nie je výlet. Potrebujete sa poriadne pripraviť. Potrebujete mať jasnú predstavu o tom, čo vás čaká a neminie.

Istota a sebadôvera je pre prácu v Anglicku nesmierne dôležitá. Zamestnávatelia hľadajú silné osobnosti schopné plniť úlohy a čeliť problémom. Cenia si uvoľnenosť, úprimný úsmev a príjemné vystupovanie. Profesionalita je aj schopnosť uchopiť veci za správny koniec a riešiť situácie s chladnou hlavou. Čím viac informácií dostanete o tom, ako zvládnuť prácu v Anglicku, tým vyrovnanejší budete. Prečítajte si, na čo musíte myslieť pred odchodom a ako v zdraví prežiť prvé dni.

Skôr, ako začnete podnikať akékoľvek kroky, ujasnite si otázku: Aká je vaša úroveň angličtiny? Trúfate si zvládnuť bežnú komunikáciu? „Vďaka“ ekonomickej kríze je pracovných miest menej a počet záujemcov stúpa. Je jasné, že platí rovnica – čím lepšia angličtina, tým väčšia šanca získať prácu v Anglicku. Pár lámaných viet vám dnes už určite nepostačí.

Jazyk je základ pre prácu v anglicku

Existuje množstvo spôsobov, ako si zlepšiť angličtinu v podstate zadarmo. Dôležité je urobiť si z jazyka bežnú súčasť života. Na internete si môžete vybrať z množstva bezplatných kurzov. Môžete ich študovať aj popri práci v Anglicku. Rozširujte si slovnú zásobu aj pomocou internetových slovníkov. Urýchlia vyhľadávanie. Slová si môžete napísať na kúsky papiera – jedna strana slovenská, druhá anglická. Prestavte si jazyk v mobile aj na PC. V bankomate si zvykajte na angličtinu namiesto slovenčiny. Čítajte anglické návody na použitie.

Učte sa hrou – vtipne využite svoju kreativitu. Označte napríklad predmety vo vašom okolí lepiacim papierikom s anglickým názvom. Píšte si denník, nové slová viažte na vaše vlastné zážitky. Získajte si známych, s ktorými môžete komunikovať v angličtine. Skúste nájsť niekoľko textov vašich obľúbených songov a počúvajte i čítajte zároveň. Hovorte aj sami so sebou. Prestavujte si svoju prácu v Anglicku a situácie, v ktorých sa môžete ocitnúť. Sami pred sebou sa tvárte, akoby ste prácu v Anglicku už mali. Komentujte, čo vidíte. Hrajte sa. Čím viac metód si vymyslíte, tým viac vás angličtina bude baviť.

V procese učenia môže nastať čas, kedy si zvyknete na určitý systém. Váš mozog si začne pamätať mechanicky. V praxi to znamená, že nové slová sa síce naučíte, ale nebudete ich vedieť použiť. Jednoducho vám v príhodnej chvíli nenapadnú. Aj keď je to do určitej miery frustrujúce, nerobte paniku. Nájdite si k slovám nové spojenia, alebo si napíšte krátky text, kde ich použijete. Môžete písať hoci aj o vysnívanej práci v Anglicku. Čítajte svoje dielko viackrát za deň a výsledok sa dostaví.

Výborné základy gramatiky nielen pre prácu v Anglicku získate s knihou English gramar in use v modrom viazaní. Je prehľadná, praktická, cenovo dostupná. Zapojte do učenia rodinu a priateľov. Vytvoríte si tak podnetné prostredie. Hovorte s nimi o svojich pokrokoch, ale aj ťažkostiach. Ich podpora sa zíde, keď nastane kríza.

Dostupné sú tiež knihy určené ľuďom s rôznou úrovňou angličtiny s nahovoreným CD, alebo dvojjazyčné knihy. Sledujte dokumenty, filmy, rozprávky, talk show. Venujte sa čomukoľvek, čo vás zaujíma. Začnite rozprávkami a textami pre deti. Výhodou je, ak máte knihu prečítanú aj v slovenčine. Vyhľadajte si audioknihy, ktoré môžete počúvať hoci aj v MHD. Netrápte sa tým, že spočiatku nerozumiete. Čoskoro si zvyknete a budete schopní rozlišovať jednotlivé slová.

Kým sa začnete zaujímať o konkrétne pracovné ponuky, investujte do súkromných hodín angličtiny. Pre prácu v Anglicku je dôležité vedieť zvládnuť jednoduchý rozhovor, porozumieť, prečítať a napísať text. Vyberajte si témy o práci v Anglicku.

Určite sa nevyhnete pohovoru so zamestnávateľom. Ten býva rozhodujúci. Absolvujete ho cez telefón alebo skype. Lektor vás výborne pripraví. Navyše získate potrebné sebavedomie a istotu. Nechajte sa viesť. Buďte trpezliví a dôslední.

Myslite na to, že ak ste sa naučili materinský jazyk, váš mozog je pripravený zvládnuť aj ďalší. Práve ten, ktorý potrebujete pre prácu v Anglicku.

Napísala MH

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Meno alebo prezývka
Email (nezobrazí sa)