Ako si zarobiť?

Pýtate sa ako si zarobiť? Nuž, odpoveď je prostá – zarobte si. Slovo robiť znamená robotu a zarobiť si môže znamenať, že si viac popracujete. Tak totiž veľmi často končí snaha získať viac peňazí.

Dnešná doba je plná zmien. V oblasti možnosti zarobiť si sa situácia mení a to v neprospech ľudí, ktorí vedia málo. Kto sa nevyzná, nemá znalosti a vedomosti, končí. V tom je život v kapitalizme zákerný – nepraje nepripraveným.

 • Kto chce životom prekĺznuť len tak v pohodlí, často na taký prístup doplatí. Ak sa niekto v škole fláka, nič sa nenaučí, je ohrozený. Ak ani po škole nenaberie vedomosti, ostane mu nízko kvalifikovaná robota za neveľký peniaz.
 • Naopak ten, kto usilovne študuje v škole a aj po nej, má veľkú šancu na to, že nebude musieť skúmať, ako zarobiť viac peňazí.

Iste, okrem toho, čo sa dialo v škole je tu ešte čosi ako prirodzená inteligencia a sociálne zručnosti. Tak sa môže stať, že človek, ktorý v škole bol prepadák, štvorkár, si založí firmu a môže sa stať veľmi úspešným podnikateľom. Vzdelanie mizerné a vie ako si zarobiť.

Okrem toho, čo nás učia v škole je treba mať vzdelanie aj v oblastiach, ktoré nás neučili. Je vhodné mať predstavu o financiách, podnikaní, princípe kapitalistickej spoločnosti.

Ak teda špekulujete nad tým, ako zarobiť, zoberte si ako cieľ vzdelať sa. Kúpte si zopár kníh o tom, ako funguje náš spoločenský systém, ako sa robí biznis. Snažte sa zarobiť si tak, aby to bolo čo najefektívnejšie. Radšej pár mesiacov počkajte bez peňazí a usilovne študujte. Potom, keď prídete k niekomu sa uchádzať o prácu, budete mať viac čo ponúknuť.

Komentáre k článku: Ako si zarobiť?

 1. ignac 20. októbra 2009

  Kto chce životom prekĺznuť len tak v pohodlí, často na taký prístup doplatí. Ak sa niekto v škole fláka, nič sa nenaučí, je ohrozený. Ak ani po škole nenaberie vedomosti, ostane mu nízko kvalifikovaná robota za neveľký peniaz.
  Naopak ten, kto usilovne študuje v škole a aj po nej, má veľkú šancu na to, že nebude musieť skúmať, ako zarobiť viac peňazí.

  úplne nesúhlasím viď moj priklad:
  študoval som poctivo skončil som VŠ a kde som poserkaný pracovník na stavbe s 400 €na mesiac …. bývalý spolužiaci na strednej ktorý prechádzali ročníky len tak tak sú za vodou už dávno majú ošetrené hadam aj vnúčatá …..

  takže s tým že máte titulov pred menom neznámená človek nič viac nič menej.
  P.S.: na VŠ som šiel štuovať oblasť ktorá ma bavila a bol som v tom dobrý ale trh je presítený a nikde nikoho nepotrebujú radšej si budú držať spolahlivého zamestnanca (ktorý je overený a pracuje tam už 6 rokov pokým som sa ja čurákoval na škole) ako nejakého INGiniera takže tak je to s tým vzdelaním

 2. Miro 21. októbra 2009

  ignac tituly nezaškodia, ale dôležité je vzdelanie aj po škole. otázka tiež znie, čo sa človek učí, čo robí. ak sa zamestnáte na stavbe a stačí vám 400 € tak je to vaše rozhodnutie. skúste svoje znalosti využiť inak, lepšie zhodnotiť. a ak sa nedajú, potom sa rýchlo venujte inej oblasti. keby som ja robil to, na čo mám školu, tiež by som nezarobil oveľa viac.

  školy učia ľudí na zamestnanie. žiaľ, zamestnanie = malý príjem.

 3. roberto555 20. novembra 2009

  s tou skolou a potom pracou na nic absolutne suhlasim s ignacom, moja snubenica skoncila veterinu teraz v lete ( podotknem ako jedina s CERVENYM diplomom) a trh je tak presyteny resp. ti veterinari ktori uz maju svoju prax sa tak nechcu vzdat svojich nadstandardnych prijmov a vziat k sebe este niekoho ( cim by mali „chudaci“ o par eur menej) ze je november a este stale je doma a nic si v obore nevie najst, takze bud sa zoberieme a odcestujeme prec alebo bude musiet robit nieco v inom obore, ale potom NACO sa trapila 6 rokov na skole???

  ja som pre zmenu ing. a pracu som si horko tazko nasiel asi po pol roku, teraz robim v jednej firme ktoru pomaly zoziera kriza a plat nam zamestnavatel znizil platy na smiesnych 500 eur mesacne…

  nuz na vychode je to tak…

 4. Ďusi 31. júla 2011

  Prečo si ľudia myslia, že keď sa hovorí o vzdelávaní, tak sa tým vždy myslí štandardná škola a že sám titul im zabezpečí zlatú baňu? Vidno, že títo ľudia nič nepochopili a nič sa nenaučili.

 5. Dachto 11. marca 2012

  Treba poznamenat to, ze najdolezitejsia jednoznacne je prave v clanku spominana PRIRODZENA INTELIGENCIA a SOCIALNE ZRUCNOSTI.

  Da sa povedat, z toho co poznam zo svojho okolia, ze ludia, ktori sa na skolach drvili ako blazni boli sice ako ziaci excelentni, ale prave ich socialne zrucnosti utrpeli najviac na ukor vedomosti.

  K praci sa casto ludia dostanu po znamosti, ale to NEMYSLIM tak, ze by ich tam niekto dotlacil, ale tak, ze im niekto znamy da vediet: „pocuvaj v hentej firme hladaju ludi na taku poziciu“… co sa ten mega vzdelavajuci sa knihomol, ktori sa aj po skole vzdelava cita knihy nedozvie.

  Pripadne v podstate sa lahsie podnika ludom ktori su socialne zrucny oproti excelujucim ziakom, pretoze to, ako sa dostanete k dobrym zakaznikom na zaciatku je predovsetkym o odporucaniach vasich znamych a kamaratov, ako na inzeratoch umiestnenych v novinach, webe alebo na letaoch, do ktorych investujete.

 6. zuzu 31. januára 2013

  Dobry den , este sa chcem opytat , ci stale existuje moznost Prilezitostnej prace , ktora je chranena pred odvodmi ci danami ak vdaka tomu clovek zarobi len do urcitej vysky ? aka je tato vyska ? a co k tomu treba aby som si vdaka takejto praci privyrobila? vdaka za odpoved

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Meno alebo prezývka
Email (nezobrazí sa)