Práca na doma bez poplatkov

Ve─żmi ─Źasto ─żudia dnes h─żadaj├║ pr├ícu na doma, ale bez poplatkov. In├Żmi slovami to znamen├í, ┼że chc├║ pracova┼ą doma, ale nechc├║ naletie┼ą podvodn├şkom.

Telegraficky: ak niekto pon├║ka pr├ícu na doma, ale inform├ície, alebo samotn├í pr├íca sa m├┤┼żu za─Źa┼ą a┼ż potom, ─Źo zaplat├şte nejak├Ż poplatok, spravidla nejde o ponuku pr├íce na doma. ─îasto ide o nejak├║ formu podvodu. ─Äal┼í├şm ─Źast├Żm nepochopen├şm je ponuka firiem z oblasti sie┼ąov├ęho marketingu (multilevel marketing, MLM). Pr├íca v  nie je zamestnan├şm, ale je to podnikanie. V├Ą─Ź┼íina ─żud├ş, ktor├ş sa zauj├şmaj├║ o pr├ícu na doma bez poplatkov teda h─żadaj├║ sk├┤r nejak├║ formu zamestnaneck├ęho vz┼ąahu, nie podnikanie.

A to je vlastne hlavn├Ż probl├ęm. Ak sa na to pozrieme z nadh─żadu, tak by┼ą zamestnancom je v istom zmysle pas├şvna poz├şcia. "N├íjdite mi pr├ícu a ja v├ím ju sprav├şm". To je kr├ędo zamestnanca. Tento pr├şstup bol e┼íte v minulom storo─Ź├ş celkom norm├ílnym. Vy┼ítudovali ste ┼íkolu, zamestnali ste sa v nejakej firme a zamestn├ívate─ż v├ím d├íval ├║lohy a za ich splnenie mzdu. In├Żmi slovami, pred├ívali ste svoj ┼żivotn├Ż ─Źas, silu a du┼íevn├║ kapacitu. Aj dnes tak ┼żije ve─ża ─żud├ş, ale doba sa za─Ź├şna r├Żchlo meni┼ą.

H─żada┼ą si pr├ícu na doma bez poplatkov je ─Źasto len z├║fal├Żm pokusom prenies┼ą sch├ęmu z minul├ęho storo─Źia (obdobie industrializ├ície) do dne┼ínej doby (informa─Źn├í ├ęra). Pokia─ż o─Źak├ívate, ┼że bude znamena┼ą, ┼że n├íjdete niekoho, kto v├ím zad├í ├║lohy a vy ich budete pas├şvne plni┼ą, tak je to zl├í strat├ęgia.

H─żadajte najsk├┤r svoju odli┼ínos┼ą

─î├şm sa l├ş┼íite od ─żud├ş vo svojom okol├ş? ─îo viete lep┼íie, ako ostatn├ş? ─îo v├ís bav├ş? To by ste mali sk├║si┼ą vyu┼żi┼ą aj vo svojej pr├íci – ─Źi u┼ż pr├íci na doma, alebo v zamestnan├ş.

  • Ak toti┼ż v pr├íci pon├║knete to, ─Źo pon├║kaj├║ aj in├ş, znev├Żhodn├şte sa. Ak ve─ża ─żud├ş vie robi┼ą ur─Źit├║ pr├ícu, ich mzdy bud├║ klesa┼ą – s├║ nahradite─żn├ş.
  • Ak ve─ża ─żud├ş vie to, ─Źo viete vy, je mo┼żn├ę, ┼że tak├║ pr├ícu ani nezo┼żeniete – prive─ża konkurentov.

Je to vlastne celkom nepr├şjemn├í vec. Ak si tieto s├║vislosti za─Źnete sp├íja┼ą, asi ve─żmi r├Żchlo zist├şte, ┼że pokia─ż nejak├║ odli┼ínos┼ą na sebe n├íjdete (tak├║, ak├║ dok├í┼żete preda┼ą napr├şklad aj formou pr├íce na doma) tak pr├ícu na doma nepotrebujete (!). Je to tak – pr├íca na doma je spravidla synonymom pre pr├ícu popri zamestnan├ş. ─îi┼że ─Źlovek pr├şde z pr├íce domov a m├┤┼że za─Źa┼ą robi┼ą na inej pr├íci. Ak ale m├íte odli┼ínos┼ą, nepotrebujete ma┼ą dve zamestnania. Za zauj├şmav├Żch ─żud├ş dnes trh vie dobre zaplati┼ą.

Pr├íca na doma bez poplatkov – tip

Z├írove┼ł predpokladajme, ┼że pr├ícu na doma bez poplatkov h─żadaj├║ ─żudia, ktor├ş mo┼żno svoju vlastn├║ odli┼ínos┼ą e┼íte nemaj├║. Potom by som mal pre v├ís tip na pr├ícu doma. Pracujte doma na svojom sebarozvoji. Ak neviete, ─Źo pon├║knu┼ą, venujte denne dve hodinky ┼ít├║diu nejakej knihy – ─Źi u┼ż z oblasti medzi─żudskej komunik├ície, alebo z v├í┼ího odboru. Pojmite to ako svoju invest├şciu do bud├║cnosti. Ak by ste svoje vo─żn├ę popoludnia predali za bagate─ż nejakej firme vo forme pr├íce doma, z├şskate mo┼żno p├ír eur navy┼íe – ale ─Źo nesk├┤r? To chcete nav┼żdy pred├íva┼ą svoj ┼żivotn├Ż ─Źas za bagate─ż?

Dajte si za ├║lohu, ┼że sa stanete odborn├şkom v nejakej oblasti.

  1. V takej oblasti, ktor├í v├ís bav├ş.
  2. V takej oblasti, v ktorej m├íte re├ílne ┼íance uspie┼ą.
  3. V takej oblasti, na ktorej m├┤┼żete zarobi┼ą.

Ak spln├şte v┼íetky tri tieto podmienky, po nejakom ─Źase sa v├í┼í ┼żivot zlep┼í├ş. Nebudete u┼ż h─żada┼ą pr├ícu na doma bez poplatkov. Ktovie – mo┼żno tak├║ pr├ícu budete sami pon├║ka┼ą in├Żm.