Kto zar├íba v MLM?

Mnoh├Żm sa podnikanie nep├í─Źi z prostej lakomosti. Myslia si: Ak budem ├║spe┼ín├Ż, uspeje aj ten „nado mnou“.

Predstava, ┼że „z mojej pr├íce bude profitova┼ą aj niekto in├Ż“ je pre mnoh├Żch ─żud├ş tak neprijate─żn├í, ┼że sa rad┼íej ├║plne vzdaj├║ pr├şle┼żitosti vybudova┼ą si vlastn├Ż ├║spe┼ín├Ż biznis. Hovoria si – „bu─Ć chcem by┼ą ─Źo najvy┼í┼íie pri ┼ípici, alebo ni─Ź“. Len┼że toto je postoj vych├ídzaj├║ci z neznalosti fungovania MLM. Ve─ża ─żud├ş si mysl├ş, ┼że ide o „pyram├şdu“. Vych├ídza to asi z pozorovania re├ílneho sveta – v┼íetky firmy s├║ pyram├şda – jeden majite─ż, pr├şpadne skupinka majite─żov je na vrchole a pod t├Żm je firma. V MLM ide o „multipyram├şdu“. Celkom „hore“ je aj tu niekto. Ale ka┼żd├Ż ├║─Źastn├şk tejto pyram├şdy m├í mo┼żnos┼ą vytvori┼ą si vlastn├║ podsie┼ą.

Kdeko─żvek v „hierarchii“ MLM za─Źnete, je na v├ís, ako sa v├ím podar├ş uspie┼ą. Nesk├║majte, ─Źi na v├ís zarobia t├ş „nad vami“.

Rad┼íej si v┼íimnite, ┼że v├ím t├ş „nad vami“ m├┤┼żu pom├┤c┼ą. Je v ich z├íujme, aby ste uspeli aj vy. Tak┼że v├í┼í ├║spech pom├┤┼że v├ím, aj ─żu─Ćom, ktor├ş tam boli pred vami a akt├şvne v├ím pom├íhaj├║. Z va┼íej aktivity v┼íak nebud├║ profitova┼ą pas├şvni ─Źlenovia syst├ęmu.

Nastavenie prov├şzie etick├Żch MLM syst├ęmov je tak├ę

  • aby boli ┼ítedro odmenen├ş t├ş, ─Źo si odmenu zasl├║┼żia,
  • a t├ş, ─Źo zah├í─żaj├║ nedostan├║ ni─Ź.

Ke─Ć sa pozriete na ┼ítrukt├║ru rozdelenia prov├şzi├ş, syst├ęm je nastaven├Ż pr├íve tak, aby odme┼łoval len akt├şvnych a aby ich odme┼łoval ┼ítedro. No z├írove┼ł je nastaven├Ż tak, aby sa na cudzej pr├íci nemohol nikto "nabali┼ą".

Keby to bolo nastaven├ę tak, ako si ─żudia mylne predstavuj├║, tak by sta─Źilo aby ste sa dohodli s desiatimi kamar├ítmi ┼że sa v┼íetci pripoj├şte pod seba. Ak v┼íak ni─Ź nesprav├şte, nez├şskate ┼żiadnu odmenu. Vy, ani va┼íi kamar├íti.

Koment├íre k ─Źl├ínku: Kto zar├íba v MLM?

  1. sefne 28. apr├şla 2010

    U┼ż tu bolo spom├şnan├ę:Daj a bude Ti dano…Dajte ┼íancu zarobi┼ą in├Żm…a zarobite aj Vy…Svet by nemal sta┼ą na rovnosti…ale na spravodlivosti pre v┼íetk├Żch!!!nie sme kopie nikoho…sme prototypy…jedine─Źn├Ż!!!

Pridajte komentár:

Nap├ş┼íte v├í┼í koment├ír k ─Źl├ínku...

Vypl┼łte e┼íte: