Obete mobbingu

Znie to s├şce paradoxne, ale obe┼ąami psychick├ęho teroru na pracovisku neb├Żvaj├║ neschopn├ş a leniv├ş jedinci. Pr├íve naopak, obvykle s├║ to usilovn├ş a svedomit├ş ─żudia. Maj├║ v┼íak smolu, preto┼że sa nezaradili do siv├ęho priemeru a nesplynuli s davom. Impulzom sa m├┤┼żu sta┼ą tak nadpriemern├ę v├Żsledky, ako aj pr├şli┼ín├í skromnos┼ą, ─Źi utiahnutos┼ą. Rovnako aj nezapadnutie do kolekt├şvu a jeho zvyklost├ş.

Naj─Źastej┼í├şmi obe┼ąami mobbingu s├║ ┼żeny vo veku od 20 do 30 rokov, ktor├ę e┼íte nemaj├║ st├íle miesto. ─Äal┼íou ohrozenou skupinou s├║ ┼żeny na strednom stupni riadenia, ak sa pok├║┼íaj├║ presadi┼ą v mu┼żskom kolekt├şve.

Mobbing sa ─Źastej┼íie vyskytuje na ─żu─Ćoch s ni┼ż┼í├şm stup┼łom vzdelania.

Ve─żmi ─Źast├Żmi obe┼ąami mobbingu sa st├ívaj├║ mimoriadne akt├şvni a anga┼żovan├ş kolegovia, ktor├ş s├║ v├Żkonnej┼í├ş ako ostatn├ş. S├║ pre druh├Żch provok├íciou a vyvol├ívaj├║ v nich obavy z konkurencie.

Aj inakos┼ą pracovn├şka (sexu├ílna orient├ícia, zdravotn├ę postihnutie, sveton├ízor, viera a pod.) m├┤┼że by┼ą d├┤vodom na psychick├Ż teror.

Koment├íre k ─Źl├ínku: Obete mobbingu

  1. eleonora 8. apr├şla 2010

    … nie je tu spomenut├í ┼íikovnos┼ą pracovn├şka… ak vie viac a je zbehnutej┼í├ş v mnoh├Żch problematik├ích viac ako in├ş… vtedy sa ┼íikovnos┼ą nevypl├íca … a jedn├Żm zo sp├┤sobov „t├Żrania“ a poni┼żovania je mobbing

Pridajte komentár:

Nap├ş┼íte v├í┼í koment├ír k ─Źl├ínku...

Vypl┼łte e┼íte: